Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vodicka75
13. mar 2010

zrzulka: to je divne, ze papier z imuno. nezavazil, zistila by som si presny nazov vakciny, ktorou ma byt ockovana a zamavala by som pediatricke s letakom o kontraindikaciach ockovania,
neviem, ci je to v tomto roku M-M-RVAXPRO (?) http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/m...

4.3 Kontraindikácie
Precitlivenosť na ktorúkoľvek očkovaciu látku proti osýpkam, mumpsu alebo ružienke v anamnéze alebo na niektorú z pomocných látok vrátane neomycínu (pozri časti 2, 4.4 a 6.1).
Gravidita (pozri tiež časti 4.4 a 4.6).
Očkovanie sa má odložiť počas akéhokoľvek ochorenia s horúčkou >38,5°C. Aktívna neliečená tuberkulóza (pozri časť 4.4).
Krvné dyskrázie, leukémia, lymfómy akéhokoľvek typu alebo iné malígne nádory postihujúce hematopoetický a lymfatický systém.
Súčasná imunosupresívna liečba (vrátane vysokých dávok kortikosteroidov). M-M-RVAXPRO nie je kontraindikovaná u jedincov, ktorí dostávajú topické alebo nízkodávkové parenterálne kortikosteroidy (napr. na profylaxiu astmy alebo ako substitučnú liečbu).
Humorálna alebo celulárna (primárna alebo získaná) imunodeficiencia vrátane hypogamaglobulinémie a dysgamaglobulinémie a AIDS alebo symptomatická infekcia HIV alebo percentuálne zastúpenie vekovo-špecifických CD4+ T-lymfocytov

vodicka75
13. mar 2010

zrzulka: precitaj si http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

kvoli niecomu vas asi poslali na imuno. /napr. ekzem je tiez prejavom imunodeficitu/, nasa mala mala ekzem a po ockovani v 15.mes. /to sme este nevedeli o rizikach ockovania/ sme skoncili v nemocnici, tak sa jej to zhorsilo,
vakcina je ziva a pri ekzeme to vobec nie je sranda.

vodicka75
13. mar 2010

zrzulka: este si precitaj aj toto: http://www.imunomedica.cz/Dokumenty/Imunor06.pdf
su tam spomenute rozne prejavy imunodeficitov /napr. aftozne stomatitidy, vulvovaginitidy, atop. dermatitidy, demorespiracny syndrom,...atd./, nenechaj sa detskou lekarkou tlacit do ockovania, ked ju nezaujima zdrav. stav tvojho dietata, tak teba ano....alebo mate imunitu v poriadku a aj tak nechcete ockovat? Tak s tym ti poradia ine maminy alebo si precitaj tu http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnu...

didi35
13. mar 2010

K tomu nahlasovaniu pediatrom - je smutne, ak lekar nepozna pravne predpisy. Moja pediatricka vobec nemala tu vyhlasku a riadila sa len tym, co je niekto povie na nejakych skoleniach... a potom vznikaju dezinformacie.. Keby si dali tu namahu a sami si to precitali...

Riesi niekto z Vas "precistenie" organizmu dietatka napr. homeopatikami? Mam na mysli tych z Vas, ktori az po absolvovani nejakeho ockovania dalsie ockovanie odmietli. Naplasili ma tie pretrvavajuce mykobakterie po BCG vakcine a ze ich nie je mozne z tela dostat von...

halienka
13. mar 2010

Ahojte priatelia 🙂 chcela som sa spýtať, nemáte niekto niekde foto ako vyzerá zahojená chránička po BCG vakcíne? A ako taká pri ktorej je nebezpečné očkovať ďalšie vakcíny? Totižto nám mali v 3. mesiacoch očkovať Hexu a Prevenar, no podarilo sa mi presvedčiť pediatričku nech to odložíme aspoň ešte o mesiac, operovala som tým že ja mám Crohna a v manželovej rodine sa vyskytujú alergie a že mám strach že malá podedila narušenú imunitu. Neviem, či nás ten mesiac zachráni 😖 no ale aspoň čosi. No to som chcela, vtedy mi pediatrička vravela, že veď malá je zdravá ako buk a aj chráničku má v poriadku. No pár dní po tejto poradni jej pri kúpaní chránička pukla a vytiekol odtiaľ hnis, pri ďalšom kúpaní chránička odpadla úplne a teraz sa tam urobila druhá chrasta. Ta neviem, ja som laik, ale bola tá chránička v poriadku, keď pár dní na to s nej vytiekol hnis? Totiž ja som tam ten hnis videla pod tou chráničkou už vtedy, upozornila som na to pediatričku a ona že to je ešte v norme, že bývajú horšie a tie posielajú na pľúcne. Teraz som rada, že som to očkovanie odložila čo aj o ten mesiac, aspoň sa to snáď dovtedy dolieči. No ak nie, tak by som to použila ako dôvod na ďalšie odloženie. Naša malá je naozaj doteraz zdravá, má len "temeničky" (seboroická dermatitída), ktoré má aj v obočí a na líčku - čo zas len asi nie je dostatočný dôvod na odkladanie podľa lekárov 😖 - majú to skoro všetky deti 😖
Inak len tak pre srandu, aj BCG som chcela odsunúť až na ten 6. týždeň, no presne ako tu bolo spomínané, zaočkujú v pôrodnici ani neviete kedy. Mne sa to tiež stalo, vždy mi oznamovali kde malú berú, a na 3. deň (!!!) mi ju zobrali na kontrolu ušiek a očiek a doniesli s tým že už je aj zaočkovaná 😠 😠 😠 ma skoro porazilo. Keby sa mi tieto očkovania podarilo poodsúvať čo najviac tak som šťastná a MMR by som najradšej nedala vôbec 😝

