Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barborka08
27. mar 2009

bug_tom, ako ste vy riesili ockovanie?

bug_tom
27. mar 2009

barborka08: kedze manzelka je sestricka, bolo ju tazke presvedcit, nakoniec sa mi to podarilo a dnes je uplne proti ockovaniu, cize na zaciatku nase bolo ockovane, potom sme uz odmietli, chvalabohu..dalsie dieta, ktore planujeme, tak bude uplne bez ockovania...

martina46
27. mar 2009

bug tom,
ako sa ti podarilo odmietnut ockovanie, ktore je povinne 😕 , neboli nejake postihy za to?

barborka08
27. mar 2009

neviete ci sa v SR vobec riesi tato problematika povinneho ockovania. Myslim tym v zmysle zneny "povinneho" na odporucane? Nemoze to byt takto donekonecna...

martina46
27. mar 2009

barborka, toto by som tiez rada vedela....
mam ale pocit, ze nie..

tina_
27. mar 2009

riesi to Iniciativa pre uvedomenie rizik ockovania, mozete sa prihlasit (www.rizikaockovania.sk), tam v diskusii su aj ine informacie...

barborka08
27. mar 2009

tina, myslela som tym, ci sa zvazuje nad navrhom zakona, prip. nieco podobne.

barborka08
27. mar 2009

v kazdom pripade idem preluskat diskusiu...

petot
27. mar 2009

Chcete vediet, ako to bolo s tym osypkovym ockovanim na Ukrajine? Trochu inac, nez to prezentuju nase media. Trapas nad trapas.

http://rizikaockovania.sk/dok/ukrajina2009-osyp...

barborka08
27. mar 2009

mohli by ste mi napisat ako sa zasegistrujem na rizikaockovania? dakujem 🙂

petot
27. mar 2009

http://www.rizikaockovania.sk/kontakt.html

Do diskusnej skupiny majú prístup členovia Iniciatívy, takže pozri naspodku časť "členstvo".

martina46
27. mar 2009

no s tou ukrajinou je to teda pekne..... 😖
musim poslat odkaz mame....

johanda
27. mar 2009

Ahoj, opakuju svou otázku, nějak zapadla. 😉 . Má někdo z vás informace, že byla vakcína Trivivac (mmr) kontaminována lidským pappilomavirem, který způsobuje rakovinu děložního čípku? Nevíto o tom někdo něco?

barborka08
27. mar 2009

petot, dakujem 🙂

petot
27. mar 2009

johanda: Sice som nenasiel nic o Tvojej otazke, ale Google mi posunul zaujimavu stranku. Su tam o.i. rozne kontaminacie z minulosti, hoci stranka je provakcinacne zamerana. Staci na stranke hladat "contamin"

http://focosi.altervista.org/preventionprimaryi...

Napriklad ten virus SV-40, ktorym boli prostrednictvom polio vakciny nakazene miliony ludi, sposobuje rakovinu, najma mozgu a kosti: osteosarkom, ependymom, mezoteliom, non-Hodgkinov lymfom.

Ktovie, ci sa na Slovensku pouzivala ina vakcina ako v Cechach a v Madarsku, kde bol virus PREUKAZANY az u 1-8% populacie!! ☹

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12690795

SV-40 je tzv.pomaly virus a moze trvat 10, 20 aj 30 rokov, kym sa prejavi. Do vakciny sa dostaval z opicich obliciek a semennikov, na ktorych sa polio vakcina pestuje. Ukazalo sa, ze virus sa v populacii uz SAMOSTATNE SIRI. Ja som teda doteraz nepocul ziadne verejne ospravedlnenie uradov za to, ze prostrednictvom vynuteneho ockovania zasiali statisicom ludi do tela rakovinotvorny virus. 🙄

johanda
27. mar 2009

petot, o tom viru SV 40 jsem slyšela, občas se nějaká kontaminace ve vakcínách objeví, u toho trivivacu prý jde o spojitost s očkováním proti rakovině děložního čípku - tedy ne, že by byl T. znečištěn záměrně, ale to očkování proti hpv má být "hašením požáru". Zdá se mi to být docela divoká konstrukce a asi i bude, když o tom neslyšeli ani informovaní lidé třeba zde🙂

