Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
27. feb 2010

sisi, ti co by neboli ockovany tak vaic ako polovica umrie. ☹ prave kiahne je svinstvo neda sa porovnat s nicim.. smrtelne.. 😉

ano ja mam jazvy n aramene my sme est edostali davku ako posledna generacia;

petot
27. feb 2010

erikasadek: Moje informácie sú úplne odlišné. Filipíny mali pred očkovaním úmrtnosť chorých 5-10% (v rôznych častiach krajiny). Po 3-násobnom preočkovaní celej populácie mali úmrtnosť až do 60%.

Naturopati vedeli liečiť kiahne s 2% úmrtnosťou, ortodoxná medicína mala 2x väčšiu úmrtnosť u tých, ktorých liečila, než ktorých neliečila (ako dnes pri tetane).

Keď je reč o kiahňach, vrelo odporúčam článok Kiahne z historickej perspektívy http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Kiahne_z_his...

Ďalšie historické (dobové) materiály o kiahňach: http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#Kiahne

sisi08
27. feb 2010

erika, podľa článku to vyzerá tiež hrôzostrašne ."pacienti trpia vysokými horúčkami a asi tretina z nich umiera počas prvých 48 hodín 😲 .
Ja tiež patrím do generácie, ktorá bola proti pravým kiahňam očkovaná. No idem si naštudovať materiály z IURO, čo odporúča peto. Nezaoberala som sa tým ,keďže to nepatrí k povinným očkovaniam(tým myslím teraz ovčie kiahne). No ak je to pravda, čo spomenula denduška, že sa majú spovinniť-tak som riadne naštvaná. Drzosť kompetentných pri presadzovaní nových očkovaní nemá hraníc. Absolútne im nevadí, aké dopady to môže mať na deti.

skarolina
27. feb 2010

Ahoj,zapojuji se do diskuse týkající se očkování, ale nenavazuji na to, co jste zrovna řešili...Chci se jen podělit o dnešní skepsi, jež jsem získala k očkování. Ještě nikdy jsem se nenechala očkovat proti chřipce. Až letos. Pracuju ve zdravotnivctví a tak s ohledem na to, že na mě někdo pořád chrchlá a s ohledem na to, abych ani já nechrchlala na svoje pacienty a v neposlední řadě, abych zbytečně nepřinesla nějakou hrůzu své dvouleté, jsem se letos nechala oočkovat proti oběma chřipkám. A co se mi od včera přihodilo?. Vlezla na mě chřipka. A moje osmmiletá neteř, co byla oočkovaná proti planým neštovicím jako malá, má od pondělka neštovice. Tak nemáte najednou taky pocit, že je to očkování nějk k prdu?

denduska
27. feb 2010

to s tymi ovcimi kiahnami je spomenute aj na rodinke v poradni pediatra ale to bolo uz davnejsie..tam som to asi prvykrat citala a potom mi to este niekto povedal raz... no co uz, myslim ze po tom zacnu presadzovat meningokoky alebo rota 😀

dostalo sa mi este jedno info, najprv som bola zhrozena ale naozaj, uprimne zhrozena, ale uz som to akosi stravila 😀 , tak to mozem hodit do diskusie - ze na Slovensku sa povinne ocko preto tak drzi, lebo sme tu relativne maly pocet ludi, pomerne uzavreta "komunita", neviem to lepsie nazvat a ze oni (kto a kto vsetko to je?) si na nas takto mozu lahsie robit nejake statistiky, sledovania a tak - sme vlastne jeden obrovsky pomerne homogenny subor ludi = pokusne kraliky 😀 😅 🙄 😖 😢
najprv som si vravela ze to vymyslel nejaky konspirator ale vlastne na druhej strane... 🙄 🙄 🙄

misuge
27. feb 2010

Skarolino, tak nějak 😉

Denduska, my všichni jsme pokusní králici, dokud nebudeme o svém zdraví moci beztrestně rozhodovat sami.........
V dubnu jdu na zápis do školky s malou, jsem velmi zvědavá, jak to bude probíhat 😕 😕

cora73
27. feb 2010

Denduska,taky maly koncentracny tabor... 😉

vanish1
27. feb 2010

neviem, či ste si všimli, ale na stránke http://ockovanie.webnode.sk/kniha-navstev/ bolo ešte donedávna toto
Úvodná stránka > Kniha návštev
Kniha návštev
Ing. Jana Klimková | 26.02.2010

