Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
4. dec 2008

Klinicky bylo ověřeno, že tradiční vakcína Pneumo23 může ale i nemusí vyvolat ochranu vůči onemocnění zánětu středouší, tj. její účinnost se pohybovala v rozmezí 0-50%. Naopak u vakcíny Prevenar byla potvrzena účinnost zhruba 30-60% vůči zánětu středouší způsobeného pneumokoky, jejichž sérotypy jsou ve vakcíně obsaženy. Vzhledem k tomu, že tato vakcína obsahuje pouze 7 sérotypů je tato ochrana limitována. Navíc se však zjistilo, že u očkovaných dětí s Prevenarem dochází k významnému nárůstu počtu případů zánětu středouší (až o 30%) způsobeného právě těmi sérotypy, které ve vakcíně nejsou zastoupeny. Tento nárůst je absolutní ve srovnání s neočkovanými dětmi. Proto celková účinnost této vakcíny v prevenci zánětu středouší dosahuje pouze 6%. Podle posledního doporučení SZO nemá být toto očkování indikováno pro prevenci zánětu středouší.

http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_pneumo.htm

vanish1
4. dec 2008

erika, nehnevaj sa 😉

erikasadek
4. dec 2008

nehnevam, ja som to cakala, natolko ma uz poznas nie? 😉

ja ma vlstnu skusenost, a bola som len rada ,ked dostal prvu davku v 3 mesiaci ver mi....
tu sa dava v 3 mesiaci... 😉

vanish1
4. dec 2008

je 90 typov pneumokoka, vakcína je proti 7 a čo som čítala, niektoré sa u nás ani nevyskytujú vzhľadom k tomu, že vakcína je prispôsobená na americké pomery

jarka007
4. dec 2008

Pridam skusenost z mojej rodin. Dcera (nie moja) bola ustavicne chora, kolotoc prechladnutie, zapal priedusiel, zapal pluc, nemocnica 😒 . Dali ju zaockovat, rok vydrzala bez choroby, potom to zacalo vsetko znova. Teraz nemoze chodit ani do kolektivu, pretoze ma pos.. imunitu.
Takze moznoze to na nieco chrani, ale na ako dlho ? 1, 2, 3 roky ? To ti niekto nepovie.

erikasadek
4. dec 2008

zase budem v mensine.... ze? nevadi kocky ja sa lucim, prajem vam dobru noc..... 😔

jarka007
4. dec 2008

A mna osobne by to tiez zaujimalo z Tvojej strany Erika. To naozaj nebol potom nikdy chory ?

denduska
5. dec 2008

ahojte babenky, dobre rano 🙂
jaj vanish, to si ma nepotesila s tym prevenarom, teraz si tak vycitam ze som malu neodniesla z tej ambulancie, dori.... ☹ a muz ma atopicky ekzem, ale taky divny, vobec nie typicky, no to sa tesim ohromne 😠 inak vy ste odniesli tretiu hexu, a dokina s tym nemala problem?

ozaj k tej hepA....ja neviem na co sa vobec ockuje a ako dlho to ma ozajstny efekt, ked manzel bol pred troma rokmi zaockovany, a teraz mal pacientku u ktorej potvrdili hepA a jemu odporucili sa znova zaockovat...aj v tom pripade ze uz je nakazeny, lebo ze to zmiernuje priebeh....(???)

ozaj neviete ako je to s ockovanim v statoch EU? kde je povinne, teda nieco na sposob ako u nas, okrem CR?

denisocka
5. dec 2008

nio tak baby,tak som teraz v prdke, najprv som v apríli jak schvalili pneumo zadara chcela hned očkovať,ale moja detska čakala asi mesiac kým jej prišiel prípis z NZSR že to je fakt zadara,potom som videla reportaž asi v Palbe ako je to očkovanie škodlive,tak som to uplne zrušila,ale minule tu bola kamoškla čo dala zaočkavať 15mes aj pneumom,aj nejakým kiahniam a oparu a neviem čo všetko tak mi proste povedala do duše,že či šetrým na zdravý svojho dieťaťa,tak som sa zlakla a šla som pozrieť reakcie pediatra v poradni na babetko.sk -tan tam hromadne každeho posiela na očovanie tak som sa zas rozhodla že očkujem na pneumo a teraz zas vdaka vám neviem

pretože prave to som chcela vedieť,ako ho to ochráni? má rok,kojím,chorí ešte vobec nebol -ale neratam nejake virusy a mierne nachladenie,ktore sme za 1-2dni zvladli s homeo a kludovým režimom. Tretiu hexa sme dostali rped mesiacom,to sme prvy krat mali 39 horučky a veru,.nebolo mi všwetko jedno 😢

radka.m.
5. dec 2008

denisočka-naše dětská doktorka je taková,že nás do ničeho nenutí a dost nechá na tom,jak se rozhodne matka dítěte,takže pohoda.když jsem se jí ptala na pneumo,tak mi řekla,dokud je dítě kojené,tak to vůbec není potřeba a když pak dítě kojené není,ale nemá žádné záněty uší,nebo časté angíny,tak není potřeba.řekla,že kdybychom měli časté záněty,tak by nám hned DOPORUČILA očkovat,ale jinak ne. 🙂

erikasadek
5. dec 2008

ahojte.
Jarka , myslis ako chory po prevnare? nie nikdy ani reakci ziadna... nic...
ako som pisala moj starsi syn bol este ako pokusna myska pred 4 rokmi takze u neho to bolo takto...
pokial dieta je kojene, menej ako 2 mesiace tak bol vysoko doporucovany, pokial dieta je v jasliach a pokial ma starsich surodencov, taktiez, vysoko doporucovane...

