Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vodicka75
19. feb 2010

vanish1, nechapem, petot nic nepise a ako vies, ze je to zlozite? take blbe otazky, ale tak nejako sa citim, mozes nieco k tomu napisat interne?

vodicka75
19. feb 2010

Pozerala som www.changenet.sk kde su zverejnovane vsetky mozne peticie a kampane: http://www.changenet.sk/?section=kampane a tato peticia tam nie !!!

Neviem, kto za nou stoji, ale pripada mi taka narychlo zbuchana, ziadne PR o tom, zaslali zodpovedni info. TASR a SITA, zverejnili ju na dalsich portaloch www.rodinka,....apod. ?

Na changenete sa mozu podpisovat peticie priamo online, staci zaslat ludom link a je to, tato peticia moze byt podpisana len na harku a musi byt zaslana p. Fillovi, co je /sice mala/ prekazka, ktora bude mat na pocet podpisov vyrazny vplyv.

Oslovil peticny vybor tejto peticie Iniciativu pre uvedomenie si rizik ockovania so ziadostou o spolupracu ???

Ja som ZA peticiu, ale taku, ktora bude aj niekam viest /bude mat dostatok podpisov/ a pohnu sa lady...

vanish1
19. feb 2010

vodička, lebo aj ja som v Iniciatíve, ale zatiaľ ti k tomu nenapíšem nič, nechcem napísať niečo, čo nemám... preto som písala, že Petot napíše viac... ale asi nie, tak vydržte

vodicka75
20. feb 2010

ahojte, uz som to zacala rozposielat, dufam, ze to fakt nebude kacica a Iniciativa nevyrukuje s "pravou" peticiou.
Inak, preco uz neodpisuju na maily, su ako vos pod chrastou 🙂 aj ked mozno maju na to vazne dovody...? Ale to PR si myslim bude potrebne, lebo ak sa to dostane do usi pro-ockovanie zanietenych, zacnu ine kampane ZA ockovanie a tato peticia sa strati ako ihla v kope slamy...ked uz to vymysleli, musia ratat s tym, ze bez konfrontacie s druhou stranou to nepojde...prajem velku odvahu a podporu 🙂

tamix
20. feb 2010

Vodicka: ak mám dobré informácie, tak aj ty by si mohla začať petíciu a nemusíš byť v žiadnom združení, organizácii či iniciatíve. Petícia musí obsahovať presné informácie o čo vlastne ide, musí byť dostatočný počet podpisov – aby sa tým začali zaoberať. Ak sa mýlim, tak ma niekto opravte. Petícia na papieri s vlastnoručnými podpismi má svoju „hodnotu“.

cora73
20. feb 2010

Ahojte,
po-pre mna velmi neprijemnych utokoch na moju osobu som sem uz nechcela viac prispievat,ale kedze som sem uz hodila link na volebny program Sas,tak to este doplnim... 😉
Svojho casu som oslovila p.Sulika s otazkou,ci sa vo svojom programe nechcu zaoberat aj otazkou "povinnosti" ockovania a sankcionovania odmietnutia-nakolko sa tymto zaobera coraz viac rodicov.Odpovedal,ze uz to preberali...Ako som vcera zistila,tak ano,chcu,ale podla mna vo svojom navrhu nechali velmi vela ockovani,o ktorych sme sa tu uz velmi vela krat bavili,ze su prinajmensom absolutne nepotrebne,nehovoriac o tom,ako mozu byt skodlive..Na jednej strane som sklamana ich vyberom,ale na druhej strane-aspon trocha sa ľady hybu..Samozrejme,je pravda,ze sluby sa slubuju a blazni sa raduju,ale aspon je vidiet aky taky posun..Som sice prekvapena,ze strana SaS chce legalizovat marihuanu-o drogach si myslim svoje,ale chce nechat dost vela povinnych vakcin-napriek tvrdeniu,ze chcu slobodu pre vsetkych..OK,nemienim a ani nechcem sa tu rozpisovat o volbach,o stranach,ten link som sem dala preto,ze tato strana ako prva zverejnila svoj program,tak budem dalej sledovat,ako sa zachovaju ine strany,a co uvedu vo svojich programoch..

