Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
31. jan 2010

Veronika: aj ja som už dávnejšie písala, že je dobré si prečítať babulkine info o zákonoch, aby sa človek nezhovadil a neodvolával sa na už neplatný zákon, keď bude písať odvolanie/vyjadrenie na hygienu. Ale tie mi pri rozhodovaní – očkovať/neočkovať – NEpomôžu .
Už som sem dala otázku pre pro-očkujúcich, ale odpovede som sa nedočkala. Tak ju dám aj tebe – a bola by som rada, keby i mi napísala svoj názor: keď v Paľbe sa primár detskej neurologickej ambulancie potvrdil existenciu nežiaducich účinkov vakcín, tak neviem prečo to tu niektorí tak strašne spochybňujete. Vyplývajúc z jeho pozície by si takéto vyhlásenie nemohol dovoliť – keby ovšem o svojom tvrdení nebol presvedčený. A toto je fakt, ktorý nikto žiadnym sem hodeným zákonom, paragrafom, vyhláškou či dodatkom NEVYVRÁTI.
Možno by bolo zaujímavé mu napísať a opýtať sa, ktoré vakcíny sú podľa neho potrebné a ktorých by sme sa mohli vzdať.
Ďakujem za odpovede 😉

tamix
31. jan 2010

lucrezia: úsmevná poznámka, ale riadne pod pás 😅

babulka
31. jan 2010

Lucrezia, prepdokladam, ze ak pojdes na operaciu poziadas, aby ta operovala sestricka 😉 Alebo ak ta budu mat zavriet do basy, poprosis, aby ta obhajovala advokatova sekretarka 😀
Skutocne som sa snazila pomoct, kto to nepochopil, nevadi. Mne je srdecne jedno, ci si date deti ockovat alebo nie. Kym nezasahujete do mojich prav a prav mojho dietata. Ak by ste chceli mat probelm neockovania z pravnej stranky vyrieseny, uz davno by som sa tu nemala o com bavit. 🙂

tamix
31. jan 2010

A k tej H1N1- na obyčajnú chrípku zomierajú tisíce ľudí, nie sto. Treba si pozrieť LAMPU vysielanú na jojke. Určite poučné!!!!

ivka144
31. jan 2010

Inak ja sa zas musim troska zastat Babulky.
Ja sice nesuhlasim s jej nazorom na ockovanie, pravdepodobne, ale ak prijmem, ze ma pohlad a nazor na vec aky ma, tak vsetko ostatne je celkom pochopitelne. Aj nesuhlas s pritomnostou neockovanca, aj prijatie pravneho stavu v inej krajine. Podla mna netreba hnat veci do extremu, ani z jednej strany.
Ja si cenim, ze nam poskytuje svoj pravnicky pohlad na n´veci okolo ockovania a pre mna je praveze cenne to, ze nema na ockovanie rovnaky nazor ako my, aspon nam to moze ukazat z tej "horsej stranky" pre nas a my sa mozeme pripravit na pripadne problemy. A co sa tyka sposobu, mne je uplne pochopitelny a sem tam latinske slovo si domyslim, ak ho nepoznam a treba aj rozlisovat, ze clovek prisposobuje sposob reci prijemcovi, latinska veta bola vlastne smerovana Petovi. A ani si nemyslim, ze prekracuje prijatelnu hranicu "vludnosti" alebo na druhej strane "utocnosti". Osobne si tiez myslim, ze porovnanie so sofermi je neadekvatne, ale ved skoro vsetci sa tak vyjadrujeme, niekedy pritahujeme za vlsy, aby sme zdoraznili ideu, mne to pride do istej miery normalne.

Na zaklade seba by som odhadla, ze nase niekedy rozhorcene, zlahka utocne a pod. prispevky su dane nesuladom (tzv. diskrepanciou;))) medzi nasim pomerne silnym presvedcenim a pomerne slabymi moznostami a takmer ziadnou podporou vo "vseobecnej mienke a rozhodovacej moci"... a z toho vychadza nasa "depresia", skepsa, pocit bezmocnosti, pocit nepochopenia, pocit nepravosti...

