Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barborka08
21. jan 2009

lubi, my mame uz 5 mesiacov a nemame ju (a ani nebudeme 😝 ) Poznam maminu, ktorej malu zaockovali hexou az ked mala skoro 2 roky, jej dcerka mala zdravotne problemy a jej detsky lekar to radsej odsuval.

jarka007
21. jan 2009

barborka dobre, ze si toho gynekologa nepocuvla. Myslim, ze aj doktori by sa mali ucit, ze nie su neomylni.

kristulatko
21. jan 2009

denduska diky.
no a kdyz jsi ta dr., a manzel taky, tak jak presne se muze mala nakazit? ja znam jen takovy ten omylany termin "nemoc spinavych" rukou...

denduska
21. jan 2009

no vlastne je to pravda...cesta prenosu je fekalno-oralna....teda virus sa vylucuje stolicou, staci jeden necistotny clovek a necha to niekde typicky na klucke 😀 a ide to...rozhodne sa tym dieta lahsie nakazi ako hepB ale ja co si pamatam furt sme mali na zakladke zltacku kedze tam chodilo viac pocernych, stale hygiena chodila a nikdy sme my "normalne" deti neochoreli....

tina_
21. jan 2009

Az teraz sa sem dostavam, inak citam priebezne cez den...Tiez uz mam tuto diskusiu hore na liste...
Dost vela toto pre mna znamena, inak si vo svojom okoli pripadam ako blazon, co chce ohrozit svoje dieta, a aspon tu sa vzdy upokojim.
Tiez nas cakaju dva mesiace, ktore sme si "vydupali" akoze odklad. Do poradne ideme o mesiac, neviem, ci tam znova dojde na temu očko, ci nie...Stale na to musim mysliet, najhorsie je vsak argumentovat cloveku, pre ktoreho ste laik, ktory vas vobec nepozna a je na 100 perc. presvedceny o svojej neomylnosti a neomylnosti autorit. Alebo aj o neomylnosti hocijakeho medic. reprezentanta.

A tiez chcem vyjadrit moj obdiv GREENLINE, velmi pekne povedane, napisane, presne sa s tvojim nazorom stotoznujem (som to cele citala aj manzelovi)

barborka08
21. jan 2009

jarka, tiez si to myslim, hlavne ked ide o zdravie a zivot.

denduska
21. jan 2009

tini, nie si blazon 😉
pozri potom kolko by nas bolo tiez 🙂
ej ale sa na to vybodni, ak ta to tak stresuje, tak zmente dr. ja som zvedava aka budem zas vyklepana ked budeme mat pred dalsim ocko, ale to este prezijem, len aby mala bola ok, ale ked zavalasim ze nechcem MMR...fuuuuu

kristulatko
21. jan 2009

denduska, to jsem si myslela, tak nechapu tu HepB v povinnem ockovani, proc tam radeji neni to A? no nic, pujdu spat, starsi kasle a ma horecku, jsem zvedava, jaka bude noc 😒
blazni jsme tu vsechny, me ted furt napada, proc chudak ZASE kasle a ma i horecku, co se zase u ni deje a zda-li ma dodrbanou imunitu diky superockovani??? zda-li by byla na tom lip bez? no nic, vypinam to, jiank me jebne.
dobrou.

denduska
21. jan 2009

tak to teda ani ja nechapem, s tou hepB, lebo to sa ozaj prenasa ako hiv, tak ja neviem 😒

mywiel
21. jan 2009

Manzel mi povedal ze v krajinach kde je ockovanie povinné a rodicia nemaju na vyber, maju este jednu moznost a to je odmietnut kombinovanu vakcinu a tu vraj podla ludskych prav nemozu rodicom na silu nariadit, vraj si moze pytat rodic ako nahradu kombinovanej vakciny mono vakcinu pre svoje dieta, a tych mono vakcin vela nevyrabaju takze... 😉

Nastastie u nas vo Svajciarsku ziadne ockovanie nie je povinné a rodic sa rozhodne sam ci chce nejaké ockovanie.

denduska
21. jan 2009

tak super..ale uz vidim nasu dr ako nas bude presviedcat ze kombi je aj tak lepsia.... 😠 mywiel, vy sa mate 🙂
inak dnes som sa dozvedela ze aj moj gynekolog a jeho zena endokrinologicka su taki antiockovaci..musim ho ist pozriet 😀

mywiel
21. jan 2009

Mam kvapky od Dr. Jonasa na cistenie a odstranenie vakcin z tela poslala mi ich mama zo Slovenska, davaju sa 10 dni pred a po ockovani dietatu. Viac by vam o tom vedela povedat moja mama ona to studuje, chodi na prednasky, biorezonanciu a tak. 🙂 Moja mama je lekarnik-homeopat. 🙂

tina_
21. jan 2009

Inak, ak sa chcete pridat do skupky... 😉

http://www.facebook.com/s.php?k=100000004&id=11...

denduska
21. jan 2009

mywiel ja chcem take kvapky to kde s da zohnat?
ale ked uz to beriem tak ze ta vakcina ma aj urcite pozitiva tak sa to tymi kvapkami nezrusi, hejze? ja sa v homeo nevyznam, to je pre mna spanielska dedina 😅

mywiel
21. jan 2009

Mne ich zohnala mama spytam sa jej, ona ich objednava priamo u toho dr. Jonasa. Dam ti vediet ok? Kvapky su s alkoholom ale ten vyprcha takze to nevadi da sa to do vody a poda dietatku volaju sa Deimun.

