Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

teodorka
17. jún 2010

manof dik 🙂

sisi08
17. jún 2010

Ahojte, čo hovoríte na snahu KDH dotiahnuť do konca Vatikánsku zmluvu? Figeľ túto tému otvoril včera, keď odchádzal od prezidenta. SDKÚ s tým tiež nemá problém. Totiž jej súčasťou by mala byť aj výhrada svedomia. Podľa Ivety Radičovej k zmluvám je potrebné zmeniť aj legislatívu tak, aby na výhradu vo svedomí pamätali aj naše zákony, ktorých sa týka. S výhradou vo svedomí nemá problém ani liberálna SaS.
Vatikánska zmluva: V roku 2000 sa Slovensko zaviazalo k dvom čiastkovým zmluvám. 1.(a tá podstatná) -SR uznáva každému právo uplatňovať výhrady vo svedomí podľa vieroučných a mravoučných zásad katolíckej cirkvi. Rozsah a podmienky uplatnenia tohto práva ustanoví osobitná medzinárodná zmluva uzavretá medzi zmluvnými stranami.
Možno by sme sa(ak by to prešlo) mohli odvolať na výhradu svedomia - minimálne pri MMR vakcíne, keďže zložka proti rubeole je kultivovaná na bunkách odvodených z potretených ľudských plodov

heleniatko
17. jún 2010

to je katastrofa, este ani nezacali vladnut a uz sa KDH zase zmienuje o tej nestastnej zmluve, pre ktoru sa rozpadla vlada v roku 2006... a uz sa im natiskaju aj aktivisti z ProLife, ze aby sa dali dokopy so Smerom, ktory im tuto zmluvu odklepne bez problemov... som proti tomu, aby nam na Slovensku vladol papezsky stat, ziju tu aj nekatolici... a som zastanca racionalneho rozumu, ak pokusy na kmenovych bunkach mozu v buducnosti zachranit zivot mojej rodine, som za. A odmietam aj, aby chlapi z KDH rozhodovali o tom, ci zena moze ist na potrat, je to predsa kazdeho osobna vec.

manof
18. jún 2010

@sisi08
Aj pri Hexe je možné také odvolanie sa na výhradu svedomia, keďže obsahuje geneticky manipulované organizmy.

manof
18. jún 2010

@heleniatko
Nemôžem si pomôcť, ale ak je vraždou vražda troj-mesačného dieťaťa, jedno-mesačného dieťaťa či čerstvého dieťaťa, prečo by vraždou nemala byť aj vražda dieťaťa mesiac pred pôrodom, dva, tri, štyri, päť... mesiacov pred pôrodom? Kam dáš hranicu? A na základe čoho???

Mimochodom: výhrada svedomia je právo, nie povinnosť. Protestuješ aj proti rozšíreniu svojich práv? Alebo len proti rozšíreniu práv tých, ktorí nemajú najmenšiu šancu brániť sa???

manof
18. jún 2010

chcel som napísať "čerstvo narodeného dieťaťa" a nedopatrením som odoslal "čerstvého dieťaťa". Haluz... Ospravedlňujem sa za neúmyselný blbý vtip.

cora73
18. jún 2010

stranka s liekmi,ktore je najlepsie vobec nebrat...:

http://www.worstpills.org/

sisi08
18. jún 2010

heleniatko, nechcem na tomto fóre rozoberať všetky body týkajúce sa Vatikánskej zmluvy, o to mi naozaj nešlo, to je na inú diskusiu. Mne ide o to, ako sa legálne vyhnúť očkovaniu. Výhrada svedomia by mohla byť tou možnosťou. Myslím že v Amerike to funguje.

suzik77
18. jún 2010

hahahahahahaha, tak to som dobre vosla do temy 😀 😀 😀
chcem sa opytat, mate niekto zle skusenosti so zakladnym ockovanim???
dik za odpovede!!!!!

