Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
10. mar 2009

cize ak by som dlhodobo davala malej 500mg denne (ma 11 a po kila a je dufam zdrava), malo by to byt ok.....
na to cecko od jamiesonu sa pozriem, hm, vyzera to pekne - ta cena 😀

barborka08
10. mar 2009

terezkaq, tu je ockovaci kalendar platny pre SR: http://rizikaockovania.sk/dok/ockovaci_kalendar...

jarka007
10. mar 2009

terezkaq je to presne ako si napisala. Skoro vsade inde je 4krat a na SR len 3krat. Nikto nevie preco a podla akeho kluca ??? A ja som strednemu tiez nedala poslednu 4tu davku a lekar mi povedal, ze neva, ze ho to aj tak chrani na min. 80 Percent.

petot
10. mar 2009

jarka007: Zrejme je to preockovanie v 3. alebo 6.roku, ktore sa robi u nas bez zloziek HIB a VHB, a teda nie Infanrixom hexa. Bral by som to ako pozitivum -cim menej zbytocnych vakcin, tym lepsie.

jarka007
10. mar 2009

petot nie, nemas pravdu 🙂. ide o zakladne ockovanie, nie o preockovanie. vo svete je 4krat a to v mesiacoch 3,4,5,12 na SR len 3krat.

petot
10. mar 2009

Nehádam sa 🙂 Každá krajina to má ináč. Niektoré začínajú už od 1.mesiaca.

Mimochodom, viete, že prekonanie ovčích kiahní cca do 2r nezanecháva imunitu? To je zaujímavé z pohľadu vývoja imunity, nie? Všeobecne sa hovorí, že imunitný systém sa do 2-3r prudko vyvíja.

Je tiež zaujímavé, že vakcína ovčích kiahní sa pravdepodobne spojí s MMR. Ako bude vytvárať imunitu v 15 mesiacoch, keď samotné ochorenie to nedokáže?

jarka007
10. mar 2009

Toto citam prvy krat, si si isty ? Nasi obaja ich prekonali kiahne do 2 rokov a aj ked neskor prisli do styku s detmi s kiahnami, nedostali ich.

denduska
10. mar 2009

petot..toto ani nespominaj...erikasadek vravela ze vo francuzsku to vobec nie je povolene takto ockovat...teda aspon myslim ze to vravela 😅

je mi zle z tej vakciny, je mi zle zo slova vakcina, fuj 😝

petot
10. mar 2009

jarka007: Imunita je individualna vec. Statisticky vsak vyznamna cast deti do 2r nevytvori imunitu voci ovcim kiahnam, kym neskor uz ano. Teraz nedavno som to niekde cital. Dufam, ze som nieco nepoplietol 😝

jarka007
10. mar 2009

petot, viem, ze kvoli tomuto dovodu sa ockuje najskor od 12 mesicov. Skor si totiz dieta na ockovanie nevytvori imunitu a do tohto veku sa v jeho tele este nachadzaju protilatky od matky. Ale ze to plati aj prekonanim skutocnych ochoreni, to som naozaj necitala 😕 . Ak najdes, chcela by som si to tiez precitat.

vanish1
10. mar 2009

petot, ďakujem za vysvetlenie (obličkové kamene), manžel ich už nemá, odišli prirodzenou cestou 😀 , ale asi má k tomu sklony

petot
10. mar 2009

vanish1: Tak to asi neboli oxalátové kamene, tie sú mikroskopicky malé, len ich je strašne veľa a upchávajú obličky. Väčšie kamene (ktoré vidno) nebývajú oxalátové. Takže je možné, že by mu C skôr prospelo než ublížilo. Ale keď už kamene mal, tak opatrnosť je nutná, môže mať tak či tak zvýšené riziko, a konzultácia s nefrológom by nezaškodila.
Céčkuje už dlho? A má rád pivo? 🙂

tina_
10. mar 2009

no drahi moji "spolubojovnici"
nie som tu jeden den, a hned tri strany...
My sme prave riesili "nespanie" nasej malej podla knizky "kazde dieta sa vie naucit spat" a je to sila, ako to zabralo...Cez den vobec nespala, tak som nestihala vobec nic, aj diskutujem az po nociach...

