Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerryjanka
12. aug 2011

ahojte
tak sme po poradni, ked som doktorke vylíčila naše NU po druhej hexe tak zbledla a vravela že na tretiu pojdeme na 4 dni do nemocnice - som sa len v duchu usmiala a vravim že tretiu odmietneme, ale bola viacmenej v pohode, povedala že nas pošle na neurologiu pre istotu a aspon na hygiene budeme mať páku na nich. až som sa divila že nas nepresviedčala.
inak malá má Hgb 118 - a ona nam koza chce dať 8 kvapiek maltoferu denne. dajte radu ako dvihnuť hemoglobín bez toho svinstva. malá fakt nechce zeleninu a maso. ☹

sorciera24
12. aug 2011

@jerryjanka co?....ved to ma paradny hemoglobin...moj mal 103...a to nam predpisala maltofer, co som mu ho ale nikdy nedala.....skus ovsene vlocky, mak, zltko, najlepsie by bolo zeleninu....sosovicu, brokolicu.....ale skus do nej dostat aspon lyzicu cviklovej stavy denne (prepasirovanu).....nam sa to potom upravilo....ved je este malinka....ako moze vsetko jest.....sa rozpapa neboj.....na maltofer sa vy...! 😉

teri3
12. aug 2011

ahojte, poznáte železo od Finclubu? Podľa zloženia to vyzerá fajn 😉
http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-fe...

denduska
12. aug 2011

@jerryjanka nechaj to tak...hemoglobin norma je 120...hadam sa nebudes znepokojovat s takou malou odchylkou...my sme mali pod 100 a nic som nedavala...samo, resp. stravou sa to postupne upravilo 😉 lekarky sa najlepsie "zbavis" tak ze sa budes tvarit ze ten maltofer davas 😅 🤐

usiko
12. aug 2011

@jerryjanka http://www.hematology.sk/modules.php?name=News&...

skus ovocie z tabulky.....nechce ani por? my kvoli zelezu papame vela poru,ten miluje, a pseno, teda lupane proso, tiez ryzu natural, pomlete sezamove a slnecnicove semienka,celozrnne cestoviny...lebo tiez nam predpisala tie kvapky ale znamych syncek bral a 4 dni nekakal, takze ja som ich vyhodila bez toho zby som ich otvorila.....skus vyskladat stravu z tychto veci v tabulke, co moze....

a ak ti nechce zeleninu, mozno skus pridat do zeleninoveho pokrmu mlieko,ktore lubi, mne vtedy popapa vsteko...keby som do vsetkeho davala jogurt alebo acidko,tak zje vsetko......skus s mliekom.....

fialllka
12. aug 2011

@jerryjanka Janka, skus ty papat melasu ... ja som to tiez papala, super sa dostava do mliecka, takze by to mohlo pomoct ... kupis v obchodiku pod schodami u tety Lubky 😉 ja som to papala preventivne, lebo tiez nas poslala na KO, ale my sme ho mali ok, takze sme zelezo nemuseli aj ked sme zacali papat prikrmy az ako 8 mesacne 😉

denisocka
12. aug 2011

@jerryjanka my mame 98 Hb a 3,9 žezela.zada som kupit roibos caj,melasu,začala som robit cvilku,sosovicu,ja si davam Bvit a asi začnem aj Sorbifer,nech to ide do mlieka a poviem dokyne,nech vezme kontrolnu krv o 3mesiace,ak nepomože moja liečba,dame maltofer .mne navrhovala aj b12 injekcie/teda malemu

usiko
12. aug 2011

@manof no tak som malej kupila Generiva Vitamin D 400IU kapsule.....ale nebudem jej to davat.....po prve, jedna kapsula obsahuje 400 IU vit. D, jedna kvapka Vigantolu 660IU, a po tych kapsuliach na nenormalne cudne zapachajucu stolicu.....som sa zlakla az, takze v tom zlozeni je nieco, co neskutocne zapacha...keby som nevedela, ze sme zmenili vit. D tak utekam k lekarke.....cudne......takz e spat k Vigantolu.... ☹ ☹

fialllka
12. aug 2011

ahojte, chcela by som sa spytat, kde by som nasla letaky s neziaducimi ucinkami ku jednotlivym vakcinam?
v septembri nas caka tretie ockovanie s Hexou a Prevenarom, po oboch sme nemali ziadnu reakciu ale teda reakcia po TBC ockovani boal dlho skareda a mozem povedat, ze ani nie dobre vyliecena, ked uz sme boli ockovane prvou davkou Hexy a Prevenarom ...
preto zvazujem, aj ked sme nemali ziadne neziaduce ucinky, malu nedat ockovat ... a rozhodne nie v 15. mesiacoch MMR vakcinou ...

starsia dcerka je ockovana komplet ale mam pocit, ze vdaka poslednemu ockovaniu sa u nas zacali castejsie vyskytovat infekty dychacich ciest, a najma v spojitosti s laryngitidou ... tak ci v tom nemaju prsty vakciny ... inak bola dojcena az do porodu dalsej dcerky ... diky za radu

jerryjanka
12. aug 2011

dakujem za rady , skusim každy den do nej narvať aspon par lyžičiek tej zeleninky, maltofer rozhodne nedam ani za nič. cviklovu štavu myslite surovu? môže to už? inak čo sa mna tyka ja som vôbec nekojila lebo beriem lieky. takže mala je na UM. tiež myslim že je zbytočne jej davať maltofer ved 118 nie je tak malo, neviem čo dokina plaší... no ale po recept pojdem lebo by mi isto volala ale nevyberiem to 😀

manof
12. aug 2011

@maggie2
No tak to hej, tá Beranová sa vyhovorila ozaj elegantne. Pritom kliešte možno chytiť kdekoľvek - kľudne aj v Prahe, takže to bola pre veci znalých dosť trápna výhovorka.
😀 😀 😀

manof
12. aug 2011

@usiko
Ale ja som nehovoril zjesť kapsule, ale vyliať ich obsah do pusy.
Na to, že je to drahé (hoci najprírodnejšie zloženie), som predsa upozorňoval.

