Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
7. apr 2010

vodicka, s autizmus je siroky pojem co ma pato je nieco ine, nechcem to roztahovat.. je to vazna vec, ale verim adufam ze do dospelsoti ten rozdiel bude co najmensii ahlavne ze nebudu kopmlikacie;.

je to velmi problematicke.. a kazde dieta je uplne ine;. ver mi. 😉

co s atyka dieta skusila som nic som nevidela na nom , pozitivne, len raz, ale zato aj sa potvrdzuje , z eu neho metabolicky test je , ok takze nie j epreco robit znova tuto dietu..
on je uz spod stalou lekarskou kontrolou tu, a jadno stastie je ze nie sme na slovensku..
ina vec je ta preto som vam to pisala, z enikto tera znemoze tvrdit ale nie vakcina nie to je geneticke, alebo nieco ine , zatial sme vsetko vylucili takze , vznika zahada..
na druhej starne nikto ma nevysmial ze nie je to s vakciny v zdravotnych zaznamoch to ma a povedali len jedno zaujimave, velmi zaujima, zaregisrtovali ale potvrdit bohuzial s ato neda teraz, kedze to bolo pre d3 rokmi.. 😉

vodicka75
7. apr 2010

erikasadek, jasne, ze kazde dieta je ine, mate stastie, ze mate lekarov patracov a neodbiju vas ako u nas,...nie je to A, ale uz nas nezaujima, ci je to B...a C uz ani nevieme spojit 😀 😀
ale ak by to bolo z vakcin, musi existovat nejaky vseobecny mechanizmus na detoxikaciu tych tazkych kovov, v tom videu spominaju chelaciu a linky vedu sem:
www.talkaboutcuringautism.org
www.autism.com
...a dalsie...musim si to precitat, davam to sem, ak mate zaujem aj vy 😉 pozeram sa na to tak, ze ked chelacia /detoxikacia od tazkych kovov/ pomoze detom s autizmom, tak urcite pomoze kazdemu dietatu, ktore ma toto svinstvo v tele...
...a ked sa na to nasi vseveduci MUDr. pozeraju s posmeskami, myslim, ze rodicia to maju v pazi, hlavne, ze ich deti su zdrave a stastne,... 🙂 😢

erikasadek
7. apr 2010

vodicka, no ono vsade na svete ma moze odbit lekar.. 😉
ale mozno ja som aspon raz mala statsie v nasom nestasti, ze som sa nevzdala, elboje to iny system ako nas , a treba sa orientovat. a moje druhe stastie z eosm v parizi a je tu co len nova medicina moze ponuknut...
asi jedine stastie.

pravdou ostava fakt ze to sotane asi zahadou preco.?? a ja uz pravdu povediac nepozeram preco s ato stalo lebo si to len vycitam naco som mu to dala vpichnut nemuselo to tak byt..
a neda sa dokazat ale cim viac robili vsetky mozne testy tym viac sa utvrzdujem z eto asi bolo naozaj tym aj ked som miestami verila mozno je to fakt geneticke, alebo nieco ine;. vlastna vina s atazko priznava..
faktom teraz je , z eje v dobrych rukach a bud eto trvat dlhe roky nez pridu vysledky ale ja verim ze aj ked sa nezda je narodeny pod stastnou hviezdou znie to ironicky ze,?
ale ze zazraky sa neiekdy deju a mozno to nebude v dospelosti tak zle, a vsetko co je u jeho diagnozy mozne sa nestane;. 😉

jedno je iste ze na ockovanie som pred 2 rokmi radikalne zmenila nazor a veci vidim inak; ako predtym ;proste uz nie osm slepa ako som bola... 🙂

vodicka75
7. apr 2010

martinba: ano, vakcinacia skutocne vybuduje silnejsi imunitny system, ale jedna cast je az priam hyperaktivna a druha cast trochu prispata, ale statisticky to asi vychadza super, imunitny system je silny a pripraveny do boja 😀 😀
co na tom, ze je zblbnuty a nevie, kto je priatel a kto nepriatel...neverim tomu, ze by existovali autoimunitne ochorenia nebyt ockovania /to je len laicky nazor/. Vsimli ste si, ze pri kazdom autoimunitnom ochoreni sa docitate, ze nevedia lekari pricinu spustenia? A ze autoimunitne ochorenia sa spustaju casto po ockovani? Ta vakcinacia a problemy s nou sa spomina v tolkych medicinskych odboroch, ze uz aj tupec by si to vsimol 😠

