Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
25. máj 2010

Vyberam z volebneho programu SDKU pre oblast zdravotnictva:

"Nevyhnutným predpokladom efektívneho a konkurenčného zdravotníctva je spravodlivé ohodnotenie zdravotníckeho výkonu. Chceme zmeniť spôsob platieb v lôžkových zdravotníckych zariadeniach prechodom zo systému platba za ukončenú hospitalizáciu na systém platba za diagnózu. Taktiež aj spôsob platieb v primárnej ambulantnej starostlivosti na kombináciu kapitačnej platby s výkonovou zložkou a motivačnými prvkami za vakcináciu a účelnú farmakoterapiu. Sme za zreálnenie bodového ohodnotenia špecializovanej ambulantnej starostlivosti, zvýšenie ceny bodu a zavedenie motivačných prvkov za účelnú farmakoterapiu."

"Presadzujeme zmenu spôsobu platieb v primárnej ambulantnej starostlivosti na kombináciu kapitačnej platby s výkonovou zložkou a motivačnými prvkami za vakcináciu a účelnú farmakoterapiu."

"V uplynulom období sme začali presadzovať preventívne prehliadky plne hradené z verejného zdravotného poistenia s cieľom predchádzať ochoreniam, ktorých liečba zaťažuje pacienta nepomerne viac. Chceme pokračovať v tomto trende rozvíjaním a podporou preventívnych programov a zdravotnej výchovy. Presadzujeme prijatie koncepcie štátnej politiky zdravia s motiváciou k zodpovednosti jednotlivca za svoje zdravie a s motiváciou jednotlivca zúčastňovať sa preventívnych programov"

zelmirka1
25. máj 2010

cora ty si niaky agitator 😀 , nedavala si sem tip na zakruzkovanie niekoho zo Smeru, zabudla som meno ale je to neurolog 😉
inak ked uz hladame nieco o ockovani v programoch politickych stran tak jedina ktora ma odvahu to riesit a zdobrovolnit niektore ockovania je SaS co je zaujimave, len ci sa to podari 😕

daducha
25. máj 2010

ahojte,

neviete prosim niekto ktora vakcina obsahuje laktozu? Niekde som to tu citala, no nemam sancu to vsetko prezriet este raz.
dakujem
Chysta sa niekto zajtra na tu diskusiu o ocko v KE ? Ja len aby som tam nebola sama 😉 .Inak Dr. Nemcokova,ktora tam zajtra bude je nasa detskarka,tak som zvedava ako bude na vsetko reagovat...

lubii
25. máj 2010

Môžem poprosiť meno toho neurológa zo Smeru??? Pod akým číslom je??? Ďakujem

molnarovak
25. máj 2010

Odmietnutie očkovania je jedna vec, ale nikdy by som nevolila nejakú stranu len preto, že sľúbia slobodnú voľbu v očkovaní.

molnarovak
25. máj 2010

Ja sa momentálne pokúšam oficiálne zohnať monovakcínu proti osýpkam a príp. aj mumpsu, ale zisťujem, že je to dosť veľký problém. Keďže tieto vakcíny nie sú u nás registrované, musela by som požiadať o výnimku na Ministerstve zdravotníctva a potom požiadať moju zdrav. poisťovňu o preplatenie. Zatiaľ to nevzdávam, ale mám toho vážne plné zuby. Keďže rubeola zatiaľ nemá žiadnu eticky prijateľnú alternatívu, tak túto vakcínu určite nedáme. Ja osobne by som najradšej odmietla aj ten mumps, pretože pokiaľ viem, tak je nebezpečný len pre chlapcov a ja mám 2 dcéry.

vanish1
25. máj 2010

Za Smer kandiduje neurológ MUDr. Juraj Štofko. Jeden z mála lekárov, ktorý bol ochotný povedať nahlas pravdu o očkovaní - a navyše verejne, napriek tomu, že sám seba tým vážne ohrozil a aj na to doplatil.

