Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
27. jún 2010

WHO chce zdaniť používanie internetu a zo získaných peňazí financovať očkovanie v krajinách tretieho sveta:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/who-chce-zdan...

tamix
27. jún 2010

Včera sa moja mama rozprávala s jedným génovým inžinierom a ten jej povedal, že budeme ľutovať, že sme malú nedali očkovať, lebo čo budeme robiť, keď počas tehotenstva dostane rubeolu.
Tak som sa jej snažila vysvetliť, že nie je zistené, aký dlhý je účinok vakcíny. Že kto zaručí, že keď bude tehotná bude účinná ešte aj vakcína. Keď ju neprekoná v detstve, tak to budeme riešiť v puberte a to dovtedy sa možno niečo pomení aj v zložení vakcín a budú nové výskumy.
Len ako laik mám problém sa rozhodnúť, čo by bolo najlepšie pre moje dieťa. Jeden deň mi neurologička povie, že som sa rozhodla správne a o dva dni mi povedia, že to budem ľutovať.
!!!CHAOS!!!!

denisocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
27. jún 2010

@manof ja som citala prednedavnom v novinach, ze Bill Gates este s nejakym multimilionarom chcu investovat niekde v Afrike okolo 100 MIL $ do vakcin pre obyvatelov a vraj na "kvalitnejsi, zdravsi a lepsi" zivot... ale co Gates predstavuje pod tym pojmom, su urcite iba vakciny, ako väcsiu cast obyvatelstva vyhubit. 😒

tamix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susisus
27. jún 2010

@manof Dakujem, toto mi staci 🙂

luthien.k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lott
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamix
27. jún 2010

Je úplne jedno, na ktorej strane človek stojí : za alebo proti očkovaniu. Je to obrovské psychické bremeno na ramenách rodičov správne sa rozhodnúť. Aspoň ja to tak cítim. Čo ak NEDÁM očkovať a následky choroby budú katastrofálne? To by som si asi nikdy neodpustila!!! ALE? Čo ak DÁM a vakcína spustí niečo, čo by samotná choroba nespustila? A štátu to je úplne jedno. Sme iba kusovky okupujúce určitý priestor. Či budeme žiť alebo zomrieme – jedna čiarka do štatistiky a ide sa ďalej.
Pre mňa bolo rozhodovanie obrovským vnútorným bojom a teraz len dúfam, že môj vnútorný hlas ma doviedol k správnemu rozhodnutiu.
A to, že ma bude hriať dobrý pocit, že moje dieťa je po očkovaní postihnuté, ale chránim tým iné deti – to dúfam nikto nemyslí vážne. Vážne to môže myslieť –ako silácke reči – keď má zdravé dieťa. Veď človek sa rozhodne mať dieťa aby mal z neho radosť, a nie aby sa pozeral na jeho utrpenie.
Asi aj matka, ktorá dala dieťa a manžela zaočkovať na sezónnu chrípku si to bude celý život vyčítať. Manžel ochrnul a synček zomrel. Možno by chrípku ani nedostali. A keby aj, je veľká pravdepodobnosť, že by ju prežili bez následkov.

denisocka
27. jún 2010

@tamix tak tak, tazko sa rozhodnut ked nevies co bude v buducnosti

tamix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cora73
27. jún 2010

http://www.vaccineresistancemovement.org/

http://vaccineresistancemovement.org/?p=825

http://www.archive.org/details/WereNotGonnaTake...

a pre tych,co su tu novi,znova davam link,kde mozu podpisat celosvetovu peticiu proti povinnemu ockovaniu-prip. si tam precitat pribehy ockovani podpisanych...

http://www.thepetitionsite.com/1/a-universal-de...

cora73
27. jún 2010

http://my.opera.com/SavedNotFried/blog/show.dml...

a pár 😉 linkov o ockovani... (kedze ich je tu dost malo...) 🙂

http://www.adoseoftruth.info/links.html

blovitc120
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
27. jún 2010

@lubii
" Bolo tu aj povedané viackrát, že očkovanie môže byť aj spúšťačom tohoto ochorenia. Možno si tu vtedy ešte nechodila, keď sa tu o tom rozprávalo. Ale to je práve dôvod, prečo by sa malo k očkovaniu pristupovať individuálne. Človek môže prežiť v zdraví celý život aj s predispozíciou na nejaké ochorenie, ak sa vyhýba rôznym spúšťačom a snaží sa žiť zdravo. "

A jak poznáš, že právě konkrétní dítě má k autismu predispozice? A jak jsem psala už dříve...pokud je oním spouštěčem imunologická odezva na nákazu projevil by se autismus stejně po prodělání nemoci přirozenou cestou.

