Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
20. júl 2010

@sandra826 vieš čo sandra, Ty si mi napísala, že už si prišla na to čo mi asi vadilo, a že sa budeš snažiť toho vyvarovať. Tak som to i zobrala a už som nereagovala. Toto som reagovala na adrianu aby to i ona už nechala tak, že to bolo celé nepochopené. Nepoužila som teraz už výraz sršiaci... keď už ide o to, prečo prekrúcaš?. Jednoducho spôsob akým si napísala to že Ti žiadne dieťa ani rodič nestojí za to, aby si sa vláčila po súdoch vyznel cynicky, na to sa nemôžeš hnevať. Možno si to myslela inak, ale nenapísala si to inak, ale práve tak. Tak sa už nechytaj za slovká prosím, napísala som Ti oveľa vážnejšie pripomienky k veci o očkovaní na ktoré si nereagovala, nevyťahuj teda prosím stále dookola tieto veci a neber si viac prosím do úst moje meno keď polemizuješ s niekým o číslach v štatistikách. X krát som Ti už napísala že čo i len jeden zmarený život je tragédia ale nesmie platiť že budeme obetovávať životy jedných za záchranu druhých.

maggie2
20. júl 2010

@annaola veď som ťa pochopila, v pohode 🙂

maggie2
20. júl 2010

@vodicka75 Lekári sú povinní hlásiť vedľajšie účinky ale to nerobia. Ako to my môžme žiadať, keď to od nich nežiadajú tí čo sú to povinní žiadať? Tu pomôže len podnet GP.

Inak vodicka75 na stránkach Štátneho Ústavu na kontrolu liečiv (ŠÚKL) nájdeš formulár na nahlasovanie vedľajších účinkov. Aj Ty ako občan máš právo nahlásiť. Daj si len písomne žiadosť aby Ti potvrdili, že Tvoje hlásenie dostali. Aby si mala dôkaz.

Sú tam i zaujímavé dokumenty ako napríklad LIEKOVÉ RIZIKO, pozri si špeciálne číslo 23 z februára 2004, tam sa dočítaš akí su doktori v nahlasovaní "disciplinovaní". Úplná tragédia ☹

manof
20. júl 2010

@mnamko
Keď sa Tvoje deti narodili v r. 1991 a 1992, tak ich zrejme nemáš zaočkované proti hepB, HiB ani pneumokokom.
Už to samo o sebe je podstatný rozdiel oproti dnešným deťom.

manof
20. júl 2010

@mnamko
"a kde máte zaručené že Vám vaše deti neochorejú keď ich nedáte zaočkovať potom vám budú vaše rady na dve veci.."

A čo ak ochorejú? Dávaš svoje deti očkovať proti chrípke, aby Ti neochoreli na chrípku každý rok? Alebo Ti ochorejú aj navzdory očkovaniu? S čiernym kašľom je to podobne - ochrana z očkovania je mizerná, čoho dokladom je, že väčšina z tých, čo majú dnes čierny kašeľ, sú proti nemu zaočkovaní.

Ja by som sa bežných detských chorôb rozhodne nebál. Pred 20-30 rokmi sa považovali za samozrejmosť a nerobilo sa z nich žiadne haló. Akonáhle však vyvinuli proti nejakej vakcínu, stal sa z nej nebezpečný zabijak detí. Prečo? Pre zisky výrobcov, iné vysvetlenie nenachádzam.

A musím opätovať Tvoje slová: ak máš taký prístup, ako tu prezentuješ, nechcel by som byť Tvojím dieťaťom.

manof
20. júl 2010

@vodicka75
Petícia je za slobodnú voľbu v očkovaní
nie za poctivejšie štatistiky.

I keď, pravda, tie by sa tiež zišli. Aj iné veci by sa zišli - dôkladné testy pred očkovaním, preverovanie rodinnej anamnézy na autoimúnne ochorenia, alergie a imunodeficienciu, sprísnenie registračnej procedúry vakcín (napr. požadovanie trojročného namiesto pár-dňového testu na nežiadúce účinky) atď. atď.

Ale to nejde všetko vpratať do jednej petície. Aj tak je to tuším najdlhšia petícia, čo som za posledný rok videl.

manof
20. júl 2010

Vakcíny proti HIV spôsobujú 50% falošných poplachov pri HIV testoch:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/vakciny-proti...

bambi2
20. júl 2010

@manof aj cele HIV je iba poplach... ale to je na inu temu... a poriadne dlhu temu... 😉

manof
20. júl 2010

@bambi2
HIV je hlavne produktom modernej medicíny, konkrétne práve výroby vakcín.
Podľa toho, čo som čítal, ide o nejaký opičí vírus, ktorý sa skrz očkovanie vakcínami vyrábanými na opičích tkanivách, dostal do človeka, kde dobre zmutoval a epidémia bola na svete. Navyše sa rozširovala návalovo tam, kde sa plošne očkovalo.

