Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerrymona
30. sep 2010

@maggie2 ty zijes v rakusku?
ja tu zijem a som tomu rada. asi pred mesiacom sme s mm prisli na tieto veci o ockovani a nase dieta, ktore sa narodi, urcite ockovat nedame. boli sme na jednej prednaske o ockovani (prednasajuci sice nebol ten naj naj), ale bolo to zaujimave, vypocut si to. zial su mnohi neinformovani a este väcsia skoda je, ze sa informovat nechcu. 😒
v rakusku dostane dieta do dvoch rokov az 45 ockovacich latok !!!!!!!!!!!!. hrozne. jednemu lekarovi, ktory sa to vsetko zacal pozornejsie sledovat a potom sa k tomu postavil tak, ze on ockovat nebude, odobrali licenciu. 😖 to hovori za vsetko.

petot
30. sep 2010

@sorciera24, @svetluska4: Keď moje deti dostali ovčie kiahne, tak som sa nebál, že ochoriem, bol som len trochu vzrušený, že na vlastnej koži otestujem Klennerove metódy. Ale nedostal som, a tak som ich nasadil aspoň u detí. A výsledok dávok vitamínu C cca 1g každé 2-4h bol, že sa hneď prestali tvoriť nové vyrážky a tie, čo už boli, začali rýchlo miznúť bez krustovatenia. Tých zopár "vyzretých" tiež mizlo a za 4 dni bolo po kiahňach (pri nižších dávkach to trvalo dlhšie). Deti sa dostali do úplnej pohody, dobre pili, boli aktívne. Bol to totálny obrat v priebehu ochorenia. Chorobu prekonali, potrénovali imunitný systém a už sú natrvalo odolné a najmä viem, že som do nich nedal napichať nejaké sajrajty.

Týmto som chcel ilustrovať len toľko, že v očkovaní nás často ženie najmä strach. To je dobrý marketingový prostriedok. Keď človek nemá strach, a má navyše informácie o možnostiach liečby, tak na strach a očkovanie ani nepomyslí. Vakcína nechráni doživotne, ale ak vôbec, tak len pár rokov. Okrem toho má nežiaduce účinky, ktoré môžu byť závažnejšie než ochorenie samotné.

Prípadnú diskusiu na tému liečby céčkom prosím už vo vlákne https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

jerrymona
30. sep 2010

@petot to si kupil normalny vitamin C z lekarne a podaval detom? alebo to ma este iny nazov.

jerrymona
30. sep 2010

@petot pozerala som. hlavne posledne dve stranky. takze sa jedna o ten vitamic C z dm-ka? 😕

blovitc120
30. sep 2010

@sorciera24 ani MM nemal kiahne a neriešime to, ak ich má dostať, dostane ich aj v nákupnom centre alebo v čakárni u lekárky. TIež budem liečiť C, nebudeme isto očkovať ani dieťa ani jeho.

petot
30. sep 2010

@blovitc120 tak veru..

jonas17
30. sep 2010

pozeráte stv 1?

jonas17
30. sep 2010

to bola pecka, ten Rus! 😀

zelmirka1
30. sep 2010

co bolo ? ja som pozerala markizu hovorili o ockovani proti chripke

jonas17
30. sep 2010

aj na stv.a vraj polio zmizla vdaka očkovaniu a ľudia nemajú voči vakcíne výhrady.niečo v tom zmysle.a samozrejme, treba sa očkovať.ten pekný mladý muž je kto? nevidela som to od začiatku.

tean
30. sep 2010

@jonas17
ten mlady muz je Valentino Vranic ak sa nemylim.
www.rizikaockovania.sk
Dnes som nestihol ani spravy na markize a z toho STV som videl iba posledne 2 minuty.
Budem musiet zase navstivit archiv markizy a STV a cele si to pozriet.

teri3
30. sep 2010

ahojte, v akej relácii na STV hovorili o tom očkovaní?

mataharyy
30. sep 2010

Dámský klub, či piknik klub, nejsem si jistá zaznamenala jsem to náhodou 😉

manof
1. okt 2010

@lias
Takéto "neformálne združenia rodičov", ktoré si môžu dovoliť reklamnú kampaň, sú veľmi často financované výrobcami liekov. Podobne to býva u onkologických pacientov (financujú výrobcovia chemoterapie) a ďalších.

Je to pomerne účinný trik, ako zakamuflovať, že ide len a len o prachy.

manof
1. okt 2010

@divoska
Nie sú podstatní zakladatelia, ale zdroje financovania.

manof
1. okt 2010

@zelmirka1
No ja som tiež nechcel spávať v škôlke a moja staršia dcérenka (2,5 roka) už nejaký čas tiež cez deň nechce spávať.

Ale teraz by mi veru bodlo po obede si zdriemnuť. 🙂
Nuž, mladosť - pochabosť. 🙂

manof
1. okt 2010

@svetluska4

Huh, prečo drobca a nie manžela zaočkovať? Toto mi nejak nedáva zmysel.

manof
1. okt 2010

@sorciera24
No tak sa s tým druhým dieťaťom poponáhľajte, kým malý nedostane kiahne. 🙂

manof
1. okt 2010

@olina.s
Slovenská verzia toho manuálu je tu:
http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...

manof
1. okt 2010
manof
1. okt 2010

Dojčenie je pri predchádzaní nákazám lepšie než očkovanie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dojcenie-je...

tean
1. okt 2010

@teri3
tu by to malo byt
http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-a-komentare
v case pisania tohto prispevku to tam este nebolo, ale v priebehu 1-2 dni sa to tam objavi

teri3
1. okt 2010

@tean vďaka 😉

roo
1. okt 2010

Ja som sa dnes dozvedela od ucitelky v skolke, ze hlasili jedni rodici kiahne u ich deti. Normalne, kebyze nemam mesiac pred porodom, ideme ku nim na navstevu 😎 My s muzom sme uz obaja kiahne mali ako deti.

olina.s
1. okt 2010

Posílám vám odkaz na jednu diskuzi........ http://www.novinky.cz/diskuse?id=212535&article...

oscarka3
1. okt 2010

u nás mali asi min.rok kiahne deti v škôlke a aj pár dospelých dostalo,ale zvládli bez problémov