Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
6. mar 2010

vodicka75: vitC nie je účinný proti plesniam, a pravdepodobne ani proti parazitom.

Proti vírusom účinný je. Pri dlhodobom užívaní priaznivo vplýva na imunitu, takže telo si potom s vírusmi ľahšie poradí.
Pri infúznom podaní účinných dávok dokáže priamo likvidovať vírusy. Pri akútnych vírusových infekciách údajne môžu stačiť 3 infúzie po 400mg/kg s odstupom 8h na úplné zničenie infekcie. Pri chronických má tiež svoju hodnotu, ale musia sa podávať takéto vysoké dávky dlhodobo.

petot
6. mar 2010

vodicka75: No, ale ak zoberieme do úvahy aj mikroskopické parazity, tak Klenner liečil trichinózu pomocou vitC, ale liečba bola málo účinná pokým nenasadil vysoké dávky PABA (paraaminobenzoickej kyseliny), niekoľko gramov denne. Takáto kombinácia bola veľmi účinná. Ale netuším, čo na to iné druhy parazitov...

petot
6. mar 2010

denduska: HPV myslím preplácajú aj v Kanade. Pritom je to nezmysel nielen zo zdravotného, ale aj ekonomického hľadiska.

vodicka75
6. mar 2010

petot, dakujem za odpoved,...lebo som este natrafila aj na MMS, ktore v tele zevraj vytvori latku, ktoru vytvara aj nas imunitny system, ked bojuje s chorobami, parazitami, atd.,...ale vlastne, ked ten imunitny system "nabudime" vitaminmi, tak si dufam poradi,...to MMS je taky experiment,...mate s tym niekto skusenosti?

petot
7. mar 2010

Aj ja som pocul o MMS, ale zda sa mi, ze sa to nemoze uzivat naraz s vitC, ze su tam potrebne nejake pauzy. Neviem o tom vela, rad sa necham poucit... 😉

martinba
7. mar 2010

jaandy ja by som sa tetanusu obaval asi tak ako hep B, pretoze zo ziadneho rozbiteho kolena sa nemoze dieta nakazit, musi to byt bodna rana, ktora sa uzavrie a nepusti kyslik k bakterii a az potom sa moze zacat vytvarat neurotoxin ktory sposobuje ochorenie, co asi nie je az tak bezne zranenie hlavne u deti co ziju v meste a keby sa to aj stalo, tetanovka sa da aplikovat aj nasledne po zraneni podla vyrobcov, takze ja osobne nevidim dovod to davat 3 mes. babetku ako prevenciu. Inak existuju aj ucinne homeopatika, ktore sa podavaju po zraneni, ale to uz ina tema.

petot dobre si sa trafil s tym thiomersalom, prave citam knihu od MUDr Stephanie Cave ktora sa zaobera Ortutou a dopadom na ludsky organizmus, nielen z vakcin, ale aj z jedla a vody a venuje sa autistikym detom. Pise ze Thiomersal bol prvy krat pouzity v roku 1930, pouziva sa ako konzervant do dnes, aj ked uz existuju aj vakciny bez neho a je to kremovo zafarbeny prasok ktory obsakuje 49,6% methylmercury.

jaandy
7. mar 2010

dakujem za odpovede 🙂 , v meste zit nebudeme ale mate pravdu asi viac sa budem obavat kliestov ako tetanu, dieta nemienim drzat vo vitrine 😀 a dufam ze budeme vela v lese a na zahrade, tak snad to bude mat skor pozitivny ucinok ako ohrozenia na zivote 🙂

petot
7. mar 2010

martinba: Pre úplnosť, thimerosal sa používa predovšetkým na konzerváciu vakcín proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, hepatitíde B a chrípke. Keď sa vo vakcíne nachádza, tak zvyčajne v dávke 50ug, čo predstavuje dávku ortute 25ug, vysoko nad limit EPA 0,1ug/kg váhy/deň.

zelmirka1
7. mar 2010
ivka144
8. mar 2010

Cafte, asi budem za strasnu "rypacku", ale verte, ze to myslim v dobrom...
Erika, mna dost zaujala ta Acerola, takze som hladala na nete. Ci sa to predava aj u nas, kolko to asi stoji, ake je zlozenie a pod.
Slovenske som toto nasla:
http://naturaevita.sk/index.php?pg=18&pid2=5&id...

a zahranicne:
http://www.orthonat.com/EN/Article/vitamin-c-ac...
http://www.plusainelavie.com/epages/228747.sf/e...[1]
http://shop.amazonas-products.com/product_info....

