Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
26. feb 2009

No bomba. Ja radšej pôjdem do basy, ale nedám.

kosicanka1
26. feb 2009

ahojte baby, my zatial neockujeme...
ale mam jednu otazku na nejaku mudr z vas:
nemame ani ockovanie BCG proti TBC. ako to vyzera v neskorsom veku s tym ockovanm? vraj sa testuju nejake protilatky, a podla toho sa ockuje/neockuje. ale som to nepochopila. teoreticky ak mudr neda pokoj mozem ist simonku otestovat (to jej vezmu iba krv?) a moze sa stat, ze si sama nejako vytvorila protilatky aj bez ockovania? a potom netreba ockovat? alebo ako to je? prosim, diky za radu. mam v tom chaos...

denduska
26. feb 2009

ak myslim ocko proti TBC, pravdepodobne jej urobia Mantoux test..to je to co sa picha do predlaktia...a sleduje sa zacervenanie a induracia..teda ako je to stvrdnute..tam maju nejaku normu do akej velkosti to ma byt..ak je to velmi velke , znamena to vela protilatok, teda moznu infekciu (ale nemusi to tak byt, niektori to maju po ockovani takto). To asi preto aby zistili ci sa uz s TBC nestretla nahodou a nevytvorila si protilatky.

protilatky si vytvori inak pri kazdom prirodzenom stretnuti s infekciou, je jedno ktora bakteria alebo virus...to ako vseobecne info.

tina_
26. feb 2009

denduska, asi som blba, alebo nechapem... 🙂 , takze ak sme doteraz nedostali vobec ziadnu BCG-cku, ani v nemocke, tak ak by ju chceli ockovat (co sice ja nechcem 🙂 ), tak jej aj tak predtym robia ten test, co si spominala...ale pravdepodobnost, ze by mala sama od seba protilatky je asi mala , nie? 😖 zatial sme neboli na nijakej "exkurzii" v Tatrach, ci kde je ten Ustav...

tina_
26. feb 2009

mixka, ... aby si dlho nehladala...

http://www.ockovanie.org/autizmus.html
http://www.ockovanie.org/mmr-vakcina-autizmus.html

http://rizikaockovania.sk/dok.html
v modrom odstavci ku koncu stranky mumps, rubeola, osypky...mas tam asi 4 clanky...

denduska
26. feb 2009

no, dobre si to pochopila 🙂
ak sa robi Mantoux, mozu byt v podstate tri vysledky - nevytvori sa nic = nebola ockovana, nestretla sa s infekciou. ak je to zas prilis velke, to je to co som pisala. A ak je to nieco medzi tym, fakt si nepamatam cislo, meraju to pravitkom, tusim 0,5 - 1,2cm ale to je velmi zhruba 😅 to sa berie ako normalne po ockovani (neviem vsak ako sa to hodnoti ak ockovana nebola)

kosicanka1
26. feb 2009

denduska, ak to zacervenanie bude velke, to znamena, ze ma vela protilatok a nebudu ju ockovat???
a ten mantoux test co obsahuje? nejake svinstvo ako ockovanie?

tina_
26. feb 2009

Denduska, dik

k tomu co ste sa pytali predtym...
áno, MMR nedavam, a ak by naozaj tie choroby nechytila, tak budem zvazovat v puberte tu rubeolu...I ked, tiez je to otazne, lebo uz tu bol ktosi, co ju dostal par rokov po ockovani rovno v tehotenstve ☹ , takze aj to asi nie je celkom dobre riesenie...Neviem, co sa tyka mumpsu, ako sa znasa v neskorsom veku, resp. v dospelosti... Musim nastudovat. A osypky...moze dostat, aj keby bola ockovana, takze 😒
Tak snad ostaneme v kontakte, a ak by niekoho dieta chytilo ruzienku alebo mumps, tak si dame nejaky vikend na chate aj s detmi... 😀 😀 😀
Predstavte si inzerat v novinach: "Hladame kamarata na hranie, ktory ma mumps..."

No, teraz vazne 😎 , BCG sa ockuje len u deti, alebo sa moze aj v neskorsom veku... Hoci, ucinnost nebola dokazana...

kosicanka1
26. feb 2009

no toto som nasla, v poslednom odstavci je to celkom zrozumitelne>
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

erikasadek
26. feb 2009

denduska mne nedavno robili tento test ja som to obrovske, cez 3 cm priemer, musela som ist na rontgen dokazat ze nemam tuberu, len vela protilatok.. 😉

tina_
26. feb 2009

takze sa to da v pohode liecit...a ak aj pride do styku s otvorenou formou, tak sa da liecit preventivne liekmi...a toto si clovek musi najst na nete...A kvoli tomuto trápia 4-dnove babatka...
A rizikove skupiny tam tiez boli krasne popisane...

denduska
27. feb 2009

hiii, v tom clanku pisu 10mm ja som mala 11 😅 a ze v pohode..
erika, ved aj moja mama to mala obrovske cez cele predlaktie az po laket, preto mysleli ze ma TBC, ja na rtg mala nejaky tien na hrote co je typicke pre TBC..tak sa liecila..ale vlastne jej to nikdy nedokazali, aj ked doteraz jej pocut na plucach na tom hrote...ja som o tom ani nevedela ale raz zo srandy ze ju popocuvam a tam jej to tak chrcalo..a vtedy mi povedala ze to uz sto rokov tam ma 😀

tina, ten inzerat je super 😀

barborka08
27. feb 2009

taka otazocka, neviete ci sa vzdy vytvori po ockovani proti TBC jazva na ramene?

