Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
19. jún 2011

@kaja73 ja som mlade ucho, ja mam 2003 😀 6.vydanie...musim pozriet aj stare, mojej mamy, asi 1.vydanie, co bude tam 😅

miliharmi
19. jún 2011

@samiana Ano, je to smutné, že následky očkování rozhodně nejsou oblast, kde by se dalo důvěřovat většině dětských lékařů, oni jsou tak přesvědčeni o bezpečnosti a nutnosti očkování, že klidně přehlédnou všechny varovné příznaky u dítěte nebo v horším případě je dokonce popřou po té, co je rodič sám upozorní. Tohle je schéma, které jsem přesně zažila já a se kterým jsem se od té doby potkala v mnoha příbězích očkováním poškozených dětí. Většina těch dětí nemusela být tolik poškozena včetně mojí Milenky, kdyby se očkování zastavilo včas, hned při objevení prvních mírných varovných příznaků, že dítě očkování snáší špatně. Ale to nee, všechno je normální reakce nebo to s očkováním souvisí jen časově a důvod je jiný, prostě nakonec to dopadne tak, že očkujeme dál, protože bez 98% proočkovanosti by se nám tu znovu rozšířily ty nemoci a bla, bla.
Takže pokud rodič nechce, aby právě jeho dítě bylo třeba tou obětí ve prospěch plné proočkovanosti, musí si to ohlídat sám a včas se vzepřít a vykašlat se na ty hlasy, které ho budou obviňovat ze sobectví atd., mohou tím zachránit své dítě. Kdybych odmítla další očkování hned po prvních mírných varovných příznacích, byla bych samozřejmě za "nezodpovědnou" odpírající matku, ale zachránila bych tím svojí holčičce život.

alelea
19. jún 2011

ahojte všetci, chcem sa spýtať, či sa niekto z vás nedočítal o následku po očkovaní - reflux u detí??? podozrivo dosť veľa detí tým trpí.

maja22
19. jún 2011

@alelea to sa mi nezdá, ani očkovanie nemôže za všetky problémy, ktoré človek má... môj starší ho mal, mladší nie, podľa mňa je to fyziologická záležitosť, z ktorej dieťatko vyrastie...

alelea
19. jún 2011

no neviem, či vyrastú, moja dcéra bude mať 6, a stále ho má. ide o to, že je zaradený medzi civilizačné ochorenia s pribúdajúcim počtom pacientov, ja som sa stretla s ním až u svojej dcéry a v okolí zopár detí to vtedy malo a má. nikdy predtým som o tom nepočula. som možno slabo informovaná,...

manof
19. jún 2011

@denduska no veďže sa hneď nepaprč 🙂 Ja na Teba s humorom a Ty to takto vážne zoberieš... Alebo sa mýlim? Však tam napísali, že vakcíny proti besnote a čiernemu kašľu sú tomu na vine a ešte aj nejaké ďalšie.

manof
19. jún 2011

@alelea reflux mala aj naša úplne neočkovaná dcérka, takže prinajmenšom u nej to z očkovania byť nemohlo

alelea
19. jún 2011

lenže reflux môže mať rôzne príčiny, myslím, nemôžu očko spôsobiť nejakú nerovnováhu v žalúdku, čo spôsobí ten reflux. predsa dcéra má 5, a nemala ho od narodenia, ale od cca mesiaca a má ho doteraz. napríklad takým oslabením imunity sa môže v pohode premnožiť nejaká baktériá .... a spôsobiť ten reflux ))

denduska
19. jún 2011

@manof odpustam ti 😉 ale chapes ja to pisem taka nadsena ze nieco take tam najdem a ty ma sfuknes 😠 😀

blovitc120
19. jún 2011

@alelea podla mna urcite nie, hoci je pravda, ze deti v primitivnych kmenoch nim netrpia, ale oni zase nonstop visia na mamach ako opicky, tak sa im nema co vracat 😉. Neda sa vsetko zvalit na ockovanie.

alelea
19. jún 2011

a vieš, moja visela nonstop na mne ako opička, hmm, ale nepomohlo to.((

tin007
19. jún 2011

@alelea nemyslim si, ze reflux je nasledok ockovania, co si pamatam z vysvetlovania dr. tak traviaca sustava deti dozrieva aj dalsie mesiace po porode a casom (u niekoho napr do 3 mesiaca, u nekoho dlhsie) sa problemy upravia

manof
19. jún 2011

@blovitc120
@alelea
Naša je tiež samolepka a vracalo sa jej materské mlieko, takže očividne je to možné aj bez očkovania.
Nedá sa úplne vylúčiť, že by ho nemohlo spôsobiť aj očkovanie, lenže ak ho má od mesiaca, tak by to mohla byť jedine BCG vakcína a to teda ozaj neviem, ako by tuberkulózne baktérie (navyše podané injekčne - nie orálne) mohli spôsobiť šarapaty v žalúdku... Ale to, že to ja neviem, samozrejme nie je dôkazom, že by to nebolo možné.

manof
19. jún 2011

@denduska
Ospravedlňujem sa za schladenie Tvojho nadšenia.
Faktom ale zostáva, že podľa toho popisu naozaj mali na mysli tie vakcíny, čo sa už nepoužívajú.

denduska
19. jún 2011

@manof je to pisane vseobecne pod jednym nazvom poinfekcne a povakcinacne, vsak ja ti to opisem.. a vsak antirabicka sa pouziva ci nie?

manof
19. jún 2011

@denduska
No používa, ale koľko asi tak ročne ich je použitých na Slovensku? Možno pár desiatok, neviem to odhadnúť. Ale ak je niečo v povinnom očkovaní, tak sú to ročne desiatky tisíc.

petot
19. jún 2011

@alelea Reflux môže byť aj bez očkovania, ale aj ako následok očkovania.

manof
19. jún 2011

@petot
Poznáš také prípady a/alebo vieš vysvetliť mechanizmus, akým sa to stane?

petot
19. jún 2011

@manof Nie, mohol by som len špekulovať napr. o zápale žalúdka, narušení reflexov, svalovej sily atď...

manof
19. jún 2011

Poučenie o odmietaní povinného očkovania, ktoré detským lekárom poslal RÚVZ Košice
http://www.slobodavockovani.sk/news/poucenie-o-...