maja22
25. máj 2010

@molnarovak držím palce, verím, že máš toho už dosť... Ja nemám takú výdrž ☹ Čaká nás tretí prevenar a hexa... Tri mesiace sme odkladali, lebo buď bola choroba, alebo horúčky kvôli zúbkom...No už nás pani dr. upozornila, že ide písať hlásenie, kto si povinnosť a kto nie (žijú u nás aj rómski spoluobčania a tipujem, okrem nich som asi jediná v jej obvode, čo má k očkovaniu výhrady - Rómovia otvorene povedia, že sa boja injekcií, ja sa snažím "argumentovať", čo mi teda nejako nejde, lebo ona má medicínske vzdelanie a ja čo si tu prečítam v pokoji, v strese zabudnem 😒 A hlavne je to podľa nej nezodpovedné, ona za 30 rokov praxe okrem horúčok nezažila žiadnu zlú reakciu... A poldňová horúčka oproti skutočnej chorobe, proti ktorej sa očkuje, je nič...Tak proti takémuto argumentu nemám fakt nič...) Asi zajtra ideme na to, utešujem sa len tým, že malému takmer vôbec nie je vidieť, kde bol očkovaný proti TBC - som si chvíľu myslela, že ani nie je zaočkovaný, lebo mal po narodení nejaké problémy, ale potom som si všimla takú mini bodku veľkosti špendlíkovej hlavičky a aj v karte má napísané, že očkovaný bol... Starší syn má pamiatku na očkovanie proti TBC oveľa väčšiu... Mám z toho nervy, že neviem, kde je pravda... Raz sa mi zdá, že ju majú proočkovací lekári, inokedy, že ju máte vy, no des...

ivka144
25. máj 2010

Daducha - ja som z KE, ale asi nestiham na prednasku, ci diskusiu, ci co to je, uvidim, ako to cele u nas vypali.
Co sa tyka laktozy, ma ju Hexa a zaujimala som sa tu (na fore) o to, kto mi vie urobit testy, ci mame intoleranciu.
Ale myslim, ze ak to vezmem doslova, tak neznasanliost laktozy nie je precitlivelost a alergia (mozno to prve ano) a ktovie, ci by vobec bola kontraindikaciou. Kedze neznasanlivost laktozy suvisi s absenciou enzymu laktaza v crevach, ci zaludku ci kde a ked vakcina nejde cez traviaci trakt, tak neviem, ako to je. Kazdopadne, my nic potvrdene (ani zistovane) nemame, ale mudr alergo nam povedala, ze nic, co co i len ked islo okolo mlieka nemozeme, takze ja mylemu nedavam veci, co obsahuju laktozu (podobne ako nejake susene syrovatky v kadecom a pod.)... ale ak by doslo k ockovaníu, iste mi nenapise, ze kvoli mliecnej alergii nemoze byt hexa... Ale chcem to skusit na gastre, aj tak nam tam treba uz zajst, mame chodit kazdy stvrtrok a myslim, ze sme neboli aspon pol roka. Inak tiez pre neznasanlivost a alergie na mlieko sa to pytas, to s laktozou vo vakcinach?

maja22
25. máj 2010

Ivka, náš Marek má intoleranciu laktózy a nikoho to netrápilo... 😒

ivka144
25. máj 2010

Maja - na tvojom mieste by som nesla ockovat ani nahodou. Nie preto, ze JA si myslim, ze je to blbost, ale preto, ze vidim, ze TY sama mas pochybnost. Ti poviem, ze nie je nic horsie, ako ked zaockujes a potom o dva mesiace alebo dva roky si budes trieskat hlavu o stenu. Ja sama mam strasny problem s argumentaciou, nacitala som toho vela, ale jedine, co mi z toho ostalo, je pocit, ze ockovanie nechcem, ale neviem tak propagacne davat vety a argumenty. A nevedela nby som sa asi ani hadat s mudr, lebo proste nie som taky typ.
Ale ty nie si povinna niekomu nieco vysvetlovat.
A ak ide o tretiu davku, tak tam holky casto hovoria o tom, ze sa podla oficialnych udajov vlastne len zvysuje "uspesnost" u povedzme 95 na 98%, co nie je velky rozdiel. Povedz mudr, ze chapes, ze ona je presvedcena o uyasnosti ockovania, ale ze ty nie si (ale ani nie si presvedcena, ze je to nejake hnusne svonstvo odzubacke) a nemozes robit nieco, o com nie si presvedcena, aj ked to porste od teba vyhlaska chce. Prinajhorsom ta nahlasi, prinajhorsom ta predvolaju a to bude vsetko za par tyzdnov alebo mesiacov a sama uvidis, co dodovtedy, ci ta to prevali na jednu alebo druhu stranu.
A voci RUVZ si uz budes vediet pripravit argumenty pisomne, iste ti tu niekto pomoze, alebo na tych strankach. Myslim, ze aj ja raz budem musiet tymto prejst, zatial to tak nejak natahujem len... Drzim palce.

