Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vodicka75
23. feb 2010

babullka, napisala si: "Snad Iniciativa neockava, ze raz sa za nu postavi nejaka velka medialne znama ryba...."
A preco nie? Myslis, ze slobodomyselni herci a ine medialne tvare pekne nastupia doradu a nechaju sa napichat, ze neodmietnu pekne potichucky, aby mali pokoj?
Myslim si, ze ich staci oslovit, ale nemala by som to urobit ja, ale peticny vybor, davam tip na inteligentnu Andy Timkovu, zaobera sa aj alternativnou medicinou /myslim rozne detoxikacne kury ako chlorella apod./, ma postihnuteho syna, mozno aj ona sa uz nad tym zamyslala a ktovie na co prisla a rada pomaha postihnutym.
Taktiez Laca Lucenica syn je postihnuty....ale nemusia byt osloveni prave oni, aj ini, ved su to tiez ludia z masa a kosti...ak ma niekto slusnost, odvahu, prehlad a jeho cielom je pomahat ludom, preco by mal byt odmietnuty?

cora73
23. feb 2010

Zelmirka1,dost fungujem na FB...-no,akurat tam mam stranku za moznost slobodnej volby v ockovani,obcas hodim nejake info a linky na clanky,ktore najdem bud tu,alebo inde,bohuzial,niet casu sa tomu venovat,napr aj teraz tam jeden pan?mlady muz?,neviem,caka na to,ze s nim bude niekto diskutovat,mam ochotu,ale nestiham..mimochodom,ma tam o sebe napisane,ze je herec,hra,pise,robi dabing a tak,neviem sice,podla mena mi vobec nie je znamy,ale napisal,ze je proti peticii,je za povinne ockovanie,ale nesuhlasi s ockovanim proti prasacej chripke,pretoze jej neveri...Skoda,nemam cas sa ho spytat,ze preco jednemu veri a druhemu zeby to bolo v tom,ze o prasacej chripke je vsade info aj PROTI,a o povinnom ocku je info len PRE? Ale myslim si,ze ak by tak velmi chcel,nepotrebuje ani s niekym diskutovat,je tam kopec odkazov na stranky,nech studuje,a kedze ja by som ho aj tak na nic neprehovarala,nazor si musi urobit sam,tak ako si ho ocividne spravil na chripkovu vakcinu...Je to o informaciach..
Co sa tyka IURO,moj nazor je taky,ze bohuzial,ale ich usilie moze nakoniec dopadnut kontraproduktivne,lebo je sice pravda,ze maju zasluhy na znizeni pokuty,atd,ale je to vsetko akoby potajomky,opatrne,pomalicky,no skoro nikto o tom nevie..Spolocnost je ze vraj nepripravena na zdobrovolnenie ockovania,ale tymto sposobom,bez predosleho informovania napr letakmi,touto peticiou,nalepkami na autach-podla mna dobry napad a pod,sa moze stat,ze sa im nakoniec (zase potajomky a tichucko) podari NIEKEDY to dosiahnut-lenze,kludne sa moze hnev neinformovanych rodicov obratit proti nim,ze toto dosiahli,kedze rodicia,ktori nebudu mat ziadne info o moznych neziaducich nasledkoch,alebo neucinnosti ockovania sa budu citit ohrozeni..Pred cca dvoma rokmi sa rodicia rozhorcovali,ze nova vakcina proti pneumokokom nie je povinna,ale plne hradena,a sup,povinne ockovanie bez predchadzajuceho informovania bude raz nahodou zrusene,a kto za to bude moct? Kazdy rad prstom ukaze na IURO..Preto si myslim,ze ten spravny cas na to,aby sa uz konecne zacali ludia informovat nebude nikdy,treba jednoducho zacat nieco robit,aspon letaky,peticia a pod..Jedine tlak rodicov na politikov moze nieco spravit,par ludi nepokryje so svojou cinnostou cele Slovensko..Preco v inych statoch necakali,a maju ovela viac obyvatelov,ako zaprdene male Slovensko?
Urcite by sa mohli oslovovat aj rozne internetove obchody s detskym tovarom s prosbou o umiestnenie peticie na ich stranku a pod..Lenze do toho sa musia zapojit viaceri,jeden dvaja to nezvladnu,vsetci,co sme tu,mame internet... 😉
A co sa tyka knihy-je to zasluzna cinnost,p.Vranska sa na nej narobila,ale zase si ju objedname len ti,ktori o nej vieme,a aj ked sa sice bude zadarmo davat aj "vybranym ludom",nikde nie je zaruka,ze si ju precitaju..No a info o knihe zas koluje len na par protiockovacich strankach.. ☹