Ale co som vam chcela povedat...
Pisala som v inej teme, ze NA KOM to vlastne tak mohli testovat ten novy Synflorix, a tak mi napadli deti z detskych domovov..
A ono to nie je taka bizardna myslienka...

Precitajte si toto:
http://tuberkuloza.sk/ockovanie.html

"U nás sa začalo s očkovaním detí proti tuberkulóze v roku 1926. Vtedy Dr. Švehla v Prahe zaočkoval deti v detskom domove, 😲 😲 😲 tzv. nalezinci. O rok neskôr takúto akciu u detí v detskom domove urobil v Bratislave Dr. Švejcar. Do roku 1939 sa tak zaočkovalo v Čechách a na Slovensku 9 123 detí. Cez vojnu sa očkovanie v Európe prerušilo, okrem Švédska a Dánska. Tri roky po skončení 2. svetovej vojny prebehla u nás akcia Červeného kríža, v ktorej bolo zaočkovaných 2 045 392 osôb vo veku od 1 do 20 rokov."

Napriek tomu, ze stranka sa tvari velmi oficialne, ma uplne zarazilo par veci:
Hned v uvode:

"Snahy o elimináciu, pripadne obmedzenie prenosu tohto patogénu sú zatiaľ napriek dlhoročným pokusom neúspešné. Naše súčasné znalosti o biologických vlastnostiach a imunologickej odpovedi M. tuberculosis nie sú dostatočné na to, aby sa úspešná obrana voči tomuto patogénu realizovala aktívnou imunizáciou, tak ako voči väčšine nebezpečných patogénov. Účinná a bezpečná vakcína, ktorá by absolútne chránila pred infekciou, nie je k dispozícii. " 😲 😲 😲

Sila nie?

vanish1
10. mar 2009

tina, ty používaš tú metódu 😒

petot, s manželom céčkujeme asi týždeň a pivo pije raz za čas nealkoholické.

tina_
10. mar 2009

vanish, ano,...
mala bola totiz uz asi posledne dva mesiace hore cely den, od rana pol 8 do vecera- hocikedy aj do pol 10 ej!!! Nedokazala vobec zaspat, a ak, tak o 5 minut bola hore- ako zajko na Duracellky. Jedine vonku v koci spala, ale neda sa kocikovat dlhsie ako 1,5 - 2 hodiny...aspon nie teraz v zime a vetre.
Nejde o moje pohodlie, to vobec, i ked dost zle je na tom teraz moja starsia dcera, lebo chodi do skoly a nemam cas sa jej poriadne venovat, ani sa s nou pohrat...Mala navyse uz nechce len lezat a sediet este nevie, tak je stale na rukach alebo v satke...a nervozna, ze nespi...
Takze hlavne preto, aby ona mala dostatok spanku, ktory potrebuje ci na rast, ci na "ucenie sa"... ☹
Okrem toho, a vdaka Bohu, zatial som nezazila nejaky strasny scenar, az som bola sama prekvapena...
Dnes vecer, druhy den, mala sama zaspala vecer v postielke, pomrnkala si asi 3 minutky a spala...Odvykla si aj od cumla. Doobedu mi spala 2, 5 hodiny, to sa mi este nestalo - a bola som pri nej len dvakrat, hned zaspala.
Ale uz som off.

petot
11. mar 2009

vanish1: Ja tiez len raz za dlhy cas nealkoholicke (zvycajne kvoli lepsiemu traveniu). Je to dobry zdroj prirodnych B-vitaminov a zaroven tekutin, takze niektori nefrologovia ho odporucaju ako prevenciu kamenov 🙂

petot
11. mar 2009

tina: Nebolo by to nic nove pod slnkom. Neviem ako u nas, ale v UK sa kiahnova vakcina vyrabala povodne tak, ze nainfikovali deti v sirotincoch a potom im odoberali hnis. Az neskor zacali pouzivat kravy, ovce a ine zvery.