ivka144
25. máj 2010

Maja, vidis, ja som ti odpisovala skor, ako som citala tvoj dalsi prispevok.
A ako na to prisli??? Kde ho testovali? A nikoho to netrapilo, myslis tym, ze nikomu nenapadlo, ci by to nemohla byt kontra, alebo netrapilo tak, ze ty si na to upozornila ako na kontra a oni povedali, ze to nevadi?
Kazdopadne, mas dalsi argument, aj ked ako som pisala, zda sa mi byt taky vagny, lebo neviem, co sa presne mysli precitlivelostou a tiez neviem, ci sa da spolahnut na nobelplusovke pribalove letaky, a teda neviem, co presne a doslovne sa pise na konkretnej vakcine, ktorou by sli maleho ockovat...

ivka144
25. máj 2010

Erika, ty si niekedy davala linky na "original" pribalove letaky, proste boli vo franine, neviem, kto tie vakciny vyraba, ale nemas nahodou nejaky cely velky fra alebo angl letak na nasu hexu? Co to my mame teraz?

manof
26. máj 2010

@cora73
SDKÚ by som tak-či-tak nevolil

manof
26. máj 2010

Článok o očkovaní a homeopatii od detskej lekárky z Prievidze MUDr. Jarmily Čverhovej:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie...
S postojom pani doktorky k očkovaniu síce nemôžem súhlasiť, avšak informácie, ktoré v článku podáva, môžu byť pre mnohých zaujímavé a užitočné. Článok som zaradil do Zdravotnej poradne:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/zdravie/

!!! DNES !!! - streda 26.V.2010 od 17:00 - beseda o (ne)očkovaní v KOŠICIACH:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/beseda-v-...

manof
26. máj 2010

@molnarovak

Vakcína proti ružienke, ktorá nie je vyrobená na tkanivovej kultúre z umelo potrateného dieťaťa, existuje. Ale výrobca je japonský, tak neviem, či sa dá u nás zohnať:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/vakciny-z-ume...

tynushqa
26. máj 2010

Ahojte,
akurat sa chystame na RUVZ 😒 drzte nam palce. Potom dame vediet ako sme dopadli 😝

molnarovak
26. máj 2010

@maja22 s rozhodnutím o ne/očkovaní som na tom podobne ako Ty. Nie som 100% presvedčená, že každé očkovanie je zbytočné, ale nemám dobrý pocit z toho, že sa tu očkuje hlava-nehlava. Neberie sa do úvahy individualita dieťaťa, každé dieťa má iné genetické predispozície, iné alergie, prejavy. Berú ich ako stádo, ktoré treba hromadne zaočkovať, aby mali splnené tabuľky o vynikajúcej zaočkovanosti populácie.
Ak by očkovanie spustilo u mojich detí autoimunitné ochorenie (na ktoré sa ja už roky liečim), tak nikto nebude zisťovať, či to bolo spôsobené práve očkovaním. Každý lekár povie: "no jasné, veď to dieťa zdedilo po vás, tak sa to u neho spustilo, ale to určite nebolo z očkovania!" Takáto zaslepenosť mi strašne vadí, ale ja som žiaľ príliš malá ryba na to, aby som dokázala zmeniť systém. Ak by som žila len pár km juhozápadne (v Rakúsku), už by som mohla slobodne diskutovať s lekárom o tom, aké vakcíny mojim deťom dáme a aké nedáme. Bolo by to moje slobodné rozhodnutie, ktoré by som urobila po odbornej porade s lekárom.
A to už nehovorím o morálnych výhradách, ktoré mám, avšak to je argument, ktorý v našej materialistickej spoločnosti určite neobstojí.

