Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

misakri
12. feb 2008

ahojky pd, já s tímhle osobní zkušenost nemám, ale příjde mi to nezodpovědné.. 😒

ladunka
12. feb 2008

No jo, no 🙂 Někdy je mnohem jednodušší nevědět, pak má člověk hned jasno.
Ani já žádnou takovou zkušenost nemám, budu sledovat, jestli se tu někdo takový objeví.

pd900bo
autor
12. feb 2008

vies ja mam svoje dieta tiez ockovane ale len preto ze pred 13 rokmi som sa nedostala k spravnym informaciam o tom ake su pri tom aj rizika. Ja nie som v zasade odporca ockovania, len na ziadnu vec by sa nemalo pozerat jednostranne a rodicia by mali byt oboznameni aj s odvratenou strankou veci. Prax je vsak taka ze nie su.
Druha vec je ze rodic ktpry je za svoje dieta zodpovedny nema v nasom state / a este par dalsix/ vobec na vyber.
vo vascine statov europy je ock. dobrovolne- myslim ze vedia preco. V Japonsku sa nesmu ockovat deti mladsie ako 2 roky, u nas je to 3-4 den po narodeni. Skus link: iuro.awardspace.com

kamiska
12. feb 2008

Ahoj, me to prijde krajne nezodpovedne nenechat dite ockovat. Zvlast v soucasne dobe, kdy je kolem nas plno pristehovalcu z ruznych zaostalejsich casti zemi. To potom chytne neockovane dite tuberkulozu nebo nedej boze detskou obrnu jedna dve. Na druhou stranu si myslim, ze nic se nema prehanet a nekdy je to v peci o miminka opravdu prehnane. Jedine negativum, co jsem kdy slysela proti ockovani bylo, ze nekteri rodice uvadeli, ze po ockovani se u jejich deti zacaly objevovat autisticke rysy (to ale neni samozrejme jediny duvod, ktery by autismus zpusobil, musi se sejit vic faktoru dohromady).

listicka77
12. feb 2008
xsipm04
12. feb 2008

Více info o negativních účincích očkování a možnostech jeho odmítnutí je na http://www.rozalio.cz/.

Jinak tady v Praze už se s tím začínají doktoři asi celkem potkávat. Když jsem to diskutovala s naší MUDr, tak maminka, která šla hned po nás, chtěla diskutovat to samé 🙂 Teď si čtu knížku Očkování-obchod se strachem, data v ní jsou teda z Německa, u nás zatím nikdo tuto oblast asi moc nezkoumal a je to celkem zajímavý. Opět mi z toho vychází, že nechat se očkovat nemá moc smysl. Je to vlastně vážení dvou rizik. Nenechám se očkovat a hrozí mi nebezpečí, že dostanu danou nemoc NEBO nechám se očkovat a hrozí mi nebezpečí, že jsem právě v inkubační době dané nemoci a tedy danou nemoc stejně dostanu a následky mohou být až smrtelné nebo mě očkování trvale poškodí (alergie, rakovina atd.) a nebo stejně danou nemoc dostanu, protože prostě očkování nechrání na 100%. A člověk se musí rozhodnout podle toho, kde vidí větší riziko. Vzhledem k tomu, že většina nemocí, proti kterým se očkuje, souvisí se sociálními podmínkami a fyzickou sílou organismu, většina se dá dnes už poměrně dobře léčit a je na ústupu, tak já v tomhle začínám mít docela jasno.

xsipm04
12. feb 2008

Aha, Listicka mě předběhla 🙂

masinka
12. feb 2008

hm, a nie su tie choroby na ustupe prave preto, ze je vacsina ludi proti nim zaockovanych? ( a napr. v Rakusku odkedy sa neockuje povinne proti TBC, tak je zase na vzostupe) a liecit sa daju mnohe preto, lebo sme zaockovani proti tym najtazsim formam a tak ked to aj nahodou dostanete, tak len nejaku lahsiu a liecitelnejsiu variantu?
inac suhlasim s tym, ze rodicia by mali byt informovani aj o rizikach ockovania, len nie kazdy rodic ma medicinske vzdelanie a vie si porovnat rizika ockovania s rizikami neockovania....

pietra
12. feb 2008

mna by tiez zaujimalo, ako je to s odmietnutim ockovania. Mala mala zlu reakciu na ockovanie proti TBC a primarka na plucnom nam radila, ze ak budeme mat druhe babo, mame poziadat, aby ho neockovali, lebo moze byt reakcia este horsia. Ona sama je dokonca zastanca toho, aby prestalo byt toto ockovanie celoplosne povinne, a bolo povinne len pre iste rizikove skupiny. Tak v tom mam poriadny zmatok.

xsipm04
12. feb 2008

Pietra, jukni na ty stránky Rozália. V sekci Články a O nemocech jsou docela zajímavé informace a hned na úvodní straně je manuál, jak odmítnout očkování. Je to teda pro ČR, ale předpokládám, že na Slovensku to bude obdobné, neb si myslím, že jste taky přijaly Úmluvu, i když jistě to nevím.

