Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

skolara
7. feb 2011

@manof dik za info ja som ju ani neplanovala dat ockovat, len ma zaujima ako moze hygiena nariadit plosne ockovat deti v celej triede alebo v skolke.
Mne sa zatial hygiena neozvala rok a pol od poslednej odmietnutej vakcine(mumps,rubeola a osypky). ale ja ich mozem tiez vies co ...... 😀 Mam na haku aj hygienu.
Aj keby sa ozvali.
Len to ma stve ze ja som povazovana spolocnostou za nenormalnu ze take veci riesim. 😠 😠 do kelu ved pichaju bohvieco do tela MOJHO dietata. Ved je na hlavu postavene take veci neriesit no nie? 😠 😠 A ja som potom ta nenormalna 😀 😀

henrike
7. feb 2011

@manof, vdaka ... za suhrnne informacie ... som z nich uplne v soku ... a som rada, ze som mojej dcerke nenechala pichnut ani jedinu vakcinu ... aj ked som pod vplyvom mojho okolia mala niekedy pochybnosti. Este ze aj moj manzel je presvedceny o spravnosti neockovania ...

manof
7. feb 2011

@henrike
Blahoželám. Nie každá má tak chápavého manžela.

manof
7. feb 2011
zulok
7. feb 2011

@luthien.k http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-vse...
podla toho tusim nie je obmedzene, kedy podat druhu hexu.. ja viem , ze rozostuo max. 6 msiacov, ale tu vidim ze i vacsi

henrike
7. feb 2011

@manof 🙂 , ano, v tomto je pre mna velkou oporou a hlavne aj podporou ked ja pochybujem ...

luc126
7. feb 2011

Ahojte! Ja som na tomto fore nova a preto by som vas chcela poprosit o rady. Ak ma teda niekto take skusenosti ako ja... Moju dcerku 3.mesacnu ockovali minuly tyzden prvy krat..nasledky zacinaju byt katastrofalne!!! Uz mi vobec nespi ( a to pedtym spala vonku aj 3-4 hod. vkuse), strhava sa mi a nevie vobec zaspat. Cez den mi spi uz len max. 30-40 min a potom je zase hore. Skusame vsetko, aby sme ju naucili zase spat, ale nic nezabera..☹(( Tak strasne plakavat ako teraz sme predtym nezazili..☹(( Asi ma z toho nejake psychicke poruchy alebo co..!! Dakujem za kazdu skusenost ci radu..

petot
7. feb 2011

@manof Vďaka za upozornenie.

petot
7. feb 2011

@luc126 Pozri http://ockovanie.org/cierny-kasel-pertussis.html kapitolu Neutíšiteľný krik, či by to nemohlo byť toto.

luc126
7. feb 2011

@petot dakujem za odkaz, ale ona priznaky ziadnej choroby nema.. Skor sa to prejavuje v spanku. Sme na prechadzke a zacne strasne plakat a ma zavrete oci..place dost dlho intenzivne, az ju musime vytiahnut a potom sa nejako utisi.. Skor mi to pripada nieco nervoveho povodu..nechapem..☹

petot
7. feb 2011

@luc126 Môže byť. Vakcína proti čiernemu kašľu môže podráždiť alebo aj poškodiť nervovú sústavu.

luc126
7. feb 2011

uz sa radim aj s lekarkou a ona tiez nevie, co by to mohlo byt. Asi pojdeme ku neurologicke..

zulok
7. feb 2011

@luc126 ahoj, moj starsi mal take daco, v kociku, ale aj doma zacal strasne plakat, uplne desne, cely cerveny, musela som ho vytiahnut, fuknut donho..proste zobudit , alebo co, aby som ho vytrhla z toho revu.. prestalo to casom..tak za 3 mesiace

denisocka
7. feb 2011

ja sa nechcem miešat,nevravim že to nieje z očkovania,ale so starším sme to tiež mali,len mu bolo proste horuco v kočiku 😅 . tiež sme ho museli vytiahnut,ale to iba teraz žartujem . sama najlepšie vieš,kedy to začalo. ale je pravda,že starší očkovany sa nám zachadzal a mladši neočkovany sa nezachadza,nema take plače ... spinka ani von chodit nemusim (dufam že si teraz nenaseriem do huby a nebude mi spavat ani v noci 😅 )

janulkama
7. feb 2011

Ahojte,veľa ste tu toho popísali a prosím Vás o radu.Môj syn by mal ísť na test,či má jeho telo protilátky TBC...neviem,či sa mám k tomu priznávať,mali nás predvolať medzi 2-3 rokom a stále nič.Bojím sa či niečo nezanedbám,ale na druhej strane,s očkovaním nemám dobré skúsenosti a najradšej by som bola,keby ho nemuseli očkovať.Protilátky na TBC podla pediatričky nemá a treba ho zaočkovať.teraz mal 3 roky v decembri.Čo si o tom myslíte?Dali by ste?Aké sú pri tej očkovacej látke nežiadúce účinky a tak?Potrebujem vedieť,či ho neohrozím,ešte som sa s tým nestretla,aby preočkovali,lebo vakcína nezabrala...ďakujem

manof
7. feb 2011

@denisocka
Ty si teda dievča "od rany", panečku...