Chcem upozorniť na to, že mnou poskytnuté údaje a informácie už boli p. Fillom zneužité. Dôkaz poskytnem komukoľvek na adrese : michalfa@mail.t-com.sk

niekto to už zmazal......
😕

ešte pozrite http://www.rizikaockovania.sk/spravy/peticia.html

lucrezia
27. feb 2010

denduška, neblázni, to znie ako z lacného sci-fi filmu 😨
no ale teda zaujímali by ma 2 veci, kto su to "oni" a aké už len štatistiky a sledovania sa u nás môžu robiť, ked sa tu všetko bagatelizuje a nežiaduce učinky sa nikde nehlásia?

vanish, čakala som, že iniciatíva s niečim takým vyrukuje......no, je mi smutno, že ludia, ktorým ide (asi zdanlivo) o tu istu vec si hádžu polená pod nohy a nevedia sa zjednotiť ☹ ☹ ☹ ale ved to by sme nemohli byť Slováci, že? 😠
ale jedno ma irituje, že ked iniciativa vie, ako má všetko vyzerať a prebiehať, prečo neprišla s petíciou už dávno ona??? odpoveď, že nie je vhodný čas ma vytáča do vývrtky, lebo.....
čakať až naprší a uschne vačšine ludí nestačí, maju malé deti TERAZ a potrebujú aby sa veci pohli správnym smerom TERAZ a nie za 20 rokov.

tamix
27. feb 2010

Pozerala som si info o epidémii mumpsu v U.S.A. podľa tých štatistík – až 70% chorých bolo očkovaných. A problém je vraj v tom, že väčšina z nich dostala len jednu dávku MMRky a tá je účinná len na 70%. A mimochodom – v rámci MMRky je mumps najslabšou súčasťou a preto treba dostať dve dávky.
Ak dobre viem, na Slovensku sa očkuje len jednou, ale v Čechách dvoma. Keby som to brala z pro-očkovacieho hľadiska, tak by som mohla byť pobúrená, že o čo je moje dieťa horšie, keď mu štát nevie zabezpečiť aj druhú dávku, aby to spĺňalo svoj účel!!!!!!!!!??????????
Chcela by som vedieť, načo sú naše deti očkované jednou dávkou, keď to nie je dostatočné?

erikasadek
27. feb 2010

petot prave kiahne nie !!!!ovcie kiahne nemyl si to....

prave kiahne bola metla ludstva;. 😉

prave kiahne uz nie su, len v laboratoriach a , mozne posobenie a pouzitie ako biologicka zbran, nase deti by asi , mnehe po nej neprezili;; velmi ucinne;;. 😉 😠

mnoho ludi si to myli;; 😉

denduska
27. feb 2010

lucrezia, mozno sa aj hlasia - len bohvie kam a komu.. 😕 😀 to uz teraz len vymyslam, ako som sa o tom s muzom bavila, tak sa na mna tak pozrel a vravi - a rozmyslala si o tom ze ja som mozno tiez nejaky agent? ale normalne mi asi na stotinu sekundy nahnal strach 😲 😀 Radsej na tak veci netreba mysliet lebo aj tak s tym clovek nic neurobi...aj keby to bola pravda 🙄 🙄

ja neviem, ja tu stranku velmi nesledujem, mame teraz doma ine problemy....ale co uz v dnesnej dobe, ked mi kazdy druhy den vyvolavaju cudzi ludia, raz na jeden telefon, raz na druhy (a ten je na ine meno), ked mi pridu letaky a vzorky na vlastne meno od nejakych firiem....a odkial ti vsetci maju moje udaje mozem len hadat lebo netusim...kazdy si uz vsetko zisti 🙄

petot
27. feb 2010

erikasadek: Nemýlim si to. Dobre viem, čo sú pravé kiahne (variola) spôsobené vírusom vaccinia, a čo sú ovčie kiahne spôsobené vírusom varicella zoster.

