Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

babulka
5. mar 2010

Jeminenko, ja nemozem:

Len si pripomenme ze zomrel po dvojrocnom boji z rakovinov Patrik Svejz.

U nas sa na rakovinu pankreasu nedavaju dlhe sance. jemu dali dlhsje.

ale aj tak ho dali kostrbatej, nakolko je to dobre meno pre rakovinoveho strasjaka.

nikita.sk
5. mar 2010

Petot: Za dnešných podmienok, keď vládnu ATB a chémia ako taká sú vitamínové doplnky možno lacnejšie, ale ja som hovorila o variante, keby to tak nebolo. Ver tomu, že by si firmy vymysleli ďalšie doplnky, na ktorých by ryžovali. Možno by vymysleli vakcináciu vitamínom C 😀 . Ale ako hovorím, pri dnešnej dobe, keď ani pacienti nie sú naklonení prirodzenej ceste, ktorá je dlhšia, aj keď vedie ku skutočnému vyliečeniu bez vedľ. efektov, sa proste nikdy nepresadí liečba vitamínmi. Proste to nejde, môžeš sa tu aj roztrhať, ale svojim vit. C, ani ďalšími minerálmi náš zamorený svet už nespasíš.
A ešte niečo, naozaj Ti so srdca prajem, aby si nepotreboval klasickú liečbu a nebol jej vďačný za to, že je. Prajem Ti aby aj Ty aj celá Tvoja rodina ste boli zdraví a liečili sa po Tvojom - bez vedľajších následkov. Poznáš to príslovie, že Všetkého veľa škodí. A nemusíš relativizovať teraz, že čo je to veľa. 😉

vanish1
5. mar 2010

babulka, mne to nie je smiešne, vysmievaš sa rodičom, ktorí okúsili na sebe alebo svojich deťoch než. účinky očkovania a spochybňuješ ich členstvo a cieľ Iniciatívy... 😔

nikita.sk
5. mar 2010

Babulka: Presne aj mna napadlo, že aj za AV hnutiami mozu byt farmfirmy (prípadne nové farmfirmy - konkurencia). Aby si postupne prihrievali polievočku pod novým byznisom, ktorý sa im črtá. Stále točím okolo svojej teórie. 😵

babulka
5. mar 2010

Vanish, nevysmievam, nikdy by som si to nedovolila. Ak si si nevsimla, smejem sa na prispevkoch istej/isteho KOSA z diskusie o vitamine C
A pokial ide o iniciativu? Je to len moj nazor, na ktory mam pravo... vsak uvidime o dva tyzdne 😉

nikita.sk
5. mar 2010

Ide o to zneistiť ľudí, aby už fakt nikomu neverili, aby odmietali všeky doterajšie poznatky (však aj tak sú všetky skorumpované a neúčinné, založené len na ziskoch vládnucich farmac. spoločností). A takto sa vytvorí nová komunita - nová "lekárska obec" s ľudí laikov, ktorí budú nadrilovaní ako chodiace encyklopédie a budú svoje "vedomosti" posúvať ďalej. Za pár rokov sa môže vytvoriť celkom nový farmaceutický kartel. 😝 😠 A títo poslovia budú zase len bábkami ziskuchtivých spoločností. 🙂
čo poviete, mohla by som byť scenáristka ? Hlavného protagonistu tu už máme. 😉

babulka
5. mar 2010

Myslim, ze aj vedlajsie ulohy by nebol problem obsadit 🙂

roasha
5. mar 2010

nikita,a zakomponujeme do toho šírenie poplašných správ a populizmus... 😅 😎

denduska
5. mar 2010

pocujte ale to uz sme minimalne tri-styri konspiratorky 😎 😀

no nic, ja idem vymyslat test pre medikov, akoze sa mi vooobec nechce..a tema - farmakoterapia kardiovaskularnych ochoreni 😀

nikita.sk
5. mar 2010

Baby, beriem Vás do svojho tímu. 😀 😀 😀

zelmirka1
5. mar 2010

babullka deje sa nieco ohladne ockovania v legislative ??? desis ma ze to bude este horsie ☹

linnetka
5. mar 2010

novela vyhlasky 585/2008 je v pripomienkovom konani https://lt.justice.gov.sk/(X(1)S(ng3bqo55searwp...
tiez by ma zaujimalo, ci to IURO alebo niekto pripomienkuje - hlavne tie horne hranice

zelmirka1
5. mar 2010

nejde to otvorit, skus este raz linnetka

linnetka
5. mar 2010

https://lt.justice.gov.sk/(X(1)S(ng3bqo55searwp...

