Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

elinka27
21. júl 2011

@manof ano je to tam a je tam aj odpoved lekarky ktora sa tomu venuje a odpovedala jej, lebo sa bude snazit vraj k tomu dat objektivne stanovisko

denduska
21. júl 2011

@musko no porvykrat som naozaj stastna ze sme dopadli len tak ako sme dopadli 😒

manof
21. júl 2011

toto je tiež dobré:

Peter 03.10.2010 10:55:02
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať,že aj ked vážnu nežiadúcu reakciu hlásite(trvalé pošk.zdravia),vyhodnotená je ako neopodstatnená a nesúvisiaca s očkovaním,nech je to čokolvek.Vyhodnocujú to lekári, ktorí nepripúšťajú neg.účinky.Takže to hlásenie stráca svoj význam a pritom je zamietnuté a pošlapané Očité SVEDECTVO postihnutej rodiny takýmto nešťastím. A ako bonus Vás označia za neznalých a takmer klamárov. Je to naša osobná skúsenosť spred 3 mesiacov.Takže absolútna totalita.

Až sa divím, že to prešlo cenzúrou.

halienka
21. júl 2011

@denduska bože, ozaj hroznééé ☹ ja by som to tam potom hádam vystrielala všetko od pediatričky až po ministra zdravotníctva 😔 to je jasný prípad ako facka, ako jej môžu vôbec ešte nejaké očkovania doporučovať?!?! V živote by už nemalo to dieťa dostať žiadne očkovanie ☹

manof
21. júl 2011

@halienka
Tí ľudia sú platení výrobcom vakcíny, tak čo sa divíš?

manof
21. júl 2011

Niektorí rodičia v Česku sa zúrivo dožadujú očkovania proti TBC a epidemiológovia ich od toho musia odhovárať:
http://magazin.ceskenoviny.cz/zdravi/zpravy/cr-...

halienka
21. júl 2011

@manof asi som ešte stále moc naivná, čo? ☹ Človek by povedal, že keď to dieťa prešlo vďaka tým problémom určite kopu lekárov, ako dlhánsko ju dávali dohromady a všetci to videli, tak nehrozí, aby jej po tom všetkom ešte akúkoľvek vakcínu pichli... 😔

tamix
21. júl 2011

Keby pro-očkujúci rodičia trocha rozmýšľali, že tie smrteľné choroby, na ktoré sú naše detičky očkované by boli ozaj také strašné, smrteľné, neliečiteľné a ešte neviem čo všetko, tak by polovica rómskych osád už bola vymretá, keďže podľa štatistík je tam nízka zaočkovanosť. No a napriek neočkovanosti si pekne lebedia. Tak ako to potom vlastne je? Stačil by čistý sedliacky rozum a rodičia by mali sami zbadať, že to matematicky, logicky, teoreticky a ani prakticky akosi nesedí 😒

elinka27
21. júl 2011

prosim vas, tak mi teda poradte, ak to MMR odmietnem okrem pokuty, este co mi hrozi?A lekarka to akoze niekam hlasi, ze so odmietla?

manof
21. júl 2011

@elinka27
Okrem pokuty Ti nehrozí absolútne nič.
Odmietneš to napr. tak, že podpíšeš lekárke do zdravotného záznamu, že odmietaš očkovanie vakcínou Priorix.
Podrobnosti, ako má vyzerať záznam o odmietnutí očkovania, viď tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/poucenie-o-...

manof
21. júl 2011

Najviac sa mi na tom článku ľúbi toto:

"V ordinaci se členka vakcinační komise na ministerstvu zdravotnictví Hana Cabrnochová setkává nejen s kritiky očkování, ale i s rodiči, kteří se po zrušení plošné vakcinace této ochrany pro dítě dožadují. Probere s nimi, proč právě jejich dítě by z očkování nemělo užitek, a uklidní je i vysvětlením, že tuberkulózou se člověk nenakazí při cestě autobusem a běžným kontaktem s nemocným člověkem. Nutný je mnohahodinový společný pobyt v uzavřeném prostoru."

http://magazin.ceskenoviny.cz/zdravi/zpravy/cr-...

Takže keby vás lekár(ka) strašil(a) nákazou tuberkulózou v MHD, tak mu/jej môžete odcitovať slová vrchnej českej vakcinacistky Hany Cabrnochovej:
"tuberkulózou se člověk nenakazí při cestě autobusem a běžným kontaktem s nemocným člověkem. Nutný je mnohahodinový společný pobyt v uzavřeném prostoru."

manof
21. júl 2011

Marketingové oddelenie firmy Merck (MSD) označilo HPV za chorobu! SaneVax Inc. označil za chorobu vakcínu Gardasil/Silgard:
http://www.slobodavockovani.sk/news/merck-oznac...

vefi89
21. júl 2011

A ešte by som skoro zabudla povedať, stretla som som s tromi lekármi, ktorý sa ma pýtali, čo to vlastne je MMR očkovanie..takých odborníkov máme 😉

manof
21. júl 2011

@vefi89
Tí lekári nemajú deti?

vefi89
21. júl 2011

@manof asi nie...a asi ani diplom podľa všetkého

musko
21. júl 2011

@manof - no to je fakt sila! Tie reklamy na lieky mi idú na nervy.....

tean
21. júl 2011

@vefi89
vidim, ze mas obavu z odmietnutia. Nic si z toho nerob, je to ako dostat pokutu od policajta.
Rozdiel je len v tom, ze policajt ti da blokovu pokutu bez frflania a odchadzas.
RUVZ si ta pozve na pokec, pretoze MUDrlanti s bozskym komplexom maju za potrebu urobit na teba bububu, co su typicke komunisticke praktiky. Ked toto absolvujes, tak ti poslu domov rozhodnutie o pokute a tym to konci.
Nic zlozite 😉
Osobne si myslim, ze trocha nervozity sa neda porovnavat so zdravim dietata.

