Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

veronika81
5. jan 2011

a opíšte mi prosím niekto, ako má vyzerať tá jazva po BCG vakcíne u cca. dvojročného dieťaťa, resp. aké to majú vaše deti?

pia22
5. jan 2011

@veronika81 nas ma 15 mes. a jazva je bleda, bledsia ako zvysok koze, mierne vypukla, velkost do 0,5 cm.

veronika81
5. jan 2011

@pia22 ďakujem, tak malý má presný opak.. má tam nerovnomernú priehlbinu (tá je tak do 0,5cm) a okolo má červený fľak, priemer cca. 2-3cm. Tak neviem, či je toto v poriadku..
Ja som sa nad tým nikdy nepozastavovala, myslela som, že to také má byť, ale suseda to minule videla a veľmi sa čudovala, že oni to také nemali.

jonas17
5. jan 2011

@manof existuje aj tu nejaká inkubačná doba, pri zaočkovaných deťoch MMR, teda, ked kámoška dala svoje dieťa zaočkovať, my nie, tak mali by sme sa im vyhnúť po nejaký čas?

denduska
5. jan 2011

@veronika81 nastastie nie 😉 ja by som to nedokazala, to je asi jediny odbor od ktoreho som od zaciatku uplne bocila. Raz zo mna bude anesteziolog...ak sa tam vratim vobec, s dvoma detmi nic-moc robota. Inac mam zopar byvalych spoluziakov ktori pediatriu zavesili po par rokoch na klinec..ze na to nemaju zaludok?..nervy? hm 😒

denduska
5. jan 2011

a este dcera ma tu jazvu po BCG asi 0,5 cm, biela a je to pod rovinou koze, nie vypukla.

manof
5. jan 2011

@nellina
Ťažké prípady imunodeficiencie možno do škôlky nechodia, ale napr. deti s ľahšími neurologickými poruchami áno. Takže je to len tak napol pravda.

manof
5. jan 2011

@maroli
@bambi2
Keď to zoberieme do dôsledkov, tak na pneumokoky u nás už aj pred očkovaním zomieralo pár ľudí ročne (do 10). Na chrípku niekoľko desiatok až stoviek. Takže chrípka je na Slovensku smrteľnejšia než pneumokoky. Logicky by teda mali byť razantnejší v represii proti šíreniu chrípky než proti šíreniu pneumokokov.

Alebo som niekde v tejto úvahe urobil chybu?

manof
5. jan 2011

@denduska
To mala byť irónia, alebo si to myslela naozaj vážne, že:
" ja si myslim ze deti ktore nemozu byt ockovane zo zdravotnych dovodov bud neexistuju a ak hej tak je to naozaj tak vazny imunodeficit ze tam ozaj nemozu chodit. Kazde dieta ktore je schopne byt v kolektive ma imunitu natolko silnu aby bolo schopne ockovania"
?

Ak to druhé, tak Ti na to niečo poviem, ale dúfam, že si to myslela len ironicky.

manof
5. jan 2011

@jonas17
No tak oni sú to v podstate normálne vírusy, len sú nejak oslabené. Predpokladám, že inkubačná doba sa tým oslabením nemení, takže asi platia normálne inkubačné doby pre divoké verzie osýpok, príušníc a ružienky.

Ale ruku do ohňa za to nedám.

denduska
6. jan 2011

@manof myslela som to tak ako sa to na Slovensku prezentuje 😉

manof
6. jan 2011

@denduska
OK, lebo už som Ti na to chcel napísať plamennú reč, ale som sa zháčil, že Ty snáď takéto žvásty nemôžeš myslieť vážne.

denduska
6. jan 2011

@manof 😀 ja som sa len na to skusila pozriet ocami druhej strany..akoby som asi cloveka presvedcila na to ockovanie 😅
este sa opytam teba aj @petot - citala som davnejsie ze u deti ktore prekonaju osypky je nizsie riziko rozvoja atopickeho ekzemu. A co deti co ten ekzem uz maju? moze im prekonanie osypok pomoct? alebo ich este viac doriadi? 😕

petot
6. jan 2011

@usiko Najnovšie poznatky sú také, že po následkoch BCG vakcíny sa aspoň pol roka po ich úplnom doliečení neodporúča ďalšie očkovanie, ináč hrozí, že sa BCG komplikácie vrátia, možno aj v horšej podobe. Žiaľ, v praxi sa to nie vždy dodržiava.

petot
6. jan 2011

@denduska Pokiaľ viem, u atopických detí prekonanie osýpok spôsobuje zmiernenie ekzémov, u astmatikov zase prekonanie čierneho kašľa zmiernenie astmy. Možno tie choroby tak precvičia imunitný systém, že sa vráti trochu bližšie k normálnemu stavu Th1/Th2.

