Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
16. jan 2009

ahojte, to o hiv som už počula, je to neuveriteľné čo my, obyčajní ľudia netušíme

vedeli ste napríklad toto?
http://911.yweb.sk/obsah.html (dvojičky si vraj zhodili američania sami, aby mali dôvod k vojne)

jarka007
16. jan 2009

Ked ste uz pri tych "sprisahaneckych" spravach, supnem tiez jednu, ktoru som cital uz davnejsie.

http://www.guardian.co.uk/world/2007/mar/03/hea...
http://obozrevatel.com/news/2007/3/5/159398.htm
http://www.neues-deutschland.de/artikel/106050....

Ked sa Vam nechce citat, tak v kratkosti ide o skanadal v Rusku. Testovali sa tam v jednej nemocnici vakciny na 100 detoch, pricom rodicia o tom nevedeli. Islo Serum proti kiahnam a Priorix-Tetra, co je kombinovana MMRV. Skandal prepukol, ked jedno dievcatko dostalo tazku reakciu a rodicia si to nevedeli vysvetlit. Inde pisu, ze to zistili detsky lekari. Az potom prisli na to, ze nemocnica pichala detom vakcinu, o ktorej nevedeli. Testovat to dala mamutia farmaceuticka firma GlaxoSmithKline. Samozrejme nebola za to postihnuta, pretoze vinu pripisali nemocnici, ktora s firmou uzavrela zmluvu. Podla vyjadrenia Glaxo su testy castou sirsieho klinickeho programu zahrnujucom 5700 deti v Europe, z toho okolo 1000 v Rusku.
Sice toto odhalenie priniesli noviny este rok pred tym, ale nic sa neudialo. Teda udialo sa. Farmakoncern spustil reklamu »Do more, feel better, live longer« a prislusny lekari spustili test ako "bezplatnu humanitarnu pomoc" .

Nevravi Vam to nieco ? Bezplatne ?

tina_
17. jan 2009

No dakujem pekne.

to elfa: Ten clanok v SME som citala aj ja dnes. A tiez som sa nasmiala. Kebyze nie som presvedcena uz davnejsie, tak to precitani tohto si sama idem hladat informacie, lebo by prave vo mne vyvolal pochybnosti. Miliardovy biznis- ved to sam priznal... Jemu URCITE nejde o nase deti ani o ich zdravie...

A co sa tyka mna, ja som tiez nikdy nespochybnovala ockovanie, prave ked som si zacala hladat blizsie informacie k Hexe (ved ako matka si logicky chcem zistit, co mam dat pichnut svojmu nedonosenemu dietatu!!! a v case internetu sa uz nemusim tvarit ako hlupa hus, ktora sa nevie dopracovat k relevantnym informaciam, a tiez viem selektovat, co je blud a co nie...)
tak vtedy som si nasla aj "druhu stranu" mince...Stale som bola presvedcena, ze ockovanie je potrebne, ved v tom som predsa zila cely zivot, dala zaockovat jedno dieta, NIKDY by mi ani nenapadlo, ze by to nemala byt pravda...A tak som hladala dalej, s vedomim, ze sa nenecham len tak lahko presvedcit.
A spoliehat sa len na slovenske zdroje a vyskum (manzel je vedecky pracovnik, tak viem, KOLKO "vela" z rozpoctu ide na SK na vyskum) som sa nechcela, tak som si nacitala nemecke a anglicke zdroje, pozerala som prispevky na videu z konferencii, ktore sa dvakrat rocne konaju v Nemecku, ...
Vyse mesiaca sedim po veceroch a nociach (ked mala zaspi) a hladam nove a nove veci (tajne dufam, ze najdem cosi relevantne, co bude ZA ockovanie), nie som fanatik typu mamicky z pieskoviska, ze jedna pani povedala, ...tak ani ja nedam ockovat...
V prvom rade je tu STRACH, STRACH o moje vlastne dieta...Tak ako som sa ohno bala dva mesiace, ked bola v inkubatore, ako sa o nu bojim dennodenne...A uz len pomyslenie na to, ze by som jej snad mohla niecim ublizit...Zistoval niekto, ako reaguju predcasne narodene deti na ockovanie, ked ich mozog nie je vyvinuty tak ako u ostatnych?
Inak, ta tabulka v Cechach je zaujimava, neviete niektora, ako by som sa dostala takymto udajom na SK?
Stacilo by mi vediet celkove pocty ochoreni pre konkretny kraj.
Myslite, ze niekde na strankach Ustavu hygieny, alebo kde?

