Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
16. mar 2009

samotny mumps nekupis , vo francuzsku, ale viem ze je vo svajciarsku.....
ROR je MMR 😉

valka
16. mar 2009

dakujem 🙂
vedela by si mi zistit ceny vo svajci? potrebujem vediet porovnanie cien MMR a kazdej zvlast...zaujima ma, kolko na tom kto zarobi/ usetri, ze je u nas iba kompletka.

erikasadek
16. mar 2009

tak to skusim ak anebudem zvladat tak poprosim mywiel, ona zije vo svajciarsku.. 😉

valka
16. mar 2009

dakujem 🙂

ksinka
16. mar 2009

SOm rada, ze som natrafila na temu, ktora je pre mna v sucasnosti velmi dolezita. Mam 19 mesacneho syna. Po vakcine BCG - tuberkuloza mal velku reakciu. Museli mu hlbkovo cistit ranu dva mesiace. Nasledovali ockovania hexavakcinami. Po prvej a druhej sa mu na ruke, kde bol ockovany voci tuberkuloze vyhodili vyrazky, ktore vyzerali ako alergicka reakcia. Vtedy som si to nedavala do suvislosti s ockovanim. Po tretej hexavakcine sme mu na treti den objavili hrcku pod ramenom. Za den bola dvojcentimetrova. Boli sme v soku, lebo sme mysleli na to najhorsie. Lekar na sonografickom vysetreni vsak povedal, ze to je zhrubnuta svalovina, ale aby sem prisli pre istotu na kontrolu o mesiac. Po mesacnej navsteve zacal krutit hlavou. Vraj sa to meni. Asi zle stanovil diagnozu. Je to zvacsena uzlina. Poslal nas spat k obvodnej a ta nas odoslala na plucne. Lekar na plucnom nas okamzite poslal na chirurgiu. Vraj sme prisli na poslednu chvilu. Uzlina by sa v priebehu par dni otvorila a potom by to bolo nekonecne liecenie.... Samozrejme musel ist na operaciu v plnej narkoze. Histologia potvrdila diagnozu / komplikacie spojene s ockovanim / neprimerana reakcia. Uzlina totiz obsahovala tuberkulozne tycinky. Teraz mame ist na ockovanie na MMR. Samozrejem toto ockovanie odmietam. Obvodna lekarka so mnou suhlasi, ale povedala, ze potrebuje na to odporucanie imunologa. Boli sme teda na prietokovej cytometrii. Podla telefonickeho rozhovoru su vysledky v norme, a tak lekarske odporucanie na odlozenei ockovania pravdepodobne nedostanem. Aj tak to vsak nechcem vzdat , budem hladat inu cestu........Takze tu mate jeden konkretny priklad ako moze ockovanie ublizit viac ako pomoct. Moj syn musel byt uplne zbytocne operovany v patnastich mesiacoch.

valka
16. mar 2009

ksinka, podla toho, co zatial viem, tak ockovanie sa da odkladat takmer do nekonecna...ale jasne, ze ta bude nahanat hygiena...ale zatila by si nemala byt tresne stihana (snad)...

tina_
17. mar 2009

ksinka, to mi je luto, co ste si museli preskakat...
Mohla si o tom poreferovat v telke, bug-tom hladal cloveka do relacie o ockovani...Ale uz je asi neskoro...

vikinka27
17. mar 2009

ksinka:
ad. ockovanie TBC vs. hexa: Cesi uznavaju tento problem (bolo to dokonca na tych pro-vakcinacnych strankach co som davala), isty cas uvazovali bud o posunuti hexy alebo vymeneni najprv hexa, potom TBC
predtym DiTePer to nerobil (teda, aspon nie tak caste problemy), myslim, ze problem sposobuje HiB ak sa dobre pamatam....

MMR mozes odsunut minumalne do 18 mesiaca - ockovanie je udavane 15-18 mesiac.
ale kazdopadne, inak, bud budes odolavat doktorke - bud bude ona akceptovat ze neockujete a nezahlasi ta, alebo vyhovarat sa na virozy v rodine a tak... (teraz ale na jar a v lete to asi velmi fungovat nebude)
kazdopadne, ak ta dr. nezahlasi na hygienu (bude ta tolerovat), malo by to byt OK. skus sa s nou dohodnut....

alebo zmenit doktorku...

lenki33
17. mar 2009

ja neviem preco si furt myslite ze Dr vas nemusi nahlasit, nahlasit??? 😕
ved podla tej novej vyhlasky MUSI hygiene hlasit kazdy mesiac do 15teho planovane ockovania a ich plnenie

vanish1
17. mar 2009

lenki, tak jednoducho ťa nenahlási ako plánované očkovanie 😉
podľa novej vyhlášky myslím hlási na hygienu, ak ťa 2 x písomne pozve a ty neprídeš

valka
17. mar 2009

ked som sa bavila so svojou doktorkou, tak mi povedala, ze musim podpisat reverz a co uz bude robit hygiena, je na mne...s tym, ze na reverz napise, ze nie som proti ockovaniu,ale chcem ho presunut na neskor...no uvidime, co z toho bude...som zvedava, co porozpravala v tej diskusii...

