Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

veronikapp
28. jan 2010

tin- tá tretia hexa sa má dať najskôr 6 mesiacov od poslednej dávky, najlepšie medzi 11-13 mesiacom... a keď sa dá neskôr? To sa môže? Tiež tam je, že keď sa nedá vôbec, musí sa dať aspoň monovalentná proti Hib.

tin007
28. jan 2010

veronikapp aj mne tak dr. hovorila, ze 3. hexu by mal maly dostat do do pol roka, jej to vyslo na polovicu februara, zevraj potom to uz nema vyznam na zvysenie % protilatok (3 hexa je aj v dokumente vyrobcu boosterom - posilovac).

havino
28. jan 2010

Čítali ste tú diskusiu pod linkom, ktorý tu teraz hodila Cora na http://www.zzz.sk/?clanok=3407 ? 😀

Toto je dosť dobré:

Nadpis: Aka ihla sa picha proti tetanu?
Autor: jozef E-mail, 12.08.2009 - 10:02

Dobry den, chcel by som sa vas spitat ze asi aka ihla sa picha detom v roku 13 proti tetanu? prosim vas ziadam vas o rychlu odpoved _som na pokraji zrutenia. dakujem za pochopenie..

ODPOVEĎ:

Nadpis: Re: Aka ihla sa picha proti tetanu?
Autor: Peter, 22.08.2009 - 20:35

Ihla je to najmenej. Skutočný problém sa ukrýva v tej ampulke.

....trpko-smiešne 😖 😖 😀 😀

tin007
28. jan 2010

veronikapp kde tam je informacia, ze musi byt min. pichnuta monovalentna hib?

daducha
28. jan 2010

Nam doktorka 3 Hexu v pohode posunula na 12 mesiac od druhej.Rozmedzie je vraj 6-12 mesiacov.Tym padom bude posunuta aj MMR, to uz ale davat nechcem vôbec.

tamix
28. jan 2010

Našim susedom malý je diabetik po očkovaní. Bol úplne zdravé dieťa a na druhý deň kolaps. Nemôže chodiť do škôlky, lebo musia stále pichať inzulín. Dali sťažnosť. Po prešetrení dostala „chúďa DR.“ pokutu (neviem akú sumu). Je to smiešne, veď tá Dr. za to nemôže, nie ona vyrobila tú vakcínu. Ale pre mňa je to dostatočný dôkaz, že uznali vedľajší účinok vakcíny, len pokutu dali nesprávnej osobe – si myslím ja.

veronikapp
28. jan 2010

daducha a kde to je, že 6-12 mesiacov?

veronikapp
28. jan 2010

tin- leták hexy, ako je Aplikácia booster dávky.

tin007
28. jan 2010

tu je oficialny ockovaci kalendar (platny k 1.1. min. roku) http://www.ruvzzh.sk/oddelenia/EPID/clanky/ocko... je tam tam mmr od do 😠

cora73
28. jan 2010

kedze to bolo ocividne,na niekoho to zhodit museli a ona bola prva na rane... ☹ tam hore su stale chraneni,takze furt si to lizneme my rodicia-mame chore dieta,alebo vynimocne dr,ktora za to takisto nemoze..
a zase Hlava XII...
a tolko ju spominam,az som dnes zistila,ze ju 2.2. davaju na CT1,uz sa tesim,este som to nevidela,a knihu milujem,len dufam,ze nebudem sklamana,ako to niekedy byva pri sfilmovanych knihach.. 😕

aj tak je to svinstvo,ze zakony robia poslanci,ktori su na tom financne motivovani,ved je to donebavolajuuuuuuce!!!!

tin007
28. jan 2010

Kecnem na rit, pozeram na tu stranku a nasla som tuto perlu o epidemii osypok v europe. cakala som hrozostrasne cisla, ale teda tych napr. 21 ochoreni v spanielsku ma dostalo 😀 http://www.ruvzzh.sk/oddelenia/EPID/ochorenia_p...

veronikapp
28. jan 2010

škoda, že tam k tomu nie je viac- ako priebeh, prípadné komplikácie...

tin007
28. jan 2010

veronikapp podla toho isteho vyrobcu je % deti s titerami protilatok (som sa naucila nove slovo 😀 ) medzi 2 davkami a 3 davkami konkretne na Hib najviac 1.5% (medzi typom 2 je pri druhej davke zaockovanost 96,3 a pri 3 davkach je hodnota 97,8).