Petot - prosim Ta, nemas niekde linky na vedecke clanky dokazujuce neucinnost akejkolvek vakciny alebo dokazujuce neziaduce ucinky? Pre kamosa - vedeckeho maniaka. Idealne je aspon peer-reviewed. On si predstavuje slepu studiu inac, ale na neziaduce ucinky sa da asi len velmi tazko urobit. Iba ak ta neucinnost.
Pozerala som zdroje na tych rizikach ockovania, ci ockovanie org, ci ako a vacsina su clanky, pisane sice odbornikmi, ale nie priamo publikovane.

A est echcem poprosit, kto ste spominali tych kralikov, co piata generacia po ockovaniach uz nebola reprodukcieschopna? Bol tu hodeny link? Neviem to najst. Prosim, ak mate, hodite?

Dakujem Vam vsetkych za prispevky a za pomoc.

martinba
31. jan 2010

ja len na okraj, ze s tym vykladom zakonov to je vselijake, pre mna absolutna spanielska dedina, ale uz som sa stretol aj s tym, ze traja renomovani pravanici mali tri olisne nazory na jednu vec. Vidno to aj na realite, ze ked vyde novy zakon, tak k nemu musia vydat vyklad, inak si to kazdy vyklada po svojom.

lucrezia 😀

lucrezia
31. jan 2010

babulka, prečo ma zase chytáš za slová, nebolo tam cítiť tu iróniu?

tamix, nemyslím, že to bolo pod pás....len už sa ináč nedalo. mimochodom, ja mám 2 zdravotné školy ukončené, každá je z úplne iného oboru, 2x som sa drvila latinu, 2x anatomiu, ale vobec som to tu nepotrebovala davať všetkym najavo. no aj doma sa vyjadrujem tak, aby mi všetci porozumeli.
ale ak niekto potrebuje "ordinovať" aj doma..... 😵

ale aby sme prešli k veci...sme mimo tému

veronikapp
31. jan 2010

lucrezia- nemám žiadny problém, venujem sa tomu ani nie 2 mesiace, nemôžem snáď dávať otázky? Aj to som už raz písala- ty osobne si mi ešte žiadnu odpoveď nedala- tak sa nestaraj do mojej nerozhodnosti. Mne nestačí si prečítať len www.rizikaockovania.sk, mńa aj iné veci zaujímajú. Máš s tým problém? Nejako na tvoju osobu útočím?

tamix- ja nič nespochybňujem... máš snáď z niektorého môjho príspevku taký pocit? Možno by bolo ozaj zaujímavé opýtať sa na konkrétne veci konkrétnych odborníkov.

ale tu to už začína strácať svoju úroveň. Sa nedivím, že ľudí z iniciatívy prestávajú brať vážne. Fanatizmus, neschopný prijať názor druhého človeka. Zosmiešňovanie. No jasné- najlepšia obrana je útok- tak si tu dávajte navzájom vycerené smajlíky, tlieskajte si akí ste múdri a máte nadhĺad, podporujte sa navzájom, ako dobre ste sa rozhodli... pekný deň

erikasadek
31. jan 2010

baby nebite sa!!

babulka a veronika su tu potrebne 😉 🙂

lucrezia
31. jan 2010

veronika, ja ti ani žiadne odpovede dávať nebudem.
už to tu bolo velakrát napísané, že odpoved si musí nájsť každý sám. na základe informácií aké zoženie - stadialto, z iných stránok, z časopisov, z televízie, z odborných publikácií.....každý si tam nájde SVOJU pravdu a podla nej sa rozhodne.
koniec-koncov, my sme tu len laici.....