To, čo som napísal, platí. Očkovanie drasticky zhoršilo úmrtnosť. Úloha očkovania v ústupe kiahní je rozprávka. Nebyť očkovania, kiahne mohli (podľa odhadov medicínskych historikov) ustúpiť o 50 rokov SKÔR.

Verím, že článok, ktorý som Ti ponúkol, Ťa prekvapí. http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Kiahne_z_his...

karkulka1
27. feb 2010

U mna sa zial uz iniciativa svojimi reakciami na tuto peticiu a clenov peticneho vyboru uplne skompromitovala. 🙄

Vanish, ten link, to je uz neviemkolke vyjadrenie negativneho stanoviska iniciativy k peticii. To tiez nie je bohvie co, ked ho stale pozmenuju.

Inac by ma zaujimalo, ci niekto uz tej p.Klimkovej pisal a ci sa nieco relevantne aj dozvedel.

vanish1
27. feb 2010

karkulka, nikto nič nepozmeňuje, to je oficiálne stanovisko 😉

petot
27. feb 2010

karkulka1: Iniciatíva vydala najprv okamžitý dištanc od petície (22.2) kvôli rizikovosti jej dopadov z hľadiska cieľa - slobody v očkovaní. Môžeš to považovať za predbežné stanovisko. Po následnom dôkladnom skúmaní obsahu a priebehu petície Radou Iniciatívy, dnes (27.2) Iniciatíva vydala svoje prvé komplexné stanovisko.

Takže máme tu jedno predbežné a jedno úplné stanovisko. To pre objasnenie Tvojho slovného spojenia "neviemkoľké negatívne stanovisko".

Ak si tie dva texty porovnáš, zistíš, že úvodná časť dnešného stanoviska takmer doslovne obsahuje text predbežného stanoviska a významovo je prakticky totožná. Hlavným rozdielom je odstránenie zmienky o skupine slobodomyseľných, ktorá tak veľmi prekážala Ing. Fillovi. Z jeho následných (dosť konfrontačných) vyjadrení už jasne vyplynulo, že použil tento pojem iba ad hoc pre označenie svojho stretnutia v Žiline a nie ako názov nejakého rodiaceho sa združenia, takže s rastúcim časovým odstupom a významovým posunom jeho aktivít, tento pojem prestal byť podstatný.

Mimochodom, medzitým sa včera (26.2) na stránke petície na chvíľu objavil a potom zmizol článok o "Ustanovujúcom zjazde slovenskej anti-vakcinačnej lobby". Viacerí sme dostali v tomto zmysle aj e-mail od Ing. Filla. Som z toho zmätený a neviem, o čo išlo tentokrát, takže radšej počkám, kým sa to vyjasní.

Každopádne, pripadá mi neobjektívne (zaujaté?) keď hovoríš o "neustálom pozmeňovaní" stanoviska Iniciatívy.

Kedy sa Iniciatíva oficiálne vyjadrovala na adresu členov petičného výboru? Ja som naopak postrehol, že v sekcii Q&A webstránky petície sa ešte včera v 6 z 8 príspevkov Ing. Fillo vyjadroval, mierne povedané, nevľúdne a nepresne na adresu Iniciatívy aj menovite mňa. Časť tých príspevkov už stiahli, čo bolo z hľadiska petície dobré rozhodnutie.

petot
27. feb 2010

Aby som bol presný, v tejto chvíli na Q&A stránke petície už nie sú konfrontačné výpady smerom k IURO (časť bola preformulovaná, časť odstránená). Dúfam, že toto je v tomto zmysle konečný stav, lebo tá stránka sa ináč mení dosť často a rýchlo.

