Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nellina
20. júl 2011

@musko
@didulka85 koziar vam nepomoze, bude riesit symptomy nie pricinu..podla mna tie vyrazky su priznakom zblbnutej imunity..ekzem a vobec vsetky kozne choroby ktore sa prejavia na kozi ako nieco svrbive, zapalene, su vacsinou priznakom zle fungujeceho nejakeho vnutorneho organu-pecen, creva..takze pokial viem nie je dobre to nicim potierat ziadnymi protizapalovymi kremami, ktore obsahuju zinok atd, pretoze vtedy sa ta choroba zatlaci spat dovnutra..ospravedlnujem sa ze pisem ako hotentot..

alikaa
20. júl 2011

@nellina kedze vyzera, ze sa do koznych problemov vyznas, chcela by som sa tak trochu mimo spytat... co moze urobit kortikoidova masticka na ekzem 3-mesacnemu babatku? Kamaratka masti svoje babatko o 106 a neda si povedat, ze je to nebezpecne. Ale vlastne sama neviem co to v organizme robi, pripadne co to moze sposobit. Neviem presny nazov, len ze obsahuje kortikoidy.

musko
20. júl 2011

@alikaa - kortikoidy dlhodobo na kožu sa nedoporučujú- max 3!! dni, veľmi jemný film, inak hlavne premasťovať kožu niečím s ureou, dietne opatrenia... Oslabuje prirodzenú barieru kože, nahovoriac o tom, že sa vstrebáva do obehu!!!!! U detí sa to vačšinou rieši mastičkami magistraliter - zarábanými v lekárni, ale nie dlhodobo kortikoidmi!!!!!
Oni tie kortikoidy potlačia zápal a tú reakciu na koži, ale neriašia príčinu.... Nech kamoška hlavne pátra, z čoho ten ekzém malá má - a medzi nami - najlepšie je na to materské mlieko - ak kojí - nič lepšie nenájde - mi to doporučovala moja kožiarka:o))) - i keď ja som už o tom vedela dávno, a mala aj vyskúšané svoje

kaja73
20. júl 2011

@nellina ja len k tomu zinku-ten je praveže vhodny-dost sme sa s ekzemom natrapili a viem že toto je OK. Problem su tie kortikoidne mast-tie zatlacaju chorobu dnu.A co sa tyku materskeho mlieka,tak ak mamina nedodržuje dietu a papa niečo co babenu vadi-napr kravske mlieko a potom tym potrie kožu a babeno ma na KM alergiu,co mamina ani nemusi vediet ,tak stav praveže zhorši-da alergen nielen do tela,ale aj na telo.Takže v prvom rade treba vylučit alergeny zo stravy kojacej maminy a až potom potierat a vlastne aj kojit.

musko
20. júl 2011

@kaja73 - veď ano - píšem - dietne opatrenia
u kojených detí sa u ekzemov myslí na prvom mieste na alergiu - intoleranciu bielkoviny krav. mlieka

kaja73
20. júl 2011

@musko Vidis ja to pisem neline-som si vas poplietla,ale aspon zinok patril jej 😲

musko
20. júl 2011

@kaja73 kaji - v pohode
čo sa zinku týka - súhlasím - pekne skľudní kožu :o)
A ešte Jarish roztok - ale neviem, či sa dáva aj miminkám, doporučujú sa kúpele v dubovej kore, harmanček ani nie - ten dosť alergizuje :o)

musko
20. júl 2011

aha - takže Jarisch až od 10 rokov :o)

nellina
20. júl 2011

@kaja73 ano suhlasim kortikoidne maste tak to no comment..ono tie zinkove maste nie zeby skodili, ale tiez pomahaju len "naoko", zapal sa potlaci spat....pri ekzeme sa telo cisti, to co sa nevyluci vylucovacim systemom von pretlaci sa cez kozu vo forme zapalu..tym som len chcela povedat, ze je dobre liecit telo z vnutra..
@alikaa suhlasim s
@musko kortikoidne maste-zacarovany kruh...cim dlhsie sa budu pouzivat, tym sa problem skomplikuje..

didulka85
20. júl 2011

@alikaa urcite dostali Locoid crelo. Oblubena kombinacia koziarov je Locoid crelo s ichtiolom, premastenie kyselinou mliecnou a fenistil, samozrejme hypermangan a oilatum mydlo. 😀 Ja som tym Saru mazala tiez od jej 3 mesiacov. Nikam to neviedlo. Ked som ju mazala, bolo dobre. Akonahle som prestala, do par dni mala vysyp. Ako tu baby pisu, neriesi to problem. U nas bol problem v pracom prasku. Vsetko som XY krat preprala v orechoch a bolo dobre.