nie som fanatička, aj ja v tejto oblasti tápem a hladám odpovede. rada si vymením názor aj s niekym, kto má na to opačný názor, ale tvoj sposob diskusie mi nesedí. už na začiatku si sem vletela ako gáfor a takým útočným štýlom typu : ja som neveriaci tomáš a vy mate za ulohu ma presvedčiť 🙄

a opat zdoraznujem, podme k veci

ginepra
31. jan 2010

ahojte. aspon kratko by som chcela napisat svoju skusenost - laicke mamickovske pozorovanie. tretie dcerka (takmer 10 mes) nema este hexy. aj ked jej starsi surodenci (ockovanci) su pokojne a radostne, inteligentne deticky ( 😉 ), zda sa mi, ze malicka 1. je este pokojnejsia a usmievavejsia, take male perpetum mobile na usmev, 2. nesprava sa ustrachano a neplace hned, ked sa od nej vzdialujem, ako to bolo pri starsich dvoch. tak sa tesim. stale skumam pre a proti ocko (citam aj toto forum), povodne som zamyslala len odlozit do dvoch rockov, ale este nie som rozhodnuta ci vobec... ozvete sa niektora ako su na tom vasi drobci?

ginepra
31. jan 2010

este doplnok - "ked sa od nej vzdialujem" bolo myslene nie na bezny chod v domacnosti, ale ked ju napriklad niekedy na par hod. zverim na strazenie babke a pod. 🙂

ivka144
31. jan 2010

Joj a Denisocka! Som Ta skoro ani nespoznala! Takze predsalen, hej? Nevedela som. Blahozelam!!

veronikapp
31. jan 2010

www.rokovania.sk/appl/material.nsf/0/.../$FILE/...

neviem či sa to ovorí, je to celkom zaujímavé, konkrétne čísla, štatistiky, opis, porovnania, tabuľky... do roku 2007.

petot
31. jan 2010

ivka144: Čo sa týka štúdií, zastávam názor, že práve výrobca vakcíny by mal nad všetku pochybnosť preukázať účinnosť vakcíny, skôr, než sa začne pichať miliónom detí. Lenže toto sa zatiaľ NESTALO.

Kedykoľvek sa niekto začne tváriť strašne dôležito a robiť veľkého odborníka v otázkach očkovania (zvyčajne sú to ľudia, ktorí by naočkovali aj umierajúceho), a rozprávať o "preukázanej účinnosti vakcín", tak sa opýtam: dobre, keď je toľko dôkazov, dajte mi JEDNU štúdiu, dvojitú zaslepenú, placebom kontrolovanú, o klinickej účinnosti vakcín.

A zrazu je ticho.

Nepovažujem za prúser, že je ťažké získať presvedčivé dôkazy o neúčinnosti očkovania. Omnoho väčší prúser je, že za storočie masového očkovania ľudí NEBOL podaný vedecky platný dôkaz o jeho dlhodobej účinnosti a dlhodobej bezpečnosti. 🙄

Je skutočne hanebné, že ani oficiálni predstavitelia, ani oficiálni odborníci, NEVEDIA pri diskusii podať vedecký dôkaz o účinnosti vakcín. Stále len rozprávky, ústup chorôb atď, ale žiadna veda. Ja sa v tejto téme hrabem už 3 roky, prečítal som tisíce strán literatúry, a dôkaz som nenašiel. A pritom som tému otváral v úprimnej snahe rozhodnúť čo najlepšie pre svoje deti, a keby ma dôkazy presvedčili o účinnosti a bezpečnosti vakcín, tak by som ich bol očkoval.

petot
31. jan 2010

ivka144: Ale aby som Ťa nepustil úplne naprázdno, pár strán dozadu som písal výňatky z prestížnych lekárskych žurnálov o zlyhaniach vakcín. Viacej citácií nájdeš v článku http://rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_bezpecno...

