Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
19. feb 2009

jooooj, bodaj ich slak trafil... 😝 ved jasne, nenechaju si s.at do vlastneho hniezda 🙄

vaccine business of sanofi.... to vravi za vsetko

jarka - tie "vnimave deti", su deti nezaockovane, pripadne deti ockovane ktore si nevytvoria dostatocne mnozstvo protilatok..zvycajne sa udava 1-5 % ockovancov.....aspon dufam ze to mysleli tak...

lucia123
19. feb 2009

Neviete niekto prosim, ci je povinne ockovanie v Rakusku od prvych dni narodenia?

Pytam sa preto, lebo ked budeme chciet dalsie dieta, tak pojdeme rodit do Rakuska, lebo tu uz nie je ziadna sukromna nemocnica, ako ked sme boli v Kochu a ten mam zrusili 😒 A vobec je to tu cele na ho...no 🤐 Preto chcem mat istotu, ze mi tam nebudu pichat do dietata tie sajrajty 🙂

Aky je v Rakusku zakon o ockovani, neviem nikde najst...

lalitagopi
19. feb 2009

baby a tie čo ste aspoň za tie monovakciny...da sa tu niečo s tym na slovensku robiť??

vidim, že tu len pribudajú otazky a otazky same nezodpovedane otazky... 😖
plno faktov, ale nejak sa nam nedari pohnuť sa....

sammy19
19. feb 2009

ahojte.
lalitagopi, ja mam tiez kopec nezodpovedanych otazok 😒

denduska
19. feb 2009

viete co, ja citim v poslednom case len dve veci - zufalstvo a bezmocnost 😔

lalitagopi
19. feb 2009

hmm...osobne si myslím, že určite je nejaké vychodisko...ale oni potrebuju aj nejaké obete, abu ukazali štatu, že vidíte? ak nebudete očkovať, tak vam spravíme toto bububu...
no nerada by som bola ta obeť.. 😅

inač, Dendus, čitala som si ten link MZSR..no dobra magorina fakt, vymielanie mozgov....tam píšu, že úplne vymyzla detska obrna... a moja znama robila v ústave pre postihnute deti, kde 90 percent detí tam boli s detskou obrnou, ktore to dostali PO očkovaní 🙄

aj naša znama mala dceru, zdravu, ktora po očkovaní dostala obrnu...už nežije...moja mamina ju ešte videla, hovorila, že bola velka.vytočene udy, bola slepa, nema, a mala take malé špicate zuby, a vydavala zvuky ako take zvieratko...že sa rozplakala ked ju videla..ale to je už davno.

barborka08
19. feb 2009

lalitagopi, kukni na str.54, o niektorych monovakcinach som pisala. ide o to, ake monovakciny mas na mysli...
aj moja znama ma dcerku s obrnou (po ockovani), ma priblizne 7 rokov, ...naozaj len oci pre plac, chudatko male... ☹

barborka08
19. feb 2009

lucia, skus kuknut ohladom ockovania v Rakusku v teme "Ockovanie (ockovani) v krajinach EU, USA a inych." mozno tam bude nejake info 😉

lucia123
19. feb 2009

Viete co?

Ja to vidim takto:

Jedina moznost je, kedy sa to nahle zmeni na NEPOVINNE OCKOVANIE je vtedy, ked niakeho politika dieta bude po ockovani postihnute, alebo inak poskodene. Potom to ZRAZU daju rychlo ako nepovinne. To je ako s tymi cestnymi zakonmi. Az ked niakeho politika, alebo niakeho ineho verejneho cinitela dieta zabije, alebo zrazi auto, velmi rychlo je tam tabula, alebo celkova zmena riadenia premavky.