erikasadek
28. feb 2010

petot precital som si to a som skalmana je to dost zaujate davaju sa tam fakta vakcinacie so zaciatku storocia;.!!! vakcinu na zaciatku storoci aneboli to iste kao teraz.. v tom sa asi zhodneme..
variola, teda prave , cierne kiahne kao len chces , je v mojich ociach , poriadn ezavazna infekcna choroba ak s apamatam jedno so 6 najzavaznejsich .... takze tuito chorobu by som niako nepodcenovala.... ak by sa znova vratila vdaka, biologickym zbraniam tak budu miliony , mrtvych..; v tomto s anezhodneme. z eboli , umrtia poockovani, v tom case neprekvapuje ma...
nasa generacia tiez boal ockovana.. neiem o tom aby sme boli smrtelne pripady takeho razu.. po ockovani na prave kiahne, urcite boli , pripadady , zlej znasanlivsti, ziaden liek a ziadn avakcina ni eje 100% bezpecna...
ale variola tu by som v niakom priapde nepodcenovala.. a osobne nahan to strach.. variola, mor a ine stare choroby ak sa znova dostanu do sveta tak pre mna toto bude armagedon.. 😠

osobne osypky su zavzna choroba, sama o sebe, ale daju sa zvladnut.. teraz kdezto variola 40 % umrtnost . ja neviem ale sradna to nie a a vidiet fotky a video zaznami ludi co ju mali tak , clovek place....

petot
28. feb 2010

erikasadek: Je množstvo literatúry, ktorá ukazuje, že bez očkovania mala variola ľahší priebeh a menej obetí. http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#Kiahne

Keby si bioteroristi mali vybrať biologickú zbraň, tak by si určite vybrali akurát kiahne, na ktoré existujú vakcíny (predpokladajme, že teroristi veria v účinnosť vakcín). Veď prečo by si vybrali z desiatok iných bojových baktérií, na ktoré vakcíny neexistujú...

Campbell dokázal, že kiahne sa šírili len prostredníctvom ploštice posteľnej. Teroristi by museli vypustiť v mestských oblastiach tony ploštíc. To by bolo dosť nepraktické, nemyslíš?

erikasadek
28. feb 2010

petot nechcem ti neako oponovat navec mame uplne iny nazor..
ale ... uz 30 rokov sa neockuje a ver mi , miliony by padali halvne ze variola by bola geneticky modifikovana , co s atyak ucinnsti.. toto , viem , vela pozeram , vedecke kanaly..
tohto s adost boja.... a nie len kiahne, ale su ine, ebola a ine, aj pest. teda mor ... je dost hrozba, davame do labakov nieco co nas moze znicit..

osobne neviem o tom zeby kiahne mali slaby priebh skor naopak.. v tom bohuzial ma nepresvedcis... vidis ale ani s ao to nesnaz. 😉

tiez nieco citam a viem a bohuzial pisat ze prave kiahne mozu mat slaby priebeh je uz na mne silne kafe.. 😉
ale nechajme to , ja mam svoj nazor na vec..a ty svoj;;

babulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
28. feb 2010

erikasadek: Američania predali pred štvrťstoročím Saddámovi sudy chemických a biologických zbraní (to sú tie, ktoré tam potom hľadali aby ospravedlnili inváziu). Považujem za pravdepodobné, že to nebol ojedinelý prípad. Myslím si, že je X mikróbov, ktoré sú dostupnejšie a ľahšie použiteľné, než kiahne.

Čítal som niekoľko kníh od špičkových vedcov svojej doby, ktorí dokázali, že vakcína epidémie zhoršovala, nie eliminovala (Hadwen, Wallace, Biggs, Creighton, Crookshrank, Bayly, Hodge, Tebb). Jeden príklad za všetky - Leicaster 1892-4. Veľmi zaujímavá je v tomto smere aj kniha Dr. Gerarda Buchwalda - Obchod so strachom.

