Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
13. júl 2010

@sabiatko
No, aspoň vidíš, ako to u nás úžasne funguje:
Do nejakého dátumu je niečo potrebné, užitočné a nevyhnutné pre verejné zdravie, a hneď na druhý deň je to nepotrebné, škodlivé a už dávno sa to malo zrušiť.

Úradnícka mágia, či ako to nazvať?

manof
13. júl 2010

Výrobca Prevenaru (vakcína proti pneumokokom používaná na Slovensku v rámci povinného očkovania) usvedčený z falšovania vedeckých štúdií! Odhaduje sa, že nie je zďaleka jediný, kto to robí:

http://sloboda-v-ockovani.sk/news/odhalenie-wye...

sabiatko
13. júl 2010

wow, ja som fakt prekvapena, ako si ludia robia srandu zo zdravotnictva a kaslu na dopad na deti. to fakt sa taketo nieco deje?! to uz neexistuje ucta k zivotu, dokonca ani k zivotu deti? len prachy, prachy... 😔

newyorkgirl
13. júl 2010

ja ked citam vasu temu tak by som maleho nedala ockovat asi na nic 😀 tak tu BCG preberiem doma s pediatrickou ale hovorila ze mi ho nezaockuju ked nebol v nemocke na 4ty den... tuna v anglicku tiez pisu ze len rizikove deti ktore mozu prist do styku s TBC a to iste maju aj hepatitidu Bcko iba dobrovolne...

maggie2
13. júl 2010

@newyorkgirl Nuž prebrať s pediatričkou tému je dobré ale nakoniec je to Tvoje dieťa a nie padiatričkine. Lekári samotní niekedy takisto: vodu kážu a víno pijú. Ja som kedysi iniciatívne prišla za mojim lekárom (sme v Rakúsku), že nech mi dieťa zaočkuje proti TBC tak ako sa tejto vymoženosti dostáva aj deťom na Slovensku (predtým som ešte nemala informácie že ide o "vymoženosť" v úvodzovkách) a on mi celý zhrozený z mojej snahy ozrejmil fakty o tejto vakcíne a sám ma od nej odhováral a veru i odhovoril.

manof
13. júl 2010

@petot
Ten článku o vakcínach a autizme, ktorý odkazujete na hlavnej stránke (30.6.2010):
http://childhealthsafety.wordpress.com/2010/06/... vaccines/

je už 10 dní aj preložený:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie-spo...

Pozerám, že máte aj podarený nový matroš na stránke:
http://rizikaockovania.sk/spravy/stanovisko_psi...

Čo sa nepochváliš?

manof
13. júl 2010

Mimochodom, skratka Pracovnej skupiny pre imunizáciu (PSI) je vskutku príznačná... 🙂
Iba štekajú a štekajú...

sabiatko
13. júl 2010

@manof tak to bolo dobre (psi) 😀

ludia pomoc!! volala mi doktorka, lebo bola na dovolenke a zajtra je uz na slovensku. ze nech si pridem zaockovat adamka 😢 som jej hovorila, ze tu ranu po tbc este nema zahojenu, ale ona ze nech dojdem. co sa stane, ked jej poviem, ze ho este tou hexou nechcem dat zaockovat? vraj sa to musi v tretom mesiaci. ale nejaka kocka mi tu pisala, ze ak mal zapalenu tu ranu po tbc, tak sa ma ockovat az po 6 mesiacoch. ale ako to vysvetlim doktorke? ona stale nalieha ☹ ja si nemyslim, ze by som ho teraz mala zatazovat s dalsou vakcinou. mozem odmietnut teraz? alebo co mam robit? poradte prosim...