patrickova generacia, 2004, vraj vykazal vyborne vysledky, nastal obrovsky pokles deti, s pneumokokom teda tu vo francuzsku vsetkych etnickych skupin, aj to je dolezite pretoze , niektory azijci, hlavne cernosy inak reaguju, preco presne neviem....
no je pravda, ze kleslo v percentazi ja neviem uz si nepamatam presne ale neako o 70% takze bol to velky uspech,
takze od dalsieho roka sa zacalo normalne ockovat u vsetkych deti
nie je povinnny, ale doktory ho uz teraz automticky ockuju v 3 mesiaci zivota.... 😉

erikasadek
5. dec 2008

denisocka dilema co?

ja vam dam v skratke moju skusenost..
Josh ked mal 5 tyzdnov dostal zapal mocovych ciest, automaticky hned do nemocnice aby dostal antibiotika cez perfuziu...
no mali sme ostat tak 3 dni...
lenze on tam chudacik chytil gastro..a najhorsie pre babo samozrejme rotavirusoveho povodu takze hned rano hnacky a stupajuca teplota, az na 39C co je velmi vela pre taketo babo...
takze hned monitoring, vyziva, ale aj tak za Dva hodiny sa jeho stav zhorsoval, teda na jednej starne super ze sme boli v nemocnici na druhej do cert atu to dostal.... 😒
zacal mat farbu mramorovu, takze lekary boli u neho kazde 10 minut nesranduejm stale ho chodili kontrolovat vystriedal as asnda cely tym, az o niekolko hodin my vysvetlili preco, predstavoval vsetky priznaky , na menangititu, tak lekarka si sadla a vysvetlila..

ten isty bacil ktory sposobuje gastro,a zapal mocovych ciest cestuje po tele a moze zakorenit v mozgu, a sposobyt tam zapal a ostatne si domyslite... takze kedze este nebol ockovany prevnarom a nie je chraneny, musim urobit test, jediny ktory nam na 100% potvrdi diagnozu..

takze som prezila pre mna najhorsie 30 minut...( ja viem oproti niektorym co ste si prezili v nemocnici a prezivate stale, radka 😉 ) to nic nie je ale plakala som a modlila sa...
brali mu zmiechy tera zneviem slovensky vyraz, prepacte mi.... vy urcite viete o com hovorim...

dvakrat dokonca po prvy krat sa nepodarilo....
nastastie test bol negativny, a vsetko , sa pomaly zlepsilo.. ale ked o mesiac mal dostat vakcinu, tak som bola neskutocne stastna ze ju ma...

inac tu zapal usi, je velmi casty jav u deti, kedze sa aj prenasa, takze tu naozaj vysoko odporucaju ockovat , no niaka kampan reklamna, aspon ja som nenasla, jedine plagaty, zdravotnej poistovne kde ta upozorn,uje na nebezpecenstvo...
ta sa robi aj na chroby , kde nei je ockovanie.... 😉

denisocka
5. dec 2008

hm

jarka007
5. dec 2008

Erika akosi som nepochopila, ci teda mal alebo nemal pneumokoka 😒 . A to, ze v nemocnici dostanu deti rotavirus som pocula velakrat.
A ked je dieta kojene, je to asi ine ako ked je nekojene. Nenicila by som mu zbytocne imunitu, ak ho denisocka koji.

Zapal str. ucha ma akurat dcera, obojstranny, odmietla som ATB, vsak ich 5 rokov nebrala. Isla som k inemu, homeopatovi, ktory dal homeo a dnes na kontrolu, ci sa zlepsilo. Povedal mi, ze su urcite schemy. Detom do 1 roka sa davaju automaticky, pri obojstrannom tiez automaticky. Aj ked nie je prekazana ziadna bakteria. Takze neviem, v kolkych pripadoch zapalu ucha bol skutocne pneumokok preukazany, nie je to len dalsia rozpravka ? Uz nejak prestavam verit vsetkemu tomu vyskumu, statistikam a pod.
Ja som sa nechcela do schemy zapasovat a radsej verim svojmu pocitu, aj ked nie som studovany lekar. Keby som totiz raz zacala, tak sa z toho kolotoca ATB tak lahko nedostanem. Dufam, ze sa dnes preukaze, ze ich brat nemusi.

denduska
5. dec 2008

jarka, to ci je zapal bakterialny alebo virusovy, sa da zistit odberom na CRP....nasa dr. to napriklad robi...CRP sa zvysuje len pri bakterialnych zapaloch a vtedy su ATB indikovane.....ak nie je zvysene, tak je to virusove a ATB su naprd.....skus zistit ci to u vas sa niekde neda, myslim ze to je len z prsteka odber.

