Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

danae
28. jan 2009

Díky za info!

Já jsem dceru rodila v zahraničí, kde se TB neočkuje. Po návratu do ČR jsme ji nechali pak naočkovat proti TB asi v deseti měsících v přestávce mezi standardním očkováním. Nebyl to vůbec problém. Je však možné, že se nám to očkování moc nechytlo. Teď v létě půjdeme znovu na kožní test a případně na přeočkování.

Je ale fakt, že i když jsme neměli naočkovanou tu tuberkulózu v porodnici, tak jsme hexavakcínu měli ve dvou měsících, tudíž jen o měsíc dříve, než se dává tady, že jo? Tak si říkám, zda to kvůli tomu měsíci má cenu nějak hrotit... 😕

denisocka
28. jan 2009

no asi začnem chodiť aj tu,len si poriadne pozriem kedy sme boli povinne očkovany (teda TBC nepočitam,to je kapitola sama o sebe 😔 ) a zistim,po akom čase sme začali mať my problemy.ktovie či to nesuvisi s tým 🙄

erikasadek
28. jan 2009

deni ahoj... tak ako... 🙂

denduska
28. jan 2009

ja som si deni citala tvoju temu tazka porucha imunity..alebo nejak tak, ze?...a vtedy mi napadlo ci to nema tvoj maly vrodene a predsa ho zaockovali ani to nikoho nenapadlo zeby sa mohlo aj nieco take vyskytnut.....ale radsej som sa neozyvala aby som nebola za fanaticku 😅 no tak vitaj 🙂

denisocka
28. jan 2009

eri čau,tak neviem čo napisať,čo nove nevies? maly je na tom lepšie,davam mu imunoglukan,a biogaiu.mala by som dostať zlavenku do lekarne,lebo denne tam necham niekolko desiatok € 😝 nadcha prechadza,sople hustnu ,odsavať za fras nechce. Aj mne je už lepšie,ATB mi zabrali,hnisave hrdlo pomaly prestava ako tak bolieť,už iba tie uši 😅

denduš,šak čo si sa neozvala? a čo si myslela,že akože znižena imunita od narodenia? ja už uvažujem či sa nejak neponížila po tých antibiotikách

erikasadek
28. jan 2009

deni ahoj , nevies co napisat uz asi nemas ani silu co.. ani sa ti necudujem...

jej aj pato berie imonoglukan... no hlavne ze je malemu lepsie a nie horsie...

si bola chorucka.. moja zlata teba sa tie bacili drzia az slak... tak nech uz sa ta pustia..fuj fuj...

denduska
28. jan 2009

neviem, nechcela som byt za mudru lebo ja robim uplne nieco ine ako imunologiu 😅 len ma to napadlo, ked si pisala ze nema tie protilatky a tak...teda aspon ja som uvazovala tak ze sa mu asi netvoria v dostatocnej a to by skor svedcalo pre nieco vrodene.....vobec nevravim ze je to pravda, u takych malych deti sa to tazko hodnoti, jednak maju protilatky od matky, jednak tvoria aj sami..no je to dost zapeklite 😒

denisocka
28. jan 2009

inač,dosť som skalamana z homeo! oscilo,coryzalia,homeogene a neviem či ešte,prdlajs pomohli -ako mne,tak aj malemu,zbytočne vyhodene peniaze.Inač som uvažovala,či ten bacilonosič niesom ja,aj ked vytery boli 1x negativne,lebo mna to hrdlo bolelo hadam už pred dvoma mesiacmi,ale kedže kojim,tak som ani nešla po antibiotika,davala si homeo dookola a prd,a maly to opakovane schytal,neviem,to su dohady

inač ,čo riešite v tejto teme??? mohli by byť aj naše problemy spojene s inf.hexa? a čo hovorite na prevenar ?dať-nedať očkovať?

erikasadek
28. jan 2009

deni tak to mi je luto ze nie si spokojna s homeo, teda naozaj, ja zas nedam dopustit, ale to je uz ina tema...