cora73
26. máj 2010

nie som agitatorka... 😀 😀 😀 len zo zvedavosti ma zaujima,akym smerom mozme u jednotlivych stran v pripade ich zvolenia ocakavat vyvoj povinneho ockovania... 😉

hilaris
26. máj 2010

Zdravim vospolok. tazko sa mi hlada.... Som proti ockovaniu a hladam pediatra, ktory okolo toho nerobi cirkus - Bratislava IV (Karlova Ves, Dlhe Diely pripadne Dubravka. Doteraz sme boli v Lamaci u Dok. Durmanovej, ktora bola velmi zlata ale to nam je uz daleko kedze sme sa prestahovali. Poradi mi niekto? Prosim aj priamo internu postu keby som sem uz nahodou netrafila. Dakujem.

tin007
26. máj 2010

@tynushqa drzim palce

pia22
26. máj 2010

Kocky cakame predvolanie z hygieny. Mozem sa spytat tych, ktory to uz maju za sebou, za kolko po odmietnuti vam prislo predvolanie a ako prebiehal samotny pohovor? Neviem, na co sa mame pripravit.

manof
26. máj 2010

@molnarovak

Oficiálne je na Slovensku 66% katolíkov, čo Katolícka cirkev náležite využíva. Možno by nebolo od veci požiadať ju v tejto veci o pomoc - na vydobytie si možnosti výhrady svedomia ohľadom používania vakcín, pri ktorých výrobe bola použitá genetická modifikácia a/alebo tkanivové kultúry pochádzajúce z umelo potratených detí.

Rovnako tak odporúčam vyvíjať čo najväčší tlak na KBS http://kbs.sk a KDH http://www.kdh.sk/ - obzvlášť, keď u nás (čo nevidieť) budú voľby, aby sa k tejto otázke konečne verejne a oficiálne vyjadrili.

Nejaké argumenty k tomu nájdeš tu:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/moralne-uvahy...
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/vakciny-z-ume...

manof
26. máj 2010

@pia22
Závisí od toho, kde bývaš. V Žiline a Čadci to boli rádovo týždne, v Prievidzi vraj ani po niekoľkých mesiacoch zatiaľ nikomu nič neprišlo.
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ruvz-c...
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ruvz-c...

Poskytnem Ti aj viac zaujímavého materiálu k tejto téme, ale len súkromne.
Napíš mi, prosím, e-mail na sloboda.v.ockovani@gmail.com

maja22
26. máj 2010

@ivka144 no o tom to je, že mám pochybnosti, ale ako píše molnarovak, na obe strany... Mám strach z očkovania, ale tiež netúžim po tom, aby moje deti prekonávali tie choroby v celej "kráse" 😒 Proste, chaos v hlave... 😒 A s tou neznášanlivosťou to bolo tak - Marke od narodenia veľmi grckal, môj dojem bol, že väčšinu, čo vypil - bol prikrmovaný prvý mesiac, potom plne dojčený. Len cikal, kakal tak raz za dva týždne (jeho osobný "rekord " - 16 dní ), proste, nemal čo, keď to išlo von opačným smerom po kúskoch...Najprv ale priberal, tak sme to neriešili, ale koncom piateho mesiaca mu váha začala stagnovať, tak nás dr. pre istotu poslala do nemocky a tam mu zistili reflux a z krvi neznášanlivosť laktózy. Očkovanie som neriešila, lebo som sa do tejto témy začítala, až keď bol na svete Tomáško a to už mal v sebe všetko aj on podľa kalendára, až na tú tretiu hexu... Inak na Marekovi som chvalabohu nezistila nič negatívne, každé očkovanie v ten večer ohorúčkoval, ale na druhý deň už bol ok, akurát pri MMR to bolo trochu dlhšie, resp. teploty sa objavili o tri dni... Tomáško podobne, prešli sme to len s mierne zvýšenou teplotkou... Obavy prišli až po čítaní tejto témy. A dnes som teda už bola rozhodnutá, že ho dám začokovať, ale zasa mal ráno 37,9 😒 Od februára má každú chvíľu horúčky 😒 Pripisujem to zúbkom, má obelené ďasienka, ale prerezávajú sa veľmi ťažko, aj minulý týždeň mal pár dní horúčky, dr. mu vzala krv z pršteka, či nemá v sebe nejaký zápal, ale nič... Potom sa mu prerezal jeho tretí zúbok. Pár dní bol bez teploty a včera už mi bol podozrivo teplý a dnes ráno som si to na teplomeri potvrdilo... A často kaká... Dr. už zvažuje, že nás pošle do nemocky, nech ho radšej poriadne vyšetria... Ja zatiaľ veľmi nechcem, aj keď je mi už z tých jeho teplôt všelijako 😒 Ale keď sme tam boli s Marekom, došli sme odtiaľ obaja s horúčkami a zápalom hrdla, nechcem to zažiť aj s Tomim... Je to možné, aby to robili tie nešťastné zúbky? Aj mne sa to zdá už podozrivo dlho. Od februára ( ale to bol aj 2x nachladnutý so sopľami) a má len tri zúbky vonku, horko-ťažko....