Dalej,k peticii,toto je link o peticnom prave,ak je nespravny,prosim,opravte ma,vybrala som ten novsi..:

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?...

presne,ako pise Tamix,peticiu moze vyhlasit a zbierat aj sukromna osoba-napr rozhorceny rodic/rodicia,a po urcitom mnozstve sa to moze uz predlozit napriklad ombudsmanovi..
ak to nie je este vsade oznamene,to este nemusi znamenat,ze je to podvod.
Rozne peticie vypisuju a vyhlasuju aj obyvatelia mestskych casti,alebo obci,atd..
Chceli sme peticiu-mame ju.. 😉

Co sa tyka proockovacich kampani,uz si ani neviem predstavit,ako este by sa dokazalo viac propagovat ockovanie,ako sa propaguje.Ked uz v relacii pre male deti-Kouzelna skolka na CT1-hovoria o ockovani,tak je to podla mna minimalne smutne,je to sice na ceskom programe,ale skoro vsetci mame vsetky programy,takisto sa mi nepaci strasne natlakova ceska reklama na ockovanie proti kliestom...

P.S.dufam,ze som nikoho velmi nepoburila a neurazila tym,ze som sem zase po dlhom case niecim prispela...

zelmirka1
20. feb 2010

vodicka peticia nie je ziadna kacica !!!!! je to seriozne myslene a v sucasnosti aj rozsirovane, jednoducho ludia ktori su za to aby sa uz konecne nieco dialo a mohli sa slobodne rozhodnut ci chcu svoje deti ockovat alebo nie tak sa rozhodli tuto peticiu vyhlasit a veria ze postupne vyzbieraju dost podpisov.
Co sa tyka toho ako to suvisi alebo nesuvisi s Iniciativou to je na tej stranke vysvetlene.

Co sa tyka volebneho programu SaS myslim si ze sice je fajn ze tam nieco maju, ale podla mna sa boja byt razantnejsi v tom zeby ockovanie bolo celkove nepovinne, lebo povedomie v SR je proste take ze by ludia neprijali take nieco, co je skoda. Nikto predsa nechce zrusit ockovanie ako take len mat moznost slobodnej volby.

petot
20. feb 2010

Petícia nie je zastrešená Iniciatívou, je to samostatná aktivita. Podľa môjho názoru na Slovensku nie je spoločnosť zrelá pre širokú diskusiu o očkovaní, a organizátori petície čoskoro zistia, na akú gigantickú úlohu sa podujali. Chcem dúfať, že petícia našej veci viac prospeje než uškodí.

Nejdem nikomu radiť, či a ako sa zapojiť, ste slobodní ľudia 🙂

zelmirka1
20. feb 2010

ja este svoj nazor, zrejme to bude tazke co sa tyka peticie ale ked sa nikdy nezacne tak sa nic neudeje, preto jej bude drzat palce aj ked tato spolocnost ma pred sebou este dlhu cestu....

ja som si velmi pozorne prestudovala stranky iniciativy ktore obsahuju mnozstvo zaujimavych info ale ked som sa rozhodla zatial moje dieta neockovat tak som pochopila jedine, ze je v tom rodic sam a musi si to vyriesit po svojom. Napoveda ze najlepsie je najst napr. kontraindikaciu je fajn, ale ziadny lekar nenapise chorobu ktora neexistuje, tiez to ze kazdy rodic si musi ujasnit preco odmieta je samozrejme ale ziadne dovody nepomozu ked je ockovanie povinne, tiez mi napisali ze lekar ma nemusi nahlasit ked sa dostavim /ide o slovickarenie z vyhlasky/a podpisem mu ze odmietam, takych lekarov je malo, boja sa a vyhlasku si vysvetluju inak, neviem do akej miery su ostatne veci z pravneho hladiska /protiustavnost, medz. dohovor atd/ obhajitelne ale ked clovek nechce ist do sudneho sporu ktory kto vie ci by sa dal vyhrat tak doteraz neviem ako to riesit.

tamix
20. feb 2010

petot: prečo myslíš, že by to malo uškodiť?

tamix
20. feb 2010

zelmirka: aj keď dr. nehlási (ani naša nebude), ale hygiena chodí každých 6 mesiacov a kontroluje zaočkovanosť, takže oni si to nájdu sami. Dr. si musí do karty poznačiť, že neočkovala a tak to zistia

petot
20. feb 2010

tamix: Z viacerých dôvodov. Ani ich sem radšej nechcem písať, aby som nepomáhal nepriateľom.

Uváž len toto: Keď petícia zhasne na 3-4 cifernom počte podpisov, tak to bude zneužité protivníkmi. Uvedom si, koľko peňazí a úsilia stálo SaS dokončiť svoju populistickú petíciu, ktorá v podstate žiada veci, s ktorými teoreticky môže väčšina ľudí súhlasiť. Očkovanie je úplne iná téma.