petot
6. jan 2011

@denduska Avšak čo Ti v tejto súvislosti neviem povedať, či má takýto vplyv aj zrýchlené prekonanie týchto ochorení pod ráznou liečbou vitamínom C. 😀 Prinajmenšom, Klenner uvádzal, že takéto skrátenie osýpok zrejme nemá vplyv na vytvorenie imunity. Ale o vplyve na ekzémy nehovoril nič...

manof
6. jan 2011

@denduska
Z viacerých zdrojov som čítal, že prekonanie osýpok neraz aj úplne vyrieši atopický ekzém alebo aj iné alergické prejavy. A taktiež, že je prevenciou rakoviny, alergií a iných chronických potvor.

Problém je, že dnes už dosť dobre nie je od koho osýpky chytiť. Teda aspoň na Slovensku za posledný rok.

manof
6. jan 2011

"Pokuste se projít životem bez zaplacení vašich poplatků moderní medicíně! Nikdo neprojde bez toho, aby byl ponořen či postříkán již zmiňovanými "svěcenými vodami moderní medicíny": očkování, fluorizace vody, infuzní roztoky a dusičnan stříbrný. Objektivně řečeno, všechny tyto látky mají diskutabilní bezpečnost i význam. Nicméně, moderní medicína je povýšila na "posvátné". Nejen, že pro "věřící" mají tyto látky velkou moc, ale je tabu je zpochybňovat nebo do nich zasahovat. Musí s nimi být zacházeno pouze s úctou. Jsou udržovány ve své "svatosti" zákony obecnými stejně tak jako "zákony církve medicíny".
Inkvizice církvi usnadňuje diskreditovat a zbavit práv konkurenční církve jednoduše prohlášením konkurenčních obřadů za kacířství. Jakákoli skupina lidí, myšlenek a praktik, která může ovlivnit zdraví, včetně tradičních náboženství a rodiny, je atakována.
Inkvizice dává moderní medicíně moc potřebnou k soudnímu stíhání konkurence posílenou mocí zákona stojící za ní. Pokud má lékař "podezření", že je dítě obětí zneužívání, má od státu moc uvěznit dítě v nemocnici. A co zabrání lékaři vyslovit podezření na zneužívání dítěte v celé řade situací, kdy je moc lékaře ohrožena? Mnoho lidí v současnosti obchází zákonné očkování falšováním záznamů, nebo využívají chabého prosazování školskými úřady. Co by se stalo, kdyby obě strany trvaly na svém, rodiče by odmítli ustoupit a škola odmítla dítě přijmout? Co odradí lékaře od obvinění rodičů ze zneužívání, odebrání dětí, nebo alespoň jejich represívního pokutování?"

Dr. Robert S. Mendelsohn: "Nevěř doktorům!" (str. 292 a 293)
http://www.dary-zivota.sk/products/never-doktorum/

"Přijmout zodpovědnost za své zdraví a zdraví své rodiny představuje politický čin. Alespoň dokud moderní medicína využívá politické moci k uskutečnění svých útoků na práva jednotlivců i rodin na rozhodování o svém zdraví. Náš samotný akt závazku rodině jako jednotce zdraví a komunitě jako skupině rodin je politický, protože odolává názoru, že jednotlivec je jednotkou zdraví stejně jako společnosti."

tamže, str. 308

A najlepšie na tom je, že anglická pôvodina bola napísaná už pred 30 rokmi!

Dúfam, že vás už neotravujem citátmi z tejto knihy. Mne teda pripadá byť úplne geniálna. Dr. Mendelsohna by som vyhlásil za Najzaslúžilejšieho Američana 20. storočia.

maroli
6. jan 2011

@manof ked to citam depka ma chyta.. ☹

boddez
6. jan 2011

ked sa podelim z niekim z tým že moja dcerka nebola a ani nebude očkovana...dobre že ma neukamenuju... 😖 😖 😖
viem že robim pre voje dieťa dobre...ale to vela ludi necháápe..a už som nezodpovedny a moje dieta je chudatko..🙂 je mi to niekedy až smiešne nikdy som nikomu nevravel musis nedat očkovať...len som povedal že sofinka očkovana nebude...fuu no ale tie reakcie...vravim ukamenovať fuuj mi na usta...🙂)) 🙂 🙂 🙂 🙂
ludia nevedia rešpektovať môj názor?...ale slepo veria povinnej DOGE o očkovaní...🙂

martinka1981
6. jan 2011

@boddez ja to už radšej nikomu nehovorim 😖 ,alebo poviem že zatial očkovana nieje.

