Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kbeata
18. feb 2011

ahojte,tak ja som dala otazku v sprievodcaockovanim,ze ako mam odmietnut ocko.proti pneumokokom.a on,teraz neviem meno,ale mam to ulozene,ze oznamit pediatrovi,a on ma nahlasi na ten ruvz.ale pisem to preto,lebo musel mat dobre nervy,ked mi to poslal hrubo tlacenym pismom.a pritom predtym mi odpisal normalne.otazku som dala na margo toho,co pisali v denn.Sme o tom rychlom schvaleni tej vakciny 😉

jerrymona
18. feb 2011

@bambi2 tak povedz tej susede, ze sa minuly rok jedna 68-rocna zena dala ockovat na prasaciu chripku a zomrela o par mesiacov neskor. a pricina? ochorenie na prasaciu chripku. 🙄

manof
18. feb 2011

@jerrymona
Nechcelo by sa Ti niečo z tej knižky niečo preložiť do slovenčiny?

manof
18. feb 2011

Naliehavá výzva Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania
http://www.slobodavockovani.sk/news/naliehava-v...

manof
18. feb 2011

@pia22
Bola si na besede v Žiline či nie?

manof
18. feb 2011

@kryska5
Teoreticky vás môžu chcieť riešiť každého zvlášť, aj keby ste manželia boli.
Avšak podľa zákona o priestupkoch sa priestupok na ktorom sa podieľalo viac osôb, má prejednať so všetkými súčasne.

Treba pochopiť jednu vec: ONI PORUŚUJÚ ZÁKONY. Dennodenne a notoricky.
Jedna vec je, čo je v zákone, druhá vec je, ako sa oni budú správať.

Ja Vám viem povedať, čo je v zákone, ale nie, ako sa ten-ktorý úradník RÚVZ zachová. To ozaj neviem, lebo nie som Pán Boh.

bambi2
18. feb 2011

@jerrymona ona by ma vysmiala... 😅 mala som dost ked sme odisli min. rok na dovolenku... mam nasadene lesne jahody a kazala som nech jej maly obere namesto toho aby zhnili. dosla som domov a jahody znite... urcite mu zakazala ist obrat aby nahodou na nich nesedel nejaky "virus"... 😀 😀 😀 asi takto pani dr. biologicka...

kryska5
18. feb 2011

@manof Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. To ma v podstate zaujímalo z právneho hľadiska, či sa môžem niečím ohnať v prípade že by chceli riešiť jeho zvlášť. A nie je to dobre že tie zákony porušujú? Aspoň sa človek môže ozvať, oponovať. Samozrejme ak ovláda zákony. Aj keď veľakrát je to asi hádzanie hrachu na stenu pri jednaní s takýmito inštitúciami 😝

Odborníkom na zákony aj danú problematiku si tu jednoznačne ty, aj preto vďaka za odpovede na moje otázky a veľký rešpekt ako to všetko stíhaš 😉

jerrymona
18. feb 2011

@manof neviem, ci som dobra prekladatelka, no pokusim sa. lenze je tu mensi problem. knihu pozical mm kamaratovi a toho este neviem kedy uvidime. mali by sme v blizkej buducnosti. ale neboj, ja si to pamätam, tak sa potom pokusim poprekladat. zaujimalo by ta nieco konkretne z tej knihy? loibner pise o historii ockovania, ako sa to cele vobec zacalo, potom o tom, ako si on sam vsimol vedlajsie ucinky ockovania na pacientoch a myslim, ze potom pise o jednotlivych chorobach (ak si dobre pamätam) a spochybnuje ockovanie.
ja sama som knihu len tak preletela, cital ju zatial len mm.

jerrymona
18. feb 2011

@bambi2 myslim, ze prave biologicka by mala co to vediet... 😖

bambi2
18. feb 2011

@jerrymona to som si myslela aj ja... ale je uplne mimo... 😖 😀

bambi2
18. feb 2011

@jerrymona ja kupim tiez asi tu knizku... az ju dostanem tu v CH...

pia22
19. feb 2011

@manof bola.

bubinko83
19. feb 2011

@manof ,a možem sa ta spytat čo je povinostou RUVZ pokial rodič odmietne očkovanie?

manof
19. feb 2011

@jerrymona
O jednotlivých chorobách nemusí byť, toho je dosť u Hirteho, ale tá história môže byť zaujímavá.