tean
21. júl 2011

@petot
tetanus by sa mal prejavit - vdaka toxinu - ako svalove krce.
Ak si ale ockovany, tieto krce by si nemal dostat.
Dalej som nasiel:
"Medzi ďalšie príznaky patrí zvýšená teplota, potenie, zvýšený krvný tlak a epizódy zrýchleného tepu."
Ako sa potom prejavuje tato choroba u ockovanych ? Pride na to clovek, ze ma tetanus ? Lebo nejake potenie a zvysenu teplotu ludia casto ignoruju.

moira19
21. júl 2011

@denduska Uz vidim ako Urbancikova pomaha: "tie diagnozy, nie su diagnozami, to je normalne... ja som to nevidela a to uz som tu 10 rokov, takze sa to nestalo... ockovanie je uplne bezpecne". A aby som nezabudla na osypky, proti kt. nebude ockovana, ze ich urcite dostane. Ta by mala vratit diplom a zvysok zivota by mala stravit verejnoprospesnymi pracami.

manof
21. júl 2011

@tean
Pokiaľ to očkovanie zafungovalo, tak sa nákaza tetanovými baktériami neprejavuje absolútne nijak, pretože protilátky, čo máš v krvi, zneutralizujú tetanový toxín a ten sa vďaka tomu nedostane do nervovej sústavy a nemôže spôsobiť kŕče.

Pravda, v tom ideálnom prípade. Keby sa však dostal tetanospasmin do nervovej sústavy bez prechodu krvným obehom, tak tie protilátky v krvi asi veľmi platné nebudú. Ale teraz neviem, či je to vôbec možné, lebo v ľudskej anatómii nie som zrovna guru, ale ako laikovi mi to nepripadá byť úplne nemožné.

@denduska čo Ty na to, ako lekárka?

manof
21. júl 2011

Odpoveď Úradu vlády SR na 1. otvorený list predsedníčke vlády SR Ivete Radičovej:
http://www.slobodavockovani.sk/news/odpoved-ura...

manof
21. júl 2011

@vefi89
Napísala by si, prosím, pre poučenie ostatných rodičov, svoje aktuálne skúsenosti s očkovaním, ktoré by sme mohli zverejniť medzi príbehmi tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
?

Myslím, že by mnohí, čo nečítajú toto fórum, ocenili Tvoje praktické skúsenosti.

Ak napíšeš, pošli, prosím na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Nemusíš sa s tým nejak strašne namáhať, stačí popísať, čo vidíš, resp. čo si zažila (vrátane reakcií lekárov)
Vopred ďakujem, ak napíšeš.

To platí aj pre ostatných, čo si s očkovaním zažili svoje a ešte ich príbeh nevisí tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

vefi89
21. júl 2011

@manof dnes sa mi už moc nechce, ale zajtra sa do toho rozhodne obujem 😉

tean
21. júl 2011

neviem, ci to tu uz bolo.
Smutne pribehy deti, poziadavky rodicov na slobodnu volbu v ockovani, staznost na nedostatocne studie a na zaver maly chlapec ziadajuci rovnopravnost na vstup do skoly pre neockovane deti. Ten zozal najvacsi uspech.

https://www.youtube.com/watch?v=AZ8-ki9HZ2E
tean
21. júl 2011

@manof
takze vlastne nevieme ani statisticky urcit, kolki mali tetanus napr. minuly rok, pretoze o nom nemuseli ani vediet.
To je skoda. Taka statistika by ma zaujimala.

vefi89
21. júl 2011

ešte pre info...aké dlhé je rekonvalescenčné štádium angíny??dočítala som sa správne že 1-3 dni?? teraz sa ma pre zmenu snažia presvedčiť, že bol očkovaný zrovna v rekonvalescenčnom štádiu 😅 a mne sa to nezdá, lebo NÚ boli predsa až na šiesty deň

manof
21. júl 2011

@tean
No tak počet ľudí, ktorí dostali do tela skrz ranu baktériu Clostridium tetani, je naozaj nezistiteľné číslo. V podstate si ani neviem predstaviť také podmienky, za akých by sa to dalo ako-tak hodnoverne zistiť. Na úrazovke sa nikdy nezisťuje laboratórnym testom prítomnosť baktérie, ale sa len odhaduje, či mohlo alebo nemohlo dôjsť k nákaze. Takže niečo ako rutinne používaný lacný test na nákazu tetanovou baktériou (nakoľko viem) nejestvuje, a tým pádom nehrozí zistiť, koľko ľudí sa tým nakazilo (a neochorelo).

manof
21. júl 2011

@vefi89
z Priorixu bývajú NÚ zvyčajne až po niekoľkých dňoch, narozdiel od Hexy a Prevenaru, kde to zvykne byť aj pár hodín po, prípadne deň-dva. Vyplýva to z povahy vakcíny (živá vírusová vs. neživé)

Aj keby si ten príbeh spísala až pozajtra, určite sa nenahnevám. 😉
Vopred srdečne ďakujem.

kedicik
21. júl 2011

Mam prosbu, nemohli by ste mi niekto do emailu poslat pdf knihy Co nam telo rika? Davali ste tu par stran dozadu odkaz na server uloz.to, no nejde mi to odtial stiahnut :( skusam to uz druhy den a nist :( Len mi napiste, kto by bol ochotny, a kto ju ma v pdf, a ja vam do IP poslem svoj email. Dakujem krasne 😵