skus takto, ale mne to otvorilo aj predtym

linnetka
5. mar 2010

uz som nasla aj pripomienky k navrhovanej novele
pekne to napisalo NBU :

NBÚ 1. Spoločná pripomienka k novelizačným bodom 2 a 10
Odporúčame navrhované ustanovenie bodu 2 a bodu 10 vypustiť.
Odôvodnenie: Upozorňujeme predkladateľa, že v zmysle Ústavy Slovenskej republiky, ako aj prijatých medzinárodnoprávnych záväzkov, k dodržiavaniu ktorých sa Slovenská republika zaviazala, nemôžu byť povinnosti ukladané inak, ako zákonom alebo na základe zákona. Sme si vedomí ustanovenia § 5 ods. 4 písm. k) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“), podľa ktorého môže Úrad verejného zdravotníctva nariadiť opatrenia na predchádzanie ochoreniam podľa § 12 zákona a opatrenia pri mimoriadnych udalostiach podľa § 48 ods. 3 zákona, ak ich treba vykonať v rozsahu presahujúcom územnú pôsobnosť regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Nie je však prípustné, aby povinnosti osobám boli ukladané očkovacím kalendárom, ktorý v žiadnom prípade nie je všeobecne záväzným právnym predpisom, môže byť menený, dopĺňaný a akokoľvek inak upravovaný na základe svojvôle štátnych orgánov bez toho, aby sa osoba, ktorej sa má určitá povinnosť týkať, sa o nej relevantným spôsobom dozvedela. Domnievame sa, že ak je predkladateľovým záujmom docieliť (aj podľa dôvodovej správy k novelizačným bodom 7 a 8 návrhu vyhlášky) jednoznačnosť a nespochybniteľnosť povinného očkovania zo strany povinných subjektov, zakotvením ustanovení bodov 2 a 10, dosiahne presný opak. V tejto súvislosti upozorňujeme na domnienku zakotvenú v § 2 zákona č. 1/1993 Zb. o Zbierke zákonov Slovenskej republiky.
Zároveň upozorňujeme, že Slovenská republika ako členský štát Rady Európy, je viazaná Dohovorom o ľudských právach a biomedicíne (oznámenie Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky č. 40/2000 Z. z.). Podľa článku 5 uvedeného Dohovoru sa „zásah v oblasti zdravia sa môže vykonať iba vtedy, ak osoba, ktorej sa týka, bola informovaná a so zásahom vyjadrila súhlas“. Je nespochybniteľné, že očkovanie je zásahom v oblasti zdravia. Článok 26 síce pripúšťa obmedzenia výkonu práv uvedených v Dohovore, ale iba zákonom. V žiadnom prípade teda nemôže byť povinnosť podrobiť sa určitému očkovaniu zakotvená v akte, ktorý nemá normatívnu povahu (teda v očkovacom kalendári) a následne na základe očkovacieho kalendára aj vynucované plnenie povinnosti pod hrozbou sankcie.
V prípade, že predkladateľ zotrvá na navrhovanom znení a zakotví ukladanie očkovaní inak, než všeobecne záväzným právnym predpisom, vystavuje sa riziku konania podľa článku 127 Ústavy Slovenskej republiky.

NBÚ 2. Spoločná pripomienka k novelizačným bodom 7 a 8
Odporúčame upraviť navrhované zmeny ustanovení tak, aby zohľadňovali prípady, kedy sa očkovanie nemôže vykonať v ustanovenom 3., 5. a 11. mesiaci života, resp. v 15. a najneskôr 18. mesiaci života. Aj samotný zákon pripúšťa, že existujú závažné zdravotné alebo iné lekárom zdôvodnené prípady, kedy sa očkovanie nemôže vykonať v určenom čase (akútne ochorenie, chronické ochorenie, operácie pri vrodených vývojových chybách atď.), kedy je očkovanie vyslovene kontraindikované. V prípade, že bude v ustanoveniach zakotvená navrhovaná úprava, nie je jednoznačné, aký ďalší postup má lekár zvoliť, ak dieťa nemôže byť napr. v 3. mesiaci života očkované. Znamená uvedené, že ak dieťa nemôže byť v 3. mesiaci očkované pre kontraindikáciu, tak ak kontraindikácia pominie o dva mesiace, už nemusí byť očkované vôbec? Odporúčame napríklad upraviť možnosť primeraného posunutia očkovania v odôvodnených prípadoch na neskôr, a to s primeranými časovými rozostupmi od jednotlivých očkovaní.

atana
5. mar 2010

Chcem reagovat na roasha • Dnes o 18:03
erika,veď ho nechaj chudáka,to len my idioti zabíjame roky štúdiom...blbej chémie,zdravovedy,práva....keď dnes to už každý k...zvládne za 5minút na nete...

