Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

boddez
22. feb 2011

@bubinko83 my sme sa dohodli s našou babkou že si to odsedíme na polovicu ja pol roka ona pol roka.... 🙂 🙂 🙂 aj keby ehm ehm..padali ..tak sofinka ostane bez akehokolvek očkovania 🙂 🙂 🙂

minmi
22. feb 2011

Ma tu niekto skusenost s odmietnutim ockovania? Pretoze moja malicka ma ist o mesiac na MMR (osypky, mumps, rubeola) a medzi neziaducimi ucinkami (priamo na pribalovom letaku) som nasla same neurologicke problemy (zapal mozgovych blan, hluchota...) pricom na oficialnej stranke je to zbagatelizovane na horucku a opuch ...
😖 😖 😖 Tak sa chcem opytat ako mam postupovat ked to chcem odmietnut.
Uz po 2-hej davke premenaru sme skoncili na neurologii pre podozrenie na epilepsiu, ale nastastie sa to nepotvrdilo, tak tentokrat nechceme riskovat.
Dakujem!!!

tin007
22. feb 2011

Nestihla som pozerat, ale pockam si, kym bude Reflex v archive, urcite si ho aj ulozim na pc.

lulu2407
22. feb 2011

minmi : tu nájdeš spôsob, ako sa postupuje a ľudí, ktorí s tým môžu pomôcť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

lulu2407
22. feb 2011

@minmi . minmi : tu nájdeš spôsob, ako sa postupuje a ľudí, ktorí s tým môžu pomôcť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

lupena
22. feb 2011

ahojte.. nemám čas vás čítať spätne.. chcem sa opýtať, či ste niekto odmietli povinné očkovanie.. mám ísť s malým na MMR.. ale asi ho odmietnem v príbaľovom letáku je uvedené, že sa nesmie podávať pri poruchách imunitnej odpovedi... malý ju síce nemá, ale ja mám reumatoidnú artritídu, čo je autoimunitné ochorenie ktoré môže malý zdediť.. no a akýkoľvek faktor, ktorý naruší imunitnú odpoveď môže túto chorobu spusiť.. keďže má Igorko genetickú predispozíciu mať reumu mi príde nezodpovedné ho dať zaočkovať.. ja sama som neni očkovaná kvôli tejto chorobe proti ničomu.. teda posledné očkovanie som mala ako ročná...

minmi
22. feb 2011

@lulu2407 Dakujem velmi pekne!!! 🙂 🙂 🙂 Este som tam nasla, ze v KE je zajtra beseda, tak urcite tam s manzelom zajdeme. 😉 Este raz velmi pekne DAKUJEEEEM !!!

vodicka75
22. feb 2011

@lupena, podla mna to mozes odmietnut z tohto dovodu, ale malo by to byt potvrdene, skus poziadat o geneticke vysetrenie maleho na vylucenie tejto predispozicie, ze dovtedy nebudete ockovat, ak je to len tento dovod, nedavno som pozerala, ake rozne geneticke vysetrenia robia labaky, napr. http://www.geneton.sk/slu_prog-diag.html

jonas17
22. feb 2011

reflex super, perfektne spracované...volala mi kámoška, čo očkuje, že pozeraj, pokuta 330€ a v Čechách basa!No, každý si z toho vzal, čo chcel.Klobúk dole pred tvorcami.

susisus
22. feb 2011

@minmi O ktorej to bude???? Zajtra v Ke ?

tean
22. feb 2011

@jonas17
"No, každý si z toho vzal, čo chcel." 😀 😀 😀

minmi
22. feb 2011

@susisus Ahoj, bude to v starom meste o 17tej, tu je link:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...
a tu su este dalsie casy: http://www.slobodavockovani.sk/news/besedy-o-ne...
🙂

samiana
22. feb 2011

Milí priatelia, známi aj neznámi,
srdečne Vás pozývame na

besedu
(s úvodom do problematiky v trvaní cca 45 min.)
"Čo možno neviete o očkovaní"

Na Vaše otázky sa teší
Ing. Marián FILLO

spoluautor a člen petičného výboru Petície za slobodnú voľbu v očkovaní
Kedy?
v stredu 23. februára 2011
od 10:00

Kde?
v Košiciach-Juhu
v materskom centre Stonožka,

Milosrdenstva 4 (Spoločensko-relaxačné centrum RELAX)

ďalej
v stredu 23. februára 2011
od 17:00

Kde?
v Košiciach-Starom Meste
v materskom centre Stonožka,

Hviezdoslavova 7 (vchod je cez hlavný vchod Miestneho úradu Košice-Staré Mesto,
oproti je hlavný vchod do Infinity arény)

ďalej
v štvrtok 24. februára 2011
od 10:00

Kde?
v Košiciach-Šaci
v materskom centre Bzučo,

Mládežnícka 1 (v budove Spoločenského domu, vedľa ZŠ)

O čom?

čo je to očkovanie? • čo je jeho účelom? • sloboda a zodpovednosť •
• informovaný (ne)súhlas s očkovaním • právna úprava povinného očkovania • jedovaté látky vo vakcínach •
• etické problémy (genetické inžinierstvo a umelé potraty pri výrobe a vývoji vakcín) •
• čo môže urobiť očkovanie s imunitným systémom (alergie, autoimunitné choroby, oslabená imunita...) •
• ak očkovať, tak proti čomu to má zmysel? • ak očkovať, tak v akom veku? •
• ak očkovať, tak čím a akým spôsobom? • prirodzené prekonanie detskej choroby kontra očkovanie •
• je bezpečnosť a účinnosť očkovania vedecky dokázaná?