denisocka
28. jan 2009

jasne,akože mne homeo pomohli s prsnikom-abscesami,nevravim že nepomahaju,ale toho-ohladne nachladenia,a hrdla fakt nič moc 😔 teda nič ani moc

erikasadek
28. jan 2009

nema ti nato co povedat... 😉
mne osbne paracetamoll este nikdy neodstarnil bolest a to je liek.. 😉

denduska
28. jan 2009

deni, to sa uz asi nezisti ci to sposobilo to ockovanie, aj tak kazdy kompetentny povie ze nie 😒 ale ak by teda naozaj maly mal tu poruchu vrodenu, vobec ho nemali ockovat - no a aj prave to to tu riesime ze detom sa supnu tie vakciny ako cukriky bez toho aby sme vedeli ci nejaka porucha tam nie je. ano, mozno su tie poruchy zriedkave ale to ma tak prd zaujima ked ide o moje dieta. hlavne nech je odfajknute ze bolo ockovane podla kalendara a peniazky sa sypu 🙄

denisocka
28. jan 2009

no vidiš,a ja fičim na medypyrine 😀 ale to už odbočujeme od temy

erikasadek
28. jan 2009

no 😀 😀 ale necadi kocku tu su super oni sa nenahnevaju... ze?? 😀

denduska
28. jan 2009

hihi, teraz by som vam mala poslat taku ikonku ako bola na ICQ ktora akoze rozbije obrazovku 😀 😀
ale jasne ze sme tu vsetky super 😉

denisocka
28. jan 2009

denduška,našla som ta v teme o haemofil.influenzae-aj my ho mame v ustach 😔

erikasadek
28. jan 2009

nevadi, kocky ja pisem ako tatar.......

denduska
28. jan 2009

no ale on je tam bezne, to nie je apriori invazivna bakteria....musi sa znizit imunita (to moze byt aj prechladnutie a tak) aby sa nejak "uplatnil"

jarka007
28. jan 2009

a nie je ten Haemof. typu B, ktory je vlastne HiB, a ktory je obsiahnuty v Hexe ? Ak by to tak bolo, tak vam potom ockovanie absolutne nezabralo denisocka.

danae
28. jan 2009

Denisočka, ono je těch haemofilů influenza více druhů. Já jsem byla na podzim nemocná a vyšel mi na výtěru haemofilus influenza. Ta doktorka mi řekla, že to má snad asi 50% lidí, ale že většině to nedělá problém. Mně se jen nějak přemnožil. Ten heamofilus influenza, proti kterému se očkuje, je jiný druh, než ten v nosu, nebo krku.

denduska
28. jan 2009

ono to moze byt aj ten B, ale vacsine ludi neskodi..ano pre deti moze byt ovela nebezpecnejsi. No pri beznej kultivacii sa to urcite nezistuje ktory to je 😒

tina_
28. jan 2009

ahojte, tak som tu zase...som rada, ze debata plodne pokracuje, normalne mi to dava silu...
Dnes sme zase mali par hodin debaty s muzom, ja mam dakedy pocit, ze sa uz kazdy nas rozhovor zvrtne len na ockovanie... 🙂
Tiez vitam vsetky nove kocky v diskusii, cim viac, tym lepsie... 😀
Tak som dnes zase premyslala, ze v com som ochotna robit kompromisy a v com asi nie, tak co urcite nechcem dat je hepat. B a MMR, resp. ak MMR, tak len jednotlivo a neskor...
No a TBC, ktore sme nemali, lebo mala nemala v nemocke ani kilo, tak je to nepichli...
Neviem, co s DiTePer, hemofilom a teraz uz povinnymi pneumokokmi... ☹
Aky je vas nazor, co by ste urcite nedali?