lubicanoemi
17. mar 2009

holky, pls, existuje niekde link na to, koľko je čoho v hexe?

mne už volala mudr, že kde sme (boli sme odcestovaní a potom chorí, to vedela, ale už to naťahujem, to je pravda), že nechodíme ani do poradne a že žiadne odklady a že musí hlásiť a tak. baby ja na to asi nemám nervy...ja sa veterného boja s mlynmi bojím a argumentačne nevyhrám ani hádku s doktorkou, nieto ešte s prípadnými úradmi.. viem o mudre čo očkovanie nenúti, ale je v BA - pre nás vyše hodiny autom, takže neviem či je to riešenie, pri kontrolách a príp chorobe je to ďaleko...

pd900bo
autor
17. mar 2009

baby doktor vas hygiene nahlasit musi lebo inak by prisiel o licenciu, povedal mi to moj doktor, kt. sa so mnou odmietol dohadovat.. povedal mi len ze mi dava tyzden na rozmyslenie a ked nepridem zahlasi ma lebo on si koli cudzej zene a dietatu neda zobrat zivobitie..

lenki33
17. mar 2009

myslim si to iste co pd900bo , ako ak je doky vas znamy tak to moze nejako oddialit, nejako to trochu obist, ale predsa si nebude kvoli cudzim ludom robit problemy, a planovane ockovania su predsa podla veku dietata, nie podla toho ako si to lekar naplanuje

vikinka27
17. mar 2009

lenki, ja neviem, ale stale nemas tu zaockovanost 100%. ved mas chore deti a tak.... nikdy nebudes mat 100% zaockovanost na termin. a urcite nehlasia s menami.
a teraz zober: napr. mas ockovat v januari 100 deti. zaockujes iba 95 - 4 boli chore, jedna matka odmietla. budes mat 95% preockovanost. vo februari mas zaockovat dalsich 100% - zaockujes 94, plus tie 4 z predchadzajuceho mesaica. no, mas skoro 100% zaockovanost...
viem, ze sa na to mozno divam zle (neviem co presne ide, nie som pediater), ale v cislach sa da vselico skryt...
(aj daniari by vedeli 😉 )
mozno ale ze tam uvadzaju dovody...
suhlasim, ze ako pro-vakcinacny doktor by som mozno odmietla kryt taku matku (!) ale prave to hovorim, ze je to o dohode.... ako je dr. ochotny...

my sme aj s romim posuvali tie ockovania, neviem ci nas lekarka vyslovne hlasila na hygienu (ano, v cislach sme urcite boli) ale nic sa nedialo. ani teraz zatial, klop-klop. ale tiez mam zdravotne dovody, takze to nie je o podpisani reverzu.

lubica - hodina je dost daleko... (aj ked, ja som teraz presla k dr. co je od nas 1/2 hodiny autobusom a sme bez auta 😉 )
skoda, ze si na poradne nechodila (zamerne/nahodou???), takto to vyzera z doktorkinho pohladu horsie....
ani ja neviem napr. bojovat, s oboma detmi sa mi podarilo ockovania posunut iba vdaka chorobam....

lenki33
17. mar 2009

vikinka o odlozeni ocko (teraz nemyslim mesiace, ale roky) nemoze rozhodnut len pediater, ale napr neurolog, imunolog a pod, preto je % ta zaockovanost taka aka je

susik77
17. mar 2009

inak aj my sme odsunuli ockovania kvoli chorobe. teraz aj tym, ze sme tam vsunuli nepovinne ockovanie-prevenar. tak na priorix ideme az v 20-tich mesiacoch. dr. sama hovorila, ze ked jej zaplatim priorix-tu v cr je hradeny totiz len trivivac-priorix si cely platim-tak mozeme s terminom ockov. hybat. o ziadnej hygiene ani bahlasovani nic nehovorila.

inak chudatko mala, dnes sme boli na ockov. Prevenarom a chytila tam taky hysak, ze po ockov. jej zostali podkoz. krv. bodky na tvari-petechie 😔 dr. hovorila, ze to je z placu, nie z vakciny. inak je chvalabohu ok, len hned po ockov. po ceste domov zaspala.

