Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
2. jún 2010

ono to je tak, dnes si proti,odsudzuješ - vysmievaš sa a za pár mesiacov (nedajbože) môžete mať škaredu reakciu na MMR a prídeš pýtať rady čo a jak .... myslím,že je zbytočne vynakladať energiu na otvorenie očí u takých ludi,čo si su 150% isty,že očkovanie je spasa ľudstva. každy kona v najlepšom vedomí a svedomí pre svoje deti,takže aj tvoje nadšenie z očkovania je určite prejav zodpovednosti a lasky k tvojmu synovi.... tak ako mi ako prejav zodpovednosti svoje deti pre istotu neočkujeme .... takže ja ti nič radiť nebudem,len ti posielam link na prednašku,ktoru posielam stale fanušikom očkovania , a je na nich ,či to pozru či nie http://www.blip.tv/file/2224472 a potom možno budeš pozerat na cely problem trošku ináč

pekny den banda 😉

denisocka
2. jún 2010

už som písala,čo je u teba nezodpovednosť je pre nás zodpovednosť za zdravie svojich deti . vo veku tvojho syna som tiež bola za očkovanie, dobre že som nedala pneumikoky s prvou hexou a ešte do toho nezamiešala rotavirus s malariou . ale potom došla 3 hexa vakcína a po tom behani po lekároch a problemoch,ktore nastali a ktore som okorenila Prevenarom som dostala od života taky preplesk ,že mi z oči padli tie ružove očko okluliare

denisocka
2. jún 2010

ináč, možem povedať že po ROKU čo sa mi otvorili oči a začali sme s Cečkom sme sa z toho konečne dostali .už sme bez Cečka,berieme ho už len ak je nejaky nachladeny , konečne malý začal hovoriť , nemáme tyky ani mykanie ake sme mali , nema zachvaty ani nič podobne - som rada že som ho z toho dostala .

zelmirka1
2. jún 2010

zaujimave lin18 je ze okrem SR a CR vsetky krajiny okolo nemaju povinne ockovanie a len dobrovolne a ziadne epidemie nemaju a ziji 😕 ide len o tom aby sme mali pravo rozhodnut o svojom zdravi a zdravi naseho dietata. Vies len tak prezaujimavost ako mozes dostat tetanus alebo cierny kasel ? Videla si niaky pribalovy letak vakciny ? Precitala si si nieco ? Podla teba je smrtelna choroba napr. mums, osypky, rubeola ? Ja som ich mala a som tu. 😕
Ak je pre teba prijatelelnejsie riziko ze tvoje dieta bude mat vaznu negativnu reakciu to je v poriadku ockuj ale nevidim dovod aby napr. evelinatt ktora ma jedno dietatko s autizmom nemala moznost sa rozhodnut ze ockovat nebude. Mala som uplne rovnaky nazor ako ty, ale kedze ma zaujimalo proti akym chorobam moje dieta bude ockovane tak som zacala studovat a ziskavat informacie. Povazujem sa velmi zodpovednu ked ma zaujima co pichaju do mojho dietata, ci ho to chrani, co to moze sposobit a podobne.

teodorka
2. jún 2010

deni 4 juna mame ist ...musim vymysliet nejaky list lebo doteraz som sa nemala kedy tomu venovat bo sa stahujeme

denisocka
2. jún 2010

asi tak,ako píše želmirka. človek rozumny v tom najde aj niečo viac a zamyslí sa . ale ako vravím,kým maš očkovania bez reakcii , možno s nejakou zvýšenou teplotou ktoru ti detsky lekár ešte schvali,lebo vraj čím vyššia teplota,tým lepšie učinkuje vakcina -tak proste nepochopíš o čo nám ide. a hlavne je to - nam ide o naše deti .nie o tvoje,ani nie o iných deti - ide nam len o slobone rozhodnutie sa očkovanať či neočkovať bez natlaku a sankcie. my nechceme zrušiť očkovanie,to by sta sa vy na druhej strane už vážne urazili,my ho len chceme urobiť dobrovolným a potom si kludne dajte napichať do detí aj tie vakcíny,ktore sa zvišia od tých našich ,pre istotu epidemie

denisocka
2. jún 2010

teo a kam sa stahujete ?