Toto posledne mi pripada ako jedina "cista forma", takze asi nieco podobne, ako si ty spominala, ze moze to byt prasok? Je to bio. No, teda len pridany maltodextrin z manioku, co je len pre prijatelnost chute prasku, myslim.
1 G prasku z Aceroli obsahuje 170MG vitaminu C.
To znamena, ze obsahuje este 830g inych potencialnych "iritujucich" latok.

Vobec nespochybnujem uzitok a ucinok tohto prasku. Praveze myslim, ze je super, ze obsahuje aj ine kadejake latky, urcite vhodne pre nas organizmus. Ja sa tomu nerozumiem, ale bioflavonoidy a nejake Becka a tak, vsetko super veci. A napriek tomu, ze utivam teraz MDkovske Cecko, myslim, ze take prirodne..., je proste stale prirodne a uvazujem nad kupou takeho niecoho (este mozno sipky a ine podobne plody).

Aj tak mi proste napada, ze ak sa predavkujes takymto praskom, nikdy si nemozes byt ista, ci islo o predavkovanie vitaminom C. Zda sa ti to byt velmi pravdepodobne, kedze tam je vela Cecka, netreba zabudat, ze pri vacsich davkach, ako su tie bezne male odporicane, sa znasobuje aj ten obsah ostatnych 830g na 1g aceroly...

a teraz dufam, ze som to cele dobre pochopila, s tym zlozenim a ze netrieskam uplne nezmysli, lebo kludne sa moze stat, idem rychlo varit...

Inac Petot - raz si pisal, ze objednavas Koloidne striebro od nejakej pani cez telefon? Doveryhodne? Cena super. Zaujima ma, co si myslis o kvalite a ci ho pouzivat aj vnutorne. Lebo niekde som citala, ze voda aj striebro by mali byt ozaj co najcistejsie a tak... Ja to KS kupene v lekarni aj pijem... D.

ivka144
8. mar 2010

Joooj, zas pletiem..., 830 MG, dvakrat chyba v texte, 170mg Cecka na 1g aceroly a 830mg ostatneho na 1g aceroly, joj, dufam, ze uz dobre

erikasadek
8. mar 2010

no aby si mal adusu na pokoji , ja osm pouzival dost vela , je tu toho vela; na trhu
takze moje , su tieto;
http://www.biotelia.fr/details.php?IDcatprin=2&...
100% bez additiv a conzervantov.. 😉

druha je tato;;; Notre produit est garanti non enrichi en vitamine C de synthèse.

Ingrédients :
Maltodextrine* - Extrait sec d'Acérola ( 34,6 % )* Arômes de fruits rouges*
*issus de l'agriculture biologique
Certifié par Ecocert sas F. 32600
bez vsetkeho len acerola maltodextrine 😉
http://www.amazon-vie.com/61-acerola-90.html

ale uz sm esi to s petotom vysvetlili, a zbytocne budem niekoho o nico presviedcat.. 😉 takze uz to nechajme tak..ok??

markiza
8. mar 2010

Ak ste uz necitali, tak toto vas bude viacerych zaujimat http://www.tasr.sk/23.axd?k=20100303TBB00411

teodorka
8. mar 2010

hmmm chudak moj Tomi na jar ho pichali proti tbc v 11 roku a kedze sa mu neujalo tak na jesen druhy krat ani to sa neujalo tak este raz 🙄 a uz dr povedala ze ked sa ani teraz neujme tak uz aj tak nebudu ockovat .To keby som vedela ze sa to bude rusit tak ho nedam ani raz 🙄

atana
8. mar 2010

Teodorka,
ja som nastastie dcere min. roku v juni nedala pichnut....doteraz ma nikto koli tomu neriesil...a uz ani dufam nebude. A ak, maju smolu, je to cierne na bielom od TASR.
Staci zatial, ze ma riesia koli nedanej MMRke v septembri.... 😅 . Ha, aj tu by mohli urychlene zrusit.... 😀

havino
8. mar 2010

ivka144,

ja som to poňala tak, že acerola obsahuje okrem C-čka aj vitamín A, nejaký vit. skupiny B, železo, vápnik, horčík... Keďže nevieme, v akom pomere obsahuje tieto ostatné minerály a vitamíny, radšej by som acerolu nepoužila na väčšie dávky, lebo s C-čkom príjmeš aj vyššie dávky týchto minerálov. Možno tie spôsobia vo väčšom množstve problém... neviem, aj toto je len úvaha....

