Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
20. júl 2010

@sandra826 ale veď presne mne o to isté ide.

1. Aby človek, ktorý príde s dieťaťom na vyšetrenie lekárovi, na základe predvolania podľa ODPORUČENÉHO očkovacieho kalendára, tento svoje dieťa dal vyšetriť, nechal sa PRAVDIVO A PATRIČNE poučiť a urobil rozhodnutie OK, alebo NIE. Ak povie nie, stále nemožno o ňom povedať, že sa očkovania nezúčastnil, lebo sa aspoň čiastočne podrobil úkonom, ktoré zákon definuje ako celý rad (základné vyšetrenie, evtl. odbery atď. ,posúdenie stavu, poučenie, a aplikácia samotnej vakcíny) a nielen očkovanie samotné.
Veď takto lekár má pred sebou aspoň dieťa, môže ho vyšetriť či netrpí nákazlivou chorobou, čiže nie je hrozbou pre zdravie spoločnosti, a ako zdravé ho pustí domov.

VÝNIMKU, kde by človek nemohol povedať NIE, resp. ak by povedal NIE , niesol by následky (okrem KI) by tvorili práve rizikové faktory ako: nákaza v rodine/ ohnisko nákazy v osade (zásah regiónu definovať povedzme podľa km2 alebo iných parametrov) / neštandardné životné podmienky (deti bezdomovcov, atď.).

Ja som navyše za zákaz BCG vakcíny na plošné podávanie (iba pre rizikové skupiny) a tobôž nie vo veku 4 dní dieťaťa. Ale to si asi i Ty, len si to opomenula.

Dovolím si upozorniť Ťa na jeden aspekt, a v podstate nám ide práve o tú rizikovú skupinu ľudí, ehm, vieme o čo ide, takže: Ak dodržíme všetko to, ako je to v zákone, VŠETCI ľudia BUDÚ MUSIEŤ NAĎALEJ sa dostavovať na termíny podľa očkovacieho kalendára. To nie je proti ľudským právam a slobodám, to je oprávnená požiadavka zo strany štátu. Ale povedať OK alebo NIE tým sa to končí v bežných prípadoch.

A teraz ide o tie skupiny ktoré máme na mysli. Tam takisto nie je nič v rozpore s ľudskými právami, pretože možné RIZIKO NAKAZENIA SA už nie je len teoretické, s určitou malou mierou pravdepodobnosti, ale to RIZIKO je BEZPROSTREDNÉ. A to je už iná klasifikácia. Posudzovanie by nebolo len na lekárovi, resp. lekár by mal k dispozícii informácie o ohniskách nákazy, prípadne nositeľoch chorôb, ich bydliska (v prípade TBC národný register TBC). V prípade pochybností by sa vec konzultovala. V prípade ak by rodičia (sami nakazení atď.) nesúhlasili s podaním vakcíny, mohlo by im hroziť že dieťa bude odňaté, v záujme zamedzenia bezprostredného ohrozenia jeho zdravia, kým sa toto REÁLNE nebezpečenstvo nepominie.

Z toho vyplýva Sandra, že je nepravdepodobné, že by sme prestali mať pod kontrolou ohniská nákaz a vystavovali deti bezohľadne chorobám

erikasadek
20. júl 2010

@latvia ja som si ju vypocula pred rokmi ked niekto v mojom okoli tu hep B mal 😉
dookonca aj C co je ina vec a vidis prezila som to aj moje deti.... 😉

jasne ze sa vsetko podporuje ako ja chripkova vakcina sa vysoko odporuca.. 😉 vsetko sa odporuca vtomto svete a je na nas co si s toho vyberieme a akym smerom pojdeme.. 😉

maggie2
20. júl 2010

@erikasadek presne tak. Môže byť infikovaná slina, o tom niet pochýb. Ale tá slina sa MUSÍ nejak dostať do krvného obehu. A v tom latvia nemá pravdu že stačí slinu potrieť po pokožke a chytne sa to. Je to podobné ako s HIV. To by sme im potom ani ruku podať nemohli ☹

manof
20. júl 2010

@latvia

To by ma vážne zaujímalo, ako sa nakazil chalan od brata. To sa navzájom oslintávajú, alebo používajú tú istú zubnú kefku, alebo ako?