Takisto si viem predstavit, ze pride vazeny pan doktor za statom ustanovenym pravnym zastupcom, povie mu o velkom prinose pre ludstvo, a bez problemov dostane suhlas na experiment s pneumokokovou vakcinou na detoch v domove.

vanish1
11. mar 2009

tina, moja je tiež taký chronický nespáč, takže rozumiem 😉
tiež si myslím, že ju testovali v tých domovoch na najmenších detičkách ☹

lubii
11. mar 2009

No viete čo? keď sa rozprávate o tých detských domovoch. Mňa raz strašne šokovalo, a to som sa ešte ani nezaujímala o škodlivosť očkovania, raz dávali v telke bolo to tuším Úsmev ako dar alebo nejaká charitatívna akcia pre detské domovy. Tak prišiel tam nejaký pán v super obleku, zástupca nejakej farmaceutickej firmy s takým veľkým plagátom a na ňom bola veľkým písmom napísaná suma 200 000 korún, že darujú detskému domovu. A potom povedal, že v tejto sume darujú detskému domovu vakcíny proti hepatitíde A. 😕 😕 😕

barborka08
11. mar 2009

lubii, tak to je vazne sila, nemam slov 🤐 😕

tina_
11. mar 2009

lubii, mne je z toho zle...
Uvazujem normalne oslovit nejakych reporterov, nech idu za tym...

tina_
11. mar 2009

Počujte,neviete ako to je s POVINNYM očkovaním v Poľsku?
Je povinné či nie?

petot
12. mar 2009

Neviem, čo ten Jamieson robí, ale včera som v jednej lekárni kúpil žuvacie 500mg za bežných 5,37€ a dnes v inej za 3,48€ 🙂 Lekárnička sa sama divila a kontrolovala, či je to správna cena 🙂

barborka08
12. mar 2009

petot, u nas v lekarni dali na balenie - vyhodna cena (120 ks - 1000mg) 12€ 😒

tina, pozerala som ohladom povinneho ockovania v Polsku, nasla som len co sa ockuje a kedy, ale nie je tam ci je povinne alebo nie...

Chcem sa vas este opytat ci neviete od ktoreho roku je v povinnom ockovani v SR zavedena vakcina Priorix.

petot
12. mar 2009

barborka08: Lekárne asi oceňujú metódou FIFO. To znamená, tovar predávajú v tých cenových reláciách, v akých ho kúpili. Takže ak sa tovar nehýbe, tak ani neobjednajú nový, a tým pádom sa cena nemení. Zmenila by sa až vtedy, keby sa minuli súčasné skladové zásoby a prišla by zásielka s novou cenou.

barborka08
12. mar 2009

petot, 🙂 trosku ma to prekvapilo

karkulka1
12. mar 2009

Tak sa opäť hlásim 😉
No zatiaľ malého ešte nepreočkovali, boli sme u lekárky 2x- vtedy sa na to nepýtala, tak sme my s tým nezačínali (vtedy bol chorý, takže aj tak žiadne očkovanie a 2.x bol na výtere a nič).
No včera bol muž po výsledky a zas s tým začala, tak jej to všetko opäť zopakoval prečo nechceme a ona mu na to povedala, že sú horšie vakcíny ako Infanrix 🙄 - škoda len, že sa môj muž nespýtal, že ktoré konkrétne 😖 ( v podstate pri malom nemal na možnosť)
Tak uvidíme, čo bude pri ďalšom stretnutí. 😨

risso46
12. mar 2009

ja som cecko od jamiesonu kupila za 7,20

risso46
12. mar 2009

to som ja Martina46, ale prihlasený je manžel 😅

denisocka
12. mar 2009

som hned vedela že to ste vy,rodinka K. 😀