...Roasha, fakt velmi inteligentne, priam hodne lekarky a studia 6 rokov na medicine......
Preco ked ma niekto plno protiargumentov na Vase argumenty, ho hned zacnete urazat?
A Erika, Petot dava anglicke texty aj s normalnym slovenskym prekladom...mohla by si sa unuvat aj Ty. Celkom inteligentne berie ohlad aj na ludi co anglicky nevedia a dovolia si tu zit (sorry). Patrim medzi nich.
Ja si to dam prelozit do prekladaca, ale casto vyjdu take nezmysly, ako potom pisal ktosi..myslim Martinba?

A dobre, ze ste ma viacere nedali zavriet preto, ze som svojmu dietatu nedala ATB...
Vazene, mam 40 rokov a dve deti, do ktorych som donedavna pchala podla odporucania lekarky ATB 4 aj 5x za rok, co sa mi zda dost vela na to, aby som konecne zacala sama hladat ako to urobit inak. Vzdy som inklinovala k prirodnej medicine, ale nemala som odvahu nedat ATB. Vzdy som lekarke oponovala, ci musia byt...vedela, ze ked netreba, nema dat. ALe ona ich casto dala - akoby sa chcela poistit. Mala par zle diagnostikovanych pripadov.

Dopad na moje deti, hlavne tu starsiu, teraz 11rocnu to malo taky, ze brala ATB od troch mesiacov v tom veku strasne casto (ATB, 2 tyzdne pauza, ATB, 2 tyzdne pauza, Atb...) a akurat mi ju s nimi otravila. Dieta bolo dookola chore, zle jedla, malo spala...no na nervy. Som presvecena, ze to ma na svedomi caste podavanie ATB - a pritom podla mna s terajsimi znalostami si myslim, ze dcera otrasne reagovala na TBC vakcinu, bola total zahlienena a MUDr. vkuse do nej ATB......dakujem, taka mudra som aj ja.
Pri narodeni druhej dcery som si nasal druhu lekarku....a zase ATB na vsetko. I ked aspon pristup k dietatu mala ovela lepsi.
Postupom casu a dlhodobym studiom - i ked nie na medicine - som dospela k nazoru, ze to teda skusim bez ATB. Posilnila ma v mojom rozhodnuti priatelka, ktora svojim detom nedala ATB 10 rokov, teraz maju okolo 14..a su uplne zdravi, kompletni, vynikajuco sa ucia a od tejto zeny ja beriem info. Ak su aj chori, polieci ich natur medicinou. To tiez chce poriadny prehlad a odvahu, nemyslite? Nie je to hazard. Predpokladam, ze vacsina matiek chce pre svoje deti to najlepsie.
Ta priatelka ma vynikajuci prehlad.

A momentalne SOM veru v stadiu, ked lekarov fakt nemusim (este tak na zlomeninu - zasadrovat), cim dalej viac k nim stracam doveru. A cuduj sa svete, funguje to aj bez nich. Aj mne hned pri boleni hrdla prakticky lekar hned napchall ATB, lebo si asi myslel, ze sa to od neho ocakava....teraz som PRVYKRAT (na chripku) skusila liecbu ceckom a FUNGUJE, tak skusam dalej, kombinujem s inymi doplnkami, ako napr. morska riasa, zeleny jacmen, aloe, stara dobra salvia a kopu dalsich. Stale hladam info co dat, co neprehnat. Nie je mi jedno, co dam svojmu dietatu. Ale zase, ked tie ATB fakt budu potrebne, dam....

Citala som clanok ceskeho pediatra Lukasa Dostala. Ma skusenosti z Nemecka a inych krajin, kde posobil, ze u nas sa zbytocne casto predpisuju ATB a dieta ani nema moznost si vytvorit protilatky. Keby moja dcera mala napr. 4 dni a viac vysoku teplotu, tak jej na to hrdlo dam ATB. Mala ju len den, aj to 37.7 max - zabralo urcite najprv cecko Vami tolko zatracovane a potom dalsie "ingrediencie" z domacej lekarne. Hadam to viem po tych rokoch porovnat....