baruskaaa
13. júl 2010

@sabiatko no to mas ale poriadne staroslivu doktorku, ked tak nahana 😀 , ja by som teda zaockovat urcite nedala, ked to nema zahojene, nech si vyvolava a nalieha kolko chce...nic jej vysvetlovat nemusis, povedz, ze prides, ked to bude mat v poriadku a hotovo

sabiatko
13. júl 2010

@baruskaaa no vidis... prve co dojde z dovolenky, uz obtelefonuvava mamicky, aby mohla ockovat 😝 no asi nebudem jej oblubena mamicka, sa na mna uz tak divne pozerala, ked som odmietla rotarix, tak ale kto bude ockovat svoje dieta vakcinou, v ktorej nasli prasaciu DNA...
tak ja jej zajtra poviem, ze este ne, dufam, ze to prezije... a ze ma dakde neuda 😕

maggie2
13. júl 2010

To je neskutočné. Keby namiesto zastrašovania udávaním a robenia takýchto nátlakov na mamičky ´bábätiek radšej naháňali skutočných roznášačov bacilov a nositeĺov nákazlivých chorôb. Ale nie, pracovníci na úradoch namiesto toho aby sa jedovali s neprispôsobivými a ľahostajnými nakazenými dospelými, bezdomovcami a zanedbanými starými ľuďmi, ktorí vysedávajú po krčmách a pajzĺoch a tých naháňali liečiť sa, úradníci si zvolia radšej ľahšiu a čistejšiu cestu ako si vyplniť pracovný deň.

divoska
13. júl 2010

@sabiatko a keby ta udala tak co? sorry za sprostu otazku. ale ide ti teraz o to aby si od nej mala pokoj a robila vsetko tak ako od teba ziada alebo aby si mala zdrave dieta?

edusik
13. júl 2010

Baby, a niektorá vaša mama vás tiež nedala na niečo "povinné" zaočkovať? Myslím, že ste všetky zdravé a nič sa vám nestalo... z druhej strany - predstavte si že dáte dieťa do škôlky kde jedno nie je na niečo zaočkované a práve to vám niečim nakazí dieťa alebo stačí že sa budete inkubačnú dobu báť že sa vaše dieťatko odobralo... chcela by som potom čítať vaše príspevky o hnusných doktorkách ktoré vás chudinky nútia deti očkovať. Viem že všetko má svoje za aj proti, ale nechaje to na odborníkov a nie na trhovníčky.. pekný deň

maggie2
13. júl 2010

edusik moja milá chápem Ťa ale ver mi kastovať ľudí na trhovníkov a odbotrníkov sú trošku...hmm... iné maniere a o všeličom svedčia. Ja poznám v svojom okolí 2 prípady kedy deti za komunizmu zaočkované dostali práve z očkovania vážne následky také, že sú dnes na vozíčku. Tí ľudia majú dnes okolo 50 rokov. Dcéry Waldemara Matušku, ak Ti to niečo hovorí doplatili údajne na očkovanie tiež svojim životom. Ak je pravdepodobnosť že Tvoje dieťa ochorie 1:100000 (jedna ku stotisíc) a pravdepodobnosť že dieťa bude na vakcínu reagovať život ohrozujúcim kolapsom, šokom, alergiou napr. 1:10000 tak čo urobíš edusik? Nemusím byť medicínsky vzdelaná, stačí mi vedieť čo je to matematická pravdepodobnosť a vedieť si spočítať nielen koľko je 1+1. Skús sa pozrieť na to z tohto hľadiska. Okrem toho práve odborníci a nie trhovníci, pokiaľ ide o očkovanie ich samotných tomuto sa vyhýbajú. Je to štatisticky dokázané. A vedecké kruhy sú plné tiež kontroverzných názorov na tútoi problematiku, nielen "trhovnícke" kruhy 😉 , stačí vystrčiť trochu nos z tohto štátika, kde si pár vyvolených dalo patentovať rozum a uhol pohľadu je hneď trochu iný, hlavne keď človek vidí na vlastné oči zúfalých rodičov, ktorým zomrelo dieťa na následky podania vakcíny. Kde je logika toho že aby sme len HYPOTETICKY zachránili 1 dieťa musí SKUTOČNE zomrieť 5 iných?