Pozrime sa na to pragmaticky. Vždy, keď sa podarí farmaceutickej firme vyvinúť novú vakcínu, snaží sa ju umiestniť na trh. Je úplne jedno, či ide o ochorenie ktoré ohrozuje 1 človeka z 10 000 alebo z 10 000 000. Dobre vieme, ako vyzerajú ich mediálne kampane. Farmaceutická firma má výnimku zo zákona a smie používať v reklame zastrašovanie.

Pre nich nie je ťažké, upozorniť na neexistujúci problém, alebo vyrobiť veľký spoločenský problém aj z okrajového ochorenia a radostný biznis s "ochranou" môže začať.

Kiahne považujem za presne rovnaké bububu a presne rovnaký biznis, ako prasaciu, vtáčiu, rybiu, sloniu či inú chrípku. Je to v podstate terorizmus v pravom zmysle slova - obchod so strachom.

martinba
28. feb 2010

fiha bambulka, tak uz prisiel ten cas a treba urazat a provokovat? mozno si mylis petotov neurazajuci a kludny styl prispievania s lubivym postojom k chorobam, a navyse je vysoko pravdepodobne ze ma pravdu. Dokazom moze byt vymiznutie choroby zvanej Sweating sickness, ktora zabila hlavne v Anglicku aspon tolko ludi ako prave kiahne. Dnes sa uz nevyskytuje a nikdy nebola proti nej pouzita ziadna vakcina, ale toto sa nedocitas v ziadne ucebnici, akokolvek to znie paranoicky, ja som presvadceny ze o Pravych kiahnach mame preto tolko informacii (teraz myslim ludi ktori sa o ockovanie nezaujimaju a predsa skoro kazdy vie ze to bola strasna choroba ktora vymizla vdaka ockovaniu) lebo to tak chce pharma lobby a pretlaci takuto informaciu do ucebnic , aby sme nahodou nezabudli ako je ockovanie prospesne....

erikasadek
28. feb 2010

PETOT NEHNEVAJ sa ale kiahne prave povazovat za to iste bububu ako chripka je pritiahnute za vlasy.. v tomto mam pocit ze prehanas a bagatelizujes vec......

zastrasovanie???
ved e top 6 najhorsie inefekcne ochorenie ake pozna ludstvo tak mi prosim nehovor ze je to nic vazne...a halven prosim nezacni ze sa daju hravo zvladnut vitaminom C...

vo vel aveciach s tebou suhlasim ale v tomto sme uplne na inom stupni myslenia;.

obchod so starchom urcite.. pretoz estaci ze jednemu tresne v hlave a nase deti si to odskacu tie su najviac nachylne;.
povazovat kiahne kde 40% umrtnost!!!!

epidemie zhorsovala, ak by to aj bola pravda tak by nezmizla v v 80 rokoch naposledy bola epidemie, v somalsku ak s adobre pamatam 1977 ak s anemylil od vtedy uz nebolo hlasne na zemy epidemia... nemyslim ze zmyzla tak vysoko nakazliva choroba len tak sama....

verim ze ockovanie urcite narobilo neake zle ucinky ako robi teraz... ale v tom co pises nemozem niako suhlasit je mi luto....

petot
28. feb 2010

Dúfam, že si nezabudla na vakcínu H1N1. Svetové vedecké kapacity ju odporúčali, aj WHO, odporúča ju aj minister zdravotníctva a ÚVZ na čele s hlavným hygienikom, čiže všetky autority, ktoré by nám prípadne odporučili (alebo dokonca prikázali) aj kiahňovú vakcínu. Veď nechajme sa prekvapiť, možno keď opustia výrobné linky posledné prasacie vakcíny, ktoré budú nakoniec aj tak vyvezené niekde do tretieho sveta a vykázané ako miliardová humanitárna pomoc, tak začnú vyrábať kiahňové a spustia novú kampaň.