OKrem toho, MUDr.Dostal pise, ze je dolezite vediet ako sa zachovaju rodicia v pripade neliecenia ATB, ci sa vedia dostatocne dlho o dieta starat, dodrziavat nim odporucane rady, alebo pridu s tym, ze potrebuju mat dieta zdrave do dvoch dni, lebo idu na dovolenku, alebo musia ist do prace a dieta nemaju s kym nechat...tak vtedy sa moze viete co s prirodnou liecbou....a da ATB.
Ja som bola teraz aj vypisana, dceru som sa snazila udrzat v leziacej polohe a casto som sa s nou rozpravala, citala jej knihy,lezala pri nej, len aby necumela do telky, alebo pocitaca, k tomu kazdu pol hodinu aspon pol pohara vody, cecko, chlorelu, salviu, obklady na hrdlo, sprej florsalmin a ine...
Ovela jednoduchsie by bolo napchat kazdych 8, ci 12 hodin ATB a dovi. Prva volba je na cas narocnejsia.

Od marca prechadzam k detskej lekarke, ktoru som dlho hladala. Priatelky, ktore k nej chodia nebrali ATB ani nepamataju, ale keby som Vam napisala cim deti vsetkym lieci...este by ste ju dali zavriet...podla tunajsich reakcii. Alebo by ste ju prinajmensom vyhlasili za nesvojpravnu...no a co, ze studovala medicinu, ze? ...ked ma iny nazor ako je tradicne u lekarov.....

Som rada, aj za Vase oponentne prispevky k cecku, nuti to sa aspon zamysliet nad tym, neuzivat svojvolne hala bala. Ale niektore mi tu pripadate ako nasi vakcinologovia. Tiez maju svoju pravdu a hotovo. Aj ja mam svoju pravdu, ktorej nateraz verim. Date ma preto upalit?

Vacsina mate male deti. To co pisem mozno uznate, ked aj Vam lekari budu predpisovat neumerne vela ATB na vsetko. Ale verim, ze doba pokrocila, vela sa hovori o negativach ATB, mozno kym Vase deti dorastu sa bude liecit niecim uplne inym, ktovie. Ved aj tie jedno, trojdnove ATB s postupnym uvolnovanim...to uz co je.....
Kazdy tvrdi svoje. Ale ja to akceptujem.

Tak ako Petot veri cecku a predklada nam tu nekonecne studie v jeho prospech, Erika tvrdi svoje, ze je to velmi skodlive. Ved dobre, ma taku skusenost, tak ju napise - mozno niekomu pomoze, rozhodne sa pre alebo proti, ale len preto, ze Ty Erikasadek mas iny nazor (a presadzujes ho ovela tvrdsie ako Petot) sa nemusis hned tvarit, ze odchadzas z diskusie.
Napisala si svoje, ok, kazdy si ma moznost vybrat...a ides dalej.

Dovolim si tvrdit, ze v samovzdelavani je to asi tak, ze napr. niekto vystuduje (teraz dam mozno zly priklad) napr. zahradnictvo, ale ked k tomu nebude mat nalezity vztah a chut to robit, ostane niekde sadit vonku v necase obycajne kriky.
Kdezto aj obycajny laik sa moze tak zavrtat do temy a nastudovat ju, ze sa z neho stane naslovovzaty odbornik a bude vediet viac ako ten vystudovany. A tak to veru je, vidim to v okoli.
Preco si teda myslite, ze medicinu moze dobre ovladat len clovek studovany na medicine....

Moja svokra ma 70 rokov, poznam ju 20 rokov a odkedy ju poznam je zdrava. Venuje sa prirodnej liecbe a veciam okolo. So vsetkym si poradi, odpadavam niekedy co pouziva. Ale! Chcela by som byt taka zdrava uz teraz ako je ona v jej veku....A aj ked som jej vacsinou zo zaciatku oponovala, postupne som vzdy, aj ked o par rokov, zistila, ze mala pravdu.
O skodlivosti ockovania mi hovorila uz asi pred piatimi rokmi...skoro som jej vynadala. A kde som dnes?

