Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bocianka123
21. aug 2012

@sartira tak super si ešte obišla, no práve sa na to pýtam, tak si super pochodila, to chcem aj ja -rýchlo a rozumne sa s nimi dohodnúť a - odmietal si iba MMR, či všetko? vďaka za odpoved.

sartira
21. aug 2012

@manof o kolkej?

sissmiss
21. aug 2012

@pectore dokazy su na oboch stranach. Mozes si vybrat Ak vsak ang.pribalovy letak obsahuje ine info ako slovensky a na zaklade toho ti povie dr ze neziaduce ucinky ktore ma tvoje dieta nemozu suvisiet s ockovanim, ja im neverim uz v zasade. A filozofovat o tom nepotrebujem. Raz je to fakt. Ak prides s tym ze preco je sk preklad prib.letaku iny ako original tak to moze byt tema. K veci. Podivini a sarlatani su na oboch stranach tohoto marazmu. Ale ak na jednej strane chcem popriet doveryhodnost niekoho tym ze sa zaobera aj homeopatiou, mala by som popriet doveryhodnost ineho dr na opacnej strane ktory sa tiez zaobera homeopatiou, ak homeopatiu beriem ako nieco co sa neda zosuladit s odbornostou doktora. A tiez ak je niekto plateny farma firmou a dava akoze nezavazne stanoviska a vyhlasenia, apriori ho skrtam z pomyselneho zoznamu odbornikov, kedze nestranny nie je. A hlavne ak obhajuje nieco co je mimo sk uz davno prekonane, tu je vsak velky mur co sa tyka informacii, nenormalne embargo, cez google sa v sk jazyku daju najst povacsine len preklady ne

katarinka81
21. aug 2012

@sartira Kamoška tam bola cca pred dvomi mesiacmi tu v BA a dopadla ešte "lepšie" Dostala iba ten poplatok 16 evri. Asi kvoli tomu, že odmietala dalšie očkovania kvoli nie príliš podarenému (rozumej s nežiaducou reakciou) prvému očkovaniu. A tiež vraj boli veľmi chápaví a milí, netlačili, neriešili.

sissmiss
21. aug 2012

@pectore dokazy su na oboch stranach. Mozes si vybrat Ak vsak ang.pribalovy letak obsahuje ine info ako slovensky a na zaklade toho ti povie dr ze neziaduce ucinky ktore ma tvoje dieta nemozu suvisiet s ockovanim, ja im neverim uz v zasade. A filozofovat o tom nepotrebujem. Raz je to fakt. Ak prides s tym ze preco je sk preklad prib.letaku iny ako original tak to moze byt tema. K veci. Podivini a sarlatani su na oboch stranach tohoto marazmu. Ale ak na jednej strane chcem popriet doveryhodnost niekoho tym ze sa zaobera aj homeopatiou, mala by som popriet doveryhodnost ineho dr na opacnej strane ktory sa tiez zaobera homeopatiou, ak homeopatiu beriem ako nieco co sa neda zosuladit s odbornostou doktora. A tiez ak je niekto plateny farma firmou a dava akoze nezavazne stanoviska a vyhlasenia, apriori ho skrtam z pomyselneho zoznamu odbornikov, kedze nestranny nie je. A hlavne ak obhajuje nieco co je mimo sk uz davno prekonane, tu je vsak velky mur co sa tyka informacii, nenormalne embargo, cez google sa v sk jazyku daju najst povacsine len preklady par zahr.clankov a ak je raz zly preklad, opakuje sa ta ista chyba dokola az to clovek prijme za pravdu, ked je to vsade. Takze info za a proti si mozem zbierat do nemoty, vysledku sa nedopracujem. Mam tendenciu bat sa o svoje dieta a chciet mu dobre a uchranit ho pred zlom. Mam nejake vedomosti, skusenosti. Takze na zaklade toho sa rozhodujem.

sissmiss
21. aug 2012

Sorry za duplicitu, prvy prispevok omylom odkliknuty skor nez bol dopisany...

keziah
21. aug 2012

@manof potom napis aka relacia a kedy pojde, pozrieme si 🙂

veve39
21. aug 2012

@sissmiss vies mi povedat prosim ta ake neziad.ucinky obsahuje anglicky letak na MMR, ktore nie su v sk letaku ?

veve39
21. aug 2012

ma niekto z vas prosim informaciu ci v Rakusku je ockovanie deti povinne ?