mywiel
21. jan 2009

Pozitiva nezrusi protilatky sa vytvoria aj tak, zrusi len negativa. 😉

denduska
21. jan 2009

jooj, dakujem si zlata, budem sa tesit 🙂 tak ja idem do vecnych lovist papa babenky a dobre sa vyspinkajte

tina_
21. jan 2009

hm, ja homeo velmi nemusim... aj ked pretym som nieco brala, ale je to vec nazoru...
Nic proti tym, co ich uzivaju. 😉

barborka08
22. jan 2009

kristulatko, nezufaj, uvidis ze mala bude v poriadku 😉

denduska
22. jan 2009

ja som si o homeo vzdy myslela ze je to blbost 😅 ..hlavne ked si kamaratka na zajazde dala nieco ako homeokinedryl a povracala sa aj tak 😀 no ale topiaci sa aj slamky chyta a ak vravia ze to pomaha tak tomu budem verit a ak to nepomoze, urcite to neuskodi..

mywiel
22. jan 2009

Denduska takze tie kvapky na ocistu od nepriaznivych ucinkov vakcin...
sa volaju Deimun aktiv do firmy Joalis, je to komplex s obsahom rastlinnych vytazkov (palina prava, senovka grécka) priaznivo posobiacich na ocistu organizmu, vyrobeny energo-informacnou technologiou. (Kvapky treba chranit pre priamim elektomagnetickym polom a priamim slnecnym slnkom)- nechci odomna vysvetlenie, to by skor vedela vysvetlit moja mama na akom principe to pracuje... 😅
Vyrobok je z vyskumu MUDr. Jozefa Jonása
Vyraba: Joalis s.r.o., CR, www.joalis.cz
Na Florenci 19, 110 11 Praha
Dovaza do SR: MAN-SR s.r.o.
Plzenska 49, 040 11 Kosice

mywiel
22. jan 2009

Inac tieto kvapky nie su homeopatia tina... 😀

mywiel
22. jan 2009

Ale ani liek je to rastlinny vytazok vyrobeny energo-informacnou technologiou... 😅 😕 😀 😉

mywiel
22. jan 2009

Mne homeo super zabera nesmie sa predtym a potom min. 10 jest a pit, nesmie sa pouzivat mata, pepermint, kofein to ucinky homeopatie anuluje a rusi. Mna homeopatia zachranila pred prerazanim dutin, a pri zapale mocového mechura, pri herpese na ustach atd. proste na homeo nedopustim, nema vedlajsie ucinky a ani novorodenca nemozte nou predavkovat, len treba vediet kedy v ktory cas tu spavnu homeo zobrat a vybrat aj spravne riedenie inac nezaberie, alebo zaberie len to trochu dlhsie trva ako lieky. Je jasné, ze ked si date antibiotika tak to ide rychlejsie ale castym branim antibiotik znizujete svoju imunitu a niekedy telo uz je tak zvyknuté na dané antibiotika, ze uz nereaguje a treba zas nieco silnejsie. 😒

mywiel
22. jan 2009

Moja mama je lekarnik-magistra (a séfka lekarne) ale za antibiotika je az ked zlyhaju ostatné prirodzenejsie metody, velmi farmaceuticky priemysel nepodporuje, takze si viete predstavit, ale lekaren zaraba aj tak len nie na ludoch, ona sa snazi ludi vypocut a co najlepsie im poradit, prip. ponuknut lepsiu a setrnejsiu alternativu ak sa da a moze. 🙂

erikasadek
22. jan 2009

mywiel,ani ja nedam dopustit na homeo.... len treba vediet ako brat, a vzdy hned pri prvych priznakoch... 😉

mywiel
22. jan 2009

Kto je laik by mal ist za homeopatom to je jasné... 🙂 😉

denduska
22. jan 2009

vdaka mywiel, idem kuknut, to sa da objednat teda aj cez net asi.... a vravi ze desat dni pred ocko a desat po, hej? no to mam este cas aj tak 5 mesiacov 🙂
ja sa priznam homeopatii vobec nerozumiem, teda princip viem ale neviem co to je 5 Ch a 9 ch...nebudem sa tvarit ze viem. v nasej farmacke o tom nebolo vela aj to len tak nejak akoby "posmesne" ze to proste fungovat nemoze, takze vtedy som sa vela nedozvedela a teda tam je aj pes zakopany preco vela lekarov homeo neuznava ked ich k tomu uz na skole vychovaju...

to elm pole neviem..asi ze to nemam dat k mobilu alebo do mikrovlnky 😀 ozaj mame doma wi.fi, tak snad to nebude rusit.. 😕 😕

mywiel
22. jan 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉 😀

wi.fi mame doma aj my ale ja to mam v skrinke nie pri pocitaci, myslim ze takto by to nemalo mat vplyv na to.

mywiel
22. jan 2009

Je to drahé za za zdravie dietata to stoji... 😉

http://www.joalis.cz/catalog/joalis/909,joalis-...