A este k tomu zruseniu preockovania proti TBC.
Co myslite, kto do toho tolko vrtal, az to konecne riesia..................IURO.

Prepacte za taky dlhy prispevok, ale tiez som sa uz nastvala..............

petot
5. mar 2010

atana, nikita: Obidve ste pripomenuli jeden dôležitý moment v tomto zdravotníckom systéme, a tým je očakávanie pacienta. No a očakávanie pacienta je presne také, v akom je vychovávaný: pohodlné. Žijem bezohľadne k svojmu telu, idem na doraz, a keď som chorý, doktor, predpíš tabletku.

Je náročnejšie rozmýšľať, aspoň v medziach možností a zdravého rozumu žiť zdravo,... A ťažké je aj nájsť hranicu, kedy už je to nadmerné a venovať sa radšej niečomu inému (viem o čom hovorím) 😀

Takže v istom zmysle sa nemôžeme hnevať na lekárov, keď rezignujú a už automaticky predpíšu tabletku, "veď sa to od nich očakáva".

No a samozrejme je tu zástup firiem, ktoré tú tabletku ochotne vyrobia 😉 Áno, prestane vás bolieť hlava. Pečeň sa síce nepoteší a problém sme nevyriešili, no hlava nebolí a to je hlavné 😉

petot
5. mar 2010

linnetka: To je neuveriteľné! Tá pripomienka NBÚ ma milo prekvapila. Možno by stálo za to ešte nejaké pripomienky poslať 🙂

zelmirka1
5. mar 2010

fuha tak mam dost, je jasne ze toto je dosledkom toho ze cim dalej tym viac rodicov odmieta ockovanie a brania sa vselicim napr. aj tym ze nie je stanovena horna hranica, alebo presne terminy vo vyhlaske, len v ockovacom kalendari.
Inak ked toto pripravovali urcite si kukli stranku Iniciativy kde su rady pre rodicov ako postupovat pri odklade alebo odmietnuti ockovania.
Ak toto prejde to bude sila, aj ked su tam aj zaujimave pripomienky prave k bodom 2 a 10, no som zvedava ako toto dopadne. Jasna snaha pritvrdit a vobec nie smerom k tomu aby bolo ockovanie len odporucane ako je to aj v inych krajinach. ☹ Fakt ako v socializme.

ivka144
5. mar 2010

Erika, alebo niekto iny, ste tu raz povedali nieco v tom style, ze kto lepsie zdovodni neznamena ze ma pravdu. Znie to miestami nelogicky, ale ja si to tiez myslim, ze moze to tak byt. Ja to volam tak, ze nemusi mat vzdy ten, co ma lepsie argumenty mat aj pravdu.

Mimo tohto... Vy sa s Petom pokusate davat do argumentacnej debaty.
A bez ohladu na to, kto ma pravdu..., argumentacne sa to neda porovnat - v prospech Peta.
Mne sa javi, ze z Vas hovori nastvanost (lebo sa Vam petotove info zdaju absurdne) a preto prave vy reagujete utocne, vysmievacne. Mozno Peto hovori uplne nezmysly, ale stale to ma dolozene dobrymi zdrojmi, pomerne malo vyuziva ironiu a ak, tak nie utocneho charakteru, nedava do toho emocie, len popisuje to, co sa naucil. A ked vysvetli nieco, co sa Vam nepozdava, tak sa mu idete vysmiat, ze to je mudr petot a smiesne a fanaticke...
Ja len..., ze ma to prekvapuje.

Babulka..., nepovies mi, prosim Ta o tych veciach, co som sa spytovala? Ak nechces, ja to beriem, len by mi dobre padlo, ak by si to vyjadrila, aby som vedela, ze si moje otazky citala, len nemienis reagovat. Vdaka.

No, pekny vecer a bru noc

denduska
5. mar 2010

atana ja len dve pripomienky - ak pises ze tvoja dcerka mala teplotu do 38..tak s najvacsou pravdepodobnostou nemala anginu..a ano mas pravdu, liecit obycajnu aj ked neprijemnu faryngitidu antibiotikami, je zbytocne. (inak ja uz som zazila aj ludi co dobreze nezabili doktora ked im nedal atb 😝)