erikasadek
5. dec 2008

jarka nastastie nemal, nebol preukazany, i ked javyl priznaky...

nastastie.....
dostal rotavirus, a ktomu mal byt ockovany na druhy tyzden , an roatvirus, tak mi to zachranilo 140 euro, ale poviem ti , radsej zaplatit tych 140 ako ho vidiet v tomto stave, teraz uz ma celozivotnu imunitu, teda dostat dostane, ale nei v takej brutalnej forme, ako prvy krat..

vela

ludi to nevie, ze davka ockovacia i ked sa nepycha, to neznamena , ze nedostane uz nikdy rotavirus,

jarka007
5. dec 2008

denduska a da sa CRP aj pri zapaloch ucha 😨 ? CRP poznam, ale lekar, ktoreho mam teraz, to bohuzial nema .
Nevedela som ale, ze sa tym da zistit povod nakazy aj pri zapale str. ucha. Dik.

denduska
5. dec 2008

ono to je vseobecne..ak je niekde v tele bakterialny zapal, tak CRP stupa....ved ja som to tiez len nedavno videla v telke a minule pozeram ze nasa doki to uz ma...som bola aspon v dacom prijemne sokovana 🙂

lalitagopi
5. dec 2008

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
našla som zaujimave članky o očkovani aj o inych veciach....

erikasadek
5. dec 2008

na tu chripku osobne neviem co vam mam povedat moj muz sa ockuje kazdy rok, abez problemov, vlastne odkedy ho ockujem ja, nechce sa nam ist k lekarke, raz mi ukazal ako ho mam pichnut a je to, teda uz 6 rokov co sme spolu nemal chripku pricom predtym bol ako prvy v palebnom poli co sa tyka chripky...

osobne ma stve prepacte mi kocky, ale je to moj nazor, ak citam, moja kamaratka v rodine mali zlu reakciu, trebars aj na tu chripku, tak ona uz neda ockovat svoje deti na nic..
to mi pripada neuvazene...!!! teda ako vzdy ,opozicny hlas ,sa k tomù straviam..
mam pocit ze vakcinacia zacina byt ako hon na carodejnice, ze sa zabuda aj na podstatu,a aj na ucinnost pri urcitom ockovani.....
zase treba zvazit o ake ockovania ide....

tiez je diskutabilne kedy boli ockovani, ak boli v styku s chorobou a nato boli ockovani, tak samozrejme, ze si to odpykaju........... bohuzial...

inac, ja sa na mojom muzovy , teda vzdy pomstim s tym pichanim, verte mi.. 😉
inak vraj ked ja ho pichnem tak ani neciti... tak neviem... 😉

erikasadek
5. dec 2008

este sa chcem spytat, kto ste mali skusenost u vasich deti s prekonanim na osypky, prave som mala moju mamu na telefone, a ta mi povedala , ze ja som ich prekonala za mala a v pohode, tak preco je okolo toho taky strach tu.. ja viem na slovensku skoro nie su, tu je velka sanca ze v tomto obdoby ich dostane, rocne okolo 20000, pripadov na osypky su hlasene.. tak pomozte, co mam robit, naozaj predtym som bol arozhodnuta len osypky a teraz neviem ci mam... vobec a nechat to tak, ak neprekona, tak dostane davku v 11 rokoch, a bude pokoj...

denduska
5. dec 2008

erika, ja ti mozem povedat len za svojho muza - on mal osypky a ze by mu to nejak velmi uskodilo, nepovedal. Teda vlastne istym sposobom ano, lebo nemohol ist s rodicmi na dovolenku k moru 😀

lenki33
5. dec 2008

baby a nebavite sa o ovcich kiahnach?? osypky uz sa moc nevyskytuju, nie??

ankam
5. dec 2008

mne zase nasa pediatricka poradi-ake ockovanie by som mala dat a ake je zbytocne-napr.som sa jej zmienila v lete-ze ideme k moru a ona hned ze proti zltacke treba ked ideme do inej krajiny........tak sme dali-aj pneumokoka mame.este ideme o tyzden pre druhu davku na zltacku 😉

ankam
5. dec 2008

a o pneumokokovi-nedavala som koli tomu ze to bolo zadarmo.My sme aj tak mali na nu narok-takze asi tak

denduska
5. dec 2008

lenki, no ja som myslela osypky..morbilli..to co je v MMR...ja som uz ockovana ale moj muz este nebol.

lenki33
5. dec 2008

ankam a preco ked idete k moru sa ockuje proti zltacke??

ankam
5. dec 2008

koli vode atd...

lenki33
5. dec 2008

a tie kiahne a osypky neviem, ja som mala asi kiahne, tie sa mi zda ze su beznejsie, ale uz sa "chvalabohu" da ockovat aj proti nim 😀 😖

lenki33
5. dec 2008

hmm, no my sme boli toho roku pri mori 2krat a o zltacke som ani neuvazovala, ani keby mi to pediater odporucal 😔