Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
23. sep 2010

@eridani j asom ti nasla na fr stranke; j eto len pre dospelych.. 😉
TETAVAX.... co slovenska stranka nepise v zozname mozno s amylim no nevidim... jeTHIOMERSAL: 0,05 MG/0,5ML (CONSERVATEUR)

Composition

ANATOXINE TETANIQUE : 1 DOSE/0,5ML (classe chimique POLYPEPTIDE) : cf spectre (sensibilités et résistances)
SODIUM CHLORURE: 4,5 MG/0,5ML
ALUMINIUM HYDROXYDE
THIOMERSAL: 0,05 MG/0,5ML (CONSERVATEUR)
EAU POUR PREPARATIONS INJECTABLES: QSP0,5 ML (SOLVANT)

petot
23. sep 2010

@erikasadek: Kľudne to tak môže byť, viacero vakcín má v iných jazykoch akosi "bohatšie" zloženie než v slovenskom letáku. Takže thimerosal je v jednej aj druhej. Fuj.

erikasadek
23. sep 2010

@petot ved to ma stve.... 😠 ze slovenske letaky su vzdy neako zvlastne odlahcene oproti originalom, ako aj v kontraindikacnych veciach... 😠

petot
23. sep 2010

@terak: Ja som to zvážil, s pediatričkou máme celkom dobrý vzťah a má naše deti rada. Keď sme sa rozhodli neočkovať, bola trochu napätá atmosféra, ale postupne sme to prekonali.

Ja som sa nijako nehrabal do témy očkovanie, ale keď to poškodilo moje deti a musel som sa rozhodnúť, čo ďalej, tak som zistil, že na nikoho okrem seba sa v tejto otázke nemôžem spoľahnúť, a to mám niekoľko dobrých známych lekárov, a dokonca aj v rodine. Lekári sú jednoducho vychovaní a stále spracúvaní v tom smere, že očkovanie je dobré a vakcíny sú bezpečné. A chýbajú im celkom základné informácie.

maggie2
23. sep 2010

ale inak vo všeobecnosti: je to sranda ako napríklad pokiaľ ide o ochranu spotrebiteľov v obchode, sa dbá na to, aby neboli dovolené také praktiky ako že: môžete si kúpiť jednu vec, pod podmienkou, že zároveň kúpite i druhú vec. Jednoducho ochrana spotrebiteľa takéto praktiky nedovoľuje, že predám Ti tento syr ale musíš kúpiť zároveň i šunku. V zdravotníckej oblasti pokiaĺ ide o dostupnosť monovakcín to zjavne neplatí. Buď zoberieš všetko - alebo nič. Nedáme, nemáme :(

eridani
23. sep 2010

@erikasadek Dakujem. Zlozenie tej vakciny ako ho uvadzaju slovenske stranky som skopirovala v predoslom prispevku. Thiomersal tam uvedeny nie je.

sabiatko
23. sep 2010

@eridani dik. a tie pomocne latky... je to horsie ako v infanrixe? ja nie som chemik, tak mi to moc nehovori. chcela som dat adamka ockovat aspon proti tetanu, ked bude mat rok. ma to dake vedlajsie ucinky? a keby som povedala dokine, ze to chcem dat malemu, tak ona mi to zozenie?

pd900bo
autor
23. sep 2010

@petot urcite si to tu uz pisal ale fakt nemam cas to vsetko citat, tak ak mas chut odpovedz mi.. uz ta nahlasila vasa doktorka? a deje sa nieco okolo toho alebo?.. ja v january rodim v bojniciach a to je riadny stredovek tak uz sa ,,tesim,, na ten randal ked odmietnem..

petot
23. sep 2010

@eridani: Ako som už napísal, ak niečo v slovenskom letáku chýba, čo v zahraničnom je, tak dôveryhodnejší je ten zahraničný. V ŠÚKL majú nejaký Bermudský trojuholník alebo čo, jednoducho miznú veci z príbalových letákov 😠 Ten thimerosal tam pravdepodobne je.

eridani
23. sep 2010

@petot Tomu verim, ze tam je. Ja som zlozenie len skopirovala zo slovenskej stranky a nekontrolovala inde. Az erikasadek to pozrela na francuzskej stranke.