lucula73
13. júl 2010

ahojte

nečítala som to tu úplne celé...ale ja mám 6 mesačného syna,ktorý ešte zaočkovaný nebol,lebo prekonal po narodení meningitídu....teraz sa vážne bojím dať ho zaočkovať 😝 ..viete mi niekto povedať,čo sa može stať,keď ho ani nedám?
A nebol ani proti tbc-to ho nedám stopercentne,mám infošky priamo z Podunajských Biskupíc,že vakcína je humus...ale čo Infanrix?
akurát dnes mi volala doktorka,že kedy prídem na očkovanie,ale mi sme závislí najprv od neurologičky,či očkovanie povolí...v piatok tam ideme....fakt neviem,čo spraviť 😔

maggie2
13. júl 2010

študuj, raď sa, pýtaj sa, pozeraj seriózne zdroje.(inak mimochodom je nejaký lekár, predstaviteĺ firmy, ktorý by bol ochotný dať život za Tvoje dieťa? Asi nie, život za svoje dieťa je ochotná dať asi len jeho matka) Stránky rizika.ockovania napríklad. Pri rozhodovaní sa riaď svojim rozumom, vnútorným pocitom, ber s rezervou zdroje, ktoré z vakcín žijú. Je to Tvoje dieťa. Príbalový leták na požiadanie Ti vopred musia pred očkovaním ukázať a umožniť si ho prečítať. Ak sú kontraindikácie, vakcína sa nesmie podať. Zákon 576/2004 § 11 odsek 8 písmeno d) umožňuje zdravotnícky zákrok (nie je pochýb o tom že sa vzťahuje i ona očkovanie, nakoľko ono zdravotníckym zákrokom je) odmietnuť. A to i bez udania dôvodu. Dôkladne sa poraď s lekárkou, v prípade, že odporučí očkovanie, vyžiadaj si písomne na základe čoho (okrem "povinnosti" očkovacieho kalendára) to odporúča a v čom spočíva jej názor že už v jeho prípade nejde o kontraindikáciu. Je mi ľúto i lekárov že sú úradmi tlačení do toho aby naháňali mamičky do očkovania. Každopádne ja nie som proti očkovaniu ako takému (okrem vakcíny BCG tá je naozaj škodlivejšia rizikami než preventívnym efektom), ale proti tomu že v súčasnosti nie sú dostatočne ľudia informovaní o rizikách očkovania, čo štát podporuje a takisto že štát sa pokúša zasahovať do osobných slobôd ľudí tým že zdravým ľuďom nechce dať možnosť voľby, namiesto toho aby skutočne nakazených a číriteľov chorôb nútil sa dať liečiť.

kristi
13. júl 2010

já jsemto taky nečetla - naše Mia je očkovaná tím, cop je povinné, jinak nic.. 🙂

manof
13. júl 2010

@sabiatko
Keby bola v Rotarixe iba prasacia DNA, tak to je ešte celkom v pohode, on tam ale je plne funkčný prasací vírus! (PCV-1)

sabiatko
13. júl 2010

@manof to fakt? lebo americania velice vyhlasovali, ze je to bezpecne. tiez nechapem, ako sa tam to prasa nabralo.
@divoska no jasne, ze zdrave dieta. ale zase ani po sudoch sa mi nechce chodit alebo platit dake pokuty. dokelu, toto je system, aby ma niekto nutil pichat mojmu dietatu daco do tela a ak sa mi to nepaci, tak ma vlacit po sudoch.

tak co mozem teda zajtra ocakavat, ked jej poviem, ze to skorej jak za mesiac nechcem? a ten prevenar sa neda posunut ason o pol roka? ze by som to takto natahovala? ze akoze neskor? a povedme keby som sla teraz byvat do zahranicia, tak mu to vobec nemusim dat? to ma len zaujim, zatial sa nikam nechystam...

manof
13. júl 2010

@edusik
Vtedy nebol internet a k ľuďom sa takéto správy nemali ako dostať. Bola okrem iného aj informačná diktatúra. Neočkovalo sa proti 11 chorobám, ako dnes, ale (podľa ročníka) proti 5/6/7. Zväčša sa používali jednozložkové vakcíny. Aj tak však bolo viacero ťažkých komplikácií po očkovaní, od vážnych porúch zraku až po úmrtie (napr. dcéry Waldemara Matušku).