denduska
18. jún 2010

suzik, tu je nas vacsina takych 😅 tak sa radsej ani nepytaj 😀
ale nie, za nas..starsia dcera po prvej hexe plus prevenar katastrofa, vecer 4 hodiny neutisitelny plac..skor rev, az modrala a nevedela sa nadychnut. Po druhej atopak. Su tu na tom bohuzial aj deticky ktore dopadli horsie. Ale zas v mojom okoli vsetky decka bez reakcii, to len my sme museli naplnit statisticku povinnost 😠
Skus zalistovat v diskusii aj ked tusim nemas na to cas, ked mas doma certika 🙂

pia22
18. jún 2010

@suzik77 myslis nieco take, ako uplne ochrnutie, mentalna retardacia a zastavenie celkoveho vyvinu 12-rocnej dcerky mojej znamej po ockovani v 6. mes.?

suzik77
18. jún 2010

@denduska hexe, to co je? to je to zakladne ockovanie, co sa prve robi po 6. tyzdni, atd???

suzik77
18. jún 2010

@pia22 nuz ani nie. ... myslim vasu osobnu skusenost s vasimi vlastnymi detmi

pia22
18. jún 2010

@suzik77 prebehni toto forum a ziskas bohuzial mnozstvo osobnych skusenosti. My sme ockovanie odmietli😉

manof
18. jún 2010

@suzik77
Toho je more. Len spomedzi ľudí, ktorých osobne poznám, ide o tieto následky očkovania:
- alergie
- astma
- autizmus
- celiakia
- cukrovka I. typu
- ekzémy
- chronické ochorenia dýchacieho ústrojenstva
- neutíšiteľný dlhotrvajúci plač
- polyneuropatia
- rakovina
- regres vo vývoji (strata už nadobudnutých rečových alebo pohybových schopností)
- smrť
- ťažké poškodenia zraku
- zmodranie tela
... (na niektoré som si pravdepodobne v tejto chvíli nespomenul)

Z počutia (resp. z médií) viem o mnohých ďalších, a to všetko čisto v rámci Slovenska...

manof
18. jún 2010

@cora73
To ani nemohlo dopadnúť inak - tie štúdie. Však sponzormi kongresu boli prakticky všetky firmy vyrábajúce a na Slovensko dodávajúce vakcíny.

Je prakticky nemysliteľné, aby bol výsledok takto financovanej štúdie interpretovaný proti očkovaniu.

suzik77
18. jún 2010

moja bola ockovana zatial 1x. druhe ockovanie ju caka buduci pondelok...
Ja si neviem zas predstavit, zeby nebola ockovana a napr. sa poreze na hrdzavom plechu alebo volaco podobne... Myslite si, ze zakonite sa musi dietatu nieco stat, alebo to bude sposobene (tie problemy) zlucenim viacerych faktorov? (napr.nejakych dedicnych predispozicii, chorob, atd...)

denduska
18. jún 2010

suzik, no hexavakcina, co sa dava v troch mesiacoch... ja som ratala s takym vseobecnym ako horucka, opuch atd..ale toto som naozaj necakala a poviem ti ze este doteraz ma z toho mrazi...a uz to zazit nechcem. Urcite vela nesieme v sebe, ale co to je, sa dopredu neda vediet. Ale koledovat si o to sama uz nebudem. Chcem dokoncit este nejake ockovania (napr.tetanus), ale hexavakcina to urcite nebude, nech ma nahana a pokutuje kto chce. Zodpovednost za to aj tak nikto neberie. Druhu dceru dam ockovat urcite neskor, ked uz mi povie ze boli hlava, noha, brusko. .

suzik77
18. jún 2010

@denduska takze ta hexavakcina je proti comu alebo na co? nie je to teda sucast toho ockovania, co sa ockuje trikrat? teda v nejakom 2., 4., a 6. mesiaci? ja som z toho uz jelen....
Lebo my mame ist na to zakladne ockovanie, ale ja neviem, ci sa to vola hexavakcina alebo ako.....
Prve ockovanie zvladla z mierne zvysenou teplotou a inak som nebadala ziadne zhorsenie spravania alebo zdravotneho stavu...
Je urevana, ale to byvala od malicka. Ma reflux, tak ju palieva zaha... Inak nic vazne...

