Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bubelko
7. jún 2010

@hely79 > skus sa pozriet sem. podla tohto bolo 93% pripadov u deti nezaockovanych a 5 percent uz zaockovanych jednou davkou.

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:cegsu...

osobne si myslim, ze sa im to nepodari presadit, ale to si mysleli aj o minaretoch, ze? takze tu snahu netreba podcenovat.

erikasadek
7. jún 2010

@denisocka ani ja ...............

normalne nechapem co sa to tu deje posledne dni. 😒

hely79
7. jún 2010

@bubelko uvidime... s minaretmi to nema nic spolocne, ale ja som rada, ze to takto dopadlo ako to dopadlo... takze volit sa mi oplatilo 😉

bubelko
7. jún 2010

@hely79 > to som uviedla len ako priklad podcenenia nejakej snahy
ja zatial volit nemozem, takze len sledujem co a ako. a ci niekedy budem, to sa este uvidi 😉

dzio2
7. jún 2010

haloooo , tu sa aj radi,alebo len hada ☹ , skusi mi niekto konkretne odpisat , ze preco sa tak dietatko zmeni po ockovani ? ja sa prd zozumiem ockovaniam ,obsahuju skodlive latky ? preco tak posobia na nervovu sus , dakujem

manof
7. jún 2010

@ivamera
"Vzľadom na to, že v zmysle §1 zák. 85/1990 Zb. je zmyslom petície obrátiť sa či už sám alebo spoločne s inými vo veciach verejných alebo spoločenského záujmu na orgány štátnej správy alebo územnej samosprávy a ty sám priznávaš (citujem ťa :"Adresovať Petíciu parlamentu je (prinajmenšom v súčasnom a predpokladanom budúcom zložení) vopred prehranou bitkou. Toho sme si dobre vedomí), si kladiem otázku komu je petícia adresovaná, resp. kto sa ňou má zaoberať???"

Je to vcelku jednoduché. Súčasný stav je taký, že ako zákon, tak i vyhláška sú protiústavné a v rozpore s medzinárodnou zmluvou, ktorá je pre SR záväzná. Takže ide vlastne o to, kto dá podanie na Ústavný súd SR. Bežný občan nemôže, podľa ústavy to môže len:
a) najmenej pätina poslancov Národnej rady Slovenskej republiky,
b) prezident Slovenskej republiky,
c) vláda Slovenskej republiky,
d) súd,
e) generálny prokurátor,
f) verejný ochranca práv vo veciach súladu právnych predpisov podľa čl. 125 ods. 1, ak ich ďalšie uplatňovanie môže ohroziť základné práva alebo slobody alebo ľudské práva a základné slobody vyplývajúce z medzinárodnej zmluvy, ktorú Slovenská republika ratifikovala a ktorá bola vyhlásená spôsobom ustanoveným zákonom,
g) Najvyšší kontrolný úrad Slovenskej republiky v prípade ustanovenom v čl. 126 ods. 2,
h) každý, o ktorého práve sa má konať v prípadoch ustanovených v čl. 127 a 127a,
i) každý, kto namieta kontrolnú pôsobnosť Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky v prípade ustanovenom v čl. 126 ods. 2.

manof
7. jún 2010

@dzio2
jednoducho preto, lebo sú to látky toxické pre nervovú sústavu, karcinogény a mutagény...
Ťažké kovy (ortuť, hliník, ...) sa usádzajú v organizme (s obľubou napr. v mozgu), je problém ich dostať z tela von a spôsobujú degenerácie, psychické choroby atď, keď sa ich nahromadí určité množstvo. Keď sa stále hromadia a nejdú z tela von, je to len otázkou času (obzvlášť keď si každoročne dávaš očkovanie proti chrípke), kedy sa to začne prejavovať aj navonok.

dzio2
7. jún 2010

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

dzio2
7. jún 2010

nemam slov 😢 😢 😢 😢 , a moze jej to nejako ublizit , alebo nedaj boze ostat trvale nasledky ?co sa stane ak odmietnem ockovanie? musi lekar akceptovat to ,ze u dietata su take zmeny ?alebo sa vyhovaraju na nieco ine , manof dakujem

manof
7. jún 2010

@dzio2
Ublížiť to samozrejme môže a nikto Ti nepovie, aké je to pravdepodobné, lebo prevažnú väčšinu následkov očkovania na Slovensku príslušné úrady alebo sami lekári odmietajú s očkovaním spájať. Takže štatistiky sú nepoužiteľné. Navyše sa pred očkovaním nerobia poriadne testy (akurát sa dieťa vyšetrí, či nemá práve zapálené hrdlo a pod.) na protilátky a imunodeficienciu (prislabý imunitný systém, ktorý záťaž očkovania neunesie), takže to, či očkovanie vážne poškodí alebo nepoškodí Tvoje dieťa, je čistá lotéria...