Pokiaľ jedno dieťa v škôlke zaočkované nie je a ostatné sú, tak čoho sa potom bojíš? Alebo toho, že to očkovanie aj tak nie je účinné a teda nechráni tie ostatné deti? Ale potom by nechránilo ani to nezaočkované, keby zaočkované bolo. A čo deti s kontraindikáciami, ktoré nemôžu byť očkované? Také do škôlky môžu a Tebe to vadiť nebude? Aký je rozdiel medzi neočkovanými s kontraindikáciami a bez nich? Ja tam teda rozdiel nevidím. Prinajmenšom nie rozdiel pre Tvoje zaočkované dieťa.

Máme to nechať na odborníkov? Napr. takých, ktorí falšujú vedecké štúdie, aby sa ich zdraviu škodlivý výrobok lepšie predával? Viď: http://sloboda-v-ockovani.sk/news/odhalenie-wye...
A kto je tu trhovníčkou??? Odhadujem, že nadpolovičná väčšina tu prítomných má vysokoškolské vzdelanie, alebo je práve na vysokej škole.

Len tak mimochodom: na http://sloboda-v-ockovani.sk/clanky nájdeš množstvo článkov KRITICKÝCH k očkovaniu, ktoré napísali odborníci (autormi významnej časti z nich sú lekári), tak keď voláš po názore odborníkov, nech sa páči, máš ho mať: http://sloboda-v-ockovani.sk/clanky
MUDr. Lukáš Dostal, Dr.med. Martin Hirte, Dr.med. Gerhard Buchwald, Dr.med Steffen Rabe, Dr. Joseph Mercola, Dr. Matthias Rath, Dr. Mark Sircus, Dr. Randall Neustaedter, MUDr. Peter Hrabčák, Dr. Robert S. Mendelsohn, Dr.med. Karl-Reinhard Kummer, Gary Null Ph.D., Dr. Sherry Tenpenny, Dr. Theresa Deisher...

Koľko potrebuješ doktorov na to, aby si pochopila, že veľmi významná časť lekárskej komunity je veľmi kritická voči očkovaniu???

kristi
13. júl 2010

holky a neresite to nejak moc? kdyz jste samy byly male, nikdo se vas neptal, zda chcete nebo nechcete byt ockovany a stalo se vam snad neco spatnyho, krome ty jizvicky na rameni? mne prijde, ze vam fakt nejde o dite a o to aby bylo zdrave, ale o ukojeni vlastniho ega tim, ze budete mit milion informaci,poznatku a clanku. Rozhodujte se srdcem, vyprdnete se na nejaky studie, samy prece vite, co detem prospiva a co ne.....

sabiatko
13. júl 2010

@edusik zatial sa mi nic nestalo. ludia samozrejme na nieco umieraju, tazko povedat, ci daku rakovinu nespustila zrovna daka vakcina, ktora v sebe obsahovala rakovinove bunky. no a niektore vakciny su nove, napriklad prevenar a niektore ako som tu citala vyrobene nedavno, tusim hexa v r. 2007 a to teda na sebe nemam otestovane, takze neviem posudit, co sa stane alebo nestane. kazdopadne ja by som nechcela, aby adamko daku pliagu chytil, tak tou hexou by som ho dala ockovat, ale ne hned takto po bcg, ked to ma stale nezahojene. a tiez by sa mohli tie firmy, co vyrabaju tieto veci zaoberat aj tym, kolko humusu do toho daju. sak ked to obsahuje toxicke mnozstva latok pre babatko, tak to neni malickost. a ktovie kedy a ako sa to prejavi. keby boli tie vakciny bezpecne, tak ma to netrapi.