Druhá vec je, že keby aj sa stal zázrak a nazbierali by dosť podpisov, potom čo? 100000 treba na to, aby sa tým zaoberal parlament. Bude sa tým zaoberať a zruší to ako žiadosť na byt. A je to. 350000 treba na referendum. Čo myslíš, ako by dopadlo referendum v súčasnej spoločenskej klíme a pri súčasných (nulových) vedomostiach obyvateľstva? BigFarma urobí reklamnú kampaň, ako všetkým zachraňuje životy, a je to. Občania sa vyjadria v referende, že sa chcú povinne očkovať. 80% ľudí nemá samostatné myslenie a sú ľahko manipulovateľný. Vidíš to pri každých voľbách.

zelmirka1
20. feb 2010

petot mas pravdu ale co teda robit ? mame sa odstahovat aj s detmi ? priznam sa ze ja som z toho dost zufala...

denduska
20. feb 2010

neviem, mna to tesi, aspon nejaka lastovicka 🙂 Ak sa k tomu vopred clovek postavi tak, ze to sa nemoze podarit tak sa to ani nikdy nepodari, zatial sa mi to vzdy v zivote potvrdilo.

zelmirka1
20. feb 2010

denduska aj ja si to myslim, lebo jasne ze take nieco sa tu v SR na prvykrat nepodari ale ak to sposobi to ze ludia sa zacnu viac zaujimat, studovat a bude sa o tom viac hovorit tak sa casom posunieme dalej.

vodicka75
20. feb 2010

ahojte, nie som proti peticii, len ma prekvapilo, ze sa podpisovanie neulahcuje ako sa len da, napr. online podpisy, lebo ide aj o podpisy ludi, ktori napr. nemaju nejaky vazny problem spojeny s ockovanim a vela toho o tom necitali a ked navstivia www peticie, vobec nebudu vediet, o com to je, ziadne linky na dalsie www, ak by mal niekto seriozny zaujem oboznamit sa viac o tejto teme, takisto mi na tej stranke chyba akesi predstavenie peticneho vyboru a uvedenie dovodov co ich k tomu viedlo /ako napr. peticia v CR/,...pytala som sa na ockovanie.org, ci o tom vedia a odpisali, ze mi dakuju za info. a nevedeli o peticii nic...a zaslal peticny vybor avizo al. ziadost o spolupracu Iniciative? Napad s peticiou je dobry, ale musi byt dobre premysleny a dotiahnuty do konca a nie len v style "huraaa",....celkovo ta peticia na mna posobi stylom "aby bola", akoby nezalezalo iniciatorom na vysledku, su tam prekazky /napr. zasielanie peticnych harkov len postou, zanietenec proti ockovaniu si vystoji radu na poste a zasle to, ale clovek, ktoreho peticia oslovi hlavne duchom demokracie, tak na nu "moze" vo vire kazdodennych povinnosti zabudnut...a moze to dopadnut tak, ze peticia bola, ale podpisalo ju malo ludi a bude spochybnena akakolvej dalsia peticia k tejto teme....ta peticia je A, ale chyba mi od peticneho vyboru vyjadrenie, co je B,...ak by to zastupcovia peticneho vyboru mysleli skutocne vazne, urcite by sa snazili o ziskanie podpory co najvacsieho poctu ludi - Iniciativa, ludi z www.ockovanie.org a vsetkych, ktori sa touto temou zaoberaju, urobili tak?? O co im skutocne ide? Zostava mi verit, ze ide o dobru vec, aj ked moze to byt pravy opak.

vanish1
20. feb 2010

vodička, tá petícia nemá s Iniciatívou nič spoločné ako už písal Petot, ja ju podpisovať nebudem.

zelmirka1
20. feb 2010

vodicka myslim ze petot vysvetlil ze Iniciativa s peticiou nesuhlasi takze debaty su jasne.
urcite je snaha o podporu co najvacsieho poctu ludi, pripadne vyhrady nie je problem napisat na prislusnu stranku
ale kedze pises svoj nazor preposlem ho peticnemu vyboru
myslim ze ide o to aby sa zacalo a postupne sa budu oslovovat ludia roznym sposobom a ulahcia moznosti podpisov

