Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maja22
11. máj 2010

Ahojte, začala som pozerať prednášku A. Petekovej: http://www.blip.tv/file/2224472/
Ale v 38. min. si buď ona odporuje, alebo ja vôbec nechápem. Hovorí, že syn prekonal osýpky, má protilátky, už ich nikdy nedostane. O chvíľu nato vraví, že počet protilátok nič neznamená, len to, že organizmus prišiel s danou chorobou do kontaktu a vôbec nás pred samotným ochorením nechránia... Tak ako to vlastne je, chránia protilátky či nechránia?
A ešte tí, čo ste to videli celé - ako sa dostala k tomu, čo všetko sa nachádza v očkovacích látkach, keď najprv hovorí, že nikto jej nechcel podrobný opis poskytnúť, lebo je to obchodným tajomstvom? Vysvetlí to tam niekde?
Pozerám to na etapy, je to dosť dlhé a toto ma teraz zaujíma. Vďaka za odpoveď.

teodorka
11. máj 2010

protilatky po prekonani choroby a protilatky po ockovani su dve veci ...pokial chorobu prekonas uz ju nedostanes ...pokial si zaockovana tak chorobu dostat mozes ...mozno je len lahsi priebeh

maja22
11. máj 2010

Aha, teraz mi napadlo, že proti viacerým veciam sa po rokoch preočkováva, lebo protilátky sa vytrácajú či čo...

daducha
11. máj 2010

denisocka, k tym ATB moje deti beru vzdy probiotika, najcastejsie Bio gaiu a este nehnackovali 😉

teodorka
11. máj 2010

maja ano presne tak ....

tean
11. máj 2010

maja22: to co obsahuju vakciny je mozne zistit chemickou analyzou. Neviem, ci to ona ziskala tymto sposobom, ale zo skusenosti viem, ze ak sa niekto o nieco verejne niekolko rokov zaujima, zvycajne sa najde niekto, kto takejto osobe anonymne poskytne tajne informacie a potom uz je len na nej ako s tym nalozi. Uz som sa stretol s takymito situaciami.

erikasadek
11. máj 2010

maja ja uz som davala jeden link davnejsie kde su vakciny a ich presnh obsach plus popus co vsetko znamenaju pre telo kazda latka....

cora73
11. máj 2010

urcite je moznost,samozrejme za tazke prachy a neviem,ci u nas,dat si anonymne zistit,co vakcina obsahuje-v nejakom labaku..len ako sa dostat k vakcine,a ako potom labaku vysvetlit,ako sa clovek dostal k takemu silne toxickemu chem.svinstvu... 😕

denisocka
11. máj 2010

myslím,že na zostenie zloženia vakcin sme sa tu už bavili, a nik si to z labaku na triko asi nevezme . najmenej zohnať vakcinu a možte mať aj znameho v labaku,ale asi to nik neurobi

hely79
11. máj 2010

myslim si, ze to nie je problem zohnat daku vakcinu ak mate znameho lekara... a v labaku, ak chcete rozbor vakciny, podla mna to nie je problem. urobia ho kazdemu, je to urcite len otazka penazi...

teri3
11. máj 2010

ginepra, no odmietla, resp. zatiaľ som "odsunula" na akože "predškôlkarsky" vek. Doktorka zatiaľ v pohode, ale minule (asi pred dvoma mesiacmi) ma stretla a hovorí, že "my ho zaočkujeme, ale ho prečistíme (je homeopatka)" a ja že ešte si o tom musím prečítať viac, ale aj tak som už jednoznačne rozhodnutá. Potom niečo spomínala, že jej to teda niekde podpíšem...a to je vlastne vec, na ktorú som sa chcela spýtať - do pléna - som povinná niečo podpisovať?

lowike, mne sa práveže zdá (nie som si 100%-ne istá), že mi to jedna bývalá kolegyňa spomínala, oni chodili na čerstvé mlieko a že vraj niekto tú encefalitídu dostal...