Vstupné:
Dobro voľné

(na úhradu nákladov na cestu pre hosťa besedy)

susisus
22. feb 2011

Dakujem, pokusim sa dobehnut na jeden z terminov

lupena
22. feb 2011

@vodicka75 díky.. to ma prekvapilo. nevedela som, že niečo také existuje...

samiana
22. feb 2011

kým ešte preberáme tému relácia Reflex:

všimli ste si tú informáciu, že OČKOVANÉ dieťa ( očkované živým vírusom, konkrétne spomínali očkovanie proti ovčím kiahňam) by sa v priebehu 14 dní nemalo dostať do kontaktu s dieťaťom s oslabenou imunitou alebo tehotnou ženou?

Prečo? Lebo po vakcinácii živým vírusom, hoci oslabeným , je dieťa, prosím pekne očkované dieťa, roznášačom infekcie.

Tento fakt zjavne nevadí pri očkovaní MMR (osýpky, mumps, rubeola), kedy očkované dieťa môže nakaziť niekoho vnímavého, napr. vlastnú tehotnú mamičku niektorou chorobou, napr. rubeolou. Ale naši známi najtvrdší zástanci povinnej vakcnácie budú tvrdiť, že nakaziť niekoho môže iba neočkované dieťa. 😒 Ešteže máme uvedomelé oslabené vírusy.

tean
22. feb 2011

@samiana
teraz som si to pozrel este raz a v klude a mas pravdu. Skoda, ze sa to tam nerozobralo hlbsie, aby to ludia takto aj pochopili, ze ten zaockovany (zivou vakcinou) je vlastne nebezpecny pre okolie.
Hlavne ze proockovaci frflu na nezaockovane deti a pritom ich vlastne deti su este rizikovejsie pre okolie.

vickygreg
22. feb 2011

Dobry vecer vsetkym! Ja som tiez proti ockovaniu ...... Mam 7 mesacneho synceka ktory bol zatial ockovany len proti tubere v porodnici ktore si do dnesneho dna vycitam dalsie ockovania som odmietla a odmietam nadalej. Tiez mam este 10 rocnu dceru ktoru som tiez nedala preockovat. A preco pisem? No preto lebo dost casto myslim na to ci som sa rozhodla spravne alebo nie...Mozno by mi pomohla nejaka ta beseda, ale ako vidim konaju sa len vo velkych mestach. Je nas tu viac ktore ste odmietli vsetky ockovania? Ulahcite mi to ze v tom niesom sama so svagrinou ,,,,,,

manof
22. feb 2011

@lulu2407
Pozerám, že si z CA, ale tá fotka je tak zrnitá, že neviem, či si bola či nebola na besede minulý týždeň, čo bola v CA...

jerrymona
22. feb 2011

teda ludia, aj ja som uz na tu diskusiu velmi zvedava. zajtra to budem citat.
nevidim, zeby to sem niekto dal, tak dam ja. citala som teraz prispevky do markizy a niekto tam dal tuto stranku:
http://www.ockovanie.org/randall.html
ak chcete precitajte si to. 😖

manof
22. feb 2011

@certica
Neboj, stiahneme to z archívu Markízy a dáme na YouTube.com.
Teda ja nie, bo ja nie som moc cez video, ale mám pár kamarátov, čo to vedia.

tean
22. feb 2011

@vickygreg
my sme odmietli vsetky ockovania, ale predtym som si to poriadne nastudoval. Nebolo to rozhodnutie zo dna na den, ale zvazene a odkomunikovane aj s dalsimi ludmi. Existuje dost literatury a ostatne sa da vycitat na nete.
Venujem sa tomu cez rok a som rad, ze som na to prisiel vcas.

manof
22. feb 2011

@boddez
Aj ja sa teším na besedu zajtra v KE, ale myslel si asi možné NEŽIADUCE ÚČINKY, nie kontraindikácie, že?

Kontraindikácia = prekážka, ktorá bráni vykonaniu zdravotníckeho úkonu resp. podania lieku
Nežiaduci účinok = niečo, čo je nežiaducim výsledkom zdravotníckeho úkonu resp. podania lieku

manof
22. feb 2011
manof
22. feb 2011

@vickygreg
Však prídem na besedu aj do Kežmarku, keď zorganizuješ (prípadne podnietiš niekoho iného, aby zorganizoval).
Stačí nájsť priestor, najlepšie bezplatný (resp. výmenou za to, že si každý účastník objedná niečo na pitie) a urobiť propagáciu. Nie je to v zásade nič zložité.

No a keď zoženieš ešte ochotných organizátorov v ďalších okolitých mestách (trebárs Stará Ľubovňa, Spišská Belá, Bardejov a pod., bude to veľké plus, bo ja chodím v zásade na tri dni (utorok, streda, štvrtok), čím optimalizujem náklady na dopravu. Môže byť ale aj čosi po ceste, nielen menované mestá, v ktorých som ešte na besede nebol,, trebárs opäť Poprad, opäť Lipt. Hrádok, opäť Lipt. Mikuláš, Ružomberok (tam som ešte nebesedoval)...

P.S.: My sme tiež odmietli všetky očkovania.

jerrymona
22. feb 2011

@vickygreg my s mm nedame carolinku tiez zaockovat. nie sme sice na sk, len aby si vedela, ze nie si jedina. 🙂

minmi
22. feb 2011

@petot Dakujem velmi pekne!!! Urcite nastudujeme a budeme sa toho drzat 😉

vickygreg
22. feb 2011

@jerrymona dakujem, precitala som to cele ......... Pomohlo 🙂

vickygreg
22. feb 2011

@manof No to by bolo super. Zmobilizujeme so svagrinkou sily a hlavne kontakty a urcite by sme nieco rozbehli. Dakujem za navrh.