vodicka75
13. mar 2010

Po očkovaní ochoreli. Vinia vakcínu - článok
http://primar.sme.sk/c/5283188/po-ockovani-ocho...

cora73
13. mar 2010

Didi35,my sme momentalne na detoxe po ockovani... 😀

tin007
13. mar 2010

ahojte, zapojila som sa do diskusie pod tym clankom v sme
je strasne vela demagogov, ktori bez mihnutia oka prehlasia,z e na toto ochorenie zomieraju tisice, ale ked sa spytam na zdroje, tak ostane ticho... 😀

cora73
13. mar 2010

pred chvilou som to citala,dobre si im dala.. 😀 😀 😀 No ten Radvansky ci ako,ak som spravne pochopila vyhlasil,ze ak by jeho dieta umrelo na nasledky ockovania,tak jemu by v jeho ziali pomohlo vedomie,ze smrt jeho dietata prospela ostatnym-myslel tym asi sen o kolektivnej imunite...
no mam dost.. 😠 😠 😠
ale deti asi nema,inac by nieco take nemohol z ust vypustit,alebo ma, a pomylil si dobu,v ktorej zije,darilo by sa mu asi v Nemecku pred 70-mi rokmi.. 😠 😠

vodicka75
14. mar 2010

Hromadná pripomienka na liberalizáciu očkovania je aj na stránke rodinka 😉
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=1014

crazygirl22
14. mar 2010

mam jednu otazku chystam sa odmietnut ockovanie,uradov sa koli ockovaniu nebojim len sa bojim ake komplikacie mozu nastat ked idem na sud koli zvereniu dietata do opatery nakolko s otec dietata a ja nie sme manzelia ideme sa sudit aj o vyzivne a teraz plus to ockovanie...newiete ake nasledky mozu byt? ☹

petot
14. mar 2010

crazygirl22: Žiadna legislatíva Ťa neznevýhodňuje, ale výsledok závisí nakoniec na sudcovi, takže ťažko povedať...

zelmirka1
14. mar 2010

cora a aky detrox mate ? homeopatika ? zaujima ma to lebo hladam dobreho lekara homeopata....tiez sme zial niake ocko absolvovali kym som dalsie stopla.

cora73
14. mar 2010

Zelmirka,starsi aj mladsi dostali Thuju,mladsi 30,starsi najprv 200 s tym,ze ak sa mu priznaky problemov co ma nezlepsia,mam mu dat 1000...teraz ich mam sledovat,starsi zatial nic nepozoruje a jeho problem pretrvava,a mladsi je "zly" ako blen,aj zacal horsie zaspavat cez den,ale aj predtym zacal slinit a pcha si ruky do ust,tak neviem,ci to nie je zubkami,kedze mu teraz nemam davat Chamomillu na zubky.Inac,ta Chamomilla perfektne zaberala,ani som nevedela,ze mu vysli styri stolicky-teda vedela-ale boli bez problemov,a zabera aj mne na zuby...Takze cakam,ako sa to dalej vyvinie,potom mam volat homeopatke..Urcite to bude dlhsi proces..No a ja som si vybrala homeopatku normalne zo stranky homeopatickej asociacie..

martinka1981
14. mar 2010

Podarilo sa aj mne podporiť 😉

halienka
14. mar 2010

Tiež som podporila 😉

petot
14. mar 2010

V súčasnosti máme aj vďaka vám už 360 hlasov. Potrebujeme do štvrtku 18.3 získať ešte ďalších 140. Tento cieľ sa dá dosiahnuť, ale prosím, oslovte známych, rodinných príslušníkov (hlasovať môžu samozrejme obaja manželia zvlášť) apod, s ktorými máte dobrý vzťah a ktorí by mohli pripomienku podporiť, aby neskončila niekde tesne pod 500. Ďakujem. 🙂