nikita.sk
8. mar 2010

Trochu oneskorene ale ďakujem za rady ohladom toho vitamínu C. Inak, užívali sme ho aj s mangelom 2 dni kvoli aftám v ústach a vobec nezabral - afty mám stále. Presne podla popisu v tej Petotovej knizke Vitamín C a megaskorbická liečba.A malej ho nemám ako dať, keď vypije denne ledva 150 ml caju a len moje mlieko.
Ak by ste mali záujem, kúpila som 2 balenia Lamberts Vitamin C a jedno mám neotvorené, tak mozem posunút. 17 Eur s postovným, tak som ho kúpila...kto chce ozvite sa cez IP.
Díkez.

nikita.sk
8. mar 2010

inač, ten vitamín je práškový askorbát vápenatý, odkyslený. 250 g

petot
8. mar 2010

nikita.sk: Ale v knižke predsa afty neriešim. Čím si sa teda riadila? Skúšala si tolerančné dávky?

Afty môžu byť spôsobené, pokiaľ viem, aj kandidou, na tú vitC nezaberá.

nikita.sk
8. mar 2010

Skúšala som tú liečbu až po tú redšiu stolicu...24 hodín.asi máš pravdu, asi to bude tá kandidóza...mám s tým stále problémy. nemá s tým niekto skúsenosti ?

erikasadek
8. mar 2010

nikita ja ti da super typ na afty .. nebudes lutovat..
kup si v lekarni , alebo objednaj od hanusu..

klincekovu silicu das na vatovu tycinku jednu kvapku!!! je to sila, prirodne aneztezikum, a potries si afty na jazyku v puse, zarucujem Ti ze do vecera su prec vyskusane, mne nic nepomohlo ako toto..
silica ta vyjde na 3 € max a ver mi ma sju na roky. inak je dobra aj na bolave dasna, alebo ako dezinfikacia, ustna voda, po operacii apodobne.. 😉

nikita.sk
8. mar 2010

erika sadek:a mozem to ked kojím? ináč, ja mám tie afty také biele, ako potiahnuté nejakou vrstvou.
Idem to kuknút tú silicu...

erikasadek
8. mar 2010

nikita logicky mozes ale pozriem sa, ono , silica s klincekov sa dava , prirodzene do anestezie ZUBNEJ;;
radsje ti pozriem ja ma zase tak mapy hend ked sa najem paradajky alebo nieco az to stipe. a po tejto silici vsetko mizne;. 😉

denduska
8. mar 2010

nikita, ja som mavala stale afty, a to strasne.... este mozes skusit B-komplex a kys.listovu, niekedy to byva pri deficite tychto vitaminov a aspon mne to velmi pomohlo... klincek je super, to potvrdzujem, aj zubari pouzivaju 😉 ak nic, tak skus nieco komercne ako Mundisal gel, to mozu aj male deti.

ak je to kandida, tak na tu je dobry aj teatree olej ale to netusim ci mozes do ust 😕 😀

afta inak vyzera ako biele pomerne ostro ohranicene okruhle az ovalne lozisko, s navalitymi okrajmi...ak tycinkou zotries ten belavy povlak, ostane vyslovene maly krater ako maly vriedok.... kandidoza ako taka su skor belave mapy...

tin007
8. mar 2010

nikita.sk to bude podla popisu soor (mucivka), skus si to natriet gencianovou viloletou, ten mozu aj kojacie mamicky (natiera sa tym pusina babatiek), kupis v lekarni (zarobia ti). odporucam aj preliecit bradavky canestenom (kvoli prenosu na dieta), pisem ti do ip

erikasadek
8. mar 2010

denduska ahoj si ma podrzala... 🙂

ja som ju inak daval joshovy ked isli zuby.. 😉 na dasna, lespie nepoznam..

petot
8. mar 2010

Hovoria, že aj vyplachovanie úst koloidným striebrom alebo GSE je dosť účinné, ale osobne nemám skúsenosti. B-komplex jednoznačne odporúčam.

denduska
8. mar 2010

erika, ved viem mamina pouziva v robote..a mne to strasne dobre vonia aj chuti 😀

nikita, este skus vyplachnut sodou bikarbonou a uz sa asi moje napady koncia 😅

tin007
8. mar 2010

k tej sode bikarbone: navlhci tu palicku s vatickou (ktora ide do ucha) vodou a obtri sodou bikarbonou, tym si tu aftu/lozisko potri, mozno pojde aj trosicka krvi (to nevadi, kedze si tym vyterom "vytrhnes" aj korienky)