@daducha
"Si uplne mimo ak si myslis,ze by som svoje deti liecila cajom ked su vazne chore a nedala im predpisat ATB a pod.Ak su potrebne, tak prosim, aj ked zapal priedusiek v pohode za 4 dni vyliecim prave cinskou medicinou."

Tak nevím kdo je mimo....zánět průdušek je virové onemocnění na které jsou ATB zbytečná a průměrný organismus si s ním poradí i bez čínské medicíny.

"A skoda ze si nereagovala na ovela podla mna podstatnejsie a zaujimavejsie veci ako som pisala."

No možná by sis ty i ostatní mohla uvědomit, že já musím (resp. chci v zájmu diskuze) reagovat na příspěvky od cca deseti lidí a sama. Navíc mám čas jen večer zatímco ostatní zjevně celý den. A protože se snažím odpovídat každému příspěvky narůstají exponenciální řadou. Proto opravdu nemohu reagovat na každou větu z každého příspěvku.

@manof
"Nakoľko viem, zaočkovanosť ako v Nemecku, tak i vo Veľkej Británii je nižšia než u nás. Ťažko však hovoriť o konkrétnom čísle, pretože okrem rodičov, ktorí dávajú deti zaočkovať proti všetkému, a tých, ktorí nedávajú deti zaočkovať proti ničomu, sú aj mnohí takí, ktorí dávajú deti zaočkovať len proti niektorým chorobám (napr. len tetanus a záškrt), takže zaočkovanosť dosť kolíše v závislosti od konkrétnej choroby. "

Tak to je opravdu zajímavé...díky za poučení.
Já mám takový matný dojem, že v Německu před pár lety proběhla epidemie snad záškrtu...ale nejsem si jistá, ty to určitě budeš vědět přesněji.
Očkování je v těchto zemích bezplatné?

"Ale určite, môžeš mu napomôcť akoukoľvek ortuťou, ktorú dostaneš do tela akýmkoľvek spôsobom. Jedným z tých spôsobov je očkovanie, iným môže byť napr. hra s rozbitým starým teplomerom."

Tak toto je bohužel opět případ cílené manipulace zaměřené na city.
A navíc je z toho zřejmé, že jsi nečetl ani jeden z mých odkazů o autismu...ani jsi na ně samozřejmě nereagoval. Stručně řečeno...nešlo o těžké kovy jako takové...šlo o teorii, že jedinec s predispozicí k autismu má nižší toleranci ke škodlivým látkám a jakmile se mu v těle nashromáždí určitá hladina propukne nemoc. Anebo druhá teorie mluví o imunologické reakci na nákazu, která by ovšem stejně proběhla i vpřípadě nakažení přirozenou cestou.

@vodicka75
"BCG nesleduju, pretoze to nemaju v ocko. scheme vobec, DTP 92% (podla government official estimate), Pol 92%, MCV 86%, Hib 92%. "

A jsme zase u toho...velmi vysoká zaočkovanost...ale co kdyby dlouhodobě klesla...takto je srovnatelná s ČR a proto epidemie samozřejmě nehrozí.

"Pre lin, ako a cim je ohrozene tvoje dieta od neockovanych, ak je ockovane? Ak sa bojis ochoreni do tych 3 mesiacov, kedy je prve ocko., tak dovtedy prijmi preventivne opatrenia, napr. nepohybuj sa s dietatom v blizkosti bezdomovcov, starsich ludi, ktori choroby (napr. cierny kasel) veselo siria dalej,...nerob z deti, ktore nie su ockovane nebezpecny zdroj ochoreni a nesir paniku. Tieto tvoje "vypady" na mna posobia, ze sama tomu ockovaniu neveris, ak by si verila, tak ta nevyvedie z miery to, ze cast deti nie je ockovana, pretoze tvoje dieta JE a mozes spokojne spat. Ci ako to je?"