manof
7. feb 2011

@janulkama
Nezanedbávaš absolútne nič. Očkovanie proti TBC aj tak pravdepodobne zrušia od 1.I.2012.

manof
7. feb 2011

@janulkama
No a nežiadúce účinky sú katastrofálne. Je to číslo 1 v počte hlásených nežiadúcich účinkov, nieže vakcín, ale akýchkoľvek liečiv na Slovensku, viď Top 20 tuto:
http://www.pluska.sk/zdravie/top-20-liekov-nezi...

manof
7. feb 2011

@petot
Rado sa stalo.

vodicka75
7. feb 2011

@manof, moze vo veci pomoct tento panko? vsak sme v EU 🙂
http://www.ombudsman.europa.eu/home/sk/default.htm
nemam precitane, len som na tuto stranku nahodou natrafila.

manof
7. feb 2011

@vodicka75
Ak nepomôže slovenský, tak by mohol európsky.
Čo s knižkami, ktoré si chcela?

manof
7. feb 2011

Kto ste z Prešova či okolia, v utorok 22.II.2011 (keď ja budem v Martine) bude v Prešove mať prednáško-diskusiu Iva Vranská-Rojková, bližšie viď tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/prednaska-s...

vodicka75
8. feb 2011

@manof, ano, mam zaujem o knizky...a kedy by mohli byt realne poslane, ked ich musis objednavat a dokedy sa plati?
Inak, ten ombudsman EU nemôže viesť vyšetrovanie:
- sťažností proti štátnym, regionálnym alebo miestnym úradom v členských štátoch, a to ani v prípade sťažností týkajúcich sa záležitostí EÚ. Príkladom takýchto úradov sú ministerstvá, ostatné orgány štátnej správy a orgány územnej samosprávy;
- činnosti národných súdov alebo ombudsmanov. Európsky ombudsman nie je odvolacím orgánom proti rozhodnutiam týchto subjektov;
- sťažností proti podnikom alebo súkromným osobám.

manof
8. feb 2011

@vodicka75
no tak tipujem, že do týždňa mi príde dodávka, keď to dnes objednám, tak povedzme v pondelok Ti to môžem poslať, ak dovtedy pošleš 27 € (spolu aj s poštovným).

Ten ombudsman EÚ je očividne nanič, keď nemôže proti štátnym orgánom nič robiť.

manof
8. feb 2011

Ešte k tomu zoznamu stiahnutých či pozastavených alebo neodporúčaných vakcín:

10. Všetky MMR vakcíny s kmeňom príušníc Urabe - spôsobovali meningitídu v neúnosne vysokom počte prípadov.

denisocka
8. feb 2011

@manof n ta pekne som sa pochvalila a amly v noci nespal 😀

zulok
8. feb 2011

@denisocka nou mna to tak vzdy bolo, pochvalim spanie a bum,.. no, dost mozne ze z tepla, u nas to bolo v letnych mesiacoch.. ale len parkrat.. zato rev riadny ..
ak to u nich nastalo tesne po ockovani, mozno to suvis ma.. u nas to zacalo netusim kedy, len viem, ze leto, zaciatok jesene..

zulok
8. feb 2011

@denisocka a je to tu 😀

denisocka
8. feb 2011

@zulok U NAS TO BOLO NA JAR,ALE čI PO 1.HEXE,čI PRED NEVIEM,ALE RWVAL MI V KOčI JAK NAJATY

manof
8. feb 2011

@denisocka
Ta to je naschvál. Takýto poznáš?

Po dvacec rokoch še vybere Vinnetou za Rybanu..šedňe na koňa Hatatitlu
a fujazdi do Ľipan gdze Rybana byva vof bytofke na trecim poschoďu..odstaví Hatatitlu pod oknami a hutori mu:
- tu šumňe stuj!! bo kedz še objavi Rybanin muž vyskočim z okna rovno na tebe a prašime het..
Vinnetou vyľeci indiánskym krokom na trece poschodze otvorí mu Rybana
a ... strhňe še prudke indiánske sciskaňe ...
zrazu zazvoni zvonek..
- to budze určite manžel!!! Ucekaj Vinnetu, ucekaj!!! hvari Rybana..
Vinetou nacahňe svojo mokasíny a vyskoči zos oblaka..
Rybana idze otvoric dzvere a tam stoji Hatatitla i hutori ľudskym hlasom:
- povidz načelnikovi, že vonka pada dižď ta že ho počekam vof kočikarňi...