Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
21. jún 2010

@suzik77 ZNIE to kruto ale bohuzial ma pravdu;. 😉 ☹
pokial nikto neukusi na vlastnej kozi tak s anic nezmeni ako je to u mnohych ludi dokonca aj lekarov pokial s ato enstane ich detom tak sa tym vatscinou ani nezaoberaju. ☹ 😉

suzik77
21. jún 2010

@erikasadek mas postihnute dieta?

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
21. jún 2010

@suzik77 mam 😒 po vakcine;
pred vakcinou som mala take iste silne reci ako vy; 😉 co s atyka ockovania a jeho nevyhnutosti a bezpecnosti;

suzik77
21. jún 2010

@erikasadek aj keby to bola pravda a bolo by postihnute po vakcine, aj tak je sprosty ten clovek, ktory to iste praje ostatnym len preto, lebo jemu sa stala krivda na dietati..

ja som nemohla otehotniet 10 rokov. co som velmi tuzila mat dieta. Tak po
1. Nikdy som nepriala ostatnym zenam neplodnost
2. Dotkla sa ma predstava, zeby som mala postihnute dietatko, ktore som si velmi zelala len preto, lebo mne (a inym zenam) to praju zeny, ktore maju deti postihnute nejakym sposobom...

denduska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
21. jún 2010

ja nikomu neprajem mat postihnute dieta!!! len nechapem ako moze byt tak bez empatie...

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
21. jún 2010

@suzik77 za seb azijem v krajine kde nie je povinne 😠 ockovanie paredsa som dal v naivnej predstave vtedy mojej ze ockovanie cim viac tym lepsie pre moje dieta 😠

preto pisem niekedy som mala taky iusty nazor na vec tvrdy ako vy nechcela osm vidiet ze je nieco zle na ockovani , aj ked mi to niekto hovoril!!

az sa to stalo mojmu synovy... a odvtedy sa viac zaujimam o vec a vidim veci inak;.
mozno mam stastie ze som obklopena, odbornikmi ktori su skor na mojej stare a nikto tu nepoprel ze to nie je s ockovania, nikto nemoze potvrdit pretoze som si to vsimla spatne...
ale nikto s nich nepovedal blbost nic take, vakcin aje bezpecna!! , skor naopak.. 😉
takze za seba mozem si len vycitat;;;;
stalo sa zivot ide dalej a ja teraz nato uz nemyslim ako prvy rok.. vina moja je strasna.. a clovek s a stym musi zmiert;;
ked tu s avedie boj tak len preto ze nas je viac a kazdy mame inu skusenst a nechceme do vzdat. aj napriek utokom... 😉

denduska
21. jún 2010

@suzik77 ved preto som to neadresovala priamo tebe 😉 to len keby tu nahodou niekto vpadol a padlo by mu to do oka a obvinil by ma.
Odmietnut mozes - ale caka ta pokuta, mozno ti dieta nezoberu do skolky, nemoze ist na vylety..atd atd..nie je to take jednoduche, cert ber peniaze.

Ja som si viacmenej ista ze reakcia bola kvoli ockovaniu..ved to udava aj sam vyrobca...to len na slovensku je to kazdemu jedno...

suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
21. jún 2010

@denduska este stale verim tomu, ze drviva ----- drviva vacsina deti to znesie bez nasledkov.. A ako pises ty.. potom ziadne vylety, ziadne huncutstva, len cely zivot striehni, aby sa dieta nahodou neuspinilo, ked sa poreze alebo niecim pichne...
No tiez o nicom taky zivot... stale sa strachovat a striehnut...

erikasadek
21. jún 2010

@suzik77 kazdy sme iny 😉 akazdy to prezivame inak;;
za seba ockovanie mozme stale, nie som uplne proti , ale inak ako je teraz ahlavne na slovenksu som za to aby bolo slobodne, ako inde vo svete;..
da s ato .; ako v inych krajinach;;;

a hlavne nie masovo ale indivudaalne; podla stavu dietat , a podla toho kde zije.. 😉
takze vidis nie osm proti , ale proste inak ;; a hlavne slobodne. 🙂

co mi pomohlo u mojho druheho syna.; ten ma len jedno povine vo francuzsku tetanus difteria obrna;.
a nestastne som mu dala bcg .. ale inak uz nic...
a rozdiel tu je.. 😉
nevie si predstvait ake to je pre rodica uvolnujuce ked s alekar spyta , na buduci mesiac zaockujeme MMR vakcinu a ty odpovies , nie, ak sa neurazite ja by som radsej nedala.. 🙂
a lekar , a mozem vediet preco?? ake vas ktpmu vedu pohnutky ty mu odpovies a aon ti odpovie, v poriadku mate pravdu, ak si to nezelate tak vas nemoze nutit.. chapem vas, ale ak mozem poznamenat sksute neskor ked bude mat 12 rokov aspon vtedy , ak dovtedy neprekona sam. 😉

uz len ten pristup..
zelam vam nieco take na slovensku..
uz len to by bola vyhra;. 😉

