Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prsky
31. aug 2010

akurat lustrujem tie clanky...no nic moc..par riadkov, zdroj ziadny a odpovede lekarov v diskusiach 😨

vajlikova
31. aug 2010

@blovitc120 aj vy máte problémy?

blovitc120
31. aug 2010

@vajlikova začínam mať pomaly ten pocit bohužiaľ ☹

maggie2
31. aug 2010

@vajlikova na http://www.impfschaden.info/ referujú rodičia o prejavoch vedľajších účinkoch vakcín u svojich detí v Nemecku (bohužiaľ sa dá nastaviť len v nemčine alebo anglicky)

vajlikova
31. aug 2010

@blovitc120 je mi to lúto.

manof
31. aug 2010

@vodicka75
Ale to už v Česku neplatí - Najvyšší správny súd zrušil akékoľvek postihy za neočkovanie v rámci povinného očkovania. Takže Tebou citovaný text je už pasé.

manof
31. aug 2010

@vajlikova
Prítomnosť jedov v mozgu človeka sa určite zistiť dá. Otázkou je, či to zisťovanie ten človek prežije... 😀 😀 😀
(sorry za čierny humor)

manof
31. aug 2010

Stránka "Pravda o Gardasile" dokumentuje úmrtia mladých dievčat spôsobené očkovaním proti HPV:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/stranka-p...

szkatka
1. sep 2010

Ahoj holky
Je-li to ještě možné,tak bych se ráda mezi vás také zařadila i když nejsem slovenka 😉 ,ale rozumím slovensky,protože pocházím od Polských hranic.
Po dlouhé diskuzi jsme se s přítelem rozhodly malou neočkovat a proto mi vaše příspěvky určitě příjdou vhod,jelikož dnes odpoledne se dozvíme reakci Dr.Nestihnu vás dočíst...jen něco a také asi nebudu moct přispívat pravidelně.protože Brigitka je docela náročné dítě.Neohu to dávat do spojitosti s očkování,protože mám rozporuplné pocity,ale ta změna nastala opravdu až po prvním očkování.Do té doby jsme se o to více nezajímali 😅

szkatka
1. sep 2010

@maggie2 Stáhněte si Google Chrome a tam lze nastavit vše do překladu česky i jinak.Je to docela drsné...ty vedlejší účinky 😒

vodicka75
1. sep 2010

@vajlikova, je mozne zistit pritomnost kovov v tele, spominali tu v diskusii Joalis a potom detoxikaciu homeopatikami, co zabralo a zdrav. stav deti sa zlepsuje, alebo som citala o hyperbarickej oxygenoterapii www.hyperbarickakomora.sk
v TV Markiza spominali pripad dievcatka, ktore po ockovani "osleplo" (neviem presne, ci jej ochrnuli ocne nervy...?) a Markiza (Modre z neba) jej bude hradit liecbu v tej hyperbarickej komore.
Tu su indikacne skupiny na liecbu: http://www.hyperbarickakomora.sk/indikacie-hype... - rozne otravy plynmi, formaldehydom (ten byva sucastou vakcin), polyneuropatia zapríčinená liečivom, polyneuropatia zapríčinená inými toxickými látkami, opuch mozgu, mozgový edém,...mnohe z tych indikacii na hyperbaricku oxygenoterapiu najdes v pribalovych letakoch vakcin spomenute ako neziaduce (aj ked ojedinele) ucinky,...

vodicka75
1. sep 2010

Vakcína proti prasacej chrípke má možno vedľajšie účinky (článok)

Európska lieková agentúra (EMA) zahájila revíziu vakcíny proti prasacej chrípke. Obáva sa totiž, že jej užitie sa môže spájať s narkolepsiou u detí, teda záchvatmi krátkotrvajúceho chorobného spánku.

Tento krok prichádza po tom, čo Európska komisia regulátorov poprosila o vyšetrenie správ úradov vo Švédsku a Fínsku, kde sa u menšieho počtu detí po požití očkovacej látky proti prasacej chrípke Pandemrix objavila zriedkavá choroba poruchy spánku narkolepsia. Kvôli nálezu sa následne zakázalo očkovanie detí a mladistvých až do doby prešetrenia prípadov.

Európska lieková agentúra (EMA) schválila Pandemrix v septembri 2009 počas pandémie chrípky H1N1 a užilo ju takmer 31 miliónov Európanov.

http://www.euractiv.sk/veda-a-vyskum/clanok/vak...

vajlikova
1. sep 2010

@vodicka75 Zaujímavé. Ďakujem.

szkatka
1. sep 2010

@manof Postupně vás dočítám.Jasné že jen něco ...přes 500 stran bych asi nezvládla...s dětmi se to nedá.Ale chci se tě zeptat: Ty jsi právnička? Ptám se jen,že dle reakcí máš toho asi hodně nastudovaného.My s přítelem jsme v tomto nováčci a i když máme vůči očkování silné výhrady,tak máme strach z dopadu.Respektive ...na Slovensku to asi chodí jinak ,ale tady v ČR nemůžu najít zatím žádnou skupinu zabývající se tím a podporující rodiče co se rozhodli čelit našemu systému.