yasmina
27. feb 2009

dobre ranko kocky...
takze o 20:00 Mimi teplota 39,6C...ako mi kazal Mudr. Mraz zvysila som davku panadol sirupu a dala mu 7,5Ml...a zazrak...o 21:40 uz skakal v spalni po posteli...noc pokojna...obcas sa budil ale bez teplotky rano teplota 37,7!
som stastna...Maximko jemu nic nebolo klop klop...on 37,2C...
Milosko teraz mal druhu hnacku ale to je asi reakcia po Rotavirusovej vakcine...
viete ako mi odlahlo...dufam ze sme z najhorsieho vonku...dakujem vs. za rady, podporu 😉

denduska
27. feb 2009

hm neviem..asi by sa mala...ale neviem ako dlho tam je..ja napriklad uz nemam 😕

barborka08
27. feb 2009

ved prave, ani ja ju nemam, starsej tiez zmizla, zato mala ju ma poriadnu a rodina okolo maju vsetci... 😒

barborka08
27. feb 2009

yasmina, to je super, ze malemu je uz lepsie a teploty klesli 🙂

valka
27. feb 2009

ja chcem dat aspon osypky..alebo ostatne neskor...no uvidime, len skoda, ze u nas nie su monovakciny....neviete, ako to je v cechach s mono proti osypkam? vraj sa to da aj tak, ze si to zacvakas v zahranici a das iba papeir, ze uz je zaockovane dieta ...to mi povedala doktorka...

tina_
27. feb 2009

valka,, tomu celkom nerozumiem, myslis, ze dat zaockovat dieta v zahranici (za hotove u nejakeho pediatra) a nasim doniest len potvrdenie?

tina_
27. feb 2009

inak dievcata, zase mam pos.... den...
Volali z nemocky, ze co s nami, ze to ockovanie Synagisom, no ze sme vynechali tu davku...
Ja ze ano, ved ideme buduci tyzden do poradne do nemocky.
A na to sestricka zahlasi, ze ona rozpravala s primarkou a ze nam mozu dat dalsiu davku, napriek tomu ze sme vynechali...
Hlavne ze pred mesiacom bolo, ze sa NESMIE vynechat ziadna davka...
Tak neviem teraz co, ako to naservirujem lekarke, ze eee- ziaden Synagis...

valka
27. feb 2009

ano, presne tak....
tam sa daju aj mono...len musim zistit, kde...

erikasadek
27. feb 2009

valka drzim palce.... nech sa podari....

keby to bolo na mne tak vam tu od tial poslem monovakciny, ale lieky nie je lahke poslat postou takze nic... tak vam drzim palce... 😉

yasmina
27. feb 2009

tina nechces davat synagis?
ja lutujem ze som ho nedala ...ze som o nom nevedela a ze som to nevybavovala...dvava sa detom narodenym do 35TT a moji prvy den 36TT...ale ci posledny den 35 alebo prvy den 36 je podla mnablbost...a nemuseli sme mat tolko zapalov priedusiek a zapal pluc a pod. pocas roka...

erikasadek
27. feb 2009

babrborka
ja mam, s detsva na ramene , aj moj muz..... 😉
myslim tu jazvu... 😉 😉

denduska
27. feb 2009

no, konecne sam nasla nieco, co mozno zaberie aj u dr. Na sla som taku studiu o atopickom ekzeme http://www.tigis.cz/alergie/Supl0201/05.htm ale je to dost zlozite pre nelekarov (aj pre mna, uz si nepamatam take detaily 😝 😝 ) Ale v skratke co ma zaujalo -
Shaheen (22) publikuje výsledky epidemiologické studie výskytu atopie, definované jako pozitivita KPT, ve věku 14-21 let, souboru 262 dětí, z Guinea-Bissau, v západní Africe, prvně vyšetřených v roce 1978-1980, ve věku 0-6 let, které v epidemii spalniček v roce 1979 onemocněly či nikoliv (byly očkovány). Výskyt atopie u dětí, které onemocněly spalničkami byl nižší než u dětí očkovaných, 12,8 % vs 25,6 % (graf 4).

Kedze moj muz ma silny atopicky ekzem (po ockovani v dospelosti), tak snad ju to aspon na chvilu presvedci.
A je to aj z "tretieho sveta" ktory je u nas taky doverne znamy 😝

kristulatko
27. feb 2009

uz jsem to nasla:

http://zdravi.doktorka.cz/rozhovor-s-mudr--jan-...

yasmina, at uz se maji kluci jen lepe.

kristulatko
27. feb 2009

http://zdravi.doktorka.cz/imunita-neni-jen-tupy...

ale to jste si mozna vsimly, ze tam jsou odkazy na zajimave clanky. uz to ctu 😉

(sorry za off topic)

barborka08
27. feb 2009

tina, a kolko davok synagisu este chcu dat?

valka
27. feb 2009

tu je dost dobra stranka o tom, ako sa ockuje a co vo svete :
http://www.who.int/immunization_monitoring/en/g...
bola som ale sklamana, lebo podla toho, co tam je, tak nikde naokolo sa neockuje mono proti osypkam...
vsade davaju MMR do 2. roku...

vanish1
27. feb 2009

kopírujem z inej diskusie - to je sila a svedčí to o tom, že 2 dávka mmr je vlastne zbytočná, ale aj tak, u nás sa robí až v 11 roku, nie?

"Mala byla v 15 mesicich ockovana na spalnicky, kdy by mela byt dalsi(v poradi druha) vakcinace?

Volala jsem mudre a bylo mi sdeleno, ze ted ockovaci letka v CR neni (!), ze bude tak za pul roku (!) a ze se stejne ve svete ockuje jen jednou, takze se nemusim obavat...no jsem z toho jalova!
Mala ma 22mesicu...jak to teda je??? "https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...