• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nesúhlas s povinným očkovaním

(zamknutá)
18. novembra 2012 
Milí priatelia, známi aj neznámi,
srdečne Vás pozývame na

besedu (s krátkym úvodom do problematiky)
"Očkovanie - za a proti"

Na Vaše otázky sa teší
Ing. Marián FILLO

spoluautor a člen petičného výboru
Petície za slobodnú voľbu v očkovaní

Kedy?
v pondelok 12. apríla/dubňa 2010
od 18:00

Kde?
v Čajovni Biela Ľalia
Nevädzová 4, Bratislava-Ružinov

Viac o očkovaní sa dozviete na stránkach:

http://ockovanie.webnode.sk
http://rizikaockovania.sk
http://www.ockovanie.org

Priamo na besede si môžete kúpiť knihy o očkovaní:

Dr. Martin HIRTE: "Očkování - pro a proti"
Dr. Gerhard BUCHWALD: "Očkování - obchod se strachem"
Iva VRANSKÁ-ROJKOVÁ: "Vakcína alebo Nedovoľ, aby mi ublížili"
1. apr 2010 o 09:29  • Odpovedz
jaj,dakujem za verejne pozvanie,škoda že som z opačneho konca republiky :pensive:
1. apr 2010 o 09:30  • Odpovedz
deni, ahoj tak primar je somer? pato je zaockovany uz 4 roky na prevnar od kedy ho ma chudak, furt lma zapaly ucha!!!!!!!!
ale ked poviem stale tak stale, ni eje mesiac aby nezacalo....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a josh nema ockovanie a nikdy nie je chory a nikdy nemal zapal ucha!!!!!!!! :wink:
tak nech vas konecne prestanu strasit
u deti j eto tak caste zapl ucha! a zvlastne je ze prave u tych co boli ockovani je casty jav!!!!!!!!$
inak viem asi tlak mas za sebou.. ked osm bola minuly rok doma tak som ho pocitil aod lekarky slovenskej... ako je mozne ze nie je ockovany a jeho brat ma zapal ucha opakovany, za 2 tyzdne, a ze s atio moze zle skoncit a neviem co mozne, take scenare nam boli povedane, no proste mohla by pisat katastroficke scenre ta lekarka.. :grinning: :rolling_eyes:
takze si viem predstavit ten tlak na slovensku zo starny lekarov niektorych...

inak josh stal enebol preockovany prevnarom vcera som boila u lekarky a zacala ale my este stale nie sm epreockovay prevnarom.. uz mal byt minuleho roku!§§ v lete :grinning: ale kedze mu idu zuby tak ma stale teploty do 38°C a tak nedavam nezatazujem ho a tak to aj ostan epokial nevyjd eposledny zub....
ale inak musim povedat ze j eneskutocny rozdiel medzi mojimi detmi jedne stale chory a na vsetko ockovany, a druihy ani nadcha s aho nechuta.. :slight_smile: co je neskutocne a som starsne rada
teraz len aby som to nezakrikla.. :dizzy_face:
1. apr 2010 o 09:31  • Odpovedz
akože si chcela napísať,že primar je somar? :grinning:

no a prevenar tiež musis stihnuť do nejakej doby preočkovať, nie po roku,to už je neskoro? kašli nato .ja by som tiež dala preočkovať,ale vtedy ma dostal vyrok petota - "nikdy nieje neskoro neočkovať" .. aj ked už sme mali za sebou 1 davku,lepšie ako 2 davky
1. apr 2010 o 09:35  • Odpovedz
deni hej somar. :grinning:
no vies pisanie je moja specialita; :grinning: :grinning:

deni nie prevnar , ale pentavac, to je tetatus spol.. :wink:
no , to je jedine povinne ockovanie moja takze musim... ale nie osm aspon nahanana;. :grinning:
mne povedala z eto ma cas, nevadi aj ked neskoro, mal byt v 18 mesiaci preckovany spravne, no a uz ma 28 mesiac z asebou. ale pokial m ateploty , tak nedavam ... a ona suhlaisla, nevaid pockame, a na buduce zaockujeme..