dzio2
7. jún 2010

manof ,lebo lekar ju zaockoval aj napriek tomu , ze mala nadchu a ja som to razantne odmietala , ale ma nepocuval , zevraj co som taka precitlivela 😠 ,ze sa jej nic nemoze stat

manof
7. jún 2010

@dzio2

To je teda pekný dement.
Nádcha nemusí byť obyčajná nádcha, ale za príznakmi nádchy sa môže skrývať vážnejšia choroba...

Takých by mali zatvárať za takéto správanie.

denisocka
7. jún 2010

Nas zaockovali aj ked nam hnisalo ramienko po tbc. Inac,uz si musim pripravit nejaku fundovanu vetu pre razantne odmietnutie ockovania v porodnici. Dajte typ ako to ma vizerat

dzio2
7. jún 2010

aj teraz mi tu place , hadze sa dozadu , odstrkava ma , skriabe , hneva sa 😢 😢 😢 a taka je cele dni 😒

hely79
7. jún 2010

@manof vies kolko by ich potom sedelo??? 😀

denisocka
7. jún 2010

Skor by ma zaujimalo,ci by nejaky ostali a kolko by ich bolo. To sa lepsie pocita.
Dzio,u nas sa zuby nikdy tak neprejavovali,to len kazdy vsetko na te zuby hadze

divoska
7. jún 2010

@dzio2 okamzite vyhladaj nejakeho homeopata, teraz s tym uz nic neurobis okrem dostudovania a pokusu o stabilizaciu. drzim palce, hlavne sa snaz byt pokojna co sa da, ber to ze je to situacia ktoru teraz musis vyriesit, vsetko ostatne ide bokom. ak nebudes dlho vahat, tak sa "nieco" bude musiet dat spravit, zmiernit a podobne.. len taka mala rada, necakaj moc pomoc od tvojho doktora evidentne...
@hely79 hm, pekna utopisticka predstava, skoda ze take nehrozi. hlavne ze ucitelku zavru ked sa dietatu nieco stane. lekar ma pravo pochybit.. ale zase keby nemal tak by ho nikto nerobil ze ano

denduska
7. jún 2010

boze, nestiham vas vobec sledovat 😅

studie 🙂 pre obycajneho smrtelnika, su uplne nanic. Zbytocne sa vyjadrovat k tomu ako sa robia, pretoze je to svojim sposobom jedno. Naozaj velka studia ma uz dopredu predpokladany ciel (co je pochopitelne vzhladom na nenormalne financne naklady, ktore si obycajny clovek ani nevie predstavit - napriklad sme prave dnes obetovali svoju staru malu chladnicku, aby sa vzorky nemuseli posielat chytro po jednej a aby bolo menej roboty - aj ked firma by preplatila aj kazdu jednu vzorku poslanu samostatne, ale naco sa babrat so sprievodkami a vkuse obvolavat kurierov..a posiela sa to do Francuzska).
Raz som polozila (asi hlupu) otazku: No a co ked vam vyjde nieco ine nez cakate? Odpoved: Nevyjde. A to je asi tak vsetko 🙂

Tym nechcem povedat ze vsetky su zbytocne a zle. To vobec nie! Ale zorientovat sa v nich je tazke a na to aby si clovek/lekar spravne vedel vybrat a vybral, treba mat skusenosti a to nie malo (a este plnu hrst sedliackeho rozumu)

Este zopar perliciek.
Mame doma tekute mydlo a na nom je nalepka - Accuzide - damska volenka v hypertenzii. A ja samozrejme hned ze preco..tak ze to je jediny ace-inhibitor ktory sposobuje mensie vylucovanie kalcia a tym padom ma nepriamy protektivny efekt co sa tyka osteoporozy. Tak sa pytam, ci to neuzivaju aj muzi. Ale jasne ze uzivaju, ale to je marketing, Deniska. Super.

takze pokial to nejde o lieky ako adrenalin a pod. je to vzdy len bitka kto preda viac.

Ale dostala som kraaaasnu plazovu tasku od Zentivy 😀 ,akoze pozornost pre manzelku. oni vedia ako na to. Inak vraj tuna vela lekarov studie nerobi, zerie to ozaj kopu casu, mozno preto. Mozno ak by sa ich zapajalo viac, tak by sa aj im otvorili oci.

samiana
7. jún 2010

@dzio2
napísala si, že tie zmeny nastali po očkovaní proti stafylokokovi, ale nevieš presne

pokiaľ viem, takéto očkovanie v povinnom očkovaní nie je, je proti pneumokokom, a väčšinou sa podáva spolu s hexou

Prečo nastali zmeny v správaní dieťaťa, neviem, či existuje jednoznačná odpoveď. Napríklad to očkovanie proti pneumokokom, používa sa takzvaná konjugovaná vakcína, to znamená, že očkovací antigén - upravený pôvodca choroby - je viazaný na nosnú bielkovinu ( záškrtový toxoid), aby bol pôvodca imunitným systémom rozpoznaný, samotného pneumokoka totiž detský imun. systém "prehliadne". No a na zníženie množstva antigénov sa do očk. látky pridáva zlúčenina hliníka, ktorá dokáže vyprovokovať imun. systém k výraznejšej tvorbe protilátok. V minulosti (od začiatku vakcinácie ) totiž v očkovacích látkach bolo vysoké množstvo antigénov, ktoré sami o sebe dokázali spôsobiť poškodenie nervovej sústavy a mozgu. A tak sa do očk. látok začali pridávať zlúčeniny hliníka, ktoré však samotné poškodzujú nervovú sústavu. Okrem toho sú kmene baktérií ( a vírusov) pestované na rôznych zvieracích a ľudských tkanivách, čo sa síce vo výrobnom procese čistí, ale stále sa objavujú správy o znečistení vakcín týmito kultúrami.Vo vakcíne sú prítomné aj zvyšky z technologickej úpravy baktérií a vírusov, napríklad formaldehyd, ktorým sú usmrcované. Potom sú vo vakcíne pomocné látky, bežne antibiotiká, želatína a pod.

Problém je, že každý človek je vo svoje podstate neopakovateľný a nikto dopredu nevie, ako táto pestrá zmes vstreknutá priamo do svalu bude pôsobiť. Čo práve toho konkrétneho jedinca čaká. V prvom roku života má dieťa nezrelú nervovú sústavu a mozog v prudkom vývoji. Látky vpichnuté do tela môže ale nemusí bezprostredne zachytiť imun. systém, niekedy preniknú krvnou cestou do okolia mozgu a aktivizujú špecifický imun. systém mozgu, pričom vznikne zápalový stav. Pritom nie sú vždy prítomné všetky príznaky, ALE poruchy spánku, agresivita a sebapoškodzovanie sú určite príznakom problému. Ja by som asi vyskúšala prirodzené prostriedky na upokojenie + výživu nervov, napr. homeo CHamomilla a výživové doplnky vhodné pre maličké dieťa (neviem presne aký druh) a ROZHODNE by som svoje podozrenie čo najskôr oznámila lekárovi, pričom Ti odporúčam trvať na podozrení, že jej problémy vyprovokovalo očkovanie. Toto je totiž zrelé na neurologické vyšetrenie. Radšej jedno vyšetrenie navyše ako strach a neistota. Pre Tvoj vlastný kľud. Čo sa stalo, už sa neostane, skús kontaktovať homeopata, mal by vedieť pomôcť aj v prípade, že stav Tvojej dcérky s očkovaním nesúvisí, chápem, že Ťa takéto prejavy znepokojujú a máš strach.

denduska
7. jún 2010

@denisocka , v porodnici nemusis nic vysvetlovat..mas na to plne pravo - odporucam ale sladky usmev a vetu typu - Chcem vas velmi pekne poprosit o ockovanie az v 6.tyzdni. Ja som si dohodla aj normalne termin...na ktory som nedosla kedze obe baby boli chore 😀 ale stihli z porodnice volat nasmu dokimu ze kde sme!!! neviem preco nevolali mne, ved som im nechala kontakt na mna. Chudak, mi to bolo luto ze jeho sa pytaju... 😒