teodorka
2. jún 2010

do PD

lin18
2. jún 2010

Ale vy právě tím, že byste svoje děti neočkovaly ty naše ohrožujete! Nutně (i když možná nepatřičně) mi to evokuje představu očkování u psů....do prvního očkování s nimi člověk nesmí nikam kde se zdržují ostatní psi...právě pro to riziko, že by ti ostatní nemuseli být očkováni. Mají snad být všechny maminy zavřené doma? A co třeba u lékaře kam vy přijdete až vaše dítě onemocní a to moje ještě nebude naočkované?
Co se týče ostatních zemí....mám informace, že u zemí, které očkování proti některým chorobám, které označily za vymýcené, zrušily, se tyto choroby začaly opět objevovat.
Zjišťovaly jste si někdy jaká byla dětská úmrtnost před zavedením plošného očkování?
A připadá mi opravdu mírně paranoidní všechny problémy světa připisovat očkování....dřív tyto problémy byly také...jen se prostě tolik nezkoumaly

livo46
2. jún 2010

@denisocka velmi pekne napisane, suhlasim s tebou 😉 😉

livo46
2. jún 2010

lin, ty sa nemas coho obavat predsa, ked mas svoje zaockovane, nie?

denisocka
2. jún 2010

lin,ale moje dieťa nekuše ako nezaočkovany pes a moje dieťa ani ku psovi prosim neprirovnavaj 😉 a ano,zistovli sme si aka je umrtnost a efektovnosť plošneho očkovania,keby to plošne očkovanie bolo take super-tak tu teraz nediskutujeme

denisocka
2. jún 2010

možno keby som ťa teraz kusla ja,tak chytíš niečo odomna a to som povinne očkovana až nad ramec 😀

hely79
2. jún 2010

lin18:
neviem ale mam taky dojem, ze si stojis na kably... deti, ktore su ockovane, ako sa mozu nakazit od neockovanych?? ved ockovanie ich chrani?!!!!! skor naopak!!! neockovane deti sa mozu nakazit od ockovanych, ockovane deti nosia v sebe ten virus... a musim ta vysmiat, u lekara v cakarni ci v ambulancii mozu deti chytit hocico nie len choroby, proti ktorym su deti neni ockovane, aj obycajnu chripku, takze, ked sa bojis, ze by tam nieco chytili, radsej k lekarovi ani nechod alebo niekde do nemocnice, odporucam zostat doma... 😀
a hod sem nejake dokazy, ale vedecke!!! tesime sa na ne... 😀

erikasadek, tak to veru teraz nechapem, lebo v nemecku ju nedostat... neviem ako na sk ale zistim to aj v cechach... 😲

cora73
2. jún 2010

Hely,ani v net obchodoch? ja si ju idem teraz objednat z jednej madarskej firmy,co robi rozvoz po okolitych statoch...u nas nie je zaregistrovana-ale neviem ako "nieco" nesmie byt zaregistrovana-ako vyzivovy doplnok,ci potravinovy??tak nejako to tam motaju...

lin18-ked si uz spomenula zvierata,ako je mozne,ze psy umieraju na rakovinu a podobne choroby? podla mna tiez z ockovania.. 😉
a vobec,ten 3-rocny chlapcek (futbalista)-rakovina...nie je normalne,aby taketo male deti mali rakoviny,cukrovky,atd,ved to mavaju ludia,co min pol zivota kaslu na svoju zivotospravu,ale nie take MALE deti !!!

hely79
2. jún 2010

cora73, urcite ju dostat v nejakych spezializovanych obchodoch ale urcite nie v normalnych potravinach ako u nas v CH... to neviem ako je to registrovane... ale aspon vidis, mediam sa dnes vobec neda verit... 😒 idem to pozret na internete...

a ozaj, mozno ti psy chytia rakovinu v cakarni u zverolekara od tych neockovanych psov... 😀 😀 😀

hely79
2. jún 2010

este som chcela podotknut, sestra ma civavu, dala ju zaockovat proti besnote, celu noc jej doma strasne knucala, mala horucku, nepila, nejedla, uz si myslela naozaj, ze je koniec... ked o tom povedala zverol. ta povedala, ze preco s nou neisla na pohotovost, by jej pichli protilatku... ono sa to mohlo skoncit naozaj tragicky... ☹

erikasadek
2. jún 2010

@lin18 ja ta chapem a poviem Ti preco, pred 2 rokmi som rozmyslala ako ty.. presne.. taketo argumenty ma len stvali, a nedokazala som prijat ze su ludia ktori neockuju.. dokonca ked som stretla v fr profesora a ten rozpraval predo mnou , ake to moze mat nasledky jednemu znamemu len tak medzi namia, tak som sa rozculila. 😀 😠 j aobycajny cloviecik presvedceny ze ockovanie je svate nedotknutelne.. 😉

az prisiel den ;D a vsetko sa mi zrutilo.. vsetko v co som verila, doteraz sa zmenilo..... je to stransy pocit na zaciatku ver mi a ani casom sa nemeni. ☹

takze veta ktoru pises: ale pořád je tato možnost přijatelnější než riziko smrtelných chorob vo mne vyvolava doslova hnev ...
nie je to prijatelnejsie...
pretoze , ak tebe lekar povie dam vam liek atb naprikald.;
ale na 50% je mozna tazka reakcia, u vasho dietata, ak nedate tak to pojde pomaly zdlhavo a bude nutna hospotalizacia.. a podobne ak dame, urcite zaberu, ale musite pocitat s takouto reakciou......
ak vies do predu co ta caka, a co s amoze stat tak si dvakrat rozmyslis co spravis svojmu dietatu..