Známemu, ktorý je zameraný na vedu, môžeš posunúť tieto rozsiahle seriózne štúdie o BCG vakcíne, ktoré dokazujú jej absolútnu neúčinnosť v prevencii tuberkulózy:

"Je absolútne jasné, že BCG očkovanie nemá žiaden efekt." Trial of BCG vaccines in south India for tuberculosis prevention: first report, Bulletin of the WHO 1979;57(5):819-27. PMID: 396057

"BCG neposkytla žiadnu celkovú ochranu u dospelých a len slabú ochranu u detí." Fifteen year follow up of trial of BCG vaccines in south India for tuberculosis prevention. Tuberculosis Research Centre (ICMR), Chennai. Indian J Med Res. 1999 Aug;110:56-69. PMID: 10573656

"Neexistuje dôkaz, že by ktorákoľvek z použitých vakcín prispievala k ochrane voči pľúcnej tuberkulóze". Randomised controlled trial of single BCG, repeated BCG, or combined BCG and killed Mycobacterium leprae vaccine for prevention of leprosy and tuberculosis in Malawi. Karonga Prevention Trial Group. Lancet. 1996 Jul 6;348(9019):17-24. PMID: 8691924.

barica
31. jan 2010

ahoj, tedy, když koukám, kolik má tahle kapitola stránek, tak nemám šanci to naštudovat, nicméně nás na konci týdne čeká očkování ve 3. měsících a ikdyž si o tom můžu myslet co chci, tak asi nebudu tak silná, abych dítko očkovat nedala, jen vás poprosím, někde jsem četla, že když se k očkování dá určité homeopatikum, tak to dítko snáší líp, ale nepoznamenala jsem si název homeopatika, nevíte o tom někdo něco? diky!

petot
31. jan 2010

ivka144: Keby si chcela iné choroby, odkaz na ďalšie vedecké štúdie nájdeš aj na http://rizikaockovania.sk/zdroje.html

Alebo sa znovu opýtaj 😉

tin007
31. jan 2010

veronika dala si zly link

cora73
31. jan 2010

lukrezia 😉

rozhodla som sa,ze na urcite prispevky uz reagovat nebudem,kedze nechcem byt este za vacsiu fanaticku ako som,ale co uz,kazdy sme nejaky,aj ked si myslim,ze utocenie aj silnejsie slova prichadzaju skor zo strany proockovancov...

ked som krmila maleho,pocuvala som TA3 a nejaky pan zo statneho fondu hmotnych rezerv ci tak nejako vysvetloval,ze je dolezite mat dost vakcin proti H1N1,a ze dufa,ze percento ockovanych zdravotnikov vzrastie a tym daju signal pre ostatnych a ze sa uz pripravuje ockovanie tehotnych zien a deti,a ze krajiny,ktore sa zacali zbavovat vakcin robia chybu,pretoze tato chripka je podla WHO celorocna a ked ZMUTUJE !!!!,tak tie krajiny vakciny uz mat nebudu...Tak bud som ja debil,ale ak je vakcina na tento jeden kmen,tak ked zmutuje,je uz na ten zmutovany neucinna,alebo sa mylim? Lebo ak sa nahodou nemylim,tak ako je mozne,ze dovolia taketo nieco pustit do eteru?

erikasadek
31. jan 2010

cora v fr su take zasoby vakciny ze mohli by zasobit polovicu europy.. 😀

ale mas pravdu.. vsetci sa mylia vo svete ale slovensky odbornici nikdy.. mne to vzdy s toho vyplyva ked ich citam. a pocuvam..

petot
31. jan 2010

cora73: Francúzi majú vyše 90 miliónov dávok, ktorých sa potrebujú zbaviť, takže myslím si, že náš Štátny fond hmotných rezerv sa plaší úplne zbytočne 😀

cora73
31. jan 2010

babulka:

Ak by ste chceli mat probelm neockovania z pravnej stranky vyrieseny, uz davno by som sa tu nemala o com bavit.

takze znova sa vratim pred cca tyzdne?

som ti sem priamo napisala,ze ak vies,ako problem neockovania z pravnickej stranky vyriesit,tak povedz kolko chces,napis to a zaplatim..

odvtedy si sa neozvala a ani si sem neprispievala ziadnymi radami..
tak co,zase sa odmlcis? alebo budes suhlasit a napises,alebo to nevies a len si robis srandu?
povacsinou sme tu totiz rodicia,ktori sa rozhoduju neockovat na zaklade zlej reakcie svojich deti,nielen pre srandu kralikov..