denduska
23. feb 2010

no, ja som sa celkom potesila pred chvilou...petot totiz niekedy predvcerom podotkol - Keď petícia zhasne na 3-4 cifernom počte podpisov...atd....
vcera ked som klikla na changenet bolo tam aktualne v tom case podpisanych 11 ludi....teraz som zo zaujimavosti klikla zas...a je ich tam 50...vyse 4x viac nez vcera priblizne o takomto case...tak len aby ten kto bude najviac prekvapeni, nebolo iuro samotne...na troch cifrach to uz pravdepodobne nezhasne - teda dufam 😀

este ma napadlo, co sa tyka medialne znamych ludi - raz sa tusim Hana Rapantova vyjadrila v telke ze je proti ockovaniu..nieco v tom zmysle, ak som dobre rozumela..myslim ze ona je tiez dost k svetu, aj dobre vyzera 😀

babulka
23. feb 2010

Myslim si, ze v probelmatike ockovania sa zacalo z nespravneho konca... Na co je dobre prinasat bombasticke spravy o skodlivosti ockovania, emotivne prejavy o diskutabilnom poskodeni a hrozive informacie o obsahu vakcin? Ked rodic, ktory sa o to zacne zaujimat sice zsiti, ze vakcina MOZE uskodit, ale nema moznost neockovat? Teda ak sa nechce pustat do boja s uradnickou masineriou? Nie kazdy ma na to, aby platil pokuty a tak zaockovat da.

Naopak - malo sa zacat aktivitami na zrusenie sankcionovania odmietnutia ockovania a az POTOM ovplyvnovat mienku vyssie uvedenym sposobom. Pretoze kde nie je cesta, nie je ani vola.

A vodicka - myslis, ze je spravne vyhladat osobnosti, ktore maju postihnute deti a opytat sa ich, ci by, kedze maju postihnute dieta, nepodprili aktivity na zrusenie ockovania? A ci by neskusili povedat, ze postihnutie ich dietata by mohlo suvisiet s ockovanim? Teda ak som to spravne pochopila...takto si to myslela? Kazdopadne, medialne zname osobnosti nepridu same od seba, len preto, ze sa dozvedeli odniekial o tajnych aktivitach nejakej iniciativy 😉

vodicka75
23. feb 2010

babulka: ano, myslela som to tak ako pises, ale nielen ich, a urcite velmi diplomaticky, nie v style "vy mate postihnute dieta, nie je to od ockovania"

inak, ake mate reakcie z najblizsieho okolia na peticiu? myslim ludi, ktori o tejto teme nic doteraz nevedeli?
ja som prekvapena z reakcii, ako je super, ze maju deticky ockovane aj nepovinnymi vakcinami /to, ze deticky po kychnuti v skole su hned PN, no co uz/, ale hlavne ze nedostanu zltacku....

myslim, ze najsilnejsi pud je pud sebazachovy a brnkanie nan vyvolanim strachu z chorob nepohne tymito ludmi ani parom volom /ani aby si nieco precitali/...ach jaj ☹

zelmirka1
23. feb 2010

cora jasne ze to nie je jednoduche a celkove aj peticia potrebuje ludi aby ju propagovali a vysvetlovali preco chcu dobrovnolnost, nie zrusenie aby si niekto nemyslel ze nemoze si dat zaockovat dieta ak ma zaujem.
ja to tiez vnimam tak ze som rada ze sa nieco deje, treba vzbudit zaujem u ludi preco vobec takato peticia vznikla
proste je hrozne ze stale vsetci nadavame ze je tu totalita a nikto nic nerobi lebo vsak aj tak by to bolo zbytocne, mozno ze je peticia robena horucou ihlou ale nekritizujme ked nikto z nas to nedokazal urobit, radsej pomozme posunut to spravnym smerom.