boddez
6. jan 2011

@martinka1981 slepo veria dogme...o očkovaní...ale je smutne že to je len o osočovani a o komentároch ako je si nezodpovedny a chudatko male..ako jej to môžeš urobit ohrozujes okolie...taketo žvasty počuvam den čo den...nikto si neprestuduje članky ktore napriklad zdielam kazdy hned osočuje preo sa takýmto ludom len pousmejem a poviem nech sa páči dajte sa zaočkovať...ale nehajte ma sa slobodne rozhodnuť...neubližujem svojej dcerke ma pol roka je zdrava plna života nema v sebe ziadne očkovacie hnusy...nebola ani raz chorá...porovnanie ine pol rocne deti očkovane zdravou vakccinou 🙂 su chore dva krat do mesiaca a to nevravim že ked pridu do škôlky...tam sa na očkovane dieta nalepí každa nadccha..každy virus..🙂 prečo?..pretože maju organizmus oslabeny minimalne 10druhmi vakcin...ale to si nikto nepripusti...lebo to je normalne.. 🙂 🙂

boddez
6. jan 2011

akurát teraz mi jedna piše ...to že jej odmietaš sa samej rozhodnut sa dat zaočkovat je od teba hlupe..a to jej nedovoliš ani sa zaočkovať proti rakovine krčka maternice?...ach bože...niekedy naozaj ..nevedomost..a slepa viera v dobro očkovania hraniči až z hluposťou..ale to už som hnusny...bože krčok maternice..očkovanie...najvačši humus..pracoval som na onkologii..ale tak dať si do tela vočkovať...rakovinku..to už je až nezodpovedne

bambi2
6. jan 2011

@boddez nic si z toho nerob... 🙂 aj mna za to odsudzuju kamaratky a nechcu sa stretavat, ale vies, ja som taka ina, divna, pretoze neumyvam dcere zuby s fluorovanou pastou, nepijeme kravske mlieko, neockujeme atd... ale nevidia, ze vobec nebyva to dieta chore, zato ich aspon 1x do mesiaca, ci uz horucka, kasle, sople... to ich netrapi... nevysvetlis im to... 😅

vodicka75
6. jan 2011

@manof, logicke to je,....prax je taka, zahmlievanie lekarmi, ziadne preventivne opatrenia (vysetrenia zdrav. stavu, ci imunity) a informovany suhlas rodica to posvati, hotovo, zodpovednost prebera rodic, zodpovednost lekara ziadna.

bambi2
6. jan 2011

@boddez to su ludia, co poznaju iba "televiznu vedu"... 😀

boddez
6. jan 2011

@bambi2 o to m to je...moja sofinka je este len pol ročna ale už teraz jej nedam do pusinky hocičo ..zelenina ovocie pestovane doma...vitaminy ktore nam dava priroda..kazdemu sto krát povedať že moje aj kazde dieta ma imunitu svoju a ta imunita ju hráni..a isto nieje zavysla od vakcin ktore ju len rozbiju ale to nevysvetlííš...Moja dcerka sa narodila už s problemami kvôli jej biologikej matke...nebola nikdy kojena kedze sa jej matka pri pôrode zriekla....vychoavam si ju od narodenia sám ..a stale je krásna šikovna zdrava plna energie v nocci spinká 12hodin zubky nam idu bez teplôot slz...plače minimalne...neviem ..čo jej ešte chýýba.....aha zabudl som očkovanie...aby mohla si prejst už v pol roku čiernym kašlom musmtom osypkami..ved to si dieta musi...tato hlupa demagooogia..je niekedy na zamyslenie... 🙂 🙂 🙂

denduska
6. jan 2011

@petot @manof
dakujem vam. Nemate popripade aj nejaky zdroj, link? 😅

martinka1981
6. jan 2011

@boddez to je užasne že sa o dcerku staraš sam 🙂 maš moj obdiv.
naša Miška ma 20 mesiacov a doteraz nebola ani raz chora,klop klop na drevo,okrem jednych slabich soplikov a prekonala nedavno 6.chorobu. To je všetko,žiadne ATB a žiadne lieky,ak neratam nurofen na vysoku horučku.
Mam jednu kamošku,teda už nemam. Raz sme sa nahodou stretli a rozpravali aj o očkovani.Jej maly bol od narodenia velmi urevany,nie uplakany a bola z toho dosť na nervy,ved kto by nebol ked dieťa naspi za 24 hod 4 hodiny aj to nie v kuse. A ked som jej povedala že to može mať na svedomi očkovanie tak na mna divne pozrela,potom sme sa ešte normalne rozpravali rozlučili a odvtedy mi nereaguje na sms,ani tel.mi nedviha 😒 . A to sme boli najlepšie kamošky 😔 .