Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
7. jún 2010

Manzel ju dostal pre nu,xixi

denisocka
7. jún 2010

@manof no skor asi neodidem,ale tak ak sa skor ako pred 4.dnom nestiepi,tak staci hlasit po porode?a pisomne?

ruza10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudia74
7. jún 2010

@denisocka Ja po mojich skúsenostiach by som urobila všetko, čo ti tu už radili - t.j. napísať žiadosť, povedať to na prvej vizite, a potom to hovoriť vždy keď ti dieťa zoberú... najlepšie ísť s ním, ak ti to dovolia... (Viem, že máš nárok, ale to poznáme... 😒) Mne malého zaočkovali tak, že som o tom vôbec nevedela! Dokonca som sa dovtipila až vtedy, keď sa mu objavil červený fľak na ruke... ☹ Možno sa čudujete, ale bola som fakt taká hlúpa, naivná, že poprvé som nevedela, že bábätká v nemocnici očkujú a podruhé som si myslela, že mi všetko povedia čo s ním idú robiť, veď je to moje dieťa... Keďže k lekárom nechodím, myslela som si, že to tak "normálne" funguje, že sa tam s tebou niekto aj rozpráva... 😅 ☹

blovitc120
7. jún 2010

lin, asi to dostala ako manželka manžela, to je predsa jasné.

livo46
7. jún 2010

🙂 logicky 🙂 , ako vidim, lin asi pouziva logiku pri "zlozitejsich" uvahach 😀

denduska
7. jún 2010

denis, myslim ze uplne staci po porode...ved kde by to napisali zalozili ak dieta este nie je na svete 😅
lin, sorry ak pisem nejasne, snazim sa hrozne rychlo a vela napisat, lebo okolo mna je hurhaj jedna radost. manzelku zatial nemam, ale ktovie mozno sa raz aj k tomu dopracujem ak to bude povolene, bohvie😀 😀 😀

denisocka
7. jún 2010

lin,ty tu boduješ 😉 či už ako odbornica na očkovanie neliečitelných chorob 😀 či ako sa to vola ? .... postporodna demencia ? . ... možno sa to u teba prejavuje

denisocka
7. jún 2010

ináč, sama som videla,ako zdr.sestra , že ako sa to robí ....ako sa predavaju a rpedpisuju lieky,ako sa zvyšuju štatistiky v regionoch na nove lieky 😉 .... za par somarín,alebo nejake radio lekár píše lieky ake mu díler nakaže 😉 o to viac,kee su kamoši -dokonca ja som bola jeden čas velmi vdačny pokusny kralik na hormonalnu antikocepciu od Belary po Evru 😀 a samozrejme zadara,bo sestrička toť -najlepšia reklama .... 😀 .... " aj naša sestrička to berie 🙂 ,Denis - ukáž Evru - aha ,tam to ma nelepene a velmi si pochavluje " ,,,,, bum a dalšia pacientka navnadena

divoska
7. jún 2010

@ruza10 rehocem sa jak kon, myslim ze budes mat obrovsky okruh fanusikov 😀

magdal1
7. jún 2010

lin18/ A propo...myslím, že není daleko doba kdy nějaké dítě, kterého rodiče zmanipulovaní protiočkovacími kampaněmi nedali očkovat onemocní a zemře a rodiče se tyto organizace rozhodnou zažalovat.
tak potom sa takyto clovek nerozhodol slobodne, sloboda je o tom,ze si zistim zo vsetkych stran informacie.... a rozhodnem sa podla vlastneho vedomia a svedomia a zalovat potom organizaciu-protiockovaciu? tak potom som sa slobodne asi nerozhodla,ze? a hadzat vinu na niekoho ineho je to najlahsie
peticia nie je proti ockovaniu, ale o slobode rozhodnut sa, ako to vnimam, viem, citim, co je pre moje dieta podla mojho vedomia a svedomia najlepsie, ockovat neskor, ockovat len nieco, ockovat vsetko, tak ako je to doporucovane, neockovat ........
ti ludia co nechcu,vsak nemusia citat, zaujimat sa, premyslat, vycitovat, .........

blovitc120
7. jún 2010

magdal1 zásah, o tom to všetkom je, ale niektoré osoby zjavne nepochopili, o čom sa tu točí, chceme sa len slobodne rozhodnúť a nie nasilu očkovať napríklad posratý Prevenar od 3 mesiacov, keď viem, že s deckom budem do 3 rokov doma. a to je len jeden z príkladov...