Silne pochybujem, že by Vigantol bola 1 kvapka 660 IU, keďže odporúčaná dávka dojčatám je 400 IU, tak by snáď nerobili väčšie kvapky, nie?

manof
12. aug 2011
usiko
12. aug 2011

@manof http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/vigant...

tak neviem, je totu napisane...myslis, ze by klamali takto ? ved sa to da zistit,nie?

ja som ich jej nedala zjest, narezala som, a vytlacila obsah na lyzicku.....to, ze su drahe mi nevadi...vadi mi to,co to robi so stolicou dietata, teda zapacha a este je tvrdsia.....pri rovnakom jedle.... ☹ skusim este otca poprsoit o oleovit,ale tam je len 400iu v jednej kvapke......

petot
12. aug 2011
jerryjanka
12. aug 2011

manof - vraj predtym bola jedna kvapka 400 iu vo vigantole a teraz vraj tie kvapky su väčšie lebo pretekaju väčšou dierkou 😅 a je to 660 ale aj tak nam dokina odporučala 2 kvapky denne... nie je to vela že?

blovitc120
12. aug 2011

@jerryjanka 660 IU nie je isto vela, moja dcera mala 2 roky predpisane 3 kvapky denne a vtedy mal stary Vigantol 500 IU v kvapke. V zime sa detom odporuca az 1500-2000 IU.
@usiko neviem, ake mas velke dieta, cez mobil mi neukazuje pas, ale pozor ak je alergik, Oleovit je rozpusteny v arasidovom oleji...

manof
13. aug 2011

@blovitc120
@usiko nemá Oleovit, ale Generica kapsule. Ale ja by som nedával zhltnúť kapsulu, ale len vylial jej obsah do pusy a potom ju zahodil, lebo kapsula sama o sebe nemusí robiť dobrotu.

usiko
13. aug 2011

@blovitc120 tak diki, no nic, ostavame pri vigantole......neva, skusila som..... 🙂

blovitc120
13. aug 2011

@manof ja viem, ale som si to nevymyslela, usiko pisala, ze skusi otca poprosit o Oleovit, tak som na to reagovala. A rovnako pisala, ze kapsulu nareze a obsah vytlaci, ze to nedava cele. To ani ja sebe nedavam cele kapsule, mne sa to dost hnusi, ten obal, ako by som gumu mala jest, vseobecne nedokazem prehltat kapsule, ale ja mam od Gredence kapsule, a tie nam nijaky zapach nemenia.

manof
13. aug 2011

O priebehu kliešťovej encefalitídy u detí
http://www.slobodavockovani.sk/news/o-priebehu-...

blovitc120
13. aug 2011

To kto zase premenoval tému a takto blbo??

sonica
13. aug 2011

@blovitc120 admini, to maju ako novu zabavu teraz, premenovavat temy a debilnesie nazvy 😠

blovitc120
13. aug 2011

@sonica vdaka za info, nevedela som o tejto zalube a absolutne nechapem vyznam tej doplnenej otazky v nazve, ze naco tam je, neverim, ze o to niekto ziadal, aby bol nazov v tomto zneni.

manof
13. aug 2011

@sonica
Pozor na slová, aby Ti nezrušili konto.
😀 😀 😀

manof
13. aug 2011

FDA bude vyšetrovať, či vo vakcínach nie je XMRV retrovírus:
http://www.slobodavockovani.sk/news/fda-bude-vy...

blovitc120
13. aug 2011

Mne ten nazov pride absolutne nezmyselny, ludia maju mat skusenosti s nesuhlasom? To co je za blbe slovne spojenie? Este keby tam bol povodny nazov "odmietnutie", tak s tym moze mat niekto skusenosti, ale s nesuhlasom?

sonica
13. aug 2011

@manof tu by ma to uz fakt neprekvapilo 😉 😀

@blovitc120 no ono sa to deje aj u inych tem, a vznikaju z niektorych pekne kraviny... 😝 vraj kvoli lahsiemu vyhladavaniu tem 😖

blovitc120
13. aug 2011

@sonica to je argument za milion 😀. Ked chcem vyhladavat, nedam vyhladavat "mate skusenosti", ale hodim tam "ockovanie", ci nie? Ja skor ked niekde vidim otaznik, evokuje to vo mne otazku, cize ten druh tem, kde sa odpoveda ano-nie.

halienka
13. aug 2011

@sonica keby išlo o ľahšie vyhľadávanie, tak by mali byť tie názvy práve stručné, ale čo kukám, tak skoro každý je dlhší ako bol predtým, skladá sa dokonca z vety a potom z otázky, to už je v čom ľahšie, nechápem 😖