petot
23. feb 2010

synda: Pozri http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

denduska: Tak schváľne, o čo ide podľa Teba Iniciatíve?

babulka: Označenie "Žilinská skupina slobodomyseľných" použil po prvýkrát Ing. Marián Fillo na svojej webstránke dňa 13.2.2010 v súvislosti s pracovným stretnutím o 15:30. Žiaľ, nevysvetlil, či išlo len o nejaký všeobecný ad hoc pojem, alebo o možno názov nejakého budúceho združenia (o tejto možnosti vzhľadom na jeho včerajšie vyjadrenia pochybujem), pretože v súčasnosti sa vyjadruje, ako keby o ňom počul prvýkrát v živote.

tin007
23. feb 2010

ach, je mi smutno, ked tu citam jednotlive prispevky 😔
ako som uz pisala, chapem, preco iniciativa nezacala peticiu (nie su financie, ludia, cas sa venovat planovaniu atd), na druhej strane nechapem a toto budem iniciative zazlievat, ze sa od peticiu p. filla distancuje (bez ohladu na to, ci su to objektivne, alebo subjektivne dovody, bez ohladu na to, akym sposobom kto a ako komunikuje, ci pocuva alebo nepocuva). podla mna, ked uz niekto (a je jedno, ci je to obcan, alebo zdruzenie alebo iny subjekt) zacal peticiu, mali by ju vsetci, ktori sleduju rovnaky ciel, podporit v takom rozsahu, ako mozu a chcu (cize iniciativa minimalne mohla vyhlasit, ano stotoznujeme sa s peticiou).
ja osobne som ju vytlacila a rozpravam sa s maminami v okoli, s rodicmi, so znamymi a postupne zbieram podpisy. a ak ma bude niekto v buducnosti informovat o tom, ze je moznost napr. rozniest letaky/rozdat, ci inym sposobom pomoct a ja budem moct a chciet, tak to urobim.

tin007
23. feb 2010

mimochodom, dnes fico vyhlasil, ze sa ockovat proti H1N1 neda, citujem z Pravdy: "Pandemická chrípka je podľa premiéra Fica veľkou hrou farmaceutických firiem. Preto sa neplánuje proti vírusu H1N1 zaočkovať." http://spravy.pravda.sk/fico-na-kontrole-u-rasi...
ja osobne vidim v takychto vyhlaseniach velku zbran a v sucasnosti aj velku podporu peticie, ked tak zname osoby ako je fico, ci cesky prezident (a teraz ma v rychlosti uz nik iny tak znamy nenapada) vyslovne povedia, ze farmaceuticke firmy maju zo strachu ludi super biznis.

tamix
23. feb 2010

na changenete sa pá petícia celkom dobre rozrastá. Len počítadlo nestíha pripočítavať 😀

denduska
23. feb 2010

petot - mne je to jedno, lebo ja sa do nej neprihlasim. Len mi je luto tych, ktori tak urobia v domnienke ze si pomozu a nieco zmenia, a pritom vlezu do jamy levovej. Tolko moj postoj k tomu a viac sa naozaj nebudem vyjadrovat.