vodicka75
7. apr 2010

erikasadek, vy mate tolko vysetreni za sebou a pripustili, ze to moze byt spustene ockovanim? ...a liecia ho homeopatikami,...a pomahaju alebo ake ine metody pri liecbe autizmu su in v Parizi, naozaj ma to zaujima, aspon link, vdaka

erikasadek
7. apr 2010

vodicka, ano , nepopreli.. 😉 homeo som pouzivala dost pomohlo.. ROR je to v preklade , s MMR vakcina;. 😉
ale prave som nasla, je tu toho fakt vela, jednu FR poradnu hoemo lekarov alekarov.

boli otazky a jedna s nich boal ze zena dal a bez uvazeni hexa vakcinu a teraz by chcela, nieoc na detoxikaciu tejto vakciny, a gardasil ... niekto iny..
poradili im tuto vec..
tam mozte napisat, stranka v par jazykoch.. co s atyka vasho problemu a daju s akupit homeoapticke preparacia ako aj isoterapeutiocke. j etam toho vea prestudujte .. 😉 pohldam viac..

http://www.schmidt-nagel.ch/

vodicka75
7. apr 2010

Clanok o autizme a aj dalsich civilizacnych ochoreniach,...o toxinoch, detoxikacii: Biomedical Intervention -Autism Is Treatable!
http://www.naturalparenting.com.au/flex/article...

toto je preklad cez google prekladac a drobne upravy narychlo, ale je to zaujimave:

Autizmus bývala vzácna porucha. Pred pätnástimi rokmi v západných krajinách výskyt autizmu býval v priemere jedno dieťa z 10.000. Teraz podľa ministerstva zdravotníctva UK 1 z 166 detí vo Veľkej Británii je diagnostikované s poruchou autistického spektra (ASD), a podobné čísla sú hlásené v USA (1 z 150), Švédsko (1 z 141), Kanade a Austrálii. Takže, čo sa deje? Prečo takýto nárast v počte...?

A aká je súvislosť medzi autizmom a prudkým vzostupom ADHD, ODD, meškania učenia, astmy, alergie, potravinovej citlivosti a UTI infekcií? Prečo biomedicínski experti hovoria o všetkých týchto ochoreniach a autizme v jednom kontinuu?

Rodičia detí po celom svete, ktoré boli diagnostikované s poruchami autistického spektra (ASD), boli motivovaní prognózou ich detí, nájsť a zdieľať riešenie. Oni našli "biológiu" na autizmus a príbuzné poruchy neurologického vývoja, ktorý zahŕňa multi-systémové zlyhania metabolického, imunologického, neurologického a / alebo tráviaceho systému. Klinické indikácie nasvedčuje tomu, že "biomedicínsky" zásah nielen zlepšuje kvalitu života autistického pacienta, ale tiež „oslovuje“ mnohé detské poruchy a ochorenia, ako je astma, alergie a chronické infekcie. Tento proces vyrovnáva prírodnú /prirodzenú/ biochémiu a znižuje potrebu liekov, ako sú antibiotiká, Ritalin, antihistaminiká,...a kortizón. krémy.

"Biomedicínska" intervencia zahŕňa výživovú a environmentálnu medicínu, úpravu črevného traktu a diétne opatrenia. Debata o jej účinnosti je horúca, na jednej strane tradiční lekári postrádajú nedostatok "peer-review" výskumu, na druhej strane tisíce klinických úspechov. Defeat Autism Now! (skupina lekárov celosvetovej priekopníckej biomedicínskej intervencie so sídlom v USA) vykonala prieskum medzi stovkami rodičov, ktorí uviedli, že biomedicínska liečba zlepšila jazyk, socializáciu a fyzické zdravie ich detí.

"Riziká sú pomerne nízke v implementácii protokolu diétneho opatrenia a doplnenia esenciálnych mastných kyselín, minerálnych látok a vitamínov a deti a rodiny sa stretávajú so zlepšením života" hovorí Dr. Antony Underwood, pediater so špecializáciou na ASD. Priaznivci biomedicíny tiež poukazujú na to, že deti nemajú roky čakať na výskum, ktorý ešte nebol financovaný alebo iniciovaný vládou. Včasný zásah je rozhodujúci v zlepšovaní fyzického a neurologický vývoja prostredníctvom biomedicínskej liečby v každom veku a zlepšuje kvalitu života.