Ja som si to uz vsimla niekolkokrat v Bratislave, takze asi tak to bude aj s ockovanim, bohuzial... nikomu to vsak neprajem, ani politikom, takze skoda len, ze si to nik neuvedomi a nik sa tym nezaobera skor, nez sa nieco nestane, ze.

jarka007
19. feb 2009

lucia ministrovi zdravotnictva sa narodila koncom minuleho roku dcera, ked to tak pocitam, tak by ju mali niekedy teraz zacat ockovat.

jarka007
19. feb 2009

tina posielala tu spravu s Dostalom, lekarom, ktory sa v Cechach sudil, lebo nechce dat tretiemu dietatu vakcinu s hep. B. nakoniec zmenili zakon podla ich potrieb, asi aby nebol skandal. ale povinnost ostala ☹ .

lenki33
19. feb 2009

uz som sem dlho neprispievala, lebo vlastne ani nemam s cim, toci sa to stale dookola a realny vysledok ziadny
nechcem vam brat iluzie, ale podla mna je zrusenie povinnosti ockovat v nedohladne, za prve preto ze je to biznis, v ktorom su zainteresovane nadnarodne korporacie a velmi vela ludi a za druhe preto ze podla mna "bezni" ludia nemaju zaujem povinne ockovanie zrusit, lebo by sa na nas vyvalili vsetky mozne stredoveke choroby, ktore dnes vdaka ockovaniu neexistuju (to samozrejme pisem ironicky, tak ako to vnima vacsina)
z poslancov sa okrem p. Muskovej nikto o tuto problematiku nezaujima, a bohuzial mi niektory ludia ktory prispievaju aj sem a pisu o vysokych davkych vitaminu C a pod. vykriky (ja netvrdim ze to nemoze byt pravda, ale ohanat sa tym ako 100%pravdou, overenou x vyskumami, mi pride, skor na skodu veci ako na uzitok
Takisto ked tu niekto pomaly osocuje matky, ktore sa rozhodli dat svoje deti zaockovat
Ved to je to iste ako ked Dr. liptak vykrikuje:vrahovia deti a podobne perly
mozno by nebolo zle spravit tak anketu aj na konikovi ci su za povinnost ocko, alebo nie
nie ci by dali zaockovat
inak osobne sa spolieham na Chartu ludskych prav kde sa pise ze nikto nemoze vykonat zakrok bez suhlasu osoby, alebo jej zakonneho zastupcu, aj ked v totalitnom state to asi neplati 😒

lalitagopi
19. feb 2009

hmmm...lenki...no tiež mi to tak pride, že skupina zaneprazdnenych matiek s detmi ma problém...ale nikto nema realnu viziu, že ako sa z toho dostať... 😒

vikinka27
19. feb 2009

baby, tie narodne ockovacie dni som nehadzala pre nic za nic"
normalne tam maju prispevky o vedlajsich ucinkoch na TBC a pod. myslim si, ze je to dobre pre tych, ktori chcu, ale zvazuju kedy a ako.

napr. ku tej TBC"
http://www.ockovanideti.cz/ocko_den/ockod11/p8.htm
http://www.ockovanideti.cz/ocko_den/ockod11/p15...
http://www.ockovanideti.cz/ocko_den/ockod10/p6a...

lucia123
19. feb 2009

jarka007: hmmm, tak vidis, mozno padne kosa na kamen 🙂 Fuj ale som hnusna, ze?

lenki33 Tak co, rozbehneme hlasovanie?

Ja som za ZRUSENIE POVINNEHO OCKOVANIA NA Slovensku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kto chce, nech si ide dat dobrovolne 🙂

vroni
19. feb 2009

Lucia, v Rakusku povinne ockovanie neexistuje, lenze ¨len¨ porodit dieta ti tam nepomoze, musela by si mat zdravotne poistenie a absolvovane prehliadky (dietata), aby si mohla ficat podla rakuskych zakonov (ockovanie sice povinne nie je, ale je povinne deklarovat svoj postoj k ockovaniu - cize podla ockovacieho kalendara musis naklusat k doktorovi a povedat co, cim, kedy a CI chces ockovat)

denduska
19. feb 2009

no ono tu je problem, ze ked sa sem zapoji nejaka odporkyna tejto temy, bohuzial neprecita vacsinou viac ako nazov ale rovno sa pusti do vsetkych a nadava do nezodpovednych matiek , pokuty na ne, a bla bla...... tak sa diskutovat ale neda 😒

ale aj ja si myslim ze tak skoro sa nic nezmeni..budem len verit ze aspon tomu mmr sa vyhnem, lebo ak by sa nieco stalo, dozivotne by som si to vycitala 😒

kkaattkkaa
19. feb 2009

Lucia, ale aj tak ta to ockovanie neminie, ked prides na Slovensko, len ta budu obhanat doktory. Alebo chces babetko prihlasit v Rakusku ? Alebo ho aj neprihlasit nikam a porodit doma sa da....