a preco medicinu moze ovladat len ten clovek ktory ju vystudoval..? nuz preto, ze potrebuje prax...moze mat obrovsky rozsah teoretickych vedomosti - ver ze z toho sa v praxi nepouzije ani desatina..ale ak mu to "nemysli" prakticky, nema sancu. Moze sa stat pajacom v poslucharni a prednasat a prednasat. Zatial to tu tak plati, ze na vykonavani tejto profesie, je potrebne vystudovat LF..mozno to raz tak nebude, ale tu prax bude potrebovat stale, na to aby bol skutocnym lekarom clovekom, na to aby prenho pacienti neboli len cisla v studii...a to sa za pocitacom nenauci nikto, ani ja (a ja si uz vobec nedovolim o sebe tvrdit ze som nejaka superdoktorka, lebo od toho mam na mile daleko)

a ano, ja si myslim ze za iuro stoji niekto, o kom samozrejme bezni clenovia nevedia...a to tbc uz by sa patrilo, ved tusim petot pisal ze sme posledni..tak zas aby sa akoze nieco dialo, myslim ze to je najmensia strata.

zelmirka nestras...ale myslim ze mas pravdu..daju horne hranice a budeme mat po chlebe 😒

tak bru noc vsetkym, snad to vsetko nie je take zle ako sa javi 😵

tin007
5. mar 2010

NBU je prosim co/kto? ja poznam nbu=najvyssi bezpecnostny urad

zelmirka1
5. mar 2010

petot to zartujes ze by stalo za to niake pripomienky poslat ? ja som myslela ze Iniciativa vie ak sa take nieco pripravuje a snazi k tomu vsemozne vyjadrit ...

petot
5. mar 2010

tin007: To bude asi ono. Do medzirezortného pripomienkovania sa bežne zapájajú ostatné ministerstvá a úrady. NBÚ malo už niekoľkokrát celkom vecné a logické pripomienky k návrhom (pri tých, ktoré som sledoval).

daducha
5. mar 2010

Mam malo casu na pravidelne prispievanie do diskusie,ale poctivo citam,no dnes mi neda nenapisat.To, ze som sa dostala k inofrmaciam o Cecku zrejme malo svoj vyznam a ja za to Petotovi dakujem .Nejdem sa zastavat ziadnej strany, no nikdy som z jeho prispevkov namala pocit, ze na niekoho utoci,uraza,presvedcuje o svojej pravde.len pisal svoje poznatky,to co vyskusal a daval argumenty na ktore mnohe z Vas reagovat nevedeli.Nie so vsetkym co napisal sa stotoznujem,ale to neznamena ze ho budem urazat a odchadzat z diskusie a pod...Asi by som liecbu ceckom nikdy nebola nutena skusit, no dohnal ma k tomu stav starsieho 4.rocneho syna, ktoremu imunitu znacne zlikvidovalo prekonanie kiahni.Do 3,5 roka nevedel co su ATB, teraz od jesene uz mal stvrte.Môzem prehlasit, ze to su vzdy bakterialne infekcie, nedaju sa zvladat symptomaticky,ani homeo, priznaky sa vzdy stupnuju a vzdy kym ich dovolim lekarke predpisat tak skusame vsetko mozne a vzdy mu beru vyter - cakame 4-dni,odpichnu CRP.Moja doktorka uz som to viac krat pisala je aj uznavana homeopatka,ATB predpisuje ako safran,mlieko povazuje za biely jed - no teda, toto povedala klasicka lekarka 😀 ,ma najnizsiu zaockovanost v Kosickom kraji,neurologicky postihnute deti neockuje ...Odkedy maly berie v tomto zimnom obdobi 2-3x denne 500 mg Cecka - davam do caju,sme nemali ani soplik.berie tiez zralociu chrupavku a pangamin.Takze, pre mna je ovela prijatelnejsie 1000 mg Cecka denne ako 2x do mesiaca ATB.Mna len zacina boliet hrdlo a steklit nos, den beriem 3g Cecka á 2 hod. a na druhy den mi nic nie je.Robim to hlavne preto, aby to neschytal mladsi rocny syn.Funguje to a nemam dôvod to menit.Akonahle prejde " chorobove " obdobie, nemam dôvod Cecko davat.
Myslim, ze keby sa akymsi zazrakom zacalo Cecko odporucat väcsinov doktorov tak 90% ludi ho bude v pohode brat...
Co sa tyka predavkovania - mamina môze mat akukolvek nadchu,berie aj 3 gr kazdu pol hodinu a ani raz sa nepos..la.Na druhej strane jej ale ani nezaberie, tak tak ci tak ma nadchu dobry tyzden.Nerozumiem tomu,nam doma zabera.
V ziadnom pripade nezatracujem klasicku medicinu,no mala som osobnu prilezitost presvedcit sa ako ma 10 rokov liecia ne perioralnu dermatitidu a nevedia z coho je. A nakoniec si sama zistim, ze mam alergiu na mlieko 😉 .
Myslim, ze by sme sa vsetci ina vsetko, co sa vymyka beznej medicine pozerali uplne inak ak by sme my alebo nasi blizky ochoreli tak, ze bezna medicina by bola v koncoch a nastal by cas pre alternativnu .To samozrejme nikomu nezelam, no na zamyslenie to je .A este ma napadlo.Ako dieta som mala kazdy mesiac anginu a po case uz ATB nezaberali.Doktorka so silami v koncoch hovori mamine - dajte jej zmrzlinu.A cuduj sa svete - nezomrela som, zabralo to ... Po case sice mandle museli aj taj von, no 😉 .
Osobne verim alternativnej medicine,verim sile pozitivneho myslenia,mam za sebou kurz Silvovej metody,viem ze to funguje.Nie som ziaden blazon, mam VS vzdelanie,respektujem klasicku medicinu ...
Pisala som dost chaoticky,mam v hlave kopu myslienok,no kto bude chciet, pochopi co som chcela napisat.
Atana, môzes do IP meno Tvojej novej doktorky.Dakujem