Chceš povedať, že doterajšie známe informácie o tom, ako sa šíri hepB, sú mylné? Alebo ako tomu mám rozumieť?

mataharyy
20. júl 2010

@sandra826 Problém bych viděla v tom že určitá skupina (ta kterou jsi popisovala) na očkování děti stejně nevodí už teď... A nějaká pokuta je opravdu nedere... 😒 Ale jináč je mi jané co jsi tím chtěla říct a více méně s tebou souhlasím.

maggie2
20. júl 2010

teda pardón, latvia o petretí sliny na pokožke nepovedala, ale ako prosím si predstavujeme že tá slina je spôsobilá nakaziť človeka INAK než ako sa dostať do krvného obehu napr. čo i len malou rankou?

maggie2
20. júl 2010

@manof nuž ja som videla kadečo u kadekoho , i spoločné zubné kefky ☹

manof
20. júl 2010

@sandra826
"Stále existuje velmi velka skupina rodicov, ktori s ockovanim suhlasia a vyhovuje im, ze ockovaci kalendar sleduje pediater, ktory ich na vakcinaciu upozorni..tychto ludi nepovazujem za hlupych, neinformovanych ani za nenavidiacich svoje deti..maju svoje presvedcenie tak ako ho mate vy."

Možno nie sú hlúpi, ale neinformovaní sú isto-iste. Inak by k tomu asi mala veľká časť z nich výrazne iný postoj.

sandra826
20. júl 2010

@maggie2
O BCG som sa vyjadrila uz predtym..ze nemozme ani len tusit, ako organizmus 4-rocneho dietata zareaguje, preto s BCG nesuhlasim.
No a k tomu zakonu..ja mam pocit, ze tych VYNIMIEK, ktore by sa museli definovat v ramci ODPORUCENEHO OCKOVANIA by bolo u nas este stale viac, ako ludi, ktori ockovanie odmietaju...mne pride schodnejsie na zaciatok obmedzit pocet povinnych vakcin a dat ludom zakonnu moznost ich odmietnut po dohode s lekarom..
O ohniskach nakazy som nepisala, pretoze to uz nemaju v rukach zmluvni lekari..oni nan len upozornuju a riesi to epidemiologia...
Tie su v zakone definovane presne a myslim, ze to tejto temy nepatria..lebo pri prepuknuti nakazy sa uz velmi polemizovat neda...viem ze mame v svojej podstate rovnake nazory na ockovanie..len cestu, ako to presadit, resp.pravne "ošetriť "..vidime inak 🙂

tean
20. júl 2010

@latvia
ak veris WHO, tak ma vobec neprekvapuju tvoje nazory.
Zisti si osoby a obsadenie WHO, ich spojenie s farma firmami. Potom si nastuduj definiciu pojmu "konflikt zaujmov" a.... a aj tak ti to k nicomu nebude.

@sandra826
paci sa mi tvoj postoj, ze nie si taka extremistka.
Ale kde beries stale tu istotu, ze ak zaockujes cigansku koloniu, nebudu sa sirit choroby.
Na akej studii si postavila tento nazor ??

sandra826
20. júl 2010

@manof
Mas velmi tunelove videnie zamerane len a len na svoju pravdu manof..to je vsetko, co sa na tvoj pripevok da napisat. Presadzujes svoje NIE rovnako agresivne, ako RUVZ presadzuje svoje ANO...a mne je take jednanie proti srsti.

erikasadek
20. júl 2010

zubna kefka holiaci strojcek ziletka, a ine tieto su ako prve poukazovane ze nepouzivat;
zubna kefka logicke kedze kazdy druhy clovek krvaca pri kefovani si zubov jedina tak sa dostane do obehu 😉

a inak kozne kontaktom jedine ze niekto ti pobozka a vylize ruku kde mas ranu alebo koznu trhlinu 😉

inak nie 😉 inak uz som precitala 20 STRANOK LEKARSKYCH A STALE TO ISTE 😉

erikasadek
20. júl 2010

@maggie2 KEBY TOMU TAK BOLO TAK UZ DAVNO sa robi kampan nosit povinne rukavice v autobuse a v dopravnych prostriedkoch 😉 to by bolo chorych 😉

sandra826
20. júl 2010

@tean
Nic take som nenapisala...ockovanie nie je spasa ludstva..zabranit a obmedzit su dve rozne veci..ja som skor poukazovala na to, ze u ludi z romskej osady nemozes ratat s tym, ze sa budu sami zaujimat o ockovanie a preto mi princip dobrovolnosti u nich pride ako neschodna cesta...
Nechcem tu riesit romsku otazku...ale je to rovnake, ako ich povinna skolska dochadzka..skus to nechat na ich dobrovolnosti..pri dobrovolnosti sa ich percento stenci na jednociferne cislo..a ani pri povinnosti nebude dochadzka 100%-na..

maggie2
20. júl 2010

@erikasadek tak tak 😀

maggie2
20. júl 2010

@sandra826 áno, problém je v tom, že ja si myslím, že ÚVZ a MZ si momentálne teraz platné zákony vykladá po svojom a verím riešenie formou podnetu GP aby zasiahol proti šikanovaniu a kriminalizovaniu rodičov.