Vlastný výskum Campbell-McBride ukazuje, ako je naša črevná flóra určená k ochrane nášho tela od napádajúcich toxínov. Poškodená črevná flóra umožní toxínom prejsť črevnou stenou do krvného obehu. Akonáhle unikli do krvného obehu, tieto toxíny a choroby môžu spôsobiť poškodenie tela a môžu sa dostať do mozgu.

Zaujímavé je, že mnoho detí s neurologickými poruchami pochádzajú z rodín s históriou duševného a telesného ochorenia. Campbell-McBride vysvetľuje, že tieto rodiny majú spoločnú históriu, minimálne alebo žiadne dojčenie, jedálniček bohatý na vysoko spracované potraviny, nadužívanie antibiotík a iných liekov, aj expozíciu na čistiace a chemické látky. Tieto faktory spúšťajú v tele „blázninec“ /havoc/ po niekoľko nasledujúcich generácií, až dieťa už nemôže eliminovať toxíny v tele.

Tráviaci trakt sa stáva obývaný nezdravou flórou, ktorá bráni zdravej flóre od efektívneho odstránenia toxínov a tiež inhibuje /potláča/ príjem živín potrebných pre neurologické funkcie, ako je zinok, B6, B12, magnesium, omega 3 a mnoho ďalších. Podľa Campbell-McBride to tvorí základ vzťahu medzi poruchami, ako je dyspraxia, autizmus, ADD, dyslexia, ADHD, depresia, schizofrénia - zažívací trakt, ktorý bol poškodzovaný niekoľko generácií. Campbell-McBride uznáva, že niektoré z týchto rodín majú tiež „metabolický príbeh“, kde nízke fungovanie enzýmov (navýšené o toxíny životného prostredia), spôsobí slabý metabolizmus, zlé trávenie, zníženie prospešných baktérií, pričom prerastajú patogénne a zažívací trakt nie je schopný absorbovať živiny alebo chrániť od toxínov. Tento scenár tiež vedie k oslabenému imunitnému systému.

Campbell-McBride však nevidí túto rodinnú históriu ako problém, ale skôr ponúka pozitívne kroky na pomoc deťom a ich rodinám, získať a udržať optimálne zdravie prostredníctvom výživy a výživovej medicíny (doplnenie esenciálnych mastných kyselín, minerálne látky, vitamíny, aminokyseliny).

Campbell-McBride vysvetľuje, ako obnoviť prirodzenú črevnú mikroflóru pomocou nutričného programu zabezpečiť maximálnu ochranu zdravia pre tieto deti. Jej postrehy sú, že salicyláty (prirodzene sa vyskytujúce chemické látky v našej strave) pomáhajú detoxikácii organizmu. Čerstvo vylisované šťavy (tmavo zelené s malým množstvom ovocia), sú tiež navrhnuté pre odstránenie toxických kovov, ktoré sa nahromadili v tele. Táto možnosť eliminuje jedy bez vedľajších účinkov a je veľmi chutná a populárna u detí !

Potraviny bežnej spotreby, ako sú uhlohydráty, cukry, mliečne výrobky, všetky obilia a spracované potraviny spôsobujú "hmlu" v mozgu a znižujú tak u citlivých pacientov jeho optimálne fungovanie. Niektoré z týchto potravín dokonca preukázali ich vplyv ako opiátov na mozog detí, ktoré ich nemôžu efektívne spracovávať, kvôli zlej tráviacej funkcii a / alebo dedičným metabolickým dysfunkciám. Konzumovanie vhodných potravín a minerálov, ktoré sú potrebné pre telo i mozog, dovoľuje mozgu fungovať optimálne a tiež obnoviť črevnú funkciu. Mäso, vajcia, orechy, ne-škrobové ovocie, zelenina a strukoviny, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny (nachádzajúce sa v orechoch, semenách a ryb. olej), sú top potraviny.

Zaujímavé je, že veľa zo zistení týkajúcich sa výživových požiadaviek autistických (ASD) pacientov zodpovedá práci Weston Price, zubár a vedec, ktorý študoval primitívne diéty v 1930 a dospel k záveru, že živočíšne bielkoviny, surové ovocie a zelenina a fermentované potraviny (zrná & mliečne výrobky), boli najvhodnejšie pre náš zažívací systém. Tvrdil, že kultúry s diétou /alebo stravou/ s vysokým obsahom rafinovaných uhlohydrátov sa prejavovali príznakmi podvýživy, najviac zistiteľné na ich zuboch.