To Ti ale na RÚVZ nepriznajú...

bambi2
20. júl 2010

@manof a vysledky testov sa neukazuju nikomu, je to zakazane... takze je cely HIV lekarske tajomstvo a ani pacient nema pravo test vidiet... a to je svinstvo!!! 😖

sandra826
20. júl 2010

@maggie2
Dobry den 🙂
Chcela by som Ti maggie raz a navzdy vysvetlit svoj nazor na ockovanie..lebo argumenty pre a proti si tu mozeme pohadzovat dalsich 100stran a aj tak budeme stale na tom istom.
Nesuhlasim s iniciativou, zrusit ockovanie ako celok a nechat ho len na dobrovolnosti. Som za ten sposob, aby mal rodic pravo odmietnut ockovanie svojho dietata bez toho, aby bol z neho robeny kriminalnik, bol vlaceny po sudoch a nedajboze bol za svoj nazor pokutovany.
A samozrejme, som aj za zredukovanie poctu povinnych vakcin, mnohe z nich su uz obsolentne, a suhlasim, velmi nebezpecne.
Pokusim sa vysvetlit podrobnejsie:
1: Stále existuje velmi velka skupina rodicov, ktori s ockovanim suhlasia a vyhovuje im, ze ockovaci kalendar sleduje pediater, ktory ich na vakcinaciu upozorni..tychto ludi nepovazujem za hlupych, neinformovanych ani za nenavidiacich svoje deti..maju svoje presvedcenie tak ako ho mate vy..
2: Existencia tzv. rizikovych skupin obyvatelstva..nezaockovanost v tejto populacii by bola velmi riskantna nielen pre nich samotnych, ale aj pre deti, ktorych rodicia ockovanie odmietli.. (socialne slabe skupiny, zijuce pod hygienickym standartom, vela ludi v malom priestore, velmi zla complience pri lieceni ochoreni, malnutricia, karencia vitaminov...a teraz nehovorim o tretom svete..hovorim o Slovensku)..v tejto skupine sa neda ocakavat, ze budu hladat informacie, rozmyslat, ktora vakcina nie, ktora ano a sami si menezovat ockovanie..lebo to princip dobrovolnosti predpoklada
(dufam,ze bod dva zo mna v Tvojich ociach neurobi rasistu alebo cloveka podcenujuceho socialne slabsie vrstvy..len z vlastnych skusenosti Ti mozem povedat..90%ludi, zijucich v osadach a podobne, mozes zasypat informaciami o ockovani..vystup Tvojho snazenia bude nulovy. A prosim, nemyslim to ani cynicky..je to dennodenna prax a skusenosti ludi angazujucich sa v tejto oblasti)

latvia
20. júl 2010

@manof mam ti uvies aj dalsi priklad? ako sa nakazil chalan od svojho brata? obaja dospeli chlapi? to je priklad uz jednej uzivatelky na tomto fore.....mam ti napisat dalsie pripady, kedy sa vnuca nakazilo od babky ktora sa nakazila od neviemkoho lebo dajmetomu sa napila zo spolocneho pohara s infikovanym clovekom ktory nieje ani promiskuitny ani narkoman? myslim ze som sa vyjadrila jasne, a mozes klude pisat ako to ze babka pila z jedneho pohara s niekym a podobne veci....

artuse
20. júl 2010

ahojte,
@sandra826 tvůj názor na očkování je mi celkem sympatický, hlavně by z člověka neměli dělat málem kriminálníka, když z nějakého důvodu chce odmítnout očkování svého dítětě...můžu se zeptat, které vakcíny z povinného očkování bys vynechala, které jsou "obsolontne", jak píšeš?