Masinka, většina nemocí ale měla sestupnou tendenci ještě před zavedením plošného očkování, souvisí to právě se zlepšením hygienických podmínek, sociální úrovně a výživy obyvatelstva. V knížce co čtu jsou k disozici data z Rakouska pouze do roku 85. Celá křivka je klesající jen v okamžiku, kdy bylo zavedeno plošné očkování není již pokles tak rychlý. Autor píše (je to samozřejmě jeden z názorů), že při zavedení plošného očkování došlo k přerušní prudkého poklesu, neboť onemocnění TBC propuklo také u očkovaných osob, které se infikovali tBC a za normálních okolností by se sní úspěšně vyrovnaly, ale jejich organismus musel bojovat s druhou naočkovanou infekcí. Jinak je to samozřejmě na každého zvážení, jak se rozhodne, jestli ano či ne.

masinka
12. feb 2008

ked ale vidim co sa u nas obsmieta vsetko okolo kontajnerov, tak si nie som ista ci to je s tou socialnou urovnou u nas take ruzove ☹

uhlikova09
13. feb 2008

Ja by som očkovanie neodmietla,je to nezodpovednost zo strany rodičov

pietra
13. feb 2008

uhlikova, a neodmietla by si ho ani vtedy, keby si vedela, ze bude negativna reakcia na ockovanie? Vaz slova, nie vzdy ide o nezodpovednost. Nezodpovedne je sa nad vecami nezamyslat a nezistovat.

pd900bo
autor
13. feb 2008

pietra tak teraz si mi prehovorila z duse, pri tom ako sa dostavam k roznym informaciam o rizikax zacinam mat pocit ze som konala nezodpovedne prave vtedy ked ockovali moje dieta a ja som ani len netusila o moznyx rizikax. Samozrejme je na kazdom rodicovi byt zodpovednym a tieto info si zhanat sam a nie slepo verit dogmam. Este raz opakujem nie som proti ockovaniu ale nie som ani za celoplosne ock. Mali by sme mat moznost sa rozhodnut.

pd900bo
autor
13. feb 2008

odporucam link: iuro.awardspace.com je to v slovencine..

pd900bo
autor
13. feb 2008

mimoxodom ja som posledne preockovanie odmietla pretoze som sa zacala o temu viac zaujimat, vyziadala som si od doktora pribalovy letacik a nasla som tam konzervacnu latku formaldehyd-silne rakovinotvorna

pokial formaldehyd najdu v umelyx hrackax alebo riade stiahnu ho z trhu lebo to je nebezpecne, nasledne vam zakon prikazuje /kedze ide o povinne ock./ pixnut davku spolu s formaldehydom rovno do zily. tiez som len laik ale moj sedliacky rozum mi to neda poxopit.

kedze som odmietla doktor ma musi nahlasit- xapem ho kona si svoju povinnost- a dalej neviem.. vraj ma navstivi socka a hygiena 😝 uvidim a dam vediet

inak aj ja som uz nasla nejaky zakon kt dovoluje odmietnut

xsipm04
20. feb 2008

pd900bo: Ještě jsem si vzpomněla, co jsem ti chtěla napsat k té sociálce. V ČR to prý probíhá tak, že sociálka se dostaví ( k někomu se teda ani nedostavila), zkontrolují, jestli jsou děti neočkované fakt proto, že jsou rodiče přesvědčeni o negativních účincích očkování a že se nejedná o zanedbání péče (že by mamka jen jako zapomněla chodit k MUDr na očkování), poučí mamku o důležitosti očkování a konec. Údajně je to tak proto, že vědí, že zákonná povinost očkovat není zas tak úplně zákonná a že vlastně rodiče neočkovaných dětí jen čekají na to, aby je hygiena zažalovala, oni by to hnaly případně až před Evropský soudní dvůr a tam je prý jistota, že by uspěly rodiče, protože povinnost dát očkovat je proti mezinárodním právním normám, které ČR přijala. No a to prý hygiena ví a tak to moc neřeší. Tak tak to prý chodí 😉

No, já jsem se teda zatím ani nepídila po tom, co obsahují ty očkovací látky, budu se o to zajímat asi až se pro nějakou případně rozhodnu, ale je mi jasný, co to všechno je. Některé prý zase obsahují rtuť a to taky v poměrně vysokém množství. Je to fakt těžký se rozhodnout, radši bych o tom nic nevěděla. Takhle mám pořád někde vnitřně zafixovaný, že očkování chrání, ale když si o tom čtu víc a víc, tak mi z toho vychází opak, tak se s tím ale nemůžu nějak vnitřně srovnat 😝

aniska
20. feb 2008

pd900bo ja som tez chcela po doktorke vidiet, co obsahuje ockovacia vakcina, nidke to nemohla najst, sama nevedela, tak som jej povedala ze kym nieco zjem tak si mozem precitat co to obsahuje, a ked mam dat zaockovat miminko tak ani bohovy tak ze do vtedy urcite nejdem a zatial mam pokoj

kacka.va
20. feb 2008

no já teda svoje mimčo očkovat nechám. Dneska člověk neví, kde na koho narazí. je tu plno "pakáže" z východu, kteří se tu potulují se žloutenkou. Tuberkulózu člověk může chytnou taky kdekoliv. Podle mně je dost problém určit rizikové skupiny, které by byli přeočkované, protože můžete jít Prahou, projít okolo bezdomovce a je to v pytli.
Ale nejsem např. zastáncem očkování proti chřipce.