eridani
23. sep 2010

@sabiatko Ako to funguje so zhananim tychto vakcin, to neviem. Zrejme sa to da zohnat v lekarni, ked da lekarka recept. Preberali sme to na poslednych dvoch strankach, ale myslim, ze nikto s tym nema prakticke skusenosti.
Kazda vakcina, teda kazde konvencne liecivo ma mozne negativne vedlajsie ucinky, ide o to minimalizovat ich. Chemik tiez nie som, ale spominany thiomersal je zlucenina ortuti a nezda sa mi vhodne to davat ludom vseobecne a takym malym deto uz vobec nie. Aj ked podla poslednych 'vedeckych' vyskumov to vraj vobec nie je nebezpecne. Co sa tyka zlozenia vakcin a vedlajsich ucinkov, tak nejake materialy na studovanie su tu: http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#mozTocId6...

denduska
23. sep 2010

@eridani ten isty vyrobca distribuuje rovnake lieky pod roznymi nazvami v roznych statoch...to je uplne bezne. O tetavaxe s ortutou som uz raz pisala, este stale je uvedeny na stranke adcc.sk ale uz nema platnu registraciu. Bolo to balenie ked sa z jednej flasticky natahovalo viac davok, preto muselo byt viac konzervantov. Obe vakciny- aj s ortutou aj bez - sa vsak u nas volaju Tetavax. To uz nevravim ze z kazdej je x milion roznych baleni po roznych davkach.
To co pisala Eri je z toho dokumentu z roku 2007 - myslim...vtedy sa tetavax bez ortuti este ani nevyrabal.

Vakcina proti tetanu bez ortuti je Tetavax, ale - len jednodavkove balenie. A druha vec, ze teraz sa tlaci preockovavanie spolu so zaskrtom, a kedze - davka tetanu je rovnaka pre vsetky vekove skupiny ale davka zaskrtu nie - nie je mozne male deti ockovat touto kombinovanou vakcinou. To moze sposobit ze nie vsade bude Tetavax k dispozicii, pretoze sa berie automaticky ze male deti nebudu potrebovat monovakcinu proti tetanu kedze mame povinne hexaockovanie.

dufam to je aspon trochu zrozumitelne 😅 inak uz som ti poslala mail 😉

sabiatko
23. sep 2010

@eridani dakujem, pozriem sa na to.

divoska
23. sep 2010

@eridani lebo som bola este sprosta a myslela si ze zrovna tie dve su najnebezpecnejsie. doktorka nemala uz velmi co riesit, kedze som jej to povedala na rovinu a diplomaticky rovno s tym ze jej naozaj nechcem robit ziadne problemy a som si vedoma co to znamena a kludne to budem riesit s uradmi. takze ziadne sceny ani nic. som zodpovedna ako rodic a aj sa k tomu doznam a nebudem sa teraz snazit sa vykrutit a vymyslat. aspon mame jasno a nebudem sa teraz stresovat kazdy krat ked si na nu spomeniem alebo tam pojdeme na tie povinne poradne. vacsinu veci co sa bude dat budem riesit aj tak homeopatiou takze sa ani nebojim ze by sme tam chodili jak na klavir.

eridani
23. sep 2010

@denduska Dakujem za vysvetlenie aj za mail.

eridani
23. sep 2010

@divoska No hej, to chce najst rozumneho pediatra, len ked ziadneho nepoznam. Chyba je aj vo mne, ze ked sme tam s malym a ten reve (co je vzdy ked sme u nej), tak ja fakt neviem jej nieco diplomaticky vysvetlovat.

erikasadek
23. sep 2010

vedeli ste ze thiomersla je aj v liekoch, ako aj v kvapkach do oci a liekoch tu je list.. 😉 😠
Thiomersal:

Liste des médicaments contenant ou ayant contenu en 2005 la substance : Thiomersal

ATROPINE FAURE 1 % collyre
CONSTRILIA collyre
DACRYOLARMES collyre
DERMACHROME sol p appl cutanée
ENGERIX B 10 µg/0,5 ml susp inj IM Enf/Nour en ser: enfants et adultes (contre l’hépatite B)
ENGERIX B 20 µg/ml susp inj IM Ad en ser: enfants et adultes (contre l’hépatite B)
FLUARIX susp inj SC IM
FLUVIRINE susp inj SC IM
FRAMYXONE sol p instill auriculaire
FUNGIZONE LOTION 3 % susp p appl cutanée
I.R.S. 19 sol p pulv nasale
IMUDON cp à sucer
INDOBIOTIC collyre en fl
INDOCOLLYRE 0,1 % collyre en fl
KERATYL 1 % collyre
NEOSYNEPHRINE FAURE 10% Collyre en sol
NEOSYNEPHRINE FAURE 5% Collyre en sol
OCUFEN 0,03 % collyre en fl
PILOCARPINE FAURE 1 % collyre
PILOCARPINE FAURE 2 % collyre
POLYDEXA sol auriculaire
RIFAMYCINE CHIBRET 1MUI% Collyre
SPIROLEPT 200 M UI/ml susp inj SC
TWINRIX susp inj IM Ad en ser enfants et adultes (contre l’hépatite A)
TWINRIX susp inj IM Enf en ser enfants et adultes (contre l’hépatite A)
VITACIC collyre en unidose
VITARUTINE collyre
VITASEPTOL 0,012% Collyre
VOLTARENE 0,1 % collyre