crazygirl22
14. mar 2010

akurat som minuli stvrtok kamaratke vravela co vsetko ockovanie moze sposobit 😠 co som sa vdaka modremu koniku a stranke rizika ockovania dozvedela 🙂 chcem za to podakovat 😉 a preswiedcala som ju nech nejde v piatok na ockovanie nech este pocka nech si to tu nastuduje,ale ona ze naco ze sa rozpravala s doktorkou vraj to su s casti nezmysli a ze ta doktorka sa este nestretla s takymi neziaducimi ucinkami a vravela mi ze veri svojej doktorke ze ona studovala medicinu a ze neveri strankam na nete wraj jedna pani powedala nedala si to vyswetlit 😠 tak ju v piatok dala zaockovat infanrixom a prevenarom 😠 PRED 10MIN MI VOLALA S OBROVSKYM PLACOM A KRIKOM ZE JEJ DCERKA JE NA POHOTOVOSTI PRETOZE ZMODRALA A PRESTALA DYCHAT!!!!SOM JEJ POWEDALA ze nech ihned ide powedat doktorom ze ju pred dvoma dnami ockovali!!!!!!!!!!!!!ked toto pisem tak sa obliekam utekam za nou dufajme ze nic vazneho drzte palce ☹ joj az sa mi trasu kolena ☹

erikasadek
14. mar 2010

tu su zakladne homeopatika na vakcinaciu..
po vakcinacii.. u deti.. 😉
THUYA OCCIDENTALIS 15 CH 1 DOZA; neviem ci zozeniete na slovensku ale skuste..

AK JE REAKCIA po ockovani ,lokalna, dava sa 4CH apis mellifica + belladonna 4CH 3 granule 3 krat denne. 😉

erikasadek
14. mar 2010

inak ma aj homeo na rubeolu a cierny kasel a mumps .; a ine ak by zaujimalo niekoho.. 😉

petot
14. mar 2010

crazygirl22: Smutné. Ale mnohí z nás sa k rizikám očkovania začali stavať s plnou vážnosťou až po osobných skúsenostiach.

Pravdepodobne jej povedia, že to nijako nesúvisí a že by sa jej to stalo aj keby očkovaná nebola. Lenže je to zaujímavá "náhoda", však?

Očkovaná v piatok a zástava dýchania v nedeľu...čiže 2 dni. Je to presne v zmysle prednášky Dr. Scheibnerovej, aj ona uvádzala štatisticky najviac prípadov SIDS a near-SIDS v deň 2, 5-6, 14 a 21 po očkovaní. Súvisí to vraj s pravidlami stresovej odozvy u cicavcov a tieto dni sú "kritické". Keďže dieťaťu zlyhalo dýchanie práve 2 dni po očkovaní, je o to pravdepodobnejšie, že za tým bola vakcína.

martinba
14. mar 2010

crazygirl22 napis viac ak budes mat info, co urcili ako pricinu lekari, ci to prisudili ockovaniu atd. Drzime palce , nech to dobre dopadne.

zoeno.1
14. mar 2010

ahojte,doma sme uz pripomienku podporili,ale chce ju aj kamaratka,no nejde jej to....zaregistovala sa a aj vyplnila profil...no ked klikne na podporit...napise jej,ze error....neviete niekdo co s tym? 😅 😖

vodicka75
14. mar 2010

crazygirl22: hovori sa, lepsie 1x zazit ako 100x pocut, asi trochu nevhodne k tomu, co sa stalo tvojej kamoske, ale bohuzial pravdive ☹

taka povzbudiva sprava, hromadna pripomienka ma uz 400 podpisov, z toho je aspon 8 statocnych MUDr. 🙂

vodicka75
14. mar 2010

Iny postup podpory hromadnej pripomienky:
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp...

- je potrebné zaregistrovať sa (uviesť meno a heslo a zadať e-mail adresu)
- po prihlásení sa Vám vľavo zobrazí "Členstvo v inštitúciách" - Verejnosť (klik)
- vpravo sa zobrazí "Aktuálne hromadné pripomienky" (klik)
- 10. v poradí je pripomienka verejnosti k vyhláške MZ SR (klik)
- v dolnej časti nájdete "Podporiť hromadnú pripomienku" (klik)

tin007
14. mar 2010

crazygirl22 hrozne! tiez som zvedava, ci budu brat info o ockovani (dve vakciny) do uvahy, alebo nie. inak, podla mna by to mala tvoja kamaratka hlasit na sukl http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni... mozno este na ruvz http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

tamix
14. mar 2010

našla som jeden článok, kde tvrdia, že polio vakcína je príčinou HIV a AIDS. Celkom zaujímavé.

http://www.uow.edu.au/~bmartin/dissent/document...

tamix
14. mar 2010

crazygirl: nech to len tak nenechajú a určite hlásia!!! Držím palce a dúfam, že sa nič vážne nestane.

cora73
14. mar 2010

len aby to nezhodili ze nieco mala v ustach a tym sa dusila.. ☹