Kým výskum a odporúčania Campbell-McBride môžu byť považované za provokatívne, jej práca sa ukázala pozitívne pre mnoho rodín, s ktorými pracuje v Cambridge Clinic. Tiež trávila veľa času prezentáciami na seminároch a konferenciách na tému poruchy učenia a poruchy trávenia. Jej novo vydaná kniha...

Nedávny výskum S. Jill James, riaditeľka Biochemical Genetics Laboratory at the Arkansas Children's Hospital, potvrdzuje súvislosť medzi autizmom a oxidačným stresom. Jej 2005 výskum dodáva, že mnoho detí s autizmom má zníženú úroveň bunkových antioxidantov a neschopnosť kontrolovať oxidačný stres môže byť konečná cesta, ktorá prispieva k neurologickým, imunologickým a gastrointestinálnym dysfunkciám. Ďalší výskum sa vykonáva s cieľom potvrdiť teóriu, že v pozadí autizmu /ale aj Downov syndróm a ochorenia súvisiace s oxidačným stresom, ako je astma, chronická infekcia močových ciest, uší, kože a infekcie horných dýchacích ciest a tráviace poruchy/ je expozícia toxínov životného prostredia spolu s genetickou predispozíciou. Biomedicínska intervencia zatiaľ ukazuje, že znížením oxidačného stresu cestou detoxikácie, všetky deti trpia menej od pridružených ochorení.

....

Skratky:
ODD - Oppositional Defiance Disorder
UTI - Urinary Tract Infection / Infekcie močových ciest
ADHD - Attention Deficit Hyperactivity Disorder / porucha pozornosti s hyperaktivitou
MINDD - Metabolic Immunolgic Neurologic Digestive Disorders / metabolické immunolgické neurologické poruchy, poruchy zažívania
ASD - Autism Spectrum Disorders / poruchy autistického spektra
ADD - Attention Deficit Disorder / poruchy pozornosti
ABA - Applied Behavioural Anaysis / aplikovaná behaviorálna analýza

http://www.naturalparenting.com.au/flex/article...

petot
7. apr 2010

denisocka: Toto je ten správny prístup - zistiť si viac o chorobách. Najhorší je strach z neznámeho. Tvoje príspevky sú preto hodnotné.
K liečbe - pozri si príslušné kapitoly (v hlavnej kapitole Využitie v konkrétnych stavoch - Vírusové ochorenia) v http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

susisus
7. apr 2010

No mne dnes lekarka s usmevom na tvari oznamila ze nas nahlasi 😠 taaak zacnem cakat co bude... 😒

denisocka
7. apr 2010

O peto dik, ja tu zavitam obcas a aj to len s takym mojim uhlom pohladu. Teraz som uz na mobile,zajtra si pozriem tvoj odkaz a dik

denisocka
7. apr 2010

Susi a co si odmietla?

susisus
7. apr 2010

Všetko som odmietla. Tak bude zábava 😉 ☹

denisocka
7. apr 2010

Aha,tak to bude,dufam ze bez pokuty.boze to je hrozne na slovensku. Ja zvedava jak ja zvladnem neockovat po porode

susisus
7. apr 2010

Aj ja dufam, ale dufam ze aj bez ostatnych cirkusov... A pokial si presvedcena, tak to zvladnes, v podstate tlak je len u lekara, ktoreho sa da zmenit...

vodicka75
7. apr 2010

Zdravim vas, kedze v suvislosti s ockovanim, ktore niekto podstupil, je spojena aj mozna detoxikacia od kovov, hladala som...a nasla som velmi zaujimave /a celkom zabavne/ stanovisko Ambulancie klinickej vyzivy k produktom chlorella a mlady jacmen /...mne sa tie tabl. nezdali a uz teraz urcite nevyhodim ani cent na ne/, precitajte si, je to poucne /su tam spomenute prirodzene zdroje zdraviu prospesnych latok/: http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...
MUDr. Bukovsky je vtipalek 😀

denisocka
7. apr 2010

Len ja si neviem predstavit,ze dieta dostane nieco,naco nieje povinne ockovane a nedaj boze to zle dopadne,ze ako na to potom pozera zakon,a lekary

denisocka
7. apr 2010

A co tie monovakciny,daju sa zohnat?