vodicka75
23. feb 2010

denduska: pred par dnami si tu pisala ako rozosielas atd. a dnes, ze ju nepodporis, co sa za tych par dni zmenilo?
zeby anti-reakcie v lekarskych kruhoch a oznacenia za "outsidera"? 😉

blovitc120
23. feb 2010

Vodicka, podla mna denduska myslela iuro, tam sa neprihlasi a je jej jedno, co robia, peticiu podpisala a rozoslala 😉

sammy19
23. feb 2010

vodicka, myslim, ze denduska to myslela tak, ze sa neprihlasi do IURO - tak som to aspon pochopila. ale ak nie, tak ma isto opravi 🙂

sammy19
23. feb 2010

blovitc, sme to tak nejako naraz 🙂

leto02
23. feb 2010

Zdravim vsetkych pre aj proti. 🙂 Myslim, ze naozaj je najdolezitejsie slobodne rozhodnutie.
Pokusila som sa precitat si celu tuto diskusiu, ale po vsetkych odbockach na relevantne stranky, a studovani materialov, som len na str. 31.
Videla som prednasky na temu rizik ockovania, citala clanky a dospela som k nazoru, ze svoje deti uz nechcem dat ockovat. Mozno neskoro, ale aj tak. (Uz asi rok neuzivame ziadne chemicke lieky,ani umele vitaminy, dcere zmizla povodne diagnostikovana astma ... ale to je na inu temu.)
Teraz vsak musim riesit veci akutne a prosim o pomoc.
Dcera ma 14 (na pozvanku na povinne ockovanie v 13tich sme nereagovali), synator ma 6, dnes bol na prehliadke a odmietli sme dat zaockovat aj jeho. Doktorka vie o nasom postoji od leta, ale bohuzial sa nam teraz zacala vyhrazat, ze ak to do mesiaca nevyriesime, nahlasi nas. A vobec by bola rada, (kedze s nasim postojom zasadne nesuhlasi) aby sme si nasli ineho lekara. ☹
Bohuzial peniazky na pokutu nemame, inak by som za zdravie deti v poho zaplatila a kaslala na nepricetne zakony.
Prosim, ak mi viete poradit mudr v BA, s ktorym sa da rozumne hovorit, budem sialene vdacna za kontakt (napr. cez IP 🤐 ). Aj za pripadne skusenosti s odmietnutim ockovania.
Dakujem velmi moc, drzim vsetkym palceky a prajem zdrave detusky 🙂

denduska
24. feb 2010

ahojte, jasne ze som to myslela tak ze do iuro sa neprihlasim. Co sa tyka lekarskych kruhov - aspon tych v mojej blizkosti, vyzera to zatial na slusny ohlas, ale kym to nemam tu pred sebou cierne na bielom, tak radsej sa dopredu netesim 🙂

cora73
24. feb 2010

Zadajte otazku ohladom ockovania :

http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clane...

skolara
24. feb 2010

ja som peticiu podpisala v nasom bio obchode kde nakupujem. To obcianske zdruzenie co vlastni bio obchod tych ludi co to organizuju poznaju. Jeden je ich clenom a je fakt ze oni su fakt bio a eko zijuci ludia tak preto si myslim ze je to pre nich dost dolezite aby sa nepchalo tolko svinstva do nasich deti.
Proste sa si myslim ze akekolvek usilie sa ceni.

martinka1981
24. feb 2010

Ahojte,dokedy sa daju zbierať podpisy na tu peticiu?

magdal1
24. feb 2010

kym sa nenazbiera dostatocne mnozstvo podpisov, takze zbierajte 😉

ruza10
24. feb 2010

môj manzel dnes nazbieral 26 podpisov.a to bol v praci

jarus1
24. feb 2010

Bohuzial,elektronické podpisy pod petíciou v SR zatiaľ
ešte neplatia.Je predlozeny návrh zákona,
ktorý,ak sa schváli,od 1.7.2010 umožní zbierať podpisy elektronickou formou

http://www.nrsr.sk/Dynamic/Download.aspx?DocID=...