petot
23. sep 2010

@erikasadek: Dokonca aj v tych testoch na alergie, co sa pichaju do pokozky. 🙄

erikasadek
23. sep 2010

no ved to nasla som toho vela; ale je to vsetko v franine a asi vas to nebude nikho zaujimat tak som len vyhodila toto..
dokonca v aspirine je velak davka vraj hlinnika.. 😠 a nehovorim o pitnej vode tu bol s toho poriadny humbuk ze voda s acisti pitna hlinnikom.. 😠

jonas17
23. sep 2010

prosím vás, ktoré očkovanie má vo vedľajších účinkoch cukrovku?

petot
23. sep 2010

@jonas17: Neoficiálne to podľa niektorých výskumov (napr. Dr. Classen) vyzerá, že do istej miery každé. Oficiálne sa priznáva možná súvislosť pri MMR (podľa príbalovej informácie M-M-R II z USA).

jonas17
23. sep 2010

@petot tak a kedy sa očkuje mmr? teraz už asi je malá zaočkovaná, tak ešte potom v 13-tich rokoch?

jonas17
23. sep 2010

@petot ešte ma zaujíma, aké malo očkovanie na tvoje deti zlé účinky?

eridani
23. sep 2010

@denduska Drobec konecne uz spi, tak mam trochu viacej casu to pozriet. Este raz dakujem, napisala si to ozaj zrozumitelne. Takze z toho mi vychadza, ze Tetavax je monovakcina proti tetanu, je dostupna na Slovensku, je pouzitelna pre male deti a neobsahuje thiomersal. Cize presne to, co sme hladali. 🙂 Aj ked ten hlinik tam nie je nic moc, aspon je to bez ortute.
Monovakcina proti zaskrtu asi neexistuje, ze?

eridani
23. sep 2010

@erikasadek Zaujimavy zoznam, ale z toho co pisala denduska mi vychadza, ze na Slovensku mozu byt tie lieky distribuovane pod inymi nazvami a teda nam to tu nepomoze. ☹ Treba si akurat pamatat, ze si treba dokladne prestudovat pribalovy letak akehokolvek lieku.

denduska
23. sep 2010

@eridani no vyzera to asi ako najlepsia moznost. Zaskrt samostatne sa uz vobec nerobi... robi sa zaskrt-tetanus v davke pre deti ale zatial len v USA 😀 🙄 Pre mna by toto bola idealna vakcina, preto stale dufam a cakam ze zacnu robit aj pre europsky trh - malinku aj tak dam ockovat najskor po roku tak mam este pol roka. Ale stale sa neviem rozhybat ze by som si sla aspon ten tetavax objednat do lekarne, magistra sice vravela ze je, ale co ked sa pomaly minie..hm...
ozaj a este som chcela ze uz ani Alteana sa nerobi pokial viem....to len pre info.

sisinka76
23. sep 2010

@petot to myslis vazne, ze aj v tych testoch na alergiu je to svinstvo? prosim, odkial to mas? Samka cakaju tie testy buduci tyzden a som normalne zhrozena z toho teraz 😲 chudak, dost co ma stale nejake problemy, celkovo ma oslabenu imunitu ☹
@jonas17 mmr sa ockuje v 15. mesiacoch

denduska
23. sep 2010

no z mojej skromnej franiny mi vychadza ze su tam nejake vakciny, kvapky do oci, daco do usi...skor len take lokalne chvalabohu..

denduska
23. sep 2010

teda okrem vakcin samozrejme...pisem uz jak hotentot...

eridani
23. sep 2010

@erikasadek Pitna voda je kapitola sama o sebe. 😅 Nachadzaju sa v nej okrem ineho zvysky antikoncepcie, antibiotik, antidepresiv, atd. Vodarne ani UVZ toto nemeraju ani neskumaju, len UVZ vsetkym odkazuje: 'Pitná voda momentálne je naozaj vyhovujúca, nezávadná, takže ľudia sa nemajú čoho obávať.' 🙂
http://www.copijeme.sk/kde-az-koncia-nase-lieky