inak jedna vec BCG dostavte teda deti do ramena???? :confused:
1. apr 2010 o 10:40  • Odpovedz
ani,BCG je do ramienka
1. apr 2010 o 10:47  • Odpovedz
aha tu s adava do ruky na vbnutornej strane ruky dolu.. a tak zvlastne pod kozou...
a nie do ramena.. :wink:
1. apr 2010 o 11:01  • Odpovedz
teba ked človek číta,tak musi čítať 3x ,aby pochopil rozelenie slov :grinning:
1. apr 2010 o 11:13  • Odpovedz
erika aj tu sa dáva pod kožu, ale do ramena

vodicka75 -más IP, pozri si to prosim ta, dost ma to zaujima
1. apr 2010 o 11:18  • Odpovedz
deni tak ma necitaj. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
no mozno preto ze vam to davaju do ramena tahsie sa hoji.. :wink: co poviete.. :wink:
1. apr 2010 o 11:32  • Odpovedz
eri,ja ta čitam rada,len mi to trvá 3x dlhšie kým pochopím :grinning:

bože,pamatam si,ako ma preočkovali na zakladnej škole ato davaju do lopatky, to bola bolesť a ta hnisajuca rana asi rok :confused:
1. apr 2010 o 11:39  • Odpovedz
ty ma cityas rada , ja sama mam co robit aby som po seb eprecitala; :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ty ja sa uz velmi nepamatam , ako to bolo a bolelo, jedine si pamatam ze chodili od skoly nas ockovat vsetkych hromadne a hlavne ked sme mali po 10 roku , a museli sme sa zobliekat a nam dievcatam to bolo dost neprijemne.. kvoli chalanom a bolest nepamatam..
1. apr 2010 o 11:42  • Odpovedz
tak tak,každemu do ruky, a o par dni prišli skontrolovať a kto nemal reakciu,tak davaj pleco :sweat_smile:
1. apr 2010 o 11:57  • Odpovedz
ináč,pamatam ako prišli očkovať ku mne do roboty,tuším v 17r. dievčata očkovali a po par dnoch vyšlo,že netreba na TBC očkovať asi nijaku,ale že aspon 2 musia vybrať pre štatistiku .... kurnik,vtedy ma to ešte nanepadlo :confused: .... tak aj takto sa daju robiť štatistiky
1. apr 2010 o 11:59  • Odpovedz
jo ved toto aj mna napriklad zaujima, ze ako zabranit ockovaniu v skole. ucitelka ma na haku alebo si nebude pamatat. a strasit si tym dieta stylom ze ked vas dojdu pichat tak sa nedaj lebo to zakazujem, no neviem...
1. apr 2010 o 12:39  • Odpovedz
divoska to bolo za komunizmu.. :wink:
teda dufam...
1. apr 2010 o 12:52  • Odpovedz
prečo myslíš za komunizmu? šak nas očkovali v 94 čo ja viem, a u mna v robote došla setrička pichať baby v 2006
1. apr 2010 o 12:53  • Odpovedz
deni , ja neviem moja, ja som to mala za komunisticky akt.. :wink: ked to stal erobia tak je to svinstvo.. :wink:
1. apr 2010 o 13:00  • Odpovedz
myslím si že to robia stale. dobehne sestrička s kufrikom a plošne naočkuje pol školy
1. apr 2010 o 13:21  • Odpovedz
ešte že ja som taka setsrička posera :grinning: že okrem B12 si do seba pichať od strachu nedám,ani chripku čo mam zadara :sweat_smile:
1. apr 2010 o 13:22  • Odpovedz
1. apr 2010 o 13:22  • Odpovedz
ja mam važne strach, čo s novým babtkom budem robiť po tom všetkom,čo o očkovaní viem :confounded: ... a čo s MMR u šimona :cry:
1. apr 2010 o 13:28  • Odpovedz
denisocka ja mam tiez obrovsky problem s MMR, starsia Viki ma kontraindikaciu takze nemusime uz ockovat, len teraz neviem co s mladsim, presla som ku druhej doc., lebo prva sa mi vyhrazala uradmi a aka som nezodpovedna a ta nova trva na tom ockovani tiez, a zevraj si to nemozem odlozit, lebo si to budem potom platit sama, (to ma fakt dostalo, :slight_smile: ) a tak premyslam dnom i nocou co robit, ci odlkladat odkladat odkladat,ci vobec nezaockovat , ja som totalne premyslienkovana :slight_smile: inac olinovi rastu všetky 4 stolicky naraz, uz dva dni ma teploty nad 38, nooo ale my mame cas "len" do konca aprila