tina_
17. jan 2009

A este mi napadlo...
Aky je vas nazor na ockovanie proti tetanu a tetanovku? Da sa aj take male dieta ockovat monovakcinou? Ake su rizika? Existuje vobec monovakcina pre deti?
Ak by som ockovanie proti tetanu posunula na 1 rok, je "sanca" ze sa dieta niekde nakazi??? To by muselo mat otvorenu ranu (nevydezinfikovanu) a prist do kontaktu s tou bakteriou, nie?

denduska
17. jan 2009

tini - ja si myslim ze vakcina existuje, nakolko su deti ktore maju indivindi ocko plany ale pochybujem ze je tu dostupna..pravdepodobne sa dovaza odniekial zo zahranicia....mozno erikasadek by vedela zistit ci vo francuzsku nemaju nahodou..ale ako by to bolo s dovozom tiez netusim.. kazdopadne my chceme malu zaockovat len na rubeolu, nie MMR, tak manzel bude daco zistovat ak by som sa nieco dozvedela,dam vediet 😉

povodca tetanu, clostridium tetani je neurotoxicka bakteria, anaerobna - to znamena ze k rastu musi byt prostredie bez vzduchu - teda dost hlboka rana. U dietata do 1 r. si to fakt neviem predstavit, ani co sa tyka pupocnika,kedze sa rodi v nemocnici a nie "extra muros"ako sa vravi 😅
Len to ze napriklad difteria je dostupna len v kombi a to najcastejsie s tetanom ako pisala tusim jarka.

tina_
17. jan 2009

hladam, hladam, a toto som nasla
http://www.ruvzpo.sk/dokumenty/Charakteristika_...

v skratke
za rok 2007 v okrese Presov- ZIADNE ochorenie na difteria, ruzienka, osypky, cierny kasel....
1 ochorenie na hep. B (a to nie je iste, ci to bolo dieta) za CELY OKRES

mam aj statistiky za kraj, idem to pozriet. Kde su tie pripady romov s ciernym kaslom, ktorymi ma strasila doktorka???
Idem pozriet aj rok 2008

tina_
17. jan 2009

nic, ziadne hlasene ochorenia na niektore z tychto ochoreni ani za kraj, a ani v r. 2008
Len kopec zltacky typu A a chripky a salmoneloz. A co tam citam, tak je to "dlhodoba priazniva situacia".
Tak neviem, od akych romov sa to malo moje dieta nakazit. Alebo zeby mala lekarka pripady cierneho kasla a nenahlasila ich??? 😲 🙂 Bu, bu, bu.

jarka007
17. jan 2009

tina bola by som velmi prekvapena, ak by hep. B dostalo dieta. Mozno sa za niekolko rokov dockame, ze sa na tieto choroby v buducnosti uz ockovat nebude, tak ako to bolo u pravych kiahni. Ja som na nich este bola ockovana, teraz sa uz neockuju.
Cierny kasel je dost problem. Kedze nase urady oficialne nepripustaju, ze sa da dostat aj napriek ockovaniu, nemozu ho oficialne hlasit. Ako by to potom vyzeralo, ze ma niekto cierny kasel a bol ockovany ?

denduska
17. jan 2009

ja by som sa teda na prave kiahne zaockovat chcela dat, lebo to je ozaj strasna choroba a amici aj rusi to pestuju v labakoch a az to raz na nas vypustia, zdochneme tu vsetci 🤐 jarka nie 😀 😀 😀

vcera som inak skypovala s kamoskou, 25 rocna baba, ekonomka a tiez sa ma pytala ze co tolko chodime na ockovanie...a tiez vravela ze ved si tie deti nevybuduju ziadnu imunitu preboha. A to bol zdravy sedliacky rozum, ziaden fanatizmus... 😒

jarka007
17. jan 2009

😀 😀 😀
to je dobreee.