teri3
11. máj 2010

ginepra, koľko má vlastne malá? A ako dlho trvalo od "podpísania" po nejaké predvolanie? Priznám sa, že už sem veľmi často nechodím, tak už vychádzam z cviku... 😕

zelmirka1
11. máj 2010

teri3 ak to riesis tak ze to odkladas tak ti doporucujem nic nepodpisovat, vlastna skusenost a dobre sme urobili
ine je ked priamo clovek odmietne tam vyzvu alebo si vas pozvu max. raz a potom uz urobia priestupkove konanie.
ake vakciny si vlastne nedala ?

ginepra
11. máj 2010

teri3 - malá má rok, má len BCG, hexu už nie, upozorňovali nás už skôr, nech sa "podrobíme" (strašný výraz, ako nejakí vazali...) povinnému očkovaniu, ale teraz začalo priestupkové konanie. takže cca po 3/4 roku. čakáme na rozhodnutie a budeme sa odvolávať. do karty som to lekárke podpísala. staršia má 5 r, tiež už neočkujeme (zatiaľ), takže mudr. nahlásila aj ju...

blovitc120
11. máj 2010

Ahojte, prave som videla v TV reklamu, v zajtrajsej Pravde bude clanok "Ma ockovanie deti zmysel" alebo tak nejako. Som zvedava, kto si predplatil ten clanok, Glaxo alebo kto 🙂?

zelmirka1
12. máj 2010

treba pozerat modre z neba som zvedava ci tam aj povedia ze si myslia ze je to po beznom ockovani alebo nie....

cora73
12. máj 2010

Aj druhá vakcína (Rotateq) proti rotav írusom je kontaminovaná, a to oveľa nebezpečnejším ví rusom než Rotarix :

http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/paul-offi...

Okrem toho na webe sloboda-v-ockovani.sk včera a dnes vyšlo:

V Právnickom okienku: http://www.sloboda-v-ockovani.sk/pravo/
V Zbierke zákonov vyšla novela Zákona o petičnom práve:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/v-zbierke...

V Zdravotnej poradni: http://www.sloboda-v-ockovani.sk/zdravie/
Očkovanie – pomocné informácie pre Vaše slobodné rozhodnutie (časť 5.) - tentokrát o očkovaní proti osýpkam, príušniciam a ružienke (MMR):
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie...

V Podujatiach: http://www.sloboda-v-ockovani.sk/podujatia/
Beseda v Žiline v utorok 8.VI.2010 od 17:00
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/beseda-v-...

sisi08
12. máj 2010

jajka78, príbeh Veroniky ma zobral, ☹ ☹ ☹ silná káva, , stále viac sa utvrdzujem, že sme sa rozhodli správne, že sme nedali MMR(ani tretiu hexu)

vodicka75
12. máj 2010

Dnes vyšlo v Pravde "Je očkovanie potrebné?" - s. 18-19, tu http://dennik.pravda.sk/Pravda.aspx?datum=12.5....

vodicka75
12. máj 2010

Mam hrozu a des z toho, co tam citam,...napr. v casti myty a famy /s.20/, zevraj u nas pouzivane vakciny neobsahuju adjuvanty, pretoze sa aplikuju z jednodavkovych predplnenych striekaciek. Neviem, ci sa mam smiat, alebo vazne uvazovat nad emigraciou z tejto krajiny 😅 ,...ked toto napisu akoze renomovani lekari,...tak nehorazne klamat ludom do oci 😠
Staci spomenut, ako lekari "mobilizovali" ludi na ockovanie proti chripke, ze musia min. 10 ludi naraz, lebo pouzivali viacdavkove balenia, ktore obsahuju 45 mikrogramov tiomersalu.

A napr. Infanrix Hexa tiez obsahuje adjuvant - hydroxid hlinity 0,95 miligramov a tiez aj fosforecnan hlinity 1,45 miligramov
a plus aj fenoxyetanol 2,5 mg /obsahuje to aj viacdavkove balenie, ale aj jednodavkove/....o com to tam teda pisu, to su fakt bez chrbtovej kosti?