erikasadek, velmi dakujem za info, tiez pocuvam z kazdej strany, ze moze byt potom neplodny ked dostane v puberte mumps, alebo ked bude mat ruzienku a pride do kontaktu s tehu tak to je koniec sveta apod. :unamused:
1. apr 2010 o 13:46  • Odpovedz
livo,a aku konraindikaciu,ak smiem vedieť,mate na MMR?
1. apr 2010 o 13:50  • Odpovedz
livo.. ono j eto tak, aj keby ako chlapec dostal, osypky a zatym autoamicky dostane mumps... alebo len mumps..
tak , aj ked napada pohlavne organy a a brucho.. tak , sanca ze ostane neplodny je, 1% a to uz nehovoria lekari ze??
ja si to pamatam nasla som taku tabulku ofiacialne statistyku.. :wink:

takze ono ni ej eiste ze ostane neplodny..
j aosobne ak dam , takaz ked bude mat 12 rokova le mono vakcinami. :wink:
1. apr 2010 o 13:54  • Odpovedz
divoska, ja som to vyriesila tak, ze moje deti si nosia v taske listocek, kde maju napisane, ze nesuhlasime, aby nase dieta ockovali bez nasho vedomia a takisto, ze odmietame aj tuberkulinovy test a obidvaja sme to podpisali
1. apr 2010 o 14:32  • Odpovedz
dobry napad! na ten test by som si nespomenula
1. apr 2010 o 14:37  • Odpovedz
To s tým očkovaním na školách to hádam nie je až tak zlé. Miju dcéru očkovali pred 3 rokmi proti TBC ale dva týždne dopredu sme dostali papier,kde sa museli rodičia podpísať, že s tým súhlasia. Bez súhlasu by nezaočkovali.
1. apr 2010 o 16:47  • Odpovedz
hej nasla som take zrovna na nete predchvilou, videla som to prvy krat. aspon ze v tomto sa to zmenilo... lebo my ked sme boli decka tak nikto ziadny papier nikam neposielal a na nic sa nepytal. sme akurat dosli domov ze zas nas pichali a zas sa nemozme sprchovat... /a zas sa nam neurobili protilatky, a zas nas budu pichat jak jedinych aj druhy krat/ neznasala som to...
1. apr 2010 o 18:19  • Odpovedz
divoska, aj my budeme riesit vec odmietnutia ockovania v skole, ale az za par rokov, ale kazda rada je dobra, teraz mam pocit, ze jedina ista cesta je zistit, kedy "nabehnu" do skoly a jednoducho dieta v ten den do skoly neposlat,...ostatne alternativy, hoci aj list napisany priamo riaditelovi a triednej ucitelke sa mi zdaju nedostatocne, lebo tusim je to tak, ze ked je dieta uz schopne pochopit, co mu hovoria, moze dat aj ono suhlas /?/, tak si viem predstavit, ako ju sestricky "informuju" a sup...to pochopenie sa tyka Dohovoru o ochrane prav dietata, ze ma pravo byt ockovane, aj ked su rodicia proti...ak mate skusenosti, podelte sa :slight_smile:
1. apr 2010 o 18:32  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.