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blovitc120
21. jún 2010

Neuznaju neziaduci ucinok ako napr. neutisitelny plac a veselo pichaju dalej, lebo to je normalne, ze decko reve 3 a viac hodin vkuse az je modre. Hoci pribalovy letak hovori nieco ine, a to ze treba zvazit dalsiu davku pertussis. Ale preco by sa malo zvazovat, ked neziaduci ucinok neexistuje, vsak.
Vezmite si, kolko deti je alergickych len na penicilin a nesmu ho uzivat. Ale pri vakcinach je svata vynimka akakolkvek kontraindikacia, su uplne bezpecne, hoci obsahuju stopy atb, formaldehyd, zluceniny hlinika a podobne lahodky. Naozaj je nechutne citat, ako sa tu osocuju ludia, ktori venuju stovky hodin studiu clankov a knih, aby sa dozvedeli to, na co maju pravo, ale ich pediater, ktoremu veria, im to nepovie vacsinou preto, ze ani netusi o takych veciach alebo ak aj ano, nemoze to pripustit, lebo by sa stal verejnym nepriatelom.
Nerozumiem, ako mozete pisat to, co tu pisete, ked si odmietate precitat aspon Hirteho. Vdaka bohu za nasu pediatricku, ktora je v tomto smere normalna a ked som jej knihy ponukla, ochotne si ich zobrala, ze si ich rada pozrie. A po reakcii, ktoru malo moje dieta sama povedala, ze ona by uz neockovala. Zvlastne, vsak?

denduska
21. jún 2010

@suzik77 ale je nefer uz len to, ze ak by som chcela hexavakcinu rozlozit - na niekolko casti aby sa to ockovalo postupne - budem si to platit, a celkom slusne sa to nazbiera...ja teda s tym chvalabohu problem nemam..ale niektori rodicia veru maju - pritom by dieta bolo tak ci tak zaockovane na tie iste choroby. Tlaci sa hexa a dovi.
Pediatri nechcu pockat ani s prevenarom,,pichaju to rovno s hexavakcinou..ze tak je to odporucane..a nam imunolog povedal ze u dietata alergika-potencialneho alergika je to hotova katastrofa! doslova povedal - necudujte sa ze ma ekzem. Tak kde sme? kto to vie lepsie nejaky trapny obvodak co hnije v ambulancii alebo imunolog z kliniky? 😒

suzik77
21. jún 2010

@erikasadek hej, slobodna volba by tu mala byt, to je fakt, lebo matka si svoje dieta vynosi sama, sama ho pordi a da sa povedat, ze ho vacsinou aj vychovava sama, tak by sa aj sama mala rozhodnut, ci ockovat a ci nie...

a mozem vediet, ktoremu synovi sa co vlastne stalo? necitala som tu vsetkych 400 stran diskusie, tak ak si to niekde uviedla, tak neviem kde...

suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
21. jún 2010

@denduska a ten prevenar je na co a kedy sa picha?

denduska
21. jún 2010

@suzik77 na pneumokoky, v podstate mozes kedy chces do tych 2 rokov(tusim) ale odkedy je to povinne, trepnu to naraz so zakladnym ockovanim (teda hexou), tie tri davky.

suzik77
21. jún 2010

@denduska no a to kazda davka obsahuje tu latku, alebo prva, druha, ci tretia?

denduska
21. jún 2010

to sa picha samostatne..hexavakcina do jedneho stehienka, pneumokoky do druheho...ale pocas jednej navstevy...trikrat..dufam je to zrozumitelne, pisem jak hotentot 😀

suzik77
21. jún 2010

@denduska jaj, jasne... no hej, tak mi pichali, teda malej..

blovitc120
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blovitc120
Odpoveď bola odstránená
Zobraz