denduska
18. jún 2010

suzik to je zaskrt, tetanus, cierny kasel, obrna, hemofilus a hepatitida B v jednom..no, to je to co sa ockuje na trikrat 🙂

suzik77
18. jún 2010

@denduska nooooo, tak to my ideme prave na toto ockovanie. ale ja dufam, ze ked to prve prezila bez problemov, ze snad aj to druhe.... dufam...
napokon... kde je jediny dokaz, ze vsetky tie neplechy, ktore tu poniektori uvadzaju, su naozaj z vakcin????

petot
18. jún 2010

suzik77: Veru, mohli to sposobit aj Martania 😉

Necakaj odpoved na 2 vety, chce to trochu pohrabat sa v dostupnej literature. Ak mas zaujem, mozes zacat napriklad na rizikaockovania.sk

Skus sa este opytat inac: Kde su dokazy, ze to nesposobili vakciny? Pretoze prave toto by mali dokazat tak vyrobcovia, ako aj urady. Nie je normalne, aby sa taketo veci stavali "cisto nahodou" po podani vakciny, a to "cisto nahodou" u tisicok deti. Nie je normalne, aby vyskyt chronickych ochoreni vzrastol za jednu generaciu o 1-2 rady.

manof
18. jún 2010

Milí priatelia,

bol som oslovený dvomi redaktorkami z STV, ktoré chcú natočiť reláciu o očkovaní, a hľadajú pokiaľ možno niekoho v BA alebo blízkom okolí (aby nemuseli so štábom ďaleko behať), kto má deti s vážnymi reakciami po očkovaní. Ak sa chce niekto zúčastniť v tejto relácii, nech mi napíše kontakty (aspoň e-mail, ideálne i telefón) do súkromnej správy. Točiť sa to má za pár týždňov.

Vopred ďakujem

suzik77
18. jún 2010

@petot v podstate obe otazky su spravne, nie?
a dalsia otazka znie... budem riskovat radsej teraz alebo budem riskovat cely zivot to, ze moze dostat otravu krvi?
Ja fakt neviem, co je lepsie...

suzik77
18. jún 2010

@petot a este jedna vec ma napadla... aj to ovzdusie je sialene znecistene, chronicke ochorenia ako napr.astma, alergie, su podla mna takto rozsirene hlavne "vdaka" znecistenemu ovzdusiu..
A vobec, drviva vacsina sucasnych ochoreni je vdaka tomu... to je to, co jedna-dve generacie dozadu nemali... az tak velmi znecistene ovzdusie..

divoska
18. jún 2010

@manof drzim palce aby sa niekto odvazny nasiel. potom prosim urcite informuj ked sa to bude vysielat /viem ze budes, ja len tak preventivne ;)/

samiana
18. jún 2010

@denduska
aj
@manof

obaja ste spomínali, že v istom veku dieťa už dokáže povedať, že čo ho bolí, trápi...
no ak dieťa utrpí nejaké neurologické poškodenie, možno tá odpoveď od dieťaťa nebude...

Pridám vlastnú skúsenosť: Moja dcéra po očkovaní BCG vakcínou(tuberkulóza) po asi 8 dňoch mala záchvat neutíšiteľného kriku. Teda ako novorodenec. Netrval niekoľko hodín, asi 30 -40 min. - tak si pamätám s odstupom 10 rokov, ale ten plač bol tak neskutočný, niečo také som v živote predtým ani potom nepočula u žiadneho dieťaťa. Po chvíli pokusu utíšiť ju normálne som si uvedomila, že to dieťa kričí dajak neskutočne a začala som hľadať, kde je priškripnutá oblečením, čo je v nej zapichnuté a podobne a potom som už upadala do paniky a skoro som jačala aj ja. Zrazu jednoducho prestala a zaspala. V šoku som volala na pohotovosť do detskej nemocnice a referovala som lekárke, čo sa stalo a čo to mohlo spôsobiť a dozvedela som sa, že ak dieťa spí, všetko je v poriadku...Potom som plakala manželovi na pleci, že to dieťa zomrie a len som ju chodila kontrolovať, či ešte dýcha.