denduska
7. jún 2010

denis, hehe, a este tak ze lekar dostane krabicky liekov rovno od dilera, teda pacient nemusi zhanat po lekarnach, da mu rovno lekar a recept da dilerovi..ten s nim ide do lekarne a tam ich odovzda....trochu obrateny postup, ze? ale takto to funguje 🙂 a kazdy je spokojny - pacient ze nemusi lietat kade tade, lekar, lebo za to dostane pero, zapisnik, alebo tricko, a diler lebo bude mat dobre vysledky.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
7. jún 2010

v celém příspěvku od dendusky jsem nenašla zmínku o tom, že její manžel pracuje jako doktor, takže ta věta byla mírně mimo kontext...v každém případě jsem otázku myslela jako nadsázku.....

lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hely79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubelko
7. jún 2010

@manof > bude na tej besede aj niekto za ockovanie ako uvadzas v nazve?

manof
7. jún 2010

Len tak mimochodom, v D.T.Vaxe, ktorý už nemá platnú registráciu, je ako hydroxid hlinitý, tak thiomersal (etylortuť).

manof
7. jún 2010

@bubelko

Keď prídeš, tak určite bude. 🙂

manof
7. jún 2010

@lin18
Je to upozornenie na podujatie týkajúce sa očkovania. To je, myslím, úplne v poriadku s pravidlami tohto fóra.

Mimochodom: petičný výbor podľa našich zákonov nie je právny subjekt a teda ani organizácia (nemá IČO).

Mimochodom č. 2: nechcela si sa náhodou miesto čítania tohto, fóra, ktoré je očividne pod Tvoju úroveň, venovať svojmu dieťaťu? Alebo máš nedostatočnú hladinu adrenalínu a lekár Ti odporučil trochu vzrušenia? 🙂

bubelko
7. jún 2010

@manof > myslela som ako druhu stranu, kedze to ma byt beseda a nie prednaska na temu preco neockovat. ale to je len moj nazor.

stanili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
divoska
7. jún 2010

a co on predava? chodte na tu debatu a dve hodiny tam do kazdeho kludne skacte a bude za aj proti. keby si na takej bola vedela by si ze naplast na usta ti tam nikto neda, prist moze hocico, keby si tam chcela viac hosti bolo by to na pol dna -den a to by nikto nemal cas dojst. takto je to formou ze si ludia vymienaju nazory a skusenosti a kazdy nech si vezme co chce. z osobnej skusenosti musim povedat ze manof priebezne menoval aj "pozitiva" ockovania, avsak nie tak dogmaticky a odusevnene ako poniektori ini, to treba uznat 😀

denisocka
7. jún 2010

Ale ved manof tu nikoho nepozyva na stretnutie vesmirnych ludi,sak nas pozyva k teme myslim.

divoska
7. jún 2010

hocikto

stanili
7. jún 2010

@divoska takze podla teba, ked uvidim na zivo postihnute dieta, pridam sa na kampan proti ockovaniu? Ha, ha, ha. 2 roky som pomahala s vychovou autistickeho chlapceka, nebola to tragedia ani pre rodicov, ani mna to psychicky neznicilo, su totizto aj horsie veci ako napriklad smrt dietata. Ked raz stravis noc s rodicmi, ktori v ten den stratili dieta, ktore zomrelo na chorobu, proti ktorej existuje ockovacia latka a celu noc naberaju odvahu vratit sa do prazdneho bytu, kde vsade citit vonu ich babatka, kde je pripravena postielka, porozhadzovane hracky, ked raz budes stat pri takejto matke, ked bude mala truhlicka klesat do hrobu, potom si mozme vymenit nazory a skusenosti. Ja som toto zazila a dakujem Bohu kazdy den, ze moje deti su zdrave a hlavne nazive mozno aj vdaka ockovaniu.

erikasadek
7. jún 2010

@stanili tvoje slova su krute... velmi krute skus toto napisat do temy autisticke dieta a uvidis ako matky ako ja zareagujeme na tvoje vysmievacke prizemne reci.... vobec cela tato debata je zvrhnuta.. uz par dni , dvaj kohuti si tu dokazuju ktoje lepsi, nic konkretne nic ludske zatial tu nepadlo za tych par dni cest vynimkam..

dakuje bohu ze mas zdrave deti , ale urcite nie ockovaniu....
tomu tam hore mozes jedine dakovat..

stanili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz