Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
11. nov 2010

Kto chcel ísť a nebol, môže si aspoň v krátkosti prečítať, ako bolo:

O prednáške Johna Virapena v Bratislave:
http://www.slobodavockovani.sk/news/o-prednaske...

Ako bolo na besedách v Lučenci a Banskej Bystrici 9.XI.2010:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-bolo-na...

Ak ste naopak boli, môžete napísať svoje dojmy v diskusii pod vyššie uvedenými článkami.

manof
11. nov 2010

Očkovacie látky v "povinnom" očkovaní na Slovensku:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

kkkika
11. nov 2010

@manof ja len tak si dovolím poopraviť článok o Virapenovi - "Miestnosť bola takmer plná a celú prednášku tlmočila profesionálna prekladateľka." - nie profesionálna prekladateľka, ale profesionálna tlmočníčka 😉 prekladatelia prekladajú písomne, tlmočníci ústne. To len malý detail 😉 som od fachu tak viem, o čom hovorím.

manof
11. nov 2010

@kkkika
OK, opravím.

A keď si od fachu, nevedela by si mi zohnať nejakú robotu - preklady (nie tlmočenie) z EN do SK alebo korektúry SK?

kkkika
11. nov 2010

@manof budem sa snažiť, no nič nesľubujem, keďže teraz je prekladateľov plná... hmm... plný trh 😔

jonas17
11. nov 2010

@lucula73 no, dobre, ale ja mám ako zistiť, či má dieťa predispozíciu na cukrovku? v rodine ju nemá široko-daleko nikto, starí rodičia poumierali v priemere 80-roční,dokonca ani stareckú.žijeme zdravo, jeme veľmi veľa ovocia a zeleniny, deti nie sú chorľavé, otužujeme sa, nemávame chrípky, športujeme, tak nech mi RUVZ povie, pred tým, ako mi zaočkuje dalšie dieťa, či má tú predispozíciu!
to je len tak teraz mám kričať od zlosti ? že sa nám to stalo. 😠

kkkika
11. nov 2010

@jonas17 u nás sú tiež všetci zdraví, moji rodičia ma odmalička viedli k zdravej strave, nikdy som ani chrípku nemala a toť v 11tich rokoch mi diagnostikovali diabetes. Takže tak 😉

manof
11. nov 2010

@kkkika
Zrovna v roku, ktorý figuruje v očkovacom kalendári...
Ako na potvoru...
To sú náhodičky, čo?

Ale poriadne to naštve a rozhodne by som nechcel byť (čo sa týka tej cukrovky) v Tvojej koži.

Ja mám taký pocit, že tá genetická predispozícia je vo väčšine prípadov iba hlúpa výhovorka, lebo vakcíny sú predsa dokonalé, iba ľudia nie sú dosť dokonalí na to, aby ich podanie prežili bez nežiadúcich následkov. Trochu pomýlená logika, ale čo čakať od "odborníkov", podľa ktorých je vedou viera v autority (viď: http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-bolo-na... )

Inak vopred ďakujem za akúkoľvek prípadnú pomoc s džobom.

jonas17
11. nov 2010

@kkkika no a teraz v Reflexe bolo jedno dievčatko, ktoré v piatich rokoch dostalo cukrovku a upadlo do komy.V bdelej kome dodnes, je to už vraj 11 rokov. Dakujem Bohu, že môj syn to prežil lepšie.

petot
11. nov 2010

@jonas17 V piatich rokoch pred podanim vakciny DTP-IPV, alebo v piatich rokoch po podani vakciny DTP-IPV? 🙄

jonas17
11. nov 2010

@petot jasné, že toto nepovedali, určite malo to dieťa " predispozíciu" na cukrovku.neviem, koľko detí treba ešte dokaličiť, aby sa s tým očkovaním niečo začalo robiť.nechcem byť hnusná, ale asi musí ochorieť dieťa nejakéého pána ministra, aby sa dačo pohlo,alebo dieťa pána Vyrábača vakcín.

teodorka
11. nov 2010

@jonas17 myslim ze dieta pana vyrabaca vakcin nebolo nikdy ockovane 😎

kkkika
11. nov 2010

@manof veď predsa to bola jedine časová zhoda, to predsa nevieš???? 😠 😉
Aaaale zas, cukrovka nie je až tak strašná vec, mám super rodinu a zdravú dcérku, mám byť za čo vďačná a môj život je rovnako 100 percentný, ako život kohokoľvek iného bez cukrovky.

jonas17
11. nov 2010

@kkkika gratulujem, že to tak berieš.aká je pravdepodobnosť, že ochorie aj tvoje dieťa na cukrovku? povedal ti to dakto? mne bolo povedané, ked som sa pýtala, či aj dalšie moje dieťa môže dostať cukrovku, tak vraj majú skúsenosti, že skôr to dostane neskôr rodič. ale ten asi až stareckú.

kkkika
11. nov 2010

@jonas17 pravdepodobnosť, že moja dcéra dostane cukrovku, je taká, ako u zdravých mamičiek. Kdesi som to videla aj percentuálne vyjadrené, no už si to nepamätám. Horšie skôr je, keď je otec diabetik (to je tuším 7-15 percentná pravdepodobnosť), najhoršie je, ak sú obaja rodičia diabetici (tuším vyše 25 percent, no NIE som si istá, tak tieto čísla ber trošku s rezervou). Poznám aj manželov, ktorí majú obaja cukrovku a majú 2 zdravé deti. Ja by som sa hrozby cukrovky u môjho dieťaťa nebála a ak by ju dostala, nedávala by som to do súvislosti s mojou diagnózou.

jonas17
11. nov 2010

@kkkika no, ved to ma zaujíma, že taká cukrovka,akú máš ty a môj syn, tá by sa asi nemala dediť,nie?

kkkika
11. nov 2010

@jonas17 nie, to sa nededí 🙂

miliharmi
11. nov 2010

@jonas17 Mě by zajímalo, jakou predispozici měla naše malá 😒 Všichni tvrdili, že nebýt té porušené imunity, tak by takhle nereagovala. Měla dost porušenou imunitu, aby dostala vzácnou formu encefalitidy, ale ne dost, aby ji neočkovali. Taky mě někdy popadá děsný vztek, nejvíc ale sama na sebe, neměla jsem spoléhat a slepě důvěřovat, moje vina je v tom, že jsem jako většina přenechávala odpovědnost za zdraví svých dětí na doktorech, jenže nakonec si zodpovědnost i důsledky neseme každý sám za naše děti, proto to nemůžeme jen tak hodit na doktory, člověk musí sám hledat a sám se rozhodovat.

jonas17
11. nov 2010

@miliharmi vôbec sa ti nečudujem, že máš zlosť. mna keby teraz niekto nútil malú zaočkovať, tak bojujem ako levica.a žiadna lekárka ma nepresvedčí, aby som zmenila názor. už som si dosť pobabrala detí.môj starší syn má dyslexiu a má problémy s učením, celý život sa s tým trápime. a pritom,ked bol maličký, všetko pekne chápal, bol šikovný, možno to s tým nemá nič spoločné, ale čo ked? ved moja dcéra má osem mesiacov a už brala anitibiotiká, kvôli hnačkám po očkovaní, lieky na teplotu, tiež po očkovaní, pritom je to zdravé dieťa, a keby nebolo očkovania, tak do toho malého telíčka som nemusela nič pchať.a potom dôveruj lekárom.

manof
11. nov 2010

@kkkika
No nič v zlom, ale čítal som kdesi, o koľko je v priemere život diabetika kratší než život nediabetika. A javilo sa mi to byť dosť veľké číslo.

Pravda, ak Ti to nevadí, tak to je druhá vec, ale mne by to možno vadilo. Závisí od toho, aký bude svet v čase, keď sa bude Zubatá obšmietať okolo mňa, možno ma to nebude baviť naťahovať, ale možno aj hej - to teraz neviem.

Každopádne je to vážna zdravotná komplikácia s ďalekosiahlymi dopadmi, či už si sa to naučila brať v pohode alebo nie. Obzvlášť mrzké to je u detí - čím mladšie, tým horšie.

manof
11. nov 2010

Očkovanie - iba veda?
Zamyslenie nad náboženskými rysmi očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-i...

kkkika
11. nov 2010

@manof vieš, v podstate nikdy nevieme, kedy na nás padne plafón alebo kedy nás zrazí autobus 😉 takže ja si myslím, že treba robiť všetko preto, aby zdravotné výsledky boli čo najlepšie a treba byť nad vecou 😉

jonas17
11. nov 2010

@manof ale toto nechceme počúvať, že život bude kratší. ked sa dodržiava diéta a životospráva, tak dnes už aj diabetici majú šancu na dlhýýýý život, mne zase kadžý diabetolog vravel, že dnes sa dožívajú ako zdraví ľudia.čítala som rozhovor s jedným úžasným detským diabetologom, funguje v centre v Ľubochni, on to vravel tiež.

jonas17
11. nov 2010

@kkkika pekne si to povedala 😉 môj syn tak dodržiava diétu, že má glykémie ako zdravý. musíme tú cukrovku už prijať, čo s ňou, inak nebude. 😠

kkkika
11. nov 2010

@jonas17 ja keď som bola tehotná, tak som mala také vzorové glykémie, že dovidenia. No...chcela som si to udržať aj teraz po pôrode ale trochu som poľavila 😎 a všetko závisí aj od konkrétneho organizmu, sú ľudia, čo na to kašlú a sú ok a sú takí, čo sa snažia a majú komplikácie. Ťažko generalizovať.

petot
11. nov 2010

@manof Nuž, naposledy som videl asi také čísla, že predpokladaná dĺžka života diabetika s diagnózou od detstva je cca -20 rokov oproti priemeru a diabetika s diagnózou od dospelosti cca -10 rokov. Príčinou sú najmä diabetické komplikácie.

Takže ak teraz dostávajú cukrovku deti, a sú ich už rádovo promile, tak je to skutočne dosť vážny dôvod na zamyslenie. Ale nerobím si ilúzie, že by niekto zodpovedný verejne priznal, že to spôsobili vakcíny, hoci nepriamych dôkazov sa nájde dosť.

Samozrejme, toto sú len štatistiky. Nikto nevie, dokedy tu bude, a okrem toho, diabetickým komplikáciám sa dá účinne predchádzať, dokonca účinnejšie, než tvrdí hlavnoprúdová medicína. To je však už iná téma.

heleniatko
11. nov 2010

tot je asi trochu o historii vasho protiockovacieho hnutia: " V roce 1998 publikoval doktor Andrew Wakefield v renomovaném vědeckém časopise Lancet studii, která naznačovala souvislost mezi očkováním a autismem. Wakefield se stal ikonou antivakcinačního hnutí, které mělo v některých zemích za následek odmítání očkování a vzestup nemocí jako jsou spalničky. Vlna následných studií Wakefieldovy výsledky nepotvrdila, závěr byl, že vakcína nezpůsobuje ani nezvyšuje riziko autismu. Ba co víc, na doktora Wakefielda se sesypala lavina kritiky, ukázalo se, že jeho studie byla placena právníky, kteří chtěli prokázat, že vakcíny způsobují autismus, šlo tedy o konflikt zájmů. Ukázalo se navíc, že data ve Wakefieldově studii jsou nepřesná, či přímo zfalšovaná. Tvrdil například, že u jednoho z dětí se poruchy chování začaly objevovat týden po očkování. Lékařské záznamy chlapce ale ukázaly, že již 10 týdnů před injekcí měla jeho matka podezření, že dítě má problémy se sluchem, což jsou klasické první příznaky autismu. Jestliže ale dítě trpělo autismem již před očkováním, těžko mohla vakcína způsobit jeho nemoc. Problémy s Wakefieldovým článkem v Lancetu byly zkrátka tak velké, že se od studie nakonec distancovala většina spoluautorů a nakonec i samotný časopis Lancet stáhnul článek z publikačního záznamu. Podle závěrů vyšetřování General Medical Council Wakefield při provádění svého výzkumu postupoval "nečestně a nezodpovědně," mezi jeho prohřešky bylo i to, že na oslavě narozenin svého syna mámil po přitomných dětech krevní vzorky za peníze (5 liber), podroboval autustické děti invazivním procedůrám, které nebyly nutné, často za cenu závažných zdravotních komplikací. Tento šarlatán a podvodník je přitom stále antivakcinační komunitou považován za hrdinu a jeho zdiskreditovaná studie považována za důkaz, že vakcíny způsobují autismus." http://polach.blog.idnes.cz/c/147186/Vek-popira...