Keďže ma vôbec s odstupom 7-8 dní nenapadlo spájať jej problém s očkovaním (o tejto komplikácii, postvakcinačnej encefalopatii viem len od jesene, vďaka A. Petek), viac som o tom s nikým nehovorila, ani našej pediatričke. Dieťa rástlo, vyzeralo v poriadku...len v 4 mesiacoch začali choroby a ukázali sa alergia na paralen(a to neľutujem, je to riadne svinstvo), ďalej antibiotiká, skoro všetky, čo dostala, mala z nich hnačky, prestala priberať, poruchy spánku - spávala veľmi málo. Čo sa týka jej vývoja, bol v poriadku, hovoriť začala veľmi skoro, veľmi správne a spisovne, v dvoch rokoch si skladala jednoduché veršíky - ja som malý kukulec, moje oči dobrá vec, moje uši dobrá vec..

Len tie neskutočné záchvaty zlosti, nočné budenie sa - a teraz to príde- s "nočnými morami", kedy nepoznávajúc nikoho vrešťala na raty, nekomunikovala a vyzerala nepríčetne. Čo jej bolo, prečo, môžem len hádať. Alebo bežné ochorenia - Teplota 39 -40, neexistuje znížiť antipyretikom, lebo má stavy ťažkej zmätenosti a zase, hoci luxusne hovorí, iba sa trasie, vrieska v blúznení...Z takýchto stavov máte hrôzu a čo jej je, to sa nedozviete. Lekár odporučil sedatíva, ale to by som jej nidy nedala a na neurológiu som sa radšej z obavy z toho istého nepýtala. Inak je to veľmi svojhlavé a ťažšie zvládateľné dieťa, čo sa u nej prejavuje v časovom alebo inom strese, iba "vonku" tak nepôsobí, lebo si uvedomuje svoje ťažkosti natoľko, že sa hanbí na verejnosti alebo v škole vyvádzať.
Keď som konečne pochopila, čo sa jej vlastne stalo a homeopatka ma poučila, že sa pravdepodobne jedná o poruchu správania spôsobenú vakcináciou, odvážila som sa na neurológiu. Tam som na neurologičku vyklopila toto všetko, a ona mi potvrdila súvis jej problémov s tou encefalopatiou. Tie poruchy spánku sú prvým príznakom ADHD, a že sa dobre ovláda, tak za to platí úzkostnou poruchou, ktorú jej diagnostikovala. Okrem toho je dieťa precitlivené na ostré blikajúce svetlo, zvuky. EEG nález: porucha v pravej polovici mozgu, mozgové pologule riadne nespolupracujú a čuduj sa svete, vlny "MI", ktoré sa vyskytujú až v dospelosti. Z toho asi pochádza tá jej zrelosť, kedy sa nechce nechať ovládnuť svojimi problémami...
No a minulý mesiac diagnóza - autoimunitné ochorenie štítnej žľazy, hrozí doživotné užívanie syntetických hormónov štítnej žľazy.
A štítna žľaza pri tomto zápale tiež nebolí...

erikasadek
18. jún 2010

@samiana je mi to. tak neskutocne luto...... 😔
slva nestacia povedat co prezivas a co citis, viem , nieoc podobne prezivala som sice ine problemy , ale srdiecko boli rovako matku.. ☹

vela sil do buducnosti a dufajme z esa to do buducnosti trocha zlepsi. 😉 ☹
manof super sprava. dufajme ze s aniekto prihlasi, prihlasila by som sa keby som nebola tak daleko.. 😉

manof
18. jún 2010

@suzik77
S tým tetanom je to trochu inak, než sa tvrdí v oficiálnej kampani.
Len tak porezaním sa nejakým hrdzavým kovom tetanus nedostaneš. Jedna zaslúžilá pediatrička mi k tomu povedala, že reálne nebezpečenstvo tetanu hrozí len v prípade, že
1. ťa kopne kôň
2. spôsobí Ti tým hlbokú ranu
3. a to kopytom, ktorým predtým vstúpil do svojho trusu
4. ktorý navyše musí byť vcelku čerstvý.

Ako vidieť, pravdepodobnosť, že sa niečo také stane dnes na Slovensku priemernému Slovákovi, v prípade že nepracuje s koňmi, je prakticky nulová.