veve39
21. aug 2012

@sartira podla coho oni davaju tie pokuty , ako sa vyspia, ci je na to nejaky kluc ? zohrava rolu to, kolko vakcin rodic odmietol ?

sissmiss
21. aug 2012

@veve39 vcera som to citala a v sk preklade boli len horucka, zacervenanie miesta vpichu, spavost, a este nejaka nepodstatna blbost. V ang jazyku ich bolo dva krat viac. Nasla som to cez google, teraz som na mobile, neviem ti prilepit link, ak si na pc, tak lahko najdes.

alikaa
21. aug 2012

@veve39 v Rakusku je ockovanie len odporucane, nic sa nestane ak odmietnes.

veve39
21. aug 2012

@sissmiss vdaka, lebo chcem mat v tom jasno, ako to je s tymi letakmi
ked som nasla tento na nete v sk verzii, je tam dost znacne zavaznych neziad.ucinkov (uvadzanych ako zriedkave, ci vynimocne)
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/1429...

veve39
21. aug 2012

@alikaa vdaka, ide mi o to, ze dieta ma otca cudzinca, s trvalym pobytom v AT, ci sa aj na neho (myslim otca) vztahuje nejaka sankcna povinnost/ ci potreba dostavit sa na RUVZ, kedze teda zije v krajine, kde ockov.povinne nie je...

veve39
21. aug 2012

@keziah ano, presne toto som myslela
len uz to asi nie je celkom aktualne, kedze aj v Sk letaku na nete su n.u. ako kawasakiho syndrom, meningitida (uvedene ako vynimocne zriedkave..)

sartira
21. aug 2012

@bocianka123 iba mmr, tie ostatne sme mali, hovorila mi pani,ze to je najnizsia mozna, takze ale vidis ako pisala katarinka,ked povies,ze mala vyraznu reakciu,tak mozno nedaju... ja som povedala,ze doteraz mala horucku a opuch v mieste vpichu, ja mam podozrenie aj na ekzem, ale ten som vyriesila prirodnym kremom, nehovorila som to doktorke

@katarinka81 aha tak to boli "ustretovi"

@veve39 fakt asi podla toho 🙂))

alikaa
21. aug 2012

@veve39 skor by som dietatu vybavila pediatra v AT a nemusela riesit povinne ockovanie na SR 🙂 Ale RUVZ posiela listy na konkretne meno, predpokladam, ze do rakuska list posielat nebudu, takze predvolaju asi iba teba, takze na pojdednavanie by si mala prist len ty.

sissmiss
21. aug 2012

@veve39 tak to uz je kompletnejsie, ako vravim, ja som sa dostala k info kde boli len tie prve velmi caste uvedene...

manof
21. aug 2012

@pectore
samozrejme, zase si zabudla na pár dôležitých detailov:

1. viaceré deti v USA nie sú očkované MMR vakcínou

2. systém odškodňovania nežiaducich účinkov (NVICP) funguje len od r. 1989, obdobne VAERS

3. môže sa to teda týkať len ročníkov 1988 až 2011, tzn. 23 ročníkov, čo pri priemernej pôrodnosti 4 mil. ročne bude nejakých 92 mil., aj keby boli zaočkované všetky deti a nijaké dieťa nezomrelo (pričom ani jedno z toho nie je pravda, ale nech...)

4. drvivá väčšina poškodení zdravia a úmrtí nie je ani len hlásená do VAERS, nieto ešte že by žiadali o odškodné v NVICP. Hlásenosť NÚO do VAERS sa odhaduje na 1% až 10%.

5. vo VAERS ( http://www.medalerts.org/vaersdb/index.php ) je 90 úmrtí na MMR a 63840 nežiaducich účinkov MMR. Tzn. o odškodnenie úmrtí žiadali pozostalí 62,2% HLÁSENÝCH mŕtvych (56/90), o odškodnenie NÚO MMR vakcíny celkovo len 1,4% HLÁSENÝCH poškodených (901/63840)

6. Pri optimistickom scenári (10% hlásenosť) to znamená 900 úmrtí a celkovo 638.400 nežiaducich účinkov MMR, pri pesimistickom (1% hlásenosť) 9.000 úmrtí a celkovo 6.384.000 NÚO MMR.