Preto treba podpisovat rukou a zasielat na adresu.

petot
24. feb 2010

magdal1: A aký je dostatočný počet? Dostatočný na čo? Čo je vlastne cieľom petície?

jarus1: Áno, ak zákon schváli parlament. Ale aj v tom prípade to bude musieť byť zaručeným elektronickým podpisom, čo nie je to isté ako klikanie na Changenet-e.

tamix
24. feb 2010

Nemá význam sa tu teraz handrkovať o tej petícii. Nevieme aký bude mať efekt.
Ja som ju tiež rozposlala na všetky moje mailové adresy a vysvetlila som, že hodnotu by mal vlastnoručný podpis a pridala som link na niektoré stránky zaoberajúce sa rizikami očkovanie. A vidím, že z môjho mesta pribúdajú podpisy. Čo naznačuje, je sa ľudia MOŽNO o to začnú viac zaujímať. Ak ten, kto si prečíta, že je petícia, MOŽNO si to viac uvedomí a začne študovať, študovať, čítať, čítať, pýtať sa a pýtať sa. MOŽNO!!! A to už je úspech. MOŽNO NIE!!! Je to každého osobná vec.
Ale ja osobne som rada, že som sa dostala sem na túto stránku a dozvedela som sa veľa nového od všetkých, čo sem prispievate.
Tak asi toľko môj skromný názor

petot
24. feb 2010

Ja som len myslel, že mi to magdal1 vysvetlí 🙂

vodicka75
24. feb 2010

Vypocujte si "debatu na telefon" radia Frontinus /z 21.2.2010/:

http://www.frontinus.sk/data/2010-02-21-debata.mp3

Pani epidemiologicka velmi presvedcivo hovorila, ze vakciny s obsahom tiomersalu sa u nas uz 5 rokov nepouzivaju, to je mi novinka ! ja nechapem, preco moja dcera bola ockovana aj v r. 2006 a aj v r. 2008 ! /co nie je 5 rokov spat/ vakcinou D.T.CQO, ktora obsahuje aj tiomersal, aj hlinik, aj formaldehyd - uz nema platnu registraciu,...neskutocne zavadzanie verejnosti !

Su vakciny urcene pre "lud" a vakciny urcene pre "smotanku" ?

cora73
24. feb 2010

😉 po jej opise skvalenu som mala chut si ho natriet na rohlik- nieco tak dobre a prospesne som este nikdy v zivote urcite nemala.. 😠 😠 😠

tin007
24. feb 2010

cora vsak ich mohla par vypit, to by jej propagaciu vylepsilo, alebo si ich rovno pichnut, aby to bolo doveryhodnejsie.

inak na otazku, ked som sa nasej pediatricky pytala, ci vie ake zlozenie ma hexa a ze su tam ortut a hlinik, tak povedala, ze oproti D.T.CQO je to nic.

vodicka75
24. feb 2010

tin007: mne zasa nasa pediatricka povedla, ze sme tym boli ockovani niekolko 10-roci, aj my, ale pochybujem, ze "za sociku" to boli vakciny od Sanofi Pasteur z Francuzska.

a to D.T.CQO im ockovali aj v 3. aj v po dovrseni 5. roku, teraz to ocko. v 3. roku uz nie je.

pardon, D.T.CQO neobsahuje aj formaldehyd /to obsahovala ina vakcina/, nechcem byt "mudra" ako pani epidemiologicka.

Zloženie D.T.CQO:
1 dávka vakcíny (0,5ml) obsahuje:
Liečivá:
Tetani anatoxinum (tetanický anatoxín) .......................min. 60 I.U.
Diphtheriae anatoxinum (difterický anatoxín)..................min. 30 I.U.
Bacterinum pertussicum (bakterín Bordetella pertussis) ...min. 4 I.U.
Pomocné látky:
Aluminium (hliník), thiomersalum (tiomersal), solutio moderata [(tlmivý roztok obsahujúci:natrii chloridum (chlorid sodný), natrii hydrogenophosphas dihydricus (dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného), kalii dihydrogenophosphas (dihydrogenfosforečnan draselný), aqua ad iniectabilia (voda na injekciu)]

Zoznam pomocných látok INFANRIX HEXA:
Laktóza
Chlorid sodný (NaCL)
Fenoxyetanol (2,5 mg)
Hydroxid hlinitý (Al(OH)3)
Fosforečnan hlinitý (AlPO4)
Médium 199 obsahujúce hlavne aminokyseliny
minerálne soli,
vitamíny a
voda na injekciu