atana
12. nov 2010

Ahojte. Davam tu jedno info o prednaske v Ke.
Dotycna Dr. Je momentalne v Ke velmi uznavana. Zovsadial pocuemj na nu odporucania.

SRDEČNE VÁS POZÝVAME NA PREDNÁŠKU

OČKOVANIE - NEOČKOVANIE

Samostatná prednáška sa uskutoční vrámci 6-mesačného kurzu "Domáca homeopatia" 21.11.2010 o 13,00 hodine

v materskom centre DELFÍNIK na Laboreckej 2 v Košiciach.

Na prednáške sa môžete dozvedieť viac o očkovaní, očkovacích látkach, o rizikách spojených s očkovaním, ale aj s neočkovaním a o prípadnej terapii ochorení vzniknutých z očkovania.

Prednášajúca: Dr. Jana KOLENOVÁ hom.
klasický homeopat
Vstup : 2 Eura
Prednáška trvá cca do 17,00
V priebehu prednášky sa bude premietať krátky dokument, ktorý vysielala STV2 a záujemcovia si budú môcť pozrieť aj záznam prednášky Anity Petek-Dimmer zo Švajčiarska, odborníčky na riziká očkovania, Očkovanie: zmysel alebo nezmysel? ( s titulkami) (Táto prednáška je voľne dostupná na internete.)

--
www.homeopat-kurzy.sk

miliharmi
12. nov 2010

@heleniatko Manof tady již několikrát k tomuto psal a dával tento odkaz:
http://www.slobodavockovani.sk/news/wakefield-d...
Určitě by ti ostatní mohli poskytnout ještě další odkazy.

Pročetla jsem to a musím říct, že pokud nemůžu věřit dr. Wakefieldovi, stejně tak ani jeho odpůrcům. Silná prohlášení, která používá autor tebou uvedeného článku, nic neznamenají, neuvádí totiž nic, co by je prokazovalo.
Nakonec pokud chceš riskovat autismus u svého dítěte kvůli spalničkám, zarděnkám, příušnicim, tak ako sa hovorí po slovensky, nech sa páči, 😉 nikdo ti v tom nebrání, ale kde berete ospravedlnění k tomu nutit do takového rizika druhé?

vodicka75
12. nov 2010

@lucula73, dopadnut ako ty na RUVZ je mojim snom 😀
Inak, nie je nahodou tento novy hlavny hygienik prave z RUVZ Prievidza? Ci to tam figuroval jeho menovec?
Kiez by bol aj on obdareny zdravym rozumom 🙂
@lucula73, pred 2 rokmi bola nasa dcerka ockovana D.T.COQ-om, o ktorom sa docitas, ze obsahovalo horsie humusoviny (tiomersal, formaldehyd, hlinik) ako novsie vakciny, tak si vydychni a dakuj, ze vas to obislo.
@heleniatko, spajas hrusky s jablkami, ako su rodicia deti z GIT problemami z Anglicka prepojeni s rodicmi odmietajucimi ockovanie na Slovensku? Zeby nas Anglicania sponzorovali? 😀 😀
A ked su studie platene vyrobcom vakciny uz sa o konflikt zaujmov nejedna? 😅
Tusim mas v rodine niekoho z lekarskeho prostredia, ak si ta dobre pamatam,...polozte si otazku, ako moze lekar zistit, ci sa v crevach nachadza ten-ktory virus (tusim Wakefield nasiel ten vakcinacny)...teraz sa robia malym detom invazivne vysetrenia criev ako na beziacom pase (biopsia, kolonoskopia...)...je to eticke,...neda sa to inak?