Článok obsahuje aj môj komentár, ktorý ukazuje a vysvetľuje protiústavnosť konania RÚVZ Košice.

Počas písania tohto komentára som si uvedomil jeden spôsob, akým sa dá legálne vyhnúť akémukoľvek povinnému očkovaniu v prípade, že očkujúci lekár striktne dodržiava vyhlášku MZ SR č. 585/2008 Z.z.

Schválne, že či po prečítaní môjho komentára prídete na to, ako je to možné.

alelea
19. jún 2011

petot, presne na to narážam, pretože podozrivo veľa detí sa to týka, a dcéra to ma stále, pričom vylúčením mlieka, ryže, múky, atď jej to prejde (taktiež má hnačky, bolesti brucha, neprospieva). Lekári absolútne nevedia čo by jej bolo.

manof
20. jún 2011

@petot
@alelea
Aha, no tak znížený svalový tonus by logicky mohol spôsobiť reflux, to je pravda. A pravdou je aj to, že sa vyskytuje po niektorých očkovaniach. I keď po BCG som o tom ešte nepočul, ak ma pamäť neklame. To skôr po Hexe. No ale vylúčiť sa to v zásade nedá ani po BCG. Možno je to po Hexe len oveľa častejšie než po BCG.

No a samozrejme, každá ďalšia vakcína mohla tento nežiaduci účinok posilniť.

manof
20. jún 2011

@alelea
Ani detský gastroenterológ nič smerodajné nezistil?

denduska
20. jún 2011

@manof tu je to
Poinfekčné a povakcinačné encefalitídy

Prejavujú sa po infekcii alebo vakcinácii (antirabická, antipertusická a iné). pre tieto choroby je charakteristický demyelinizačný perivenózny proces a perivaskulárne lymfocytové infiltráty. Ide buď o imunologickú reakciu proti myelínu, alebo vírusy (vakcínia, varicella-zoster, osýpkový, chrípkový a pod.) priamo alterujú myelínové pošvy, a tak spôsobujú demyelinizáciu. Fluminantnou formou poinfekčnej enc. je aj tzv. akútna nekrotizujúca leukoencefalomyelitída.
Diagnóza sa opiera o anamnézu. Klin.sy. sa vyvíja zvyčajne 7-12 dní po infekcii, resp. vakcinácii, môže sa však zjaviť i skôr (osýpky).
Terapia je symptomatická. Kortikoidy podľa niektorých pozorovaní zlepšujú prognózu, prvoradý význam má však správne ošetrovanie, prívod výživy a tekutín, prev. aj liečba interkurentnej infekcie.

Vademecum medici, rok 2003.

vidis ze to nie je priamo na konkretne vakciny ani ochorenia viazane,pretoze to nie je ani dolezite, si myslim, tak ako alergicka reakcia je uniformna bez ohladu na vyvolavajuci cinitel, tak aj toto sa moze prihodit v podstate po hocijakej chorobe/ockovani.

pia22
20. jún 2011

@miliharmi oneskorene k tomu priebehu mumpsu u nas - ja vysoke teploty nad 40st., silny opuch, otec mierne teploty a opuch s nasledkom-uplna sterilita, mama vysoke teploty, opuch, silne bolesti hlavy, arytmie, celkove zlyhavanie organizmu, hospitalizacia, bolesti hlavy pretrvavali 2 mesiace, s nasledkom silna porucha imunity.

alelea
20. jún 2011

tak na gastre sme ešte neboli. žijeme v írsku a naša obvodná dr. nás pred vyše rokom poslala ku pediatričke. tá jej robila asi 4x odber krvi, no nič nezistili, ani alergie, nič, len chudokrvnosť. Ale dostala som tip od dobrej duše z MK na helicobactera. máme tam isté totožné charakteristiky: neprospieva, bolesti brucha, neznášanlivosť mlieka, chudokrvnosť.... Uvidíme, strašne dlho 😠 sa tu v irl čaká na akékoľvek vyšetrenie. No zachvíľu ideme nadovolenku na SK, nemá niekto tip, ako čo najskôr by sme mohli dostať termín na gastro na SK? Je vôbec možné prednostne vyšetriť na gastre? Ď.

maja22
20. jún 2011

@alelea moja známa bola dlhé roky chudokrvná a nakoniec jej zistili celiakiu 😒

zuzana26
20. jún 2011

@alelea my chodíme na gastro a objednávame sa tak mesiac dopredu... máš na SK niekoho, kto by zavolal do detskej gastro ambulancie a objednal Vás? prípadne dohodol vyšetrenie prednostne na konkrétny termín...

moira19
20. jún 2011

@nika.r Stale mi rezonuje v usiach jej veta na rozlucku: " Do 5 rokoch urcite dostane osypky, tak sa tu stretneme.".... Priat niekomu nieco zle, je vrchol ladovca. Keby som tam este chvilu ostala, tak by som jej uz asi ublizila. Taky lekar by mal vratit diplom, a ist sa hambit do najhlbsich hlbin pekla!