I o tomhle jsem už psala víckrát...pak se nedivím, že mě někdo napadá, že se opakuji
😉
Jde víceméně o to, aby se nemoci, které jsou dnes už víceméně raritou znovu nestaly běžnými. Protože i pro očkovaného člověka určitě není vhodná trvalá expozice. Resp. ...když vím, že všichni včetně mě jsou očkovaní a tím pádem se tu nemoc nevyskytuje nemusím např. pečlivě hlídat přesné datum přeočkování a nakonec ani se bát, že trvalým působením může dojít k oslabení imunitního systému natolik, že nakonec nemoc propukne.
Btw. ...paniku šíříte spíše vy tvrzením co všechno se dětem po očkování stane. Já mám opravdu hodně známých...přes internet, ale i spolužáků, spolupracovníků a podobně s dětmi a ani ú jednoho z nich nevím o žádné reakci.

lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danu
27. jún 2010

Naposledy vas upozornujem, diskutujte k teme, svoje osobne utoky si rieste cez ip, nie v teme.

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zelmirka1
27. jún 2010

suhlas @erikasadek
ved bud v pohode @lin18, tvoje deticky budu zaockovane a tym padom chranene tak fakt neviem preco stale chces presvedcit ine maminy, ja temu sledujem uz dva roky a vacsine ludi ide len o slobodnu volbu a nic ine.
To si asi myslela na odlahcenie ze nemusis hlidat peclive presne datum preockovani a bat se ze trvalym pusobenim muze dojit k oslabeni imunitniho systemu natolik ze nakonec nemoc propukne....ved datumy sleduje lekar a myslim ze dost poctivo kedze je dany ockovaci kalendar a co sa tyka prepuknutia choroby.....bud vakcina dokaze chranit a nemusim sa bat a keby aj tak by mala mat lahsi priebeh alebo nie a to uz je potom o niecom inom, fakt sa neda nutit ludi okolo aby mali rovnaky nazor, v podstate aj kazdy tu na MK ma iny nazor. 😉

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vodicka75
27. jún 2010

Lin, nieco k tvojim prispevkom:

„A jak poznáš, že právě konkrétní dítě má k autismu predispozice? A jak jsem psala už dříve...pokud je oním spouštěčem imunologická odezva na nákazu projevil by se autismus stejně po prodělání nemoci přirozenou cestou.“
Toto my laici nezistime vobec, a nevedia sa na tom zhodnut ani lekari, je x teorii, co zapricinuje autizmus, existuju viacere „tabory“ lekarov, ktori sa priklanaju k tej ci onej hypoteze,...napr. niektori spominaju oxidacny stres v spojitosti s imunologickym faktorom a poukazuju na zlepsenie zdrav. stavu deti po uzivani silnych antioxidantov ako vit. C, zinok, glutation, rybi tuk, vit. B6, magnezium (a ine),...a k tomu oxidacnemu stresu, zluceniny kovov (ako napr. hlinik, ortut,...) sposobuju oxidacny stres, ktory sa prejavuje v roznych castiach tela (podla nasej genetiky), ale podstata je, ze oxidacny stres poskodzuje tkaniva (u niekoho viac, u niekoho menej),...tieto kovy (pritomne vo vakcine, ale aj ine kovy, ktore sa dostanu do tela cloveka,...len si uprimne povedzme, ako sa do tela niekolkomesacneho cloviecika dostane ortut, ci hlinik...?) znizuju aktivitu superoxiddizmutazy, katalazy a glutationperoxidazy – to su enzymy, ktore su zodpovedne za ochranu buniek pred oxidacnym poskodenim,...a uz ked sme pri tom autizme, zaujimave je, ze deti, u ktorych sa spustil autizmus po ockovani, sa po detoxikacii od kovov zmenili na normalne (su o tom studie) a je to na neuverenie...nenahrava to tej teorii o oxidacnom strese?