erikasadek
5. mar 2010

martinba ak budes ty preklad za 1 minutu a budu ti behat 2 deti a , zvonit telefon kazdu minutu a budes riesi v rodine , rakoviu a bleskovu cestu muza za 24 hodin mimo dom.. tak ano preklad ni ej edoslovny teraz sa budeme chytat za slovicke.. ze?, pisala je to rychle, medzi riadkami , preklad...
az budes zit mimo republiky 16 rokov a budes hladat slovenske slova, aby ti prisli v takomto balzinci a budes fungovat v par jazykoch tak, ano je blby pisalo som prelozte si, to j elen tak na rychlo.. 😉

mea culpa..

petot
5. mar 2010

vodicka75: Spomínala si cibuľovú šťavu. Je to výborný protizápalový a protikašľový prostriedok, lebo obsahuje (okrem iného) quercetín. Tento pracuje v "zohratom tandeme" s vitC 😉

erikasadek
5. mar 2010

ivka a tebe podobny zmyslajuci som nastvana ked pocujem ze C moze kazdy a bez vedlajsich ucinkov a ked sa odpovie z eto nie je pravda tak sa neda niak presvedcit ako som povedala, ze vakcina moze skodit tomu verite ale ze C nemoze tak neexistuje a lebo typ prave kiahne nie su nebezpecne a vakcina je ovela nebezpecnejsia tak to uz nezozeriem s navyjakom..

proste to su tvrdenia ktore nemozem nasledovat a nastvu...
ze vam sa pacia jeho rady a to je v poriadku petot dokaze pekne pisat a oblnut ma nato dar..
C pouzivam od mala ni ej etop novinka pre mna takze ma nenaucil nic nove... len to co pouzivam 30 rokov..
ze moze dojst k predavkovaniu mopze som zivy priklad. a taktiez moj syn ked sa pozeram spatne u neho , o rozdiel ze on , nesmei zelezo a tazko viaze, co je kontraindiakcia teraz uz viem preco nevolnost nastal u neho davnejsie nebudem ropzoberat kazdy sme iny. geneticky iny, 100 ludi deti zvladne vakcinu a atb a 1 s tych sto bohuzial nie.. teraz budeme tvrdit ze ten 1 nestoji zato , ze ano je negativny ucinok.. vsetko ma negativny ucinok..
to jedine sa snazim povedat a nie to ci C funguje , alebo nie;

petot
5. mar 2010

denduska: Kde si videla, že budú preplácať HPV? 😒

erikasadek
5. mar 2010

atana, ze s aneunuivam nemam cas ni ej eto moj ehobby tu chodit a prekalada mate , hladace automatyicky vam prelozia, este co co by ste nechceli ked vam jeden da druhy nie, vsetko na taniery a este mam sa unuvat , ,kaslat nato, mam svoje starosti dost asvoju domacnost a deti vy nemate cas prekladat a ja si ho mam najst.. 😀

to nemyslis vazne;. 😀 😀