7. To v prepočte na 92 mil. potenciálnych príjemcov vychádza: úmrtnosť 900-9000 na 92 mil = cca 1 na 100.000 očkovaných až cca 10 na 100.000 očkovaných, výskyt nežiaducich účinkov cca 694 až 6939 na 100.000

8. Vyjadrené v % to je úmrtnosť cca 0,001% až 0,01%, NÚO cca 0,694% až 6,939%. To vyzerá samozrejme úplne inak, než Tvoje 0,0000029%

9. Zlatý klinec programu: snažil som sa prísť na to, ako si vôbec mohla dostať 0,0000029% a došlo mi, že Ty vlastne nevieš, čo sú to percentá. Ty si totiž podelila 898 / 311.591.917 = 0,00000288197463. Problém ale je, že aby to boli percentá, treba to ešte vynásobiť x100, takže po správnosti si mala napísať 0,00029%, čo je 100x viac než uvádzaš.

Etymologické okienko: percento = per cento = na sto, tzn. koľko je niečoho v prepočte na sto jednotiek danej veci. V chorvátčine napr. sa nepovie "percento", ale "posto", čo je doslovný preklad slova "percento"

10. Samozrejme, vychádzala si z toho, že každý jeden poškodený podá žiadosť o odškodné, čo je ale fatálny omyl. Vyšlo Ti teda úplne nezmyselné číslo jednak preto, že nevieš, ako sa počítajú percentá, jednak preto, že si vychádzala z úplne mylného predpokladu.

manof
21. aug 2012

@keziah
Hlavné správy dnes večer na STV1. Ale vraj nie je úplne isté, či to stihnú. Tak ak nestihnú, tak asi zajtra.

manof
21. aug 2012

@bocianka123
max. pokuta za odmietnutie akéhokoľvek očkovania je 331 € + 16 € trovy konania, ale keďže si z Pezinka a spadáš pod RÚVZ BA, tak tam dávajú štandardne 66,- € + 16,- € trovy konania, keď majú dobrý deň, tak aj menej.

manof
21. aug 2012

@veve39
To je v tom článku aj napísané, že už to doplnili aj do SK letáku.

veve39
21. aug 2012

@alikaa teraz to nie je aktualne, zijeme s malou na Sk, casom sa uvidi

veve39
21. aug 2012

@manof v BA sa ako prosim ta pohybuje vyska pokuty ?

eaka
21. aug 2012

@veve39 tri príspevky nad Tvojim..

manof
21. aug 2012

Niet nad odborníkov:

"Nejčastěji provádíme očkování proti virové hepatitidě A, B, břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě typu A a C, vzteklině, malárii, klíšťové encefalitidě a chřipce," informuje mluvčí nemocnice Petra Černo
http://www.denik.cz/kraj-vysocina/pacienti-pred...

Jak keby proti malárii existovala nejaká schválená vakcína, ako že neexistuje - nikde na svete.

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veve39
21. aug 2012

@eaka aaaach jasne, vdaka 😉

manof
21. aug 2012

@avegod
Dobrý nápad. Napísal som tej hovorkyni:

* * *

Dobrý deň,

podľa článku http://www.denik.cz/kraj-vysocina/pacienti-pred...
ste sa údajne vyjadrila, že sa vo vašej nemocnici očkuje aj proti malárii:

"Nejčastěji provádíme očkování proti virové hepatitidě A, B, břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě typu A a C, vzteklině, malárii, klíšťové encefalitidě a chřipce," informuje mluvčí nemocnice Petra Černo

Rád by som Vás upozornil, že nijaká vakcína proti malárii doposiaľ nebola schválená nikde na svete, takže ani vo vašej nemocnici sa proti malárii nemôže očkovať. Môžu sa jedine podávať antimalariká, ale to nie je očkovanie.

Pekný večer Vám praje
--
Ing. Marián FILLO
www.slobodaVockovani.sk

* * *

a redaktorke:

* * *

Dobrý deň,

v článku http://www.denik.cz/kraj-vysocina/pacienti-pred...
citujete Mgr. Petru Černo:

"Nejčastěji provádíme očkování proti virové hepatitidě A, B, břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě typu A a C, vzteklině, malárii, klíšťové encefalitidě a chřipce," informuje mluvčí nemocnice Petra Černo.

Rád by som Vás upozornil, že nijaká vakcína proti malárii doposiaľ nebola schválená nikde na svete, takže ani v havlíčkobrodskej nemocnici sa proti malárii nemôže očkovať. Môžu sa jedine podávať antimalariká, ale to nie je očkovanie.

Pekný večer Vám praje
--
Ing. Marián FILLO
www.slobodaVockovani.sk