jarka007
27. mar 2009

johanda tiez som si to pozerala, ale nic som nenasla. ale podla mna je to len fama, ktora ma napomoct presadit Priorix od Glaxo. Pocula som, ze taketo metody nie su ziadnemu z farmaceutickych gigantov cudzie. Kedze Trivavac je cesky, tazsie sa na trhu presadia. Ale keby to bola skutocna pravda, tak je to dobra haluz. Mozno som naivna, ale este stale nejak verim, ze ceske farmaceuticke firmy by take nieco nespravili 😨 .

valka
27. mar 2009

prave som si vypocula tu diskusiu na tv ba...a mam zmiesane pocity...ale super, ze to bolo postavene prave do roviny, nech su rodicia viac informovani a nech maju moznost rozhodovat....

vikinka27
27. mar 2009

valka, nechcelo sa mi to pozerat. o com hovorili?

valka
27. mar 2009

simovicova o tom, ake je ocko dolezite...to iste aj ta pani z uradu pre neviem co...
dalsia doktorka bola otvorena moznosti samostatneho rozhodovania - ta sa mi pacila...
vranic aj vranska o svojich detoch a o negativnych ucinkoch a o snahe zdobrovolnit...

neviem, ako bola pripravena moderatorka, ale ani nevedela vranicovi na meno prist, lebo ho stale oslovovala pan vranit 😀 😠

ale mam pocit, ze sa ta diskusia neposunula nikam...teda podla mna...

jarka007
27. mar 2009

http://tvba.sk/video.php?id=1826
Mne sa to zdalo dost chaotcike. Moderatorka to absolutne neviedla, bolo to skakanie od temy k teme. A naopak pani Dr. Simovicova sa mi zdala normalna. Na to, ze bola odbornicka MZ pre pediatriu bola celkom OK. Uplne ina liga ako Liptak. Druha pediatricka Kubovcakova bola naklonena k tomu, aby sa mohol rozhodovat rodic, prave kvoli rizikam, ktore z ockovania vyplyvaju.
V druhom bloku bola uplne odveci ta pani epidemiologicka. Meno ani neviem, pretoze sa mi zdala absolutne nepodstatna. Gol bol, ked povedala, ze ona sa uz 10 rokov ockuje na chripku a zije. Super. Nech sa tesi, kym este zije. A potom nakoniec z nej vyliezlo, ze jej tiez nedavno zistili poruchu imunity.

valka
27. mar 2009

jarka, kedze simovicova je pediater mojej dcery, tak ju beriem s rezervou ( o MMR sme sa bavili) a nemozem prehliadnut tu skrytu (otvorenu) reklamu na sunar 😝 co je horsie, doktorka si mysli, ze je lepsi ako mlieko (to tam nezaznelo, to mi povedala na prehliadke v 1. roku) 😲

jarka007
27. mar 2009

No a Inicitiva .... 😒 Proste vidno, ze su to zanieteni ludia, ktori neockuju kvoli vlastnej skusenosti. Ale bohuzial sa nevedia vyjadrovat z odborneho hladiska. To je skoda. Ludia, ktori su propagatormi ockovania su specialne skoleni, aby vedeli vystupovat proti antiockovacim aktivistom. Aspon v zahranici je to tak. Preto, ked prisla tema tetanus, tak p. Vranic pre mna trochu zlyhal, ked zacal o neucinnosti tohto ockovania. V tomto pripade nejde o neucinnost ockovania, ale o to, ci ma moznost clovek sa inak chranit a nedostat toto ochorenie, v pripade tetanu je to spravne osetrenie rany. Preto hned spominat neucinnost ockovania bola chyba. Bolo tam spomenutych par veci, na ktore by sa dalo reagovat lepsie. Ako napr. 14tyzdnenne dieta, ktore ochorelo na cierny kasel. Moja otakza by bola, bude toto dieta musiet podstupit ockovanie aj na cierny kasel, ked ho prekonalo ? Podla zakona musi, tak by som bola zvedava, co by na to Pani epidemiologicka odpovedala. A ako by to obhajovala.