erikasadek
19. feb 2009

baby len tak na skok.. prave som prisl aod mojej novej lekarky, je aj homeopatka..
a kvoli joshovy znova velka alergicka reakci ano hroza trva to uz 5 dni, lieky nezabrali klasika , + kortikoidy tak idem nato homeo..
ale jej otazka bola , bol josh zaocj=kovany na TBC?
a ja ano, pozrela si jeho zdravotnu kartu a

pôznacila , no pri rodicoch alergikoch ako vy, ste obaja , to nebolo mudre rozhodnutie..

tbc, sposobuje alergie......

a co by aj sedelo.. josh bol ockovany na TBC ked mal 2 mesiace, a zacal byt alergicky s nicoho nic na BMK, o mesiac neskor , a vtedy mu narastla aj ta blba hrca na ruke ako reakcia na vakcinaciu.. ved to poznate..

takze asi tak... 😉

kkaattkkaa
19. feb 2009

Lucia-doktori... malo byt spravne, ach ten pravopis... u nas v okoli sa vela deticiek narodilo doma a ci su ockovane? Nevedno, ale mozem sa popytat.

tina_
19. feb 2009

to s tym hlasovanim je dobry napad, hned to idem mrknut, ale viem si predstavit, ako to asi vyzera.. 😒

dofrasa, niezeby sme si uzivali tie nadherne chvile s babatkom naplno, ale hrabeme sa tu v zakonoch, "bojujeme" s lekarmi a okolim, odcerpavame si energiu...

uz sa ma muz len opyta: "co nove na fronte?" 😀

blby stat, cista totalita

Dnes som mimochodom starsej dcere rozpravala o sociku, ze sme nemali pc, mobily, ze nebolo tolko hraciek ani veci, vyber oblecenia ubohy, rovnake ceny, ...ta valila oci...
zacalo to tym, ze sa hrala s mojimi starymi skladacimi noznickami, co sa dali poskladat do peracnika, co som po nich strasne tuzila a nikde ich nemali... 🙂

listicka77
19. feb 2009

holky, očkování zrovna aktuálně hodně řeším. malé je rok, nemá ještě nic. mám vstřícnou pediatričku. TBC v porodnici nedostala, protože měla nízkou porodní váhu. doporučení znělo očkovat v šestinedělí, pokud dosáhne 2,5 kg. to dosáhla, ale s pediatričkou jsme se dohodly, že ne, že to necháme až po základním očkování. na hexu jsme se dohodly, že začneme v roce. já to pořád dokola řešila, jak se mi do toho nechce... a když jsme přišly na roční prohlídku, tak se ukázalo, že hexa není na skladě. hurá. MUDra jen suše podotkla, že v těch zimních chřipkách stejně není o co stát. druhý den malá dostala horečku 39, trvalo to tři dny, nakonec to byla šestá dětská nemoc. si neumím představit, že by to očkování dostala! a to mě teď taky pěkně děsí, že člověk nikdy neví, jestli dítě není v inkubační době nějaké nemoci. zatím jsme dohodnuté, že se mám ozvat tak nějak zhruba během dvou měsíců. já jsem ale pořád nějak rozpolcená. je to očkování opravdu tak STRAŠNĚ VELKÉ zlo? stojí za to bojovat se systémem? a bojovat za co? za úplné neočkování? nebo naočkovat jen něco? (třeba hepatitida B u batolete mi přijde jako naprostá blbost, ale co třeba tetanus?) tak tohle se mi teď honí v hlavě... vím, že mi nemůžete pomoct, protože tohle si člověk musí rozhodnout sám a nikdo to za něj neudělá. ale třeba pro inspiraci - pro co jste rozhodnuté? a jak je vůbec možné to řešit "jinak"? jsou dostupné i jiné vakcíny než hexa?

kristulatko
20. feb 2009

listi, totez se mi honi hlavou taky. nevim, zda jsi cetla celou diskuzi, ale i my mame odlozene ocko do roka, oproti memu podpisu 😒 na pulrocni prohlidce jsme mely neplodnou debatu, kdy ja jsem tvrdosijne odmitala a kladla otazky, na ktere mudra neznala odpovedi (strucne shrnuto). dva dny na to lehla Terca se 40 horeckou, Justyna do dvou dnu taky. no a mudra mi tvrdila, ze je bezne!!! ze dite po ocko dostane treba anginu, ze na telo je toho moc. hmmm, krava.