daducha
28. jan 2010

veronikapp - povedala mi to priamo doktorka ...

tin007
28. jan 2010

veronikapp nasla som letak v cestine http://www.gskkompendium.cz/spc-infanrix-hexa-i... , je tam sice, ze ak su iba 2 davky tak by sa mala dat min. hib mono, ale aj to, ze "Základní očkovací schéma spočívá v podání tří 0,5 ml dávek (například ve 2., 3., 4. měsíci; ve 3., 4., 5. měsíci a ve 2., 4., 6. měsíci) nebo dvou dávek (například ve 3. a 5. měsíci). Mezi jednotlivými dávkami musí být interval nejméně 1 měsíc." A moj maly bol ockovany v 3 a 5 mesiaci.

tin007
28. jan 2010

Inak tato veta je fantasticka: "Stejně jako u jiných injekčních vakcín musí být i po aplikaci této vakcíny pro případ rozvoje anafylaktického šoku okamžitě k dispozici odpovídající lékařská péče a dohled." Nemam slov!

tin007
28. jan 2010

Ked uz hladam, tak sem hadzem link na pribalovy letak Priorixu, priamo zo stranky vyrobcu http://www.gskkompendium.cz/spc-priorix-suche-i...

tin007
28. jan 2010

PRIORIX se nemá aplikovat pacientům s nedostatečnou imunitní odpovědí, t.j. pacientům s primární nebo sekundární imunodeficiencí.

veronikapp
28. jan 2010

a nepíše tu niekto z Čiech? 😀 tomu rozumiem tak, že tam majú iba dve dávky, bez boosteru/tretej/ ?

noooo, možno má denduska opraví, ale anafylaktický šok môže vzniknúť pri silnej precitlinanosti na niektorú zložku vakcíny... ale to môže aj keď ma pichne včela. Dopredu to nezistíš, to by sa muselo každé dieťa testovať na každú zložku vakcíny pred každým tipom očkovania...

tin007
28. jan 2010

PRIORIX Očkovaní jedinci musí zůstat 30 minut po aplikaci vakcíny pod lékařským dohledem. Pro případ rozvoje anafylaktického šoku musí být okamžitě k dispozici odpovídající terapie.

veronikapp
28. jan 2010

precitlivenosti 😀

tin007
28. jan 2010

Veronikapp mne sa zda, ze v CR maju dokonca 4 davky (ale mozno sa mi iba zda, viem, ze v niektorych europskych krajinach su 4 davky, je to tu http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination...), co sa tyka anafylaktickeho soku, tak jasne, ze ho mozes dostat aj z pichnutia vcely. Lenze mne ide o to, ze info o mozno anafylaktickom soku nie je vobec zdoraznene, ako by to bolo tam "len z povinnosti", by ma zaujimalo, kolko deticiek uz taky sok malo. ☹

tin007
28. jan 2010

No nic, idem spat, zajtra mam vysetrenie, moje autoimunitne ochorenie asi nabera novy smer 😠 , kedze je to dedicne, tak dufam, ze mojim detom (zatial 1 dietatu) sa to vyhne, dobru noc

veronikapp
28. jan 2010

neprečítala som ten prorix celý, lebo už na oči nevidím, ale je tam napísané, že sa môže dávať najskôr 6 mesiacov po základnom očkovaní, horná hranica nie je uvedená- dokonca tam je, že sa nesmie tehotným ženám, tomu rozumiem tak, že aj dospelým sa môže... Potom tam je, že ak sa podá pred 12. mesiacom, nemusí to mať účinný efekt a je potrebné preočkovanie... Isto majú rovnakú vakcínu ako my? Potom mi nedáva zmysel, prečo podávajú dvakrát a my len raz...

ivka144
28. jan 2010

Dali - cau anjelka, neviem, ci na mna pamatas, ale pozdravujem. Okrem tej Thuye - homeo, myslim ze Petot pisal, ze aj velke davky cecka pred a pocas ockovania apo ockovani asi..., to je toez nieco, co mozes urobit pomerne jednoducho a neskodne.