angel78
1. sep 2010

@manof takze by sa teoreticky dalo vyhnut ockovaniu tak, ze sa zahlasim do ciech k lekarke s malou a k nej budem chodit ako vseobecnej detskej a uz nemusi byt zaockovana? alebo tym, ze byvame na slovensku musme sa riadit slovenskymi zakonmi, vyhlaskami.. podla mna by sa to takto dalo rekabatit, ci nie?? 😖

kocicinka
1. sep 2010

@szkatka , ta skupina se jmenu je Rozalio
www.rozalio.cz

O možných dopadech nic moc nevím, nám se zatím nic nestalo ...

tean
1. sep 2010

@angel78
vztahuju sa na teba zakony tej krajiny, kde sa prave nachadzas.
Akonahle sa vratis z Ciech na Slovensko, musis sa riadit slovenskymi vseobecne zavaznymi pravnymi predpismi.

@szkatka
manof je chlap 🙂

manof
1. sep 2010

@angel78
Myslím, že keby si chodila k detskej lekárke v Česku, tak by bolo po probléme, lebo lekárka pracujúca v Česku nemá povinnosť hlásiť nič slovenským úradom (podobne Rakúsko či Poľsko), a na oplátku aj keby v CZ pokutovali za neočkovanie, čo už nerobia, tak by neexistoval miestopríslušný český úrad, ktorý by Ťa mohol pokutovať, keďže nemáš trvalé ani prechodné bydlisko v Česku.

Na druhú stranu by bola ale škoda, keby si takýmto prefíkaným ťahom oslabila náš slovenský odpor voči povinnému očkovaniu.

manof
1. sep 2010

@tean
Finta fň ale spočíva v tom, že keby chodila k lekárke v Česku, tak česká lekárka ju môže hlásiť leda tak na českú hygienu, ale tá zase nad ňou nemá nijakú moc (aj keby mohla pokutovať, čo už nemôže), lebo má moc len nad obyvateľmi Česka a ona obyvateľkou Česka nie je. Tzn. ani českých občanov prípadne neohrozuje, tzn. nie je vôbec dôvod, aby ju české úrady "riešili".

manof
1. sep 2010

@szkatka
No a keď si v problematike nová, tak možno nevieš ani o českej Petici za svobodnou volbu v očkování:
http://petice.webnode.cz

Pre prípad nových čitateliek zo Slovenska pre istotu znovu uvádzam odkaz na slovenskú Petíciu za slobodnú voľbu v očkovaní:
http://slobodavockovani.sk/peticia

manof
1. sep 2010

@szkatka
Právnik nie som a právnička už vôbec nie. 😀
Ale povedal som si, že nepoľavím, kým nebude na Slovensku očkovanie dobrovoľné, tak som sa do toho dosť obul. A to si vyžaduje aj nejaký právny prehľad.

manof
1. sep 2010

Vakcíny, z ktorých majú rodičia najväčšie obavy:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/vakciny-z...

szkatka
1. sep 2010

@manof tak to promiň.Ale co tady zrovna studuju všemožně,tak stále povinnost lékařů hlasit vše na hygienu je.Proto hledám co se nám může vše stát.

szkatka
1. sep 2010

@manof ještě jednou omluva za změnu pohlaví 😉

Jinak díky
@kocicinka a ostatním za doporučení různých skupin a odkazů.Nakonec jsem je po x prosezených hodinách našla přes ligu práv apod. Už mi praská hlava ve švech,tak to asi zabalím a půjdu spát.

szkatka
1. sep 2010

@manof Tak to se hodí jelikož doma sice papulu mám,ale na úřadech už mi to tak nejde.Takže počkáme jak se bude vše vyvíjet a případně tě budu šíleně otravovat o rady 😉

A teď už klidnou noc všem.

manof
1. sep 2010

@szkatka
Ale áno, lekár má povinnosť Ťa nahlásiť.
Ale hygiena Ťa od 30.VII.2010 nesmie pokutovať ani inak trestať za neočkovanie, takže jediné, čo Ti hrozí, je že sa to na hygiene dozvedia. Tým to končí.

kocicinka
1. sep 2010

@manof nás třeba lékař nehlásil a říkal, že ani hlásit nebude.

tean
1. sep 2010

@manof
ale ja neriesim, kto ju nahlasi. Ja riesim porusenie predpisov.
Vyhlaska ani zakon sa nezaobera tym, ci chodis tomu alebo inemu lekarovi.
Vyhlaska ti stanovuje nejake prava a povinnosti.
Jedna vec je ako sa o tom na hygiene dozvedia a druha vec je, ze vyhlasku porusila, kedze je obciankou SR a zije tu s nezaockovanym dietatom.

manof
1. sep 2010

@tean
No to je síce pravda, že tú protiústavnú vyhlášku možno poruší - a možno aj nie, keď "prešvihne" lehotu napr. 18 mesiacov veku na 1. očkovanie MMR, tak potom už očkovať nemusí (podľa môjho výkladu) - druhá vec ale je, že ju nebude mať kto nahlásiť a tým pádom sa to ÚVZ nedozvie a ak sa to možno aj dodatočne dozvie, tak možno až po uplynutí premlčacej doby.

Takže tento trik by mohol vyjsť.

manof
1. sep 2010

@kocicinka
V tom prípade zrejme porušil zákon.