zitaje
7. apr 2010

Denisocka, sarlach je bezna vec, ono sa to vola aj sarlachova angina, moja starsia dcera to mala uz dvakrat (vraj). Ale ani raz sa moc nevyhadzala. Priebeh ako angina.
Ale kde sa daju zohnat choroby z mmr, to neviem, a ani ci by som to riskla...

vodicka75
7. apr 2010

denisocka, popros rodinu, ze si zelas pre novorodeniatko prispevok na pokutu a nie ziadnu vybavicku 😀 😀
ta pokuta je najhorsia alternativa, stale nemusi byt a ak by bola,...neviem, boli ste na dovolenke pri mori niekedy...a kolko vas to stalo?...jedna dovolenka?...a citali ste, ake naklady na liecbu syna ma napr. p. Klimkova ?...kolko dovoleniek?

denisocka
7. apr 2010

Vodicka,nerozumiem metafore o dovolenkach

vodicka75
7. apr 2010

denisocka, na tej stranke registrovanych vakcin u nas nie su mono vakciny pre osypky, mumps a rubeolu
pozri tu: http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/indik...

vodicka75
7. apr 2010

denisocka, pokuta je cca 331 Eur,...jedna dovolenka pri mori stoji dospeleho cca 300 Eur /aj menej, samozrejme, aj viac/,
priklad p. Klimkovej, ktora v diskusii spominala naklady na liecbu jej syna, ktory ma cukrovku su dost vysoke...obrazne povedane, rodicia si pre blaho svojho dietata aj nieco odopru /niekto dovolenku - kazdorocnu, niekto dovolenku za x rokov, niekto bude platit uver nejak cas/...ja sa na tu pokutu pozeram ako na moznu neprijemnost, na ktoru si mozem zacat setrit 😀
chapes?

vodicka75
7. apr 2010

denisocka, ak by si nebola v obraze, koho spominam, precitaj si clanok a diskusiu
http://kysuce.sme.sk/c/5306485/po-ockovani-dost...
...syn p. Klimkovej bol povazovany pred ockovanim za zdraveho a teraz si picha x-krat denne inzulin

denisocka
7. apr 2010

Aha tak. No mi niesme prachaci,na dovolenky nechodime ale mm sa davno vyjadril,ze 10tis je nic oproti tomu sajrajtu co ockuju.takze ako 10tis ma trapit nebude. Len aby to malo zelany efekt.

denisocka
7. apr 2010

Jaj,ten pribeh zial poznam.aj moj bratranec po ockovani v nejakom 3r. upadol do hypogl.komy a odvtedy este par krat,tak ze asi tak

denisocka
7. apr 2010

Posledna otazka pre dnesok,ak mi daju pokutu za obe deti 340e a zaplatim ju,tak mam pokoj? Ak sa nemam chut sudit teda

vodicka75
7. apr 2010

denisocka, ani my nie sme prachaci, veru dovolenka pri mori sa u nas kazdy rok nekona 😀
ale dufam a verim, ze tie pokuty zrusia a budeme brani ako ini obcania EU za rovnopravnych a ockovanie bude dobrovolne,...mne sa len nechce natahovat s uradnikmi,...ale nejake odvolanie na UVZ by som napisala a natahovala cas,...tusim petot tu spominal, ze po 3 rokoch od priestupku je to premlcane.
Dobru noc 🙂

vodicka75
7. apr 2010

Od uradov pokoj mas.

erikasadek
7. apr 2010

vodicka, no ,ja ti poviem za seb avakcina stala, stat 15 € , a teraz denne stat vynaklada 600€ denne na hospitalizaciu mojho syna ktora bude niekolko rocna, a kazdy den; + 116€ denne na transport tam.. 😉 takze spocitaj si kolko to stoji stat..
a kolko stali vysledky geneticke, plne kompletne, + plne metabolicke neviuel kolko stali poviem neskor ked prid evypis..
tym len chcem povedat , to je len jedno dieta.. ako nasledok. a plne stupajuci pocet.. podla statistyk len v fr je ich viac ako 160 000 rocne..

deni, na slovensku nekupis monovakcinu.. poslal by som ti ju ale neviem ci by presla, aj ked v bublinkovej obalke, a bez chladenia , o nicom inak je lacn aani nie 3 € 😉

zitaje
7. apr 2010

erika a da sa kupit v akejkolvek lekarni vo FR bez predpisu? Na kazdu chorobu z mmr?