erikasadek
20. júl 2010

@latvia nie som lekar ale ako citam tak citam , vsade je napisane ze slinami sa neprenasa hepat B 😅
takze napist sa s pohara urcite nie, jedine ze si dotycny narezal peru , a infikoval tak ostatnych inak nemozne;. 😉

erikasadek
20. júl 2010

@sandra826 mas zdravy pohlad na vec; 😉

latvia
20. júl 2010

@erikasadek zrejme citas na zlych strankach.mam vygooglit? 😉

erikasadek
20. júl 2010

latvioa wikipedia vsetky lekarske stranky v fr pisu jasne len krvne, a pohlavne bohuzial.;
ak by tomu tak bolo tak uz som mala dostat hepap B a c, uz aspon 100 krat , ved to je to site ako aids, niekdy s abverilo ze slinami, nie len krvne a pohlavne.. 😉

artuse
20. júl 2010

já jsem taky byla přesvědčená a zatím všude četla, že se hepat B přenáší jen krví a pohlavním stykem 😅

latvia
20. júl 2010

HBV can be transmitted between family members within households, possibly by contact of nonintact skin or mucous membrane with secretions or saliva containing HBV

Hepatitis B is spread mainly by exposure to infected blood or body secretions. In infected individuals, the virus can be found in the blood, semen, vaginal discharge, breast milk, and saliva

erikasadek
20. júl 2010

Le virus de l’hépatite B se transmet principalement par voie sexuelle ou sanguine. En effet, les seules sécrétions ou liquides corporels qui permettent de transmettre le virus sont le sang, le sperme, les sécrétions vaginales, la salive et les liquides issus d’une plaie. Pour qu’il y ait transmission, il faut donc qu’un de ces liquides chez le malade passe dans le sang d’une personne saine.
virus hep B sa prenasa hlavne sexualne a krvne..
jedine krv , alebo spermie, sekrecia vaginalna.... sliny a jedine ak prejdu cez ranu.... choreho do krvy.. 😉 zdraveho.. 😉
ja neviem naozaj ja uz by som mala byt davno mrtva.. a chora aspon 100 krat.. 😀

latvia
20. júl 2010

@erikasadek no, to mozes kludne vysvetlovat tym co sa slinami nakazili....alebo by si im povedala ze ich rodicia zrejme znasilnuju alebo si pluju sliny do ust v ktorych maju rany....

latvia
20. júl 2010

@erikasadek a to prve anglicke bolo prave z wikipedie....asi ju frnacuzi prekladaju inac, hm?

latvia
20. júl 2010

ale je mi jasne, ze najdete nejaky zadrhel, ktorym si to odvovodnite. to ze ste nevideli decko nakazene rodicom je asi podstatnejsie , lebo je to pisane na internete. prax je zial ina. ja len tolko, verit nemusite, ja viem co vidim

erikasadek
20. júl 2010

@latvia latvia ja neviem nai institut paster to iste pise tak nevim zeby sa mylil.. 😅

erikasadek
20. júl 2010

http://www.pasteur.fr/ip/easysite/go/03b-00000j...
tu mas ich oficialnu stranku preloz si .. 😉 nechajme to tak.. 😉

latvia
20. júl 2010

@erikasadek nekomentujem. ono aj WHO podporuje plosne ockovanie, a predsa tymto organizaciam verite, ale len v tom co vam pasuje. kludne zite v tom ze prenos slinami mozny nieje, ja vam to neberiem, som len myslela ze by ste mali zaujem vypocut si prax, nielen teoriu.
idem sa venovat dietku 😉 zatial pa

bubulka722
20. júl 2010

Ako vidím, najviac sa do nás navážajú ľudia pracujúci v zdravotníctve, ktorí sú dobre nasiaknutí presvedčením o nutnosti povinného očkovania a vlastnou nespochybniteľnou mienkou a nechcú pochopiť práva občana a nie sú stále schopní akceptovať jeho názor. Vôbec tu nejde o to akou formou sa prenáša HepB, o tom sa tu môžete hádať do nemoty. Osobne sa ja osobne teším ako si prvé útoky užijem v pôrodnici, ďalšie od pediatra a nakoniec ostreľovanie RÚVZ. 😉

bubulka722
20. júl 2010

@latvia Ty naozaj veríš vyjadreniam WHO??? Tak to je sila!!!

erikasadek
20. júl 2010

@latvia latvia precital som vsetky zdravotnicke stranky na nete francuzske seriozne, a bohuzial vsade to iste;; sexualne prenosna, slinami jedine ak prejde slina choreho do otvorenej rany i ked malej ale jedine vtedy..
urcite nie, slina slina... zeby boli francuzi blbci a

slinami ano alme jedine ze sa dostane slina postihnuteho do kontattu s ranou a krvou 😉
a ty ako zdravotnicka tiez by si to mala vediet.. 😅
preco potom sa hepat b porovnava s aids co s atyka prenosu 😅 ???
v praci ziletka, zuba kefka, epilatora podoben sa nemaju poziciavat.. 😉