jarka007
27. mar 2009

valka to s tym sunarom mi neuniklo 🙂 , to som od nej trochu nepochopila. Ale pacilo sa mi, ze priznala, ze vakciny nie su 100perc. ucinne, ze k vymiznutiu chorob prispela aj hygiena, splachovacie zachody 😀 a jednoznacne Sunar 😀 .

valka
27. mar 2009

jarka, uplne suhlasim... 🙂

tiez skoda, ze sa viac nevenovali prava BCG a tomu, ze v inych statoch je zrusena alebo ze prave teraz sa zacali objavovat viac negat. ucinky ako reakcia na nasledne kombi vakciny...

jarka007
27. mar 2009

no inak to BCGcko prekvapilo aj mna. Ale zase podla mna ta moderatorka bola dost od veci, skakala raz na BCG potom zrazu na chripku a tetanus.

vikinka27
27. mar 2009

jarka, tipujem ze nieco na sposob ze pertussis je zahrnuty v Hexe a ostatne choroby dieta neprekonalo 😖
(teda, aj ked by to bolo osobitne, je mi jasne, ze by to museli ockovat 😒 )

valka
27. mar 2009

toto sa napriklad vobec nehovorilo, ze by mohla byt moznost vybrat iba jednotlive vakciny...

jarka007
27. mar 2009

vikinka a prave to je taka stupidita. ze ockovat aj chorobu, ktoru uz prekonala 😝 . Naco ? Koho by tym ohrozila ? Myslim, ze som dokonca niekde citala, ze prave toto sposobuje postvakcinacne komplikacie. Takze uz teraz to dietatko lutujem.

petot
27. mar 2009

Aj mne tá diskusia pripadala dosť chaotická. Redaktorka síce čo-to mala zbežne pripravené, ale toto je veľmi náročná téma a nezvládla to udržať pokope. Možno nabudúce...

Zdá sa mi, že Valentino aj Iva z Iniciatívy boli trochu strémovaní, pritom vedia toho dosť na to, aby vystupovali sebavedomejšie. No, pred kamerami je to asi ťažké... Tam má vždy výhodu človek, ktorý je naučený vystupovať pred kamerou.

Šimkovičová ma naozaj prekvapila tým, že pripustila, že čierny kašeľ je skôr veľmi nepríjemné, no nie nevyhnutne až také nebezpečné ochorenie. A tým, že ústup ochorení pripísala aj hygiene, výžive apod. Reklamu na Sunar si mohla odpustiť 🙂

Petrináčová ma prestala prekvapovať po tom, čo som si uvedomil, že to ona tak vykrikovala na prednáške Dr. Scheibnerovej. Jej útok na Vranića v jeho neprítomnosti bol nefér, neviem, ako by sa tvárila ona, keby jej dieťa dostalo čierny kašeľ hodinu po očkovaní. Tvrdila by, že to určite nesúvisí?

Jej argumenty boli vlastne len dva:
1, NEVIEME, čo spôsobuje autizmus, MS, poruchu imunity, SIDS... Takže to asi nebudú vakcíny. Ak existujú štúdie, ktoré ukazujú na vakcíny ako vinníka, tak určite existuje ešte viac štúdií, ktoré to popierajú, atď... Argumentácia do kruhu.

2, NEMÁME HLÁSENÉ, takže sa zrejme ani nič nestalo.

Ohromilo ma, ako už majú zdôvodnené, prečo treba ľudí očkovať proti chrípke, keď sa vymyslí, že hrozí vtáčia chrípka. Majú tie svoje myšlienkové konštrukcie skutočne košaté, to sa musí uznať.

To jej priznanie poruchy imunity bolo naozaj pôvabné, najmä vo svetle každoročnej chrípkovej vakcíny. Ale ona určite naisto vie, že to s očkovaním nesúvisí, tak čoho sa báť...