Neviem, či vieš, ale oficiálne podľa ministerstva zdravotníctva stále prebieha najvyšší stupeň pandémie. Dôveruješ autoritám? Trasieš sa vždy keď strašia? Dáš sa zaočkovať všetkým čo ponúkajú/prikazujú? Alebo sa na vec dokážeš pozrieť podľa vlastného úsudku? 😉

Dovolím si citovať jedného člena Iniciatívy: "ak som dobre pochopil, je pandémia 6. stupeň, tzn. už pomaly zasahujúca svojou silou aj do iných galaxií, a mŕtvi mimozemšťania nám padajú z oblohy na zem zasiahnutí vírusom H1N1... ale v celoeurópskom meradle máme od vyhlásenia až po 6. týždeň 2010 len 1549 mŕtvych (nech im je zem ľahká).
Oni (WHO, Ministerstvo Zdravotníctva, UVZSR) si z nás snáď robia srandu?
Pandémie: Čierna smrť v 14. storočí, keď zomrelo približne 30 miliónov ľudí, alebo španielska chrípka 1918, keď ochorelo 500mil ľudí a až 50mil zomrelo (podľa Nature, Vol 429, 27. mája 2004)"
(koniec citátu)

petot
28. feb 2010

erikasadek: Kiahne sú hrozné ochorenie. To som nespochybnil. Kiahne u zaočkovaných boli údajne ešte hroznejšie a mali mnohonásobne vyššiu úmrtnosť. O tomto Ťa asi nepresvedčím, môžeš to posúdiť len sama, ale vyžaduje to niekoľko desiatok hodín času na prečítanie aj inej literatúry, než je oficiálna propaganda.

Čo sa týka Cvit, jeho hodnotu v prevencii a liečbe kiahní spozoroval už Dr. Campbell, ktorý riadil kiahňovú nemocnicu Pest House v San Antoniu. Žiaľ, stratil priveľa času skúmaniu spôsobu prenosu kiahní, nestihol bližšie preskúmať tento aspekt liečby. Uvažoval len v rovine nápravy následku výživového nedostatku (skorbutu), aj keď vzhľadom k tomu, aký to bol nekonvenčný vedec (môžem povedať na základe prečítania jeho knihy), možno by časom prišiel aj na skutočne efektívnu liečbu. Campbell bol človek, ktorý vyvinul účinný spôsob boja proti malárii pomocou prirodzeného nepriateľa komárov - netopierov, a bol za to navrhnutý na Nobelovu cenu. Takže zjavne mu to celkom pálilo.

V Afrike kiahne skončili až vtedy, keď sa WHO prestala spoliehať na vakcínu a začala uplatňovať celkom obyčajnú karanténu. Aj posledné obete kiahní boli zvyčajne očkované. Prečítaj si Buchwalda, opisuje to dosť podrobne.

martinba
28. feb 2010

erika vnukla si mi otazku, preco sa uz neockuje proti pravym kiahnam kedze este pred 30 timi rokmi tu boli a preco sa stale ockuje proti Zaskrtu , ktory tu zevraj nie je uz 50 rokov? nie je to zaujimave....

erikasadek
28. feb 2010

ZASKRT NIE JE,, to mi je novinka a v rusku v poslednych 20 rokoch s aznova objavil v inych rozvojovych krajinach stale je;..
neviem o tom aby uz nebol na tejto zemeguli skor naopak comeback.. 😉

naco ockovat voci niecomu ked uz nie je?? 😅 tych 30 rokov.. 😅

petot
28. feb 2010

martinba: Na Slovensku bol posledný prípad záškrtu v roku 1980 v okrese BB a išlo o očkovaného človeka.

erikasadek: V krajinách Ruskej federácie prepukol záškrt z konkrétnych dôvodov, najmä katastrofálnej hygiene, sanitácii a strave chudobnej na vitamíny, všetko v súvislosti s politickým prevratom a rozpadávaním infraštruktúry. Viac tu: http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Zaskrt_a_Tet...

erikasadek
28. feb 2010

petot ja to viem 😉