Presvedcili by ma, ak by taketo "adjuvantove" vakciny u nas vobec neboli registrovane, ale nie taketo populisticke reci.
Lekari sa pomaly dostavaju na uroven podomoveho predajcu pochybneho tovaru.

blovitc120
12. máj 2010

Vodicka, si ma predbehla, chcela som to sem napisat. Tusila som vopred, ze ten clanok bude jednostranny, ale to co tam popisali, predcilo moje najhorsie ocakavania. Chyba mi tu grcajuci smajlik. Stvorstranovy clanok a cely nechutme proockovaci, druhej strane dali priestor na 3 kratke stlpce a rubrika pravdy a myty, to ako mozu nazvat mytom suvislosti, ktore tam popisuju? A to, ze podla nich su zastancom druhej strany len predstavitelia laickej verejnosti, nol hnus 😝. Ktory lekar, hoci aj skolopevne presvedceny proti, by s tym vysiel na verejnosti? Vsak by ho lekarska komora zlyncovala... Ale zahranicni lekari vydavajuci studie a knihy proti tam spomenuti neboli. Je mi z toho zle. Mam chut im tam napisat, ale je to mlatenie prazdnej slamy...

zelmirka1
12. máj 2010

ten clanok je fakt desny, to nie je normalne, to musi byt zaplatene novinam ci redaktorovi lebo je to absolutne nevyvazene a hlavne neoverene info. Vidno ze robia co mozu aby udrzali ludi v nevedomosti a cim dalej tym viac sa snazia...

molnarovak
12. máj 2010

A nevšimli ste si hneď vedľa veľkú reklamu firmy Novartis?
Ten článok patrí do rubriky "platená inzercia".

martinba
12. máj 2010

Ten článok v Pravde je krásna popularizácia očkovania doplnená "vhodnými" inzerátmi, je mi zle z celého Dluholuckého, k jeho funkciám a postom čo zastáva, mali ešte napísať - akcionár a verný služobník 😝 . Vyzerá to že J&T po odkúpení Pravdy chcú cielene zdvihnúť svoje aktíva vo farmaceutickej oblasti.

erikasadek
12. máj 2010

vodicka nemozem citat kedze som bez pc ale uz len bodla toho cl pusete tak je to doslova skandalozne... klamanie uz aj skolak vie ze kazda vakcina ma adjuvant kvoli vyrobnemu procesu.. Teda sterilizacii kedze vyroba nie je hygienicky dokonala vsade je to vzdy zdoraznovane ak hlavne adjuvant hlinik a ine su tu nato aby zvysili ilunitnu odozvu organizmu..

Boze moj a to chcu byt creditni tyto nasi pani lekari?? Pred svetom???????
takze na slovensko musia chdit vakciny asi s marsu..... Na tejto planete vyrobny proces je s adjuvantmi... Bohuzial....

vroni
12. máj 2010

Mňa veľmi pobavilo, ako je očkovanie v EU nepovinné len v Nemecku. Takže sa nám (asi od včera) z EU nenápadne vytratili Rakúsko, Veľká Británia, Španielsko, Holansko, Grécko (tak to by mi ani nevadilo 😝 ), Švédsko, Taliansko, Fínsko, Luxembursko a možno aj iní (netuším, či je očkovanie povinné v takom Lotyšsku alebo Estónsku). Takú znôšku agitačných blábolov som už dávno nečítala.

gabi_v
12. máj 2010

ahojte maminky. Chcem sa spýtať, či má niekto podobnú zlú skúsenosť s očkovaním MMR (mumps, osýpky, ružienka) ako máme my. Synčeka očkovali mimulý týždeň a včera sa zobudil s horúčkou, už druhý deň má 39, má zdurené krčné uzliny, kašle a ťažko sa mu dýcha. Doktorka nás upozorňovala, že sa to môže stať, ale že sa za 25 rokov praxe s tým nestretla. Nečakala som, že malý bude mať takú búrlivú reakciu. Predtým hexavakcínu zvládol bez problémov. Keď som si prečítala tie hrôzostrašné články o očkovaní, dosť ma to vystrašilo a bojím sa, aby malý nemal z toho nejaké následky. Zaujímalo by ma, či ste sa s niečim podobným stretli a ako ste to riešili?

erikasadek
12. máj 2010

vroni zmizli s mapy sveta ........ Hihi neskutocne....
Rakcia aka je u vas je casta riesit no len skus jemne zbit teplotu a klud vatscinouto prejde za 48 hodin.. Z celu prax sanestretla lekatka?? Bud ma kratku.prax alebo kratku pamat...