Denduska ja som o tom ani nevedela, ze som bola. To o tych kiahnach viem, odoberame taky odborny casopis a tam sa tiez pisalo, ze to oficialne ani nemali mat, lebo podpisali nejaku dohodu, ze to znicia a aj tak ich neznicili, lebo vraj ich potrebuju na vyskumy 😝 .

tina_
17. jan 2009

tak nam to nakoniec a aj nasim detom budu tie ockovania na houby... 😀
namiesto ropy dostaneme darom kiahne...

denduska
17. jan 2009

no, mozno v pondelok miesto plynu pride potrubim iny darcek 😀 bozechran 😅

barborka08
18. jan 2009

STV1 mala aj dnes vo vecernych spravach prispevok o vakcinach 😕

sammy19
18. jan 2009

ahojte.
barborka08, o co islo v tych spravach? som nevidela.

denduska
18. jan 2009

zasa dakto sa plasol po vrecku 😠
vraveli ze zaskrt je strasna choroba, a treba sa v dospelosti preockovat, tusim mysleli DTP lebo rozpravali daco o kombinovanej vakcine a ze momentalne nie je dostupna. chvalabohu.

sammy19
18. jan 2009

aha... vdaka denduska. Tak som asi o nic neprisla...

barborka08
18. jan 2009

v prvom prispevku (16.1.) - Očkovanie: Zmena pravidiel

citujem: "Po Novom roku sa zmenili pravidlá plošného očkovania. Novorodencom pribudlo očkovanie proti pneumokokom. Slovensko sa tak pridáva k viac ako 30-ke krajín, ktoré ho majú vo svojich imunizačných programoch. Výskyt pneumokokových ochorení tam klesol o 80%.".

🙄 🙄 🙄

barborka08
18. jan 2009

dakujem denduska, prave som hladala o ktoru to vakcinu v druhom prispevku islo 😉

barborka08
18. jan 2009
erikasadek
18. jan 2009

ahojte kocky, tak vcera sme boli v carrefoure, a tam si pekne poplakaval, 2 rocny chlapcek obzriem sa a co nevidim, sama bodka a place; tak kedze josh v kadi tiez a hned vedla neho tak tajne dufam, ze za 2 tyzdne sa nam tiez obodkuje.. to znamena, ze dostane kiahne, nie ze by som bola zla matka, ale nechcem ho vakcinovat ako to bolo u pata ked mal 2 roky..

inac citala som lekarsku spravu, s lekarskej komory komisie, ako chcete tu v fr;; co sa tyka kiahni.

tak ano je epidemia,a aj osypky znova, no tu je to stale... hlavne v zime..

no a v tej sprave bolo , ze neodporucajau a nedali suhlas s kombinovanou vakcinou, MMR+ kiahne, proste su proti, takze ostava stale len 3 kombinacia, a kihne sa ockuju samostatne.. ale s tym ze odporucaju ockovat tak po 6 roku, zivota u deti, ked uz su vatsie komplikacie....

sammy19
18. jan 2009

joooj, aki mozeme byt teda stastni, ze nasim malickym babatkam pridali dalsiu "ochranu" proti zakernym pneumokokom.... kolko toho este budu chciet pretlacit do povinneho ockovania??? cim viac sa tym zaoberam, tym som z toho vsetkeho znechutenejsia 🙄

barborka08
18. jan 2009

sammy, mam z toho rovnaky pocit. cim viac zhanam informacie a vsetko tykajuce sa ockovania, je mi z hoho nanic 😖
mne to uz pride take, ze napchajme do tych deti co sa da - kym sa da 😠 😠 😠 (a samozrejme povinne) 😕

sammy19
18. jan 2009

presne, barborka 😠

a preto sa mi to cim dalej, tym menej pozdava 😒

barborka08
18. jan 2009

sammy: ved prave 😒 aj mne.

denduska
18. jan 2009

boze baby, ja sa tak nenormalne bojim tej MMR vakciny ze si pripadam ako sibnuta a ze privolam ozaj nejaku pohromu.... kedy sa to vlastne ockuje..?

sammy19
18. jan 2009

denduska, myslim, ze medzi 15-18.mesiacom... a viem si predstavit, ako sa citis ☹ ja sa tiez bojim....

barborka08
18. jan 2009

denduska, podla vyhlasky od 15 mesiaca zivota
http://www.ruvzsn.sk/vyhlaska-585-2008.pdf

sammy19
18. jan 2009

aj ja si uz zacinam pripadat ako sibnuta zo vsetkych tych informacii... 🙄 🙄 🙄

denduska
18. jan 2009

😀 😀 😀 to sme dopadli

diky za info

denduska
18. jan 2009

inak dnes som sa sprchovala a ma napadlo, ze co ked nase neockovane deti nevezmu do skolky? tak si zalozime skolku pre neockovane deti a potom mozeme aj urobit studiu o vyskyte a zavaznosti infekcnych ochoreni...a kontrolna skupina bude klasicka skolka 😀 myslim ze je to dostatocny dokaz ze mi uz fakt rajbe 😅