uhlikova09
20. feb 2008

pietra vazim slova moja,ale ked je raz očkovanie povinne tak je povinne ci radsej nech dostane tbc?

pattie
20. feb 2008

Já nevím, s tím očkováním je to takové všelijaké, negativa určitě jsou (kamarádka říkala, že její klučina má po každém očkování teploty několik dnů a dost špatně to snáší), ale zase si říkám, že bych nerada, aby pak děcko něco chytlo. Vyjedete s ním za hranice ČR a kdo ví ☹ Sama jsem očkovaná proti všemu možnému, manžel si teď nechával přeočkovat dětskou obrnu (ve 30 letech), tak holt raději risknu, že to mimčo bude hůř snášet, než si pak vyčítat, že dostal TBC (jehož případy se prý u nás dost množí, hlavně kvůli bezdomáčům, brrrrr...)

novako
20. feb 2008

Při očkování se do těla vpraví umrtvené nebo oslabené bakterie (to jsem se ještě učila ve škole). Pokud je prošlá očkovací látka nebo je oslabený organizmus, mohla by nemoc skutečně propuknout, ale zajímalo by mne, kolika lidem se to skutečně přihodilo... Dál by bylo zajímavé srovnání kolik dětí u nás umřelo v poslední době na černé neštovice, tetanus a jiné hnusy a kolik dětí umřelo v poslední době na tyto choroby v zemích, kde se neočkuje nebo očkování není povinné... A že je po očkování horečka? Nevím, jak vy, ale já si raději odbudu horečku, která za pár dní odezní než abych chytla nemoc v plné síle... Ale máte pravdu v tom, že je třeba nechat se očkovat s rozmyslem !!! (u povinného si nevyberete, ale to nepovinné si volit můžete)... A konečně k obsahu očkovacích látek. Zkuste se někdy podívat na to, co jíte. Jako okyselující prostředek se používá chutňoučká E513 - kyselina sírová, E507 - kyselina chlorovodíková nebo regulátor kyselosti božský E524 - hydroxid sodný. Mńam. 😒

lukin
20. feb 2008

novako: Naprosto s tebou souhlasím 🙂

ramzesa
20. feb 2008

Ja si myslim,ze keby sme si nedali ockovat deticky,by sme tu mali zasa epidemie. Myslim,ze tie vedlajsie ucinky su zanedbatelne oproti tomu,co by bolo keby sa neockovalo 😒

pietra
20. feb 2008

uhlikova, nevazis slova, lebo mna si sa napr. dotkla. Ja nie som za to, aby si rodicia len tak odmietali ockovanie, ale obcas na to dovod je. Nam to odporucila primarka plucneho, ak budeme mat dalsie dieta. Celkova zaockovanost populacie chrani v podstate aj nezaockovanych jedincov, lebo brani sireniu epidemii. Nie som nezodpovedna, riziko vaznych komplikacii po ockovani je vyssie ako to, ze by tbc dostalo. Alebo ty by si si povedala, bud ako bud, ved bud chirurgovi pod noz pojde alebo nie, hlavne nech si splnim zakonnu povinnost?

lukin
20. feb 2008

pietra: Tak se neurážej 🙂 Každý má prostě holt jiný názor.

f.nina
20. feb 2008

Pro mne maminka která nenechá očkovažt své dítě a teď nemluvím o nepovinném očkování ale o hexavakcíně(ta je povinna)Jsou krajně nezodpovědné a to v plné míře.Příde mi opravdu blbé přád hledat něco špatného.Místo toho aby sme byli rádi že je tady něco co pomůže dětem tak se piďoříte,šprtáte a hledáte jenom to špatné. 😠 😠 😠 😠 😠

macik
20. feb 2008

f.nina-no nevím, ale někde jsem četla, že ta tolik vychvalovaná hexavakcína se v Německu přestala dávat, protože má nějaké hodně negativní nežádoucí účinky, takže bych vážila slova...takových "novinek", které se považovaly za lepší a ve finále byly horší už tady bylo...očkování miminek zahýbe jejich imunitou na celej život, takže to není vždy jen o pár dnech horečky....

f.nina
20. feb 2008

macik:Tak mi pověz o jiné povinne vakcíně 😉

macik
20. feb 2008

f.nina-nějak nepochopila co tím myslíš...každopádně nahlédnout na rozalio škodlivé není...