Este mi tak napadlo, k tomu oddialeniu, ze by bolo mozno dobre najst nejakeho neurologa, ktory je tiez "sektar" 😀 😀 😀 , teda ze ma k tomu ockovaniu liberalnejsi postoj a vie o rizikach...zeby teda dal malej nejaky papier, na ten odklad...
V rozhovore (ci sa toto da nazvat rozhovorom) s tym Bakosom spominal primara neurologie v BA MUDR. Štofka, (či Štofku? jak sa to sklonuje?), ale on asi nebude detsky, nie? Ale mohol by ju vysetrit, ci nie?

vanish1
28. jan 2009

tina, hore hlavu
ja niekedy tiež už neviem, kudy kam.. 😉 ale musíme sa podporovať

ak nechceš tú hep. B tak skús päťkombináciu, myslím, že tam nie je, len neviem, či je u nás dostupná

ja by som MMR nedala, ak, tak len rubeolu v puberte možno

pneumokoka určite nie

musíš sa sama rozhodnúť 😒 ja už nechcem ani hexu...

vanish1
28. jan 2009

danae, čierny kašeľ je najnebezpečnejší u detí do jedného roka a vtedy vakcína aj tak nechráni, či vôbec chráni je otázne, tá epidémia čierneho kašľa, čo bola teraz nedávno u vás - nakazili sa väčšinou zaočkované deti, takže aj tých 10 rokov je pochybných (tak som to niekde na českých stránkach čítala)

myslím, že posunutie hexy o mesiac skôr nič nerieši

denisocka
29. jan 2009

tak nebolo tam či skB ale iba haemof.infl, prvy krat ked sme ho mali -to bolo po prvej hexa vakcine,tak dokyna vravela,že nevadi že sa premnožil,že je obsiahnuty v povinnom očkovani a prvu davku už mame,teraz ho mame zas - dokyna vravela že kedže sme už vybrali 3 ATB pre neustale zapalene hrdlo,už mi na neho už atb neda,že hadam ho skantrili tie posledne - CEFZIL ATB

moja obvodna zas vravela,že ktovie čo ho vyprovokovalo rozmnožiť sa

imunitu mame nizku , od narodenia asi,alebo z tých poondianych atb

bug_tom
29. jan 2009

Ja sa nestacim cudovat, velka agitatorka ockovania "erikasadek" sa zjavne otocila o180° a teraz agituje proti ockovaniu 🙂 to su mi novinky... niekto dostal rozum, ze 🙂 ale ako sa hovori, nikdy nie je neskoro...

bug_tom
29. jan 2009

denisocka: Vidis sam doktor nevie, z coho to moze byt, oni nevedia dopopy nic len, dajte si tabletky, ak nezaberu, dajte si ine tabletky..dookola to iste. Moja mala v zivote nezjedla ziadnu tabletku a ma 19mes. Ziadne choroby.
ATB urcite prestan uzivat, cim ich viac bude dieta brat o to to bude horsie, ATB nicia dobre bakterie v crevach, ktore zabijaju zle bakterie, preto su premnozene zle bakterie v tele a robia zle.
Doporucoval by som vysoke davky vitaminu C v prirodnej forme, odstavene biopomarance, mrkvu+jablko a med..odmietnut dalsie ockovanie, len by zhorsilo stav dietata...

denisocka
29. jan 2009

tom,čitala som tie stranky,teda neviem kolko toho Cčka mam zjesť,či stači 1000mg denne,aj ked asi nie,do 75g to ešte nie je 😅 a kolko dať Cčeka synovi? on už teraz neberie ATB, len imunoglukan,no a na zriedenie hlienov

denisocka
29. jan 2009

a zabudla som,citrusy nemožme- kojim 😔

erikasadek
29. jan 2009

bug neotocil aosm sa , stale som za ockovanie.... ale za rozumne, a som proti povinnemu na slovensku.....

a v tom je rozdiel.... 😉
neodsuzdujem, a nekritizujem..kazdy sa moze zmenit teda , zmenit nazor...; ale nie radikalne...
nie som proti ockovaniu.. 😉