@pia22
A čo si sa ku mne nepriznala? Teraz neviem, ktorá si. 🙂

manof
19. feb 2011

@bubinko83
Povinnosťou v podstate nič. Všetko sú len možnosti.

jerrymona
19. feb 2011

@manof dobre, len co budem mat knihu doma, zacnem s prekladom. 😉

bubinko83
19. feb 2011

@manof dakujem.A čo možu urobit možu ma predvolat a čo? Dat nejaku pokutu?

manof
19. feb 2011

@bubinko83
Áno, môžu Ťa aj predvolať na výsluch, aj Ti dať pokutu. A to úplne pokojne v rozpore s platnými zákonmi. Robia to totiž denno-denne, navzdory tomu, že ombudsman potvrdil, že súčasná právna úprava povinného očkovania je protiústavná, z čoho vyplýva, že aj akékoľvek pokutovanie za odmietanie povinného očkovania je protiústavné:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ombudsman-s...

manof
19. feb 2011

Príbeh zo života:
"Autizmus po očkovaní Pentact-HiB + Engerix B + Infanrix Hexa + MMR":
http://www.slobodavockovani.sk/news/autizmus-po...

tean
20. feb 2011

pozrite si tento Damsky magazin (manzelka ma na to upozornila).
Lekar dostal od divakov otazku ohladom suvislosti medzi ockovanim a cukrovkou.
Jeho odpoved je naozaj zaujimava
".... tato suvislost este nebola stopercentne potvrdena ..... "
no mne osobne staci aj pravdepodobnost 90% suvislosti.
http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-magazin?...
pozrite si od 59 minuty.
Nevidel som to cele, ale pre rodicov, co maju dieta s cukrovkou, si myslim, ze sa to oplati pozriet.

Lekar tiez povedal, ze ak nema ani jeden z rodicov cukrovku, pravdepodobnost, ze ju bude mat aj dieta je pod 2 %.
Ak ju ma jeden z rodicov, pravdepodobnost je 2%.
To je dost zaujimave tvrdenie, pretoze znama podala pred par rokmi staznost na lekara, ked nezistil u jej syna po 3/4 roka trvajucich problemoch cukrovku. Pritom stacilo skontrolovat jeho moc. Odpoved (zrejme z UDZS) bola, ze matka zatajila starecku cukrovku u stareho rodica a preto si to lekar nemal ako domysliet.
Tak teraz nech mi niekto vysvetli tie dristy.

jonas17
20. feb 2011

@tean videla som to. tak povedal, že z cukrovka nie je z očkovania. no čo už. to len my, blbí rodičia, sa nevieme zmieriť so skutočnosťou, že naše dieťa to dostalo z vírusu, ktorý sme si ani nemuseli všmnúť, šak stačilo 2x zakašľať..ale to už bol vírus.

jonas17
20. feb 2011

inač, trošku ho rozhádzalo, ked mu napísala pani, že prečo taja, že cukrovka je z očkovania..keby moje deti nemali prolémy z očkovania, tak mu uverím, pôsobil dôveryhodne..

tabi10
20. feb 2011

@jerrymona Jeden cigáň kričí.....on ma vybil.....pýtajú sa ho, kto to videl..... a on odpovedá : nikto...

To je ako tvoj príspevok....jedna pani zomrela...a vieš aj príčinu....si patolog? poznala si ju, jej zdravotný stav.....
😀

manof
20. feb 2011

@tean
Jeminenko... Však cukrovka 2. typu (starecká) je úplne inej etiológie než cukrovka 1. typu (detská). To aký súvis tam ten trubiroh hľadá?

tean
20. feb 2011

@manof
presne tak, s tymto argumentovala aj ta mamina, ale nepochodila 😒
Proste nase statne institucie funguju podla vlastnych predstav a ideologii.

manof
20. feb 2011

@tean
A toto sú tí "odborníci" ktorých my laici máme počúvať a poslúchať...
Kde je ten grcajúci smajlík???

Banda totálnych debilov to je, slušnejší opis si nezaslúžia.

manof
20. feb 2011

Možno vás zaujme rozhovor, ktorý som poskytol miestnej Kysuckej TV v Čadci:
http://www.slobodavockovani.sk/news/rozhovor-pr...

tean
20. feb 2011

@manof
mne to tiez pride absurdne, brat reci lekarov vazne. Po tom vsetkom, co som si s nimi prezil viem, ze tak ako aj v inych oblastiach, aj tu sa nachadza vela priemernych lekarov a len zopar expertov.
A ten priemer je pre nas nebezpecny.

tean
20. feb 2011

@manof
fajn rozhovor, dobre sa to cita