@nellina to co tvrdis, je logicke. Teraz to citam mm-ovi a plne s tym suhlasi. Zajtra zavolam tej doktorke. Siliceu mam uz doma, zajtra jej zacnem rano davat.

@vefi89 zavolala som na cislo zo stranky prevenaru.

kaja73
21. júl 2011

@nellina jednoznacny suhlas s tym liečenim z vnutra,ale aj koži sa musis venovat,aj ta trpi.Rok sme riešili ekzem a vdaka prisnej diete,zinkovym mastiam-na zapareniny,plus eucerinu a vdaka pozastaveniu očkovani a detoxu po očkovanimaly dnes može papat vsetko a ekzem vobec nema.Uplne sme sa ho zbavili a na kožu už použivam len eucerin na tvar a ruky.

martinka1981
21. júl 2011

@didulka85 presne to sme vyfasovali od kožnej 😀 až na to že kortik.som použila iba raz lebo sme boli v zlom stave ☹
Dieta je velmi doležita,bez nej sa to nedostane pod kontrolu 😝

denduska
21. júl 2011

@kaja73 porad este daco, my sme na diete, aj ju mastim, ani sa uz neockuje, aj joalis kvapky brala..ale stale sa to vracia ja uz neviem preco ☹ ...nie je to take zle ako bolo ale robi sa jej to, aj na tvaricke, cize z oblecenia a prasku to nemoze byt (nenosi kuklu 😀 😀 )....uz nevieeeeeem... pozerala som aj diagnostiku EAV ale to je take drahe 😲 😲 a mm ako prisne racionalne zalozeny, tomu proste neveri, niezeby lutoval na malu peniaze ale neda ich na nieco comu ani neveri (pritom klasickej akupunkture veri)... kozna nam predcasom uz napisala aj Elidel, ked som precitala letak, tak som ho ani nevybrala z lekarne 😅 😅 neviem uz ☹

kaja73
21. júl 2011

@denduska napisem ti vsetko čo sme robili,ale do IP,aby sme neboli mimo temy. 😉

aaddeell
21. júl 2011

ahojte je tu toho strasne vela popisane a nemam cas citat vsetky stranky kedze maly ma 6 tyzdnov, mame sa ist ockovat a doktorka mi povedala nech si vyberiem ci chcem PREVENAR alebo SYNFLORIX prosim o radu a ak sa u vasich deticiek vyskytli vedlajsie ucinky tak ake dakujem

vefi89
21. júl 2011

@petot ďakujem ti veľmi pekne, idem to skúsiť, príde mi to oveľa prirodzenejšie a menej násilné ako ho hneď štopať ATB.. len ešte pre istotu... dnes ráno teploty už nie sú, v noci mal už len zvýšenú, ráno vôbec... mám dávať takú dávku ako si mi napísal i tak? ..a prečo znižovať až keď nastane riedka stolica? lebo malý má momentálne hnačky

musko
21. júl 2011

@aaddeell ja by som si osobne nevybrala ani jedno
Ak si rozhodnutá dať očkovať, tak sa skús dohodnúť len na Hexe s tým, že Prevenar( Synflorix) chceš posunúť, alebo - čo je ešte lepšie - skús odsunúť aj hexu ako to pojde. Ak chceš, napíšem Ti IP, čo a ako.

@vefi89 - pri liečbe C vit ak začne byť riedka stolica znamená, že máš maximálnu dávku pre svoje/ synovo telo...

musko
21. júl 2011

@denduska - čo sa Vašeho ekzemu týka skús si písať, kedy sa to zhoršuje, všetky zmeny, ktoré boli, a vieš ako to je - keď sa nevie na čo je alergia - tak sa začína len ryžou, ryžovým odvarom, postupne sa pridávajú ostatné potraviny.... A skúsila by som homeopatiu - je to síce na dlho, ale sú s tým dobré skúsenosti. Si z KE? Ak chceš, mám dobrého kamaráta v PP.

vefi89
21. júl 2011

@musko a keď má hnačku, tak i tak?

manof
21. júl 2011

@poppy1
Ja by som na ten RÚVZ zavolal. Z čisto psychologického hľadiska je to najlepšie. A potom uvidíš, čo Ti povedia.

manof
21. júl 2011

@vefi89
ja by som antibiotiká bez CRP nedal ani omylom.