tamix
31. jan 2010

Petot: na tvoju obranu – a to čisto z hľadiska udávania zdrojov. Babulka neuznáva dôveryhodnosť tvojich zdrojov, ale ona sem ešte nič nedala – samozrejme okrem tých paragrafov. Ak dala, tak som ich prehliadla a ospravedlňujem sa.

veronikapp
31. jan 2010

tin- všimla som si, neviem ako to funguje, či to je len nejaký dodatok, ktorý nemá vlastnú stránku, ale našla som to tak- google vyhľadávač- priorix zloženie- na druhej strane asi 4 zhora- informácia o plnení Národného imunizačného programu v SR. Hľadala som to aj priamo v NIP , ale tam som to nenašla. Je tam aj rozpis preočkovanosti v percentách vo vybraných krajinách, skoro všade nad 95%. Mňa zaujali hlavne tie osýpky- počet nakazených v sr v 80. rokoch- cez 22000, až po súčasnosť- ani jeden...

veronikapp
31. jan 2010

pardon- v roku 1970- 21222 nakazených

petot
31. jan 2010

tamix: Ja by som rád vedel, ktorých zdrojov. Naposledy som citoval samé oficiálne zdroje, vrátane renomovaných recenzovaných lekárskych žurnálov a týždenníka vládnej agentúry CDC (obdoby RÚVZ). Ak už toto nestačí, potom neviem.

denduska
31. jan 2010

ahojte, kto chce tu je ta studia o prevenare - zvysenie % invazivnych pneumokokovych infekcii inych serotypov po zavedeni vakciny, studia zo spanielska, rok 2008.... akurat moj debilny pocitac mi to nechce ulozit, tak snad ste ostatni sikovnejsi 🙂

http://www.journals.uchicago.edu/doi/pdf/10.108...

babulka
31. jan 2010

Cora - to nie je o odmlcani 😉 Mk sa venujem iba v case, ked som doma sama a mam cas. Ked mam doma rodinu, venujem sa im. O praci ani nehovoriac, jednak za to ma neplatia a jednak mam jej dost. Takze - pokial ide o tu pravnu analyzu - skusis sem napisat svoju predstavu, kolko asi tieto materialy stoja? Lebo to nie je tak - napis mi voditko, ja si uz zvysok zariadim 😉 Ale aby sme sa uz zbytocne k tejto veci nevracali - v pripade, ze robim nieco z presvedcenia, robim to zadarmo a rada. V opacnom pripade - ani za peniaze. V teme ockovanie ma ako obcana irituje ta povinnost vynutena sankciou - takze tu som tak na pomedzi 😉

Tamix - a ake zdroje by si odo mna rada? pytam sa preto, lebo ja nie som lekar. Som iba laik - a na zakalde niecoho, co si precitam, si urobim vlastny maximlane laicky nazor. To, ze zdroje pochadzajuce z rizikaockovania.sk, vran.org a pod. nie su pre mna doveryhodne, v niektorych pripadoch zmanipulovane a poznemene, neznamena, ze neomozu byt doveryhodne pre niekoho ineho. Len ma zaraza jedna vec - na jednej strane su oficialne zdroje a renomovane lekarske zurnaly nedoveryhodne, podplatene farma-firmami, ale ak nahodou napisu nieco, co sa vam hodi, uz su to najdoveryhodnejsie zdroje na svete 😉
Takze pokial ide o moje zdroje - tie mam max. z vlastnej hlavy. Ak niekomu nestaci, nebudem ich vnucovat. Ja tu niekoho nepresviedcam o tom, ze ma dat ockovat svoje dieta, teda nie som hlasom pro-ockovania. Ak najdes taky prispevok, kde som take nieco napisala, verejne sa ti ospravedlnim. V opacnom pripade ma prestan urazat.

cora73
31. jan 2010

mne to ide otvorit,ale len original,cez prekladac to chce cookies,co nemam,ani neviem,ako sa nastavuje..no,a original mi je nanic.. ☹ ked mu nerozumiem..