probem je ten, ze teraz v modernej oscidentalnej medicine tu volbu nemas nikto s ata nepyta, nic len ti davaju automaticky lieky na tlmenie bolesti, bez skumanai najprv preco ta to boli a podbone..... 😠

j aako matka nemozem pripustit , aj keby moj syn bol jediny co bude mat zu reakciu na vakcinu , ktora nie je zivotu nutna...;
aby moj nato doplatil toto snad ako matka pochopis...
ak by to bolo voci ebole alebo neakemu smrtelne nebezpecnemu virusu tak otazka by tu nebola...
lae osypky ?? nasa generacia prezila vdaka hygiene sa da prezit tato choroba...;bez ujmy..
ako prikald v fr je stale okolo 1000 deti rocne napadnutych touto chorobou, nie je to povinne atak uz roky v zime hlavne je v obehu a nikto nezomera zatial.. za tie roky. 😉
tym len chcem povedat dokonala nemocnicna starostlivost stahovanie vysokej teploty ktora predtym zabijala , ako hlavny faktor...
a veci okolo je dost....

neberiem ti tvoje pravo ockovat ale nenut inych do niecoho co nechcu pre svoje dieta....
ak by to bolo opacne tak tiez by sa ti to nepacilo...
slobodna volba tak ako tomu je v inych eu krajinach neverila by si ze aj tu sa ockuje nie tak poctivo ako v nasich podmienkach, ale da sa neskor, vela rodicov dava az po 3 roku zakladne povinne ockovanie deti prezili az do 3 roku bez tetanu , a inych .... ockovani.. 😉

je to o kompromise.. 😉

manof
2. jún 2010

Vakcíny za 110 miliónů proti prasečí chřipce se vyhodí:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/vakciny-za-11...

Relácia v rozhlase, kde zazneli aj moje slová:
Očkovanie proti čiernému kašľu
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie-pro...

Môj komentár:
Ad: "Očkovanie proti čiernému kašľu" - Pro-očkovacia diktatúra vo verejnoprávnych médiách
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ad-ockovanie-...

manof
2. jún 2010

@hely79
Prosím Ťa pekne, odkiaľ tú Stéviu berieš? Ja nie a nie zohnať dodávateľa.
Inak my sme nahradili biely cukor za hnedý BIO trstinový nerafinovaný, dokonca Fair Trade (spravodlivo obchodovaný). Kebyže niekto chce, môžem dodať.

Vopred vďaka za tip na dodávateľa Stévie.

oscarka3
2. jún 2010

hely79, steviu u vas majú v potravinách? možeš mi napísať v akých?11.6 mi príde kamoška s CH,tak by som jej povedala nech mi ide kúpiť.ak vieš aj cenu,tak prosím aj tú.ďakujem 🙂 .ja som si kúpila semiačka stevie,ale tie rastlinky sú také biedne,neviem či sa mi podarí ju vypestovať ☹

oscarka3
2. jún 2010

o tej rakovine/nádoroch/ po očkovaní u zvierat sa dá dočítať hádam na každej stránke o zvieratách,kde je aj poradňa

hely79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hely79
2. jún 2010

oscarka3
v kazdom väcsom COOPe by ju mali mat, aj ja ju kupujem stoji okol 10 chf (nejakych 180 Sk) 75gr balenie a je to asi v litrovom pohari... a v kazdom reformhause ju maju tiez, aj kvapky aj prasok...

erikasadek
2. jún 2010

hely zmazali mi foto , smola/// 😒

hely79
2. jún 2010

hod to este raz... 🙂

hely79
2. jún 2010

este chcem dodat, ze odkedy ju pouzivam, presli ma tie horuce chute na sladke... 😉

erikasadek
2. jún 2010

@hely79 ale rychlo nez znova zmazu;// 😉

lubii
2. jún 2010

ja som steviu mala už dvakrát. Raz zo Starkla a raz ju predávali v botanickej záhrade, ale mi odišla ☹ .