monovakciny jiste jsou, odkazovala me do Motola, kde resi deti, ktere z jakehokoli duvodu nejedou podle nastaveneho ockovaciho kalendare. jde to, jen se musis ptat a snazit, bezni pediatri si nechteji komplikovat zivot a hexa to jisti... 😉

ja osobne teda nevim, zda chci ockovat vubec neco... mam 4 mesice na studium a zmenu pediatra. rozpolcena jsem jako ty, vim, o cem mluvis. tim, jak se v tom uz vrtam me uz neuspokoji "no boze, tolik decek je naockovanych a nic se nestalo". jak prave nejsem presvedcena, ze kdyz bude naockovana, tak tu nemoc nechytne. a nemoc xy je podle me lepsi nez vakcxina+jakestakes chemikalie, o jejichz ucinku v tele nic nevim. Hep B je fakt kravina pro mimino, tetanus se mi taky nezda, o tbc ani nemluvim.

verim, ze v nasich zemepisnych sirkach je ockovani vetsi zlo, nez neockovani, zejmena, kdyz ti doktorka nic moc nedokaze vysvetlit. si rikam, ze pockat muzu vzdycky, az ji pichnu, nikdy uz to nevezmu zpet. toz tak 🙂

tina_
20. feb 2009

No toto, co bolo v SME, to je teda pekna hovadina...
Taku sprostost si vypusti z ust, ze:"Lekári navyše deti pred očkovaním vyšetria a alergiu dokážu vopred odhaliť."
Ako niekto v diskusii pisal, asi tym, ze ho odmeraju a odvazia, nie???
Najdite mi jedneho lekara, ktory dieta VYSETRIL na alergiu pred ockovanim!
Nie su od toho nahodou alergologovia?
Pani Krištúfková- takto sa strápniť, fuuuj...a ze odbornicka...
co sme tu uz vsetci na hlavu padnuti...

barborka08
20. feb 2009

tina, mna ten clanok najskor nahneval, no potom som sa na p. Kristufkovej len zasmiala. Ak si to precita rozumny clovek, musi mu byt jasne ze p. odbornicka trepe.

erikasadek
20. feb 2009

tina moj aje , alergologicka pediatricka , ale , testy pred ockovanim mi nikdy nerobila.. ak by nebola u neho uz pred tym , najden alaergia co ho zachranila..

osobne nepoznam ani tu , aby robili testy... 😉

spravne by mali.. ja som taka nastvana, s tej tbc, naozaj som nevedela ze je spustac alergii...
teraz sa bijem o hlavu...

listicka77
20. feb 2009

Kristul, 60 stránek jsem fakt nečetla 😀 (ale šmírovala jsem tady v tématu už někdy dřív). no co bych napsala dalšího... jen NEVÍÍÍÍÍM! času mám těžko říct kolik. předbežná domluva teda je ozvat se během 2-3 měsíců. kdyby nic jiného, tak v roce a půl preventivka. občas mám právě tendence strkat hlavu do písku a říkat si "tolik dětí to zvládlo bez problémů, tak proč ne to moje". no ale co když ne? jasně že ji může za rok přejet auto nebo umře na nějakého meningokoka nebo cokoliv... a taky doufám, že se to nestane. ale tady - když tomu můžu zabránit... achjo, asi tu sílu nemám. ☹ (aspoň že je to takhle, ten první rok mi připadá nejdůležitější)

tina_
20. feb 2009

listicka, uplne chapem tvoje pocity, som na tom rovnako...
Moja taktika je teraz- oddalovat, oddalovat...ziskat cas..
A su vakciny, ktore jej ozaj vpichnut nedam, nech sa vsetci aj pos....
hep. B a MMR ako taku urcite nie
rovnako ak by bola povinna chripka a Gardasil...
ak by nedostala ruzienku, tak mozno ju dam potom pichnut

a neviem, ako to bude s TBC, lebo toto nedostala v nemocke...
Vlastne zatial nema nic, mojko. Len 2x Synagis, co sa dava predcasne narod. detom proti RSV-virusom, tretiu som zrusila, ktovie, ci daju pokoj so 4. a 5-ou...