manof
26. máj 2010

Milí priatelia, známi aj neznámi,
srdečne Vás pozývame na

besedu (s krátkym úvodom do problematiky)
"Očkovanie – za a proti"

Na Vaše otázky sa teší
MUDr. Beáta NEMČOKOVÁ
detská lekárka, detoxikácia, homeopatia, naturálna medicína
a
Eva JUHÁROVÁ
matka detí s negatívnymi zdravotnými následkami po očkovaní
a spoluautorka Petície za slobodnú voľbu v očkovaní:
http://slobodavockovani.sk/peticia
a
Ing. Ladislav JUHÁR
otec detí s negatívnymi zdravotnými následkami po očkovaní,
spoluautor a člen Petičného výboru
Petície za slobodnú voľbu v očkovaní

Kedy?
v stredu 26. mája 2010 - !!! DNES !!!
od 17:00

Kde?
v KOŠICIACH
v Regeneračnom centre – http://regeneracnecentrum.sk
Štefánikova 20, Košice – centrum (blízko žel. a bus. stanice – krížom cez park)
MHD: „Vodná“ alebo „Jakabov palác“ (trol 71 a 72, bus 13, 16, 25, 27, 29)

Viac o očkovaní sa dozviete na stránkach:
http://slobodavockovani.sk
http://rizikaockovania.sk
http://www.ockovanie.org

a v knihách (k nahliadnutiu na besede):
Dr. Martin HIRTE: "Očkování - pro a proti"
Dr. Gerhard BUCHWALD: "Očkování - obchod se strachem"
Iva VRANSKÁ-ROJKOVÁ: "Vakcína alebo Nedovoľ, aby mi ublížili"
http://slobodavockovani.sk/knihy

livo46
26. máj 2010

@tynushqa veľa šťastia 🙂

daducha
26. máj 2010

ivka,
ja som alergicka na mlieko a u mladsieho syna je podozrenie na alergiu od jeho 3 mesiacov, takze nedavame nic mliecen, ani co obsahuje co i len stopu mlieka. Ale inak sa u nas nic mliecne neje, mlieko je potravina pre teliatka, u ludi pacha v organizme vela, vela neplechy.S tym sa stotoznuje aj moja detska lekarka a ja po vlas. skusenostiach a nastudovani par knih uz viem o com to je. Podobny boj ako s ockovanim 🙂 .
Ja dnes na tu diskusiu urcite idem, mam v hlave hrozny chaos, uz neviem coho sa bojim viac, ci neziaducich ucinkov po ockovani, alebo samotnych chorôb ☹ .Stale mam totiz v sebe ten pocit,ze to nemam dalej robit, ze to nie je pre moje dieta to najlepsie. Najhorsie na tom je to, ze sa musim rozhodnut do piatku, uz aj tak mame tretiu hexu posunutu o plo roka, Prevenar som nedala vôbec,najskôr po drhom roku ak vôbec.
Inak argumentovat dktorom pri ockovani je aj pre mna strasne tazke,hoci mam toho v hlave kopec, ked tam pridem akoby mi z nej vsetko vyfucalo ☹ .Uz sa normalne na seba hnevam 😠 , asi si to budem musiet najblizsie spisat ...

blovitc120
26. máj 2010

@daducha mohla by si sem potom hodit nejake zavery z tej diskusie? rada by som vedela, o com to bolo, ale 250 km cestovat nebudem 🙂