Daducha - to masielko je palmovy tuk? Lebo chodim presne do toho obchodu ine nakupovat (o.i. oblubeny ryzovz dezert Sivacek) a uz som velakrat uvazovala ze to kupim. Maly problem je to, ze nas Matus nechce jest chlebik ani suchy, nieto s niecom natrety, taky bezlepkac co mu robim alebo ked som kupovala... Ale aj kvoli sebe asi vyskusam, dik za tip, ked vravis, ze je to dobre.
Inak tej Hriadelke pomohol p. Dedik, myslim, vela sa okolo ekzemov spomina, este sme neskusili, ale dlho som sa tym zapodievala, len treba vycestovat a objednat sa udajne neda...

Inak to ohranicenie - pytala som sa tu asi stokrat, ze kde je jednoznacne napisane, ze musi byt (ktorekolvek ocko, aj hexa a pod) urobene DO isteho veku? Teraz pozeram ten kalendar..., aha. Tak to je take..., pri MMr vidim, ze najneskor do...18m, ale hexa? Ze urobi sa to v tom a v tom mesiaci. A ak nie?
BAbula, prosim Ta, je podla Teba nedodrzanie samotneho kalendara priestupkom? Podla toho, co som citala, mi pripada, ze "trestne" je len odmietnutie ockovania po dvoch predchadzajucich pisomnych oznameniach. Cisto z pravneho hladiska, ako to je?

Petot - prosim Ta, napises viac o selene a jode? Aky, odkial... Pre 2,5 rocneho. D.

S tym StB inak uplne suhlasim. Uz predtym som pisala, ze jednym zo strachov, pred odmietnutim ockovania je to, ze "budem mat zaznam", ak ti "vyssi" pridu s niecim zazracnym a definitivnym...

daducha
28. jan 2010

ivka144 - zlozenie Alsanu : palmovy tuk, slnecnicovy olej,sojovy lecitin,voda, mrkvova stava, citronova stava,prirodna aroma .No, nie je to chut klasickeho masla 😠 , ale oproti vsetkym tym hnusnym Ramam, Vetama pod, je to lahoda. A hlavne ti to neupcha cievy ako klasicke margariny 😀 .Cena je sice skoro 3,0 EUR, no maly mi toho zase tak vela nezje,tak sa da.zatial som z toho nepiekla, ale ta predavacka hovorila, ze uplne v poho.Kupujem tam este spaldove susienky a malemu sojovy dezertik, ten ryzovy mu nechuti.Starsi fachci na tych strukovinovych natierkach no a ryzove chrumky musia byt pri kazdom nakupe 😀
Dufam, ze Alsan bude chutit 😉 .

ivka144
28. jan 2010

daduch - jej, vdaka za rozpis, oficialne sojovy lecitin nemozeme ani citronovu stavu, ale urcite skusim, pri najblizsej navsteve. A ked moze pit maly denne liter ryzoveho mlieka, ktore (najlacnejsie mozne u nas je v DMku) stoji 50sk, tak stokorunove maslo nie je ziadnym prekvapenim. Zial.
Inak dnes maly jedol gumovych medvedikov - prva sladkost, ktoru jedol, ma 2,5roka. Muz na mna kukal s vyplestenymi ocami, ze mu to dovolim (dedko mu to doniesol), ale som si povedala, kaslat na to, aj tak sa vysypava fuuurt a tu aspon nie su zakladne alergeny, aj ked hojne ecok;)

martina46
29. jan 2010

V tom očkovacom kalendári si síce pri MMR, že najneskôr do 18 mesiacov, ale vo vyhláške toto ohraničenie nie je.
Vás nestíham čítať, pôrod sa mi blíži a ja vôbec neviem, ako a čo s bábom, chcem určite oddialiť čo sa dá, no nemám dosť toho naštudované a fakt nemám čas na to všetko.. hlava ako balón..

petot
29. jan 2010

Čo si RUVZ napíše do kalendára nie je zaujímavé, ani právne záväzné. Záväzné je to, čo sa uvádza vo vyhláške. Idem si to celé pozrieť, ale vyzerá to, že prinajmenšom u niektorých vakcín nie je stanovené, dokedy sa musí očkovať.

erikasadek
29. jan 2010

ivka;. 😀 takako dopadol maly???

inak ak spominate cierny orol tak pocitam ze ste presovcanky?? 😉