erikasadek
20. júl 2010

Mesures d’hygiène en cas de contact avec une personne infectée ou si l’on est soi-même infecté

Tout objet souillé de sang (serviette hygiénique, aiguille, fil dentaire, pansements, etc.) doit être placé dans un contenant résistant qui sera jeté et mis hors de la portée de tous.
Tout matériel de toilette (rasoir, brosse à dents, etc.) doit être strictement réservé à son propriétaire.
Remarque. Il n’y a aucun risque de contamination dans les cas suivants : un simple toucher (à condition qu’il n’y ait pas de contact avec une plaie), une toux et des éternuements, un baiser, le contact avec de la sueur, la manipulation d’objets courants (vaisselle, etc.).
nasla som jednu velku strankut len kde je toho vel anebudme to tu davat ale ///
zakladne hygienicke pravidla pri kontakte s postihnutou osobou.../////

takze vsetky predmety ktore su v kontakte so skrvou, uterak, zubna nit; naplaste a podon,e...) musia byt vkladane do kosa na tento ucel a mimo kontakt inych nepostihnutych
vsetko material hygienicky ziletka, zubna kefka, aatd) ma byt len pre potrebu choreho , striktne

poznamka::: ziaden risk contaminacie v pripade, normalneho dotyku ( condicia ze nie je ziadna rana na kozi!)
kasel, kychnutie, bozky kontakt s potom a manipulacia , predmetov, ako taniere pohare.. atd)
co dodat......

tu je zdroj.. lekarska stranka

http://www.passeportsante.net/fr/Maux/Problemes...

maggie2
20. júl 2010

@erikasadek veríme 🙂

erikasadek
20. júl 2010

zabudla som ani pot......... nevadi.. 🙂

bubulka722
20. júl 2010

A čo hovoríte na toto?
Bill Gates přiznal: Vakcíny mají snížit populaci
Multimiliardář a zakládající šéf Microsoftu Bill Gates otevřeně přiznal, že vakcíny a současná zdravotní péče mají za cíl depopulaci planety. Řekl to na únorovém setkání elitní organizace TED.
"Dnešní svět čítá 6,8 miliard lidí. Spěje k devíti miliardám. Jestliže odvedeme velký kus práce díky novým vakcínám, zdravotní péči a reprodukčnímu zdravotnictví, mohli bychom to snížit možná o deset nebo patnáct procent," řekl Gates.

bubelko
20. júl 2010
maggie2
20. júl 2010

@bubulka722 no to je veľmi veľavravné: ako to chceme tými vakcínami znižovať populáciu???? 😨

maggie2
20. júl 2010

@bubelko je to zlá formulácia tam, nákaza môže byť v slinách ale musí prísť tá slina do styku s krvným obehom, to jest ranka v ústach a pod.

erikasadek
20. júl 2010

@bubelko co ti mam nato povedat , idem volat do pasterovho institu ze davaju do sveta zle informacie.... 🙂
a ako ine medecinskle stranky.. co nato povedat....

ako som pisala dva roky som zila s osobou ktora bola infikovana, a nikdy ale nikdy som nedostala cez sliny nic od nej... lekari boli vtedy ako aj teraz tej istej pesnicky ... prenos len cez krv a sexualne a slina jedine ze ide na ranu co je malo pravdepodobne v ten isty cas slintat a a krvacat.. 😉

erikasadek
20. júl 2010

mimochodom autorka starnky je len laik ak sa nemylim.. 😉

bubulka722
20. júl 2010

@maggie2 V prípade záujmu môžem poslať link na video s vyjadreniami Billa Gatesa

erikasadek
20. júl 2010

inak pise sa aj o akupunkture pozor na ihly , len u lekara ktory pouziva ihly jednorazovky sa treba nechet osetrit a nie tie co pouziva stale.. nato pozor..

maggie2
20. júl 2010

@erikasadek ono by o to ani nešlo že je laik, ale autorka neuviedla zdroj odkiaľ čerpala informácie, resp. či článok odniekadiaľ prebrala, resp. či ide o preklad z iného jazyka (tam sa tiež niekedy porobia chyby-v prekladoch)

erikasadek
20. júl 2010

@maggie2 ved to.. ze tam nebol zdroj... 🙂

bubelko
20. júl 2010

@erikasadek ja som predsa nepovedala, ze kazdy kto pride do styku sa musi nakazit. aj moja krstna mama mala zltacku a nikto iny z rodiny ju nedostal.
to bola len jedna stranka, nasla som dalsie aj v inych jazykoch, kde prenos slinami spomenuty je. po francuzsky neviem a ani netvrdim, ze pasteurov institut vydava zle info.
http://www.frauenaerzte-im-netz.de/de_hepatitis...
http://www.g-netz.de/Gesundheit_A-Z/Index_E-H/H...