vanish1
17. mar 2009

lubicanoemi, link máš na predchádzajúcej strane, keď sa už bavíme o tých lekároch, poznám dosť ľudí, ktorí odmietajú očkovanie a lekár ich nikam nehlási, takže je to na lekárovi

lubicanoemi
17. mar 2009

viki, vynechala som teraz dva mesiace, pretože sme fakt tak dlho boli u našich a bola som chorá. vedela to, volali sme spolu, neviem prečo to vyťahuje. asi že som sa akože nevrhla do ambulancie hneď keď sme prišli domov.
jediná dobrá správa je, že Prevenar nemusím, hurá.

lenki, tak to som v ťahu, keď sa nemôžem dohodnúť iba s pediatričkou, čo? ako je možné, že niektorí to posunú bez problémov, a iní nie?

indy
17. mar 2009

ahojky sledujem tuto diskusiu uz davno. Tiez sa snazim citanim zorientovat v tejto problematike a je to hrozne cim clovek viac cita a zacina do toho vidiet a pri tom ten pocit beznadeje, ze vlastne sam podla seba si nemoze rozhodnut nic
Moj syn dostal doteraz 2 davky hexy Po prvej davke zacal mat pokozku na lytkach trochu drsnejsiu a teraz 2 mesiace po druhej davke sa mu ten ekzem vyrazne zhorsil a uz to ma aj na lakti Ja sa uz len hrozim toho ake to bude mat po 3 davke. Myslite, ze keby som ziadala imunologicke a alergologicke vysetrenia, ze by to mohli potvrdit ze je to z ockovania, alebo je to len naivna predstavaSom 100% presvedcena ze to ma z toho Mate tiez niekto skusenosti s ekzemom po ockovani?

susik77
17. mar 2009

ahoj, aj malej zacal ekzem po min. davke hexavakciny. ale nie som si ista ci je to z toho, lebo ona to mala trochu asi par mes. po porode. potom to zmizlo a min. mes. sa znovu objavil. u nej to moze byt aj geneticke-totiz-ja mam atopicky ekzem.
ja si myslim ze nikto ti nepovie z coho to je...to sa zistit neda. ekzem moze byt bud z alergie na nieco konmkretne-jedlo, lieky, kozmetika, prip. z nej. ochorenia al. geneticky

lubicanoemi
17. mar 2009

vanish dík, prehliadla som to na tej predch. strane. Už to študujem...
Máte prosím niekto aj takú skúsenosť, že vás nahlásili? čo potom?

tina_
17. mar 2009

my sme vcera ochoreli, takze co sa tyka poradne vo stvrtok, tak aj tak nic...Hoci vravela doktorka, ze nam da este kontakt na tu doktorku v KE v tej ambulancii, tak som zvedava. Ale ked dojde do najhorsieho, tak podpisem odklad, nech si to hlasi.
Inak moja kamoska pri PO odmietla ockovanie prednedavnom, dve deti, tak uvidime...

A vraj zajtra ma byt cosi o ockovani na JOJ-ke a vo stvrtok na tej telke BA, tak som zvedava, ako sa to vyvija.

Ja cakam od kamosky na preklad jedneho clanku z ANJ (oficialne), co by som rada poslala Konferencii biskupov Slovenska, ze teda co oni na to, ze zlozkami vakcin su aj bunky z potratenych deti, co inak je dokument Vatikanu, ktory to zakazuje (doslova v suvislosti s ockovanim!), tak som zvedava na reakciu. A milerada to dam aj do medii.

lubii
17. mar 2009

Tina, a nevieš,ktoré vakcíny obsahujú takéto bunky? Tuším tu už dával niekto takýto zoznam,ale už si nepamätám,kde to bolo.

lenki33
18. mar 2009

lubii ja myslim ze to je MMR, pretoze tam je ludsky albumin, ale nie som si ista

denduska
18. mar 2009

je to MMR, ale podla toho co ja viem, priamo ta vakcina neobsahuje tie bunky, len virus je na nich mnozeny... teda aspon ja to tak chapem...keby sme si pichli nejaku cudzorodu bunku do svalu, tak to by boli ine reakcie, ved preto sa zmenila aj ta celobunkova na acelularnu (pertusis).
Ale pestuje sa to na tom, to je pravda. A myslim ze sa to tyka virusu rubeoly.

blovitc120
18. mar 2009

Fuj tak to je hnus... Tina a v akej relácii na JOJ-ke to má byť?

denduska
18. mar 2009

pozerajte dnes prve noviny o 17.00 na JOJ, bude tam o dievcatku ktore ma rakovinu, matka tvrdi ze od BCG ocko... to je to co si myslela, tina?

lubicanoemi
18. mar 2009

holky prosím neviete, ako je to na SR s možnosťou monovakcín? spomenula som si, že manžel chodil na monovakcíny, lebo mal nejaké reakcie - ale to bola Praha sedemdesiatych rokov. dnes asi nesnívame, čo?

valka
18. mar 2009

lubicanoemi, mono su iba v opodstatnenych pripadoch na vynimku od speci lekarov...inak nic ☹