@dzio2 a nevies co to bola za vakcina...? stafylokok asi nie...ci je aj taka? 😕 aj u nas boli vsetko zuby, to by ich mala ako zralok 😠

samiana
7. jún 2010

@dzio2

a keď MUDr. očkoval deco s nádchou, ber kartu od neho a bystro utekaj...

denisocka
7. jún 2010

Dendus ale pisomne si nic neriesila?ja neviem komu to oznamit,aby sa dalsia sluzba nevyhovorila,ze o tom nevedela

denduska
7. jún 2010

denis, nic, na prvej novorodeneckej vizite som sa dohodla a ta dokina bola este taka zlata ze povedala - pockajte tu to zapisem aby vedeli. Ak to tam bude zapisane, nemozu sa vyhovarat. Nam v skole kladli na srdce vzdy - VSETKO zapisujte. Co nie je zapisane, neexistuje. V MT ockuju na izbe v den odchodu, neviem ako u vas..ale tu by som si to urcite vsimla, nastastie...ale aspon sme mohli ist skor domov 😀

manof
7. jún 2010

Napíš si normálne žiadosť o odklad očkovania proti TBC.

Adresuj to novorodeneckému oddeleniu nemocnice a tvár sa, že po odchode z pôrodnice určite dáš zaočkovať. 🙂
A samozrejme aj ústne upozorni všetky sestričky a lekárky, že v pôrodnici nechceš očkovať.
Ale aj tak je úplne najlepšie nepustiť dieťa z ruky.

denduska
7. jún 2010

tym som teda chcela, ze ja som nic nepisala, len dr.do karty.

inak - skoda ze tu nemozem pustit fanfary - napisala som do poradne na sprievodcu ockovanim, dovolim si to sem skopirovat aj s odpovedou, ved to nie je tajne

Text: Prosím Vás, existuje vakcína DT pre malé deti, ak má dieťa kontraindikáciu na očkovanie proti pertussis (kvôli nežiadúcej reakcii po predošlom očkovaní)? Nenašla som žiadnu dostupnú na Slovensku. Ďakujem.

DT vakcína nie je na Slovensku dostupná. Kontraindikácie očkovania proti pertussis boli v minulosti relatívne časté, po ich prehodnotení sa však zistilo, že neboli správne indikované. V súčasnosti je kontraindikácia očkovania pertussis výnimočná (ak nepočítame odloženie očkovania pre akútne zdravotné problémy). Preto odporúčam zhodnotenie vakcinológom a v prípade pochybností očkovanie pod dohľadom na detskom oddelení. Zhodnotenie prebežne urobí aj niektorí z autorov publikácie, neskôr podľa Vášho bydliska.

to akoze vazne myslia? mohli by byt radi ze este som ochotna ockovat!!!!😠
Na stranke ceskeho MZ je pdf-ko tykajuce sa presne DTvaxu - citujem - nedostupnost teto vakciny by mohla zavaznym zpusobem ohrozit verejne zdravi.
Ale my sme jednoducho genialny narod.

manof
7. jún 2010

@denisocka
Jo, ešte iná je možnosť - odísť z nemocnice skôr než 4. deň po pôrode
Očkovať sa smie až na 4., skôr nie, takže keď odídeš skôr, tak si v suchu.

manof
7. jún 2010

@denduska
Pre dospelých DT majú a pre deti nie?
Divné, nie?

denduska
7. jún 2010

@manof asi Glaxo tlaci Infanrix hexa a DTvax je sanofi - celkovo sa mi vidi ze glaxo ma u nas vacsi podiel na trhu co sa vakcin tyka... no mozno zachvilu vyrobia aj DT, ved zistia ze je tu diera..co tak ich upovedomit? 😀 ja tam ako na potvoru nikoho nepoznam... no ked tak nad tym rozmyslam, asi to tak bude lebo ked niekto dava DTvax, tak asi dava aj imovax polio, co je zasa sanofi, act-hib je tiez sanofi (hiberix GSK u nas nie je pokial viem), akurat engerix je glaxo...ale to uz by sa neoplatilo, radsej rovno hexu

lin18
7. jún 2010

@denduska :
"Ale dostala som kraaaasnu plazovu tasku od Zentivy ,akoze pozornost pre manzelku."

ty máš manželku? 😀