linnetka
20. feb 2010

ale ako to bolo potom v tych ostatnych okolitych krajinach? coze tam su uvedomelejsi ludia ako na SR? ved je tam stale cca 90% zaockovanost, napriek tomu, ze je dobrovolne. tam sa vrchnost rozhodla sama od seba, ze daju ludom slobodne rozhodnutie? ozaj budeme cakat na zazrak bez toho, aby rodicia nieco podnikli?
ja uz tomu fakt nerozumiem, zas je to len na jednotlivcovi, budeme do nemoty platit pokuty, alebo sklonime hlavy a budeme sa modlit aby prave to nase dieta, nebolo to 1% povolenych strat.
ved neziadajme zrusenie ockovania, ziadajme osobitny pristup, vysetrenia, odlozenie do vyssieho veku, zrusenie sankcii ... poukazme na to, ze ludia v okolitych krajinych maju slobodu rozhodnutia, coze slovaci su nesvojpravni, ze za nich musia rozhodovat politici, ked ide o zdravie ich deti????
bohatstvo ved ide o NASE deti ☹

zelmirka1
20. feb 2010

inak to je sranda kolko sa tu toho popisalo o ockovani a ako to riesit ked niekto nechce ockovat
a ked sa niekto posnazi o peticiu za slobodnu volbu tak tolko pochybnosti 😒

denduska
20. feb 2010

prepacte debilna otazka - a preco Iniciativa nesuhlasi s peticiou?

zelmirka1
20. feb 2010

petot vysvetlil vyssie denduska

vanish1
20. feb 2010

zelmirka, lebo tá petícia môže aj uškodiť 🙄

zelmirka1
20. feb 2010

ved to je ta vec, mas niaky navrh co neuskodi a pomoze ? moze aj nemusi , ja si proste myslim ze pozitivum je ze sa nieco deje, lebo je fajn ked si pokecame spolu ak mame podobny nazor na ockovanie ale to neriesi situaciiu ktora tu je.

denduska
20. feb 2010

no ja si dovolim s nazorom petota nesuhlasit - prave preto ze si myslim ze postoj dopredu stratenej veci nikam nevedie. Ved je takmer uplne jasne ze prvy takyto pokus nevyjde - teda ze nedojde k ziadnej prevratnej zmene...ci si peticiu vymyslim ja, alebo iniciativa alebo janko hrasko.... skor ide o to, aby bezny clovek sa nad tym pozastavil - preco taka peticia? kto to vymyslel? co ho k tomu viedlo? uz toto bude prva vyhrata bitka.

ja mam z toho taky pocit, ze ludia v iniciative by chceli peticiu a rovno milion podpisov, parlament, vlada, Rasi hura ides! 🙄 a teraz su zaskoceni ze niekto ini si dovolil ich predbehnut, tak budu vraviet ze to sa aj tak nepodari. no a co...ved to sa ani neda... Kym v Iniciative ludia nepochopia ze extremizmus nikam nevedie, tak ich nikto vazne brat nebude. Sorry naozaj to je len moj pocit z toho 😒

vanish1
20. feb 2010

zelmirka, myslíš si, že petícia túto situáciu vyrieši? Petot to hore pekne vysvetlil.....

zelmirka1
20. feb 2010

nemyslim vanish ale myslim ze sa veci mozu pohnut dopredu, celkom pekne to prave vysvetlila denduska, aby sa ludia zacali zaujimat...co myslis ty ze vyriesi situaciu ? ked to budeme brat tak ze je to zbytocne tak sa to naozajj nikdy nezmeni.

zelmirka1
20. feb 2010

v kazdom pripade upoznornim peticny vybor na vase nazory, kazdy sa ceni nech zvazia 😉

vodicka75
20. feb 2010

denduska, mne osobne sa zvoleny styl "propagacie" peticie, ak to s privretymi ocami tak honosne nazvem, nepaci, ale bola som ochotna podporit ju a tiez som prekvapena, ze Iniciativa sa stavia takto negativne,......ved je jedno, kto s nou uz zacal /uplne hrozne, si myslim/, ale prave podpora od inych - Iniciativa a dalsi by tuto peticiu dostali do povedomia ludi v lepsom svetle a jej znenie nie je zle,...a tiez mam na jazyku otazku, preco s tym nevyrukovala Iniciativa? Pripravia peticiu c.2 ? Moze to s nou dopadnut tak, ze ludia nad nou mavnu rukou "ved to sme tu uz mali, neotravujte s tym zas",....

vanish1
20. feb 2010

denduska, nemáš pravdu s tým druhým odsekom...Iniciatíva vie, prečo túto petíciu nepodporí.....
každý je svojprávny a nech sa rozhodne 😎