Predpokladám, že po tejto skúsenosti si už ďalšie očkovanie poriadne rozmyslíš...

musko
21. júl 2011

Ak mu je lepšie a má hnačku tak by som dala, ale nižšie dávky.

vejula
21. júl 2011

@manof vefi bola rohodnuta že očkovanie neda.... natlak je niekedy silny ak je tam žena sama stane sa že naporu neodola... 😔

musko
21. júl 2011

@vejula s tým úplne súhlasím
mám kamošky - šikovné, vzdelané, otvorené alternatívam, opakovane sme to spolu preberali ešte, než sa im narodili miminká a obe dali nakoniec naočkovať všetko ...... A fakt sa divili, že boli miminá po tom Prevenare úplne out.....

vefi89
21. júl 2011

@manof ja som bola vrcholne hlúpa, keď som sa aj teraz nechala presvedčiť tou ich debilnou múdrosťou..každé ďalšie očko je u nás pasé a radšej budem mesiac držať hladovku, ale budem si istá, že dieťa bude zdravšie..a samozrejme tie ATB mu nedám..idem skúsiť ten spomínaný vitamín C
@musko vedela by si mi aj napísať aké nižšie dávky? ja som v tomto úplne mimo 😅

denduska
21. júl 2011

@vejula @musko ja som tiez tak dopadla..kamoska - lekarka..ma 6 tyzdnove babo...cele tehu sme si pisali o ockovani, tiez bola rozhodnuta ze neda.... dali aj BCG...a minule sa ma pytala ze ci ma dat Rotarix 😀 😖 😔 cize z "nic" nielen ze bude "vsetko" ale este aj "nadstandard"....mne je len tak luto tych babatiek, lebo keby na to doplatila matka vlastnou hlupostou...ale trpi nevinne dieta... ja by som sa najradsej cela obsypala ekzemom, len aby bola moja zdrava

kocky diky co ste mi pisali do IP, idem studovat, musko- samiana mi poradila zatial jednu dr. v KE (inac myslela som na nu), idem postudovat jej stranku, a uvidime.... ja som z KE ale nebyvame tu uz, no chodime casto za rodicmi 🙂

alikaa
21. júl 2011

@musko ta moja kamaratka nehlada priciny, ona vo vsetkym veri lekarom, cize moje rady nepocuva, to som len pre seba chcela vediet, ze co vlastne kortikoidy sposobuju v tele. Ta kamaratka mi povedala, ze ked ona bola mala, tak mala taky ekzem, ze ju privazovali k posteli, aby sa neskrabala a boji sa, aby to iste nemalo jej babatko, takze mu bude mastit vsetko co jej doktori daju, len aby to nemal... Ona ma ani nepocuva ohladne informacii okolo ockovania. ked som jej poslala stranku, kde boli spisane vsetky mozne reakcie po ockovani, tak mi vynadala, ze co jej to posielam, ze teraz sa bude bat. Ze radsej nech jej uz take neposielam, nechce take citat a ze ona bude dufat, ze jej dietatu nic nebude... takze no comment
@didulka85 ano aj fenistil jej predpisali a dava mu ho preventivne 😒

musko
21. júl 2011

@vefi89 asi by som rozdelila do celého dňa 1g - @petot Ti možno napíše aj vyššiu dávku - ja by som dala ten g - rozdellila do celého dňa aponúkala hodne piť.
@denduska - no - asi no comment ( ja som tak dosť vyletela na tú kamošku s otázkou - Ty si dala aj Prevenar?!!!-u nás nie je povinný, ale je hradený - no a ona sa tak udivene na mňa pozrela, že veď keď jej p. dr. povedala, čo sa všetko može stať, tak že radšej dala....) Potom som sa jej ospravedlnila. Je to jej dieťa, jej rozhodnutie a jej zodpovednosť...... Robila to s najlepším úmyslom.

denduska
21. júl 2011

@musko ja som sa snazila jej nic nevnucovat, len som chcela aby vedela dopredu do coho ide..nie ako ja.. a pritom vie ako sa s malou trapime.. ale tak staci argument ze " co ak chyti tuberkulozu od nejakeho neprisposobiveho obcana, kedze v Michalovciach ich je vela" a cele moje snazenie je tam 😀 a pritom ani netusi ze ani ockovanim sa od nakazy neochrani..teraz si mysli ze huraa, nemoze nikdy v zivote dostat tuberu..tak mam potom pocit ze je uplne zbytocne dopredu nieco hovorit 😖

Ja sa napriklad strasne bojim meningokokov..ale tak ze som naozaj na hrane s ockovanim..lenze ked som precitala len letak k tomu tak mi stacilo..mozno ked budu vacsie..neviem... uz sa "vymysla" aj vakcina MenB...ale je len v stadiu klinickeho skusania.. a tak urcite sa nevrhnem na horucu novinku..aby nakoniec nebola naozaj prilis horuca 😅 😅 😅

zuzana26
21. júl 2011

@alikaa tiež som sa stretla s touto reakciou, že radšej nevedieť, čo zlé sa môže stať - akoby to dieťaťu pomohlo, že strčím hlavu do piesku ☹ ale pštrosov je okolo nás neúrekom 😝