tean
13. júl 2010

@edusik
hlavne ze tvoje informacie nesiahaju ani nasim kotnikom, ale dovolis si nas vsetkych urazat.
Moja krasna naivna, najprv si o tom nieco precitaj, potom sa zastav na pokec.
Uz len tvoje argumenty su uplne na smiech a vidno, ze nemas ani paru o tom co tu pises.
Keby si si to tu trochu precitala, tak by si zistila, ze prave zaockovane deti dovliekli do skolky choroby, proti ktorym boli ockovane a infikovali ostatne zaockovane (!) deti. Pred niekolkymi dnami tu boli dane linky.
Ak mas nieco proti informaciam, ktore sa tu nachadzaju, doporucujem sa tu uz vobec nezastavovat alebo si zozen napr. tieto knihy:
Gerhard Buchwald - Očkování - obchod se strachem
Martin Hirte – Očkování–pro a proti
Dr. Robert S. Mendelsohn "Jak pečovat o zdraví dítěte... navzdory vašemu lékaři"

precitaj si ich a potom pridi diskutovat.

manof
13. júl 2010

@sabiatko
Úplne vážne s tým Rotarixom a s Rotateqom je to ešte horšie: v ňom je aj PCV-2. Viď:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/paul-offit-ro...

Čo sa týka prípadných naťahovačiek s RÚVZ (viď Právnické okienko: http://www.sloboda-v-ockovani.sk/pravo/
ubezpečujem Ťa, že budeš mať (zrejme nielen) moju všestrannú plnú podporu, keď pôjde do tuhého.

A ten systém je naozaj špatný, je teda načase postaviť sa mu rázne na odpor a poslať ho tam, kam patrí: na smetisko dejín.

manof
13. júl 2010

@kristi
A moje srdce hovorí, že svoje deti očkovať nedám - len cez moju mŕtvolu.
Howgh!

manof
13. júl 2010

tak to vypadá, že keď lin18 a stanili dobojovali, tak nám Big Pharma poslala ďalšiu úderku, aby sme tu snáď nepospali. 🙂

Alebo aby sme nezabudli, prečo vlastne odmietame povinné očkovanie.

sabiatko
13. júl 2010

@kristi ockovat srdcom? to akoze podla mojho pocitu? ked niekto o tom nema informacie, ako sa da rozhodnut podla pocitu? sak niekto sa rozhodne pre a niekto proti, ale pravda o tom, ako je ta vakcina ucinna a bezpecna, je len jedna. a si myslim, ze je to dost velky zasah do tela na to, aby som sa riadila vlastnymi pocitmi, ci srdcom. nemyslim to zle, len radsej si proste nastudujem, do coho so svojim dietatom idem, nez riadit sa srdcom, ktore netusi, ci spravim dobre alebo zle. to je potom taka slepa dovera a nemusi to dopadnut pre babo dobre. no a ako som pisala, tie vakciny sa pomenili, takze co sa nestalo predtym, moze sa teraz. no a niekomu tie vakciny naozaj vazne ublizili, to potvrdiliu aj lekari...

tean
13. júl 2010

@kristi
presne ako manof pise, my tiez nase dieta nedame ockovat. Staci si ku tomu sadnut, pozriet zlozenie vakcin, porovnat vyhody s nevyhodami a je rozhodnute.

divoska
13. júl 2010

@sabiatko sak to, ze ono to neni len tak "zadarmo". stoji to dost namahy aj nervov si nastudovat, a argumentami si podporit vlastny blby pocit ktory zvacsa neklame, v tom kludne budem suhlasit s kristou. len sa potom treba pripravit na to ze to ma aj tu neprijemnu stranku a pseudofocialne dotahovacky. na druhu stranu nestoji nam to za to? tak to mne teda hej.

kristi
13. júl 2010

ja fakt nechapu, ne ze by mi na Mii zdravi nezalezelo, jsem rada, ze je ok, stastna a prospivajici a to, ze ji pichli 5 injekci me fakt nestve.....asi vedi proc to delaji. Ja nejsem doktor, abyxch to dokazala posoudit a podle reci nekoho, kdo je desne BIO atd, tak na to fakt kaslu. Nemyslim si, ze bych ji nejak skodila... Dokroti studovali 5-6 let na to, aby vedeli, co delaji.....