Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinba
17. mar 2010

latvia strana 328 pise mamicka:

barica • 1d • 15. mar 2010 o 11:35 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
muzete mi nekdo prosim vysvetlit, proc je nutne ockovat hexavakcinou 4x? a proc prvni tri davky museji byt po mesici? da se to nejak odlozit?

martinba
17. mar 2010

latvia neviem, iba som niekde v tv zachytil navrh zakona, ci prejde alebo nie, fakt neviem

latvia
17. mar 2010

len pre opravu,BCG sa v EU neaplikuje uz 20 rokov si napisal.....prave citam ze sa skoncil vakcinacny program v UK v roku 2005 😉

cora73
17. mar 2010

niekde som citala-bohuzial,zdroj teraz nemam k dispozicii,ze hodnota protilatok vobec nevypoveda o ucinnosti podanej vakciny,cize tym padom by mohlo byt imuno vysetrenie na protilatky po 2 a 3 Hexe uplne zbytocne..

martinba
17. mar 2010

latvia v UK nie je povinne ziadne ockovanie, rad si precitam tvoj zdroj , daj link ak je to z internetu pls

inak precital som si este tvoj starsi prispevok, kde pises ze tetanus sa prenasa tečúcou krvou a nie bodnym ranami, s tymto nesuhlasim, precital som uz dost knih a vsetci autori sa zhoduju ze samotna bakteria Clostridium tetani nesposobuje ochorenie ale neurotoxin ktory sa zacne tvorit v anaerobnom prostredi (samotna bakteria bola najdena aj v stolici ludi a nesposobila ochorenie), cize iba v bodných ranach bez prisunu kyslika, napr. trieska dreva ktora nebola odstranena. . Z reznej rany alebo povrchoveho odretia (rozbite koleno) sa nemozno nakazit.

cora73
17. mar 2010

Vlozim vam sem uryvok z tohtorocneho Vakcinologickeho kongresu: 😉

"Tema vakcinacie opakovanie narazav mediach na problematiku kombinacie vedeckych,verifikovanych,odbornych faktov s nazormi antivakcinacnej lobby,akoby islo o dva rovnocenne nazory.Preco sa to tak deje?Dovodov je niekolko:.Uplatnovanie strategie "spektralnosti" nazorov,ktora vznikla v procese politickeho boja.Televizie/media sa stavaju do pozicie nestrannych "informatorov" ,preto davaju hlas aj "za" aj "proti".Aj ked je takato strategia neopravnena.2.Zabavnost informacie-divak,citatel dostava na stol temu,ktora je napinava vo svojom konflikte,teda ma akysi pribeh,napatie,emociu.3.Alternativne a antivakcinacne pristupy su mensinove,kontrakulturne vo vyzname bojovnejsich,fanatickejsich zastancov,preto sa radi prezentuju.4.Nizke vzdelanie novinarov v oblastiach,ktorym sa

cora73
17. mar 2010

Vlozim vam sem uryvok z tohtorocneho Vakcinologickeho kongresu: 😉

"Tema vakcinacie opakovanie naraza v mediach na problematiku kombinacie vedeckych,verifikovanych,odbornych faktov s nazormi antivakcinacnej lobby,akoby islo o dva rovnocenne nazory.Preco sa to tak deje?Dovodov je niekolko:.Uplatnovanie strategie "spektralnosti" nazorov,ktora vznikla v procese politickeho boja.Televizie/media sa stavaju do pozicie nestrannych "informatorov" ,preto davaju hlas aj "za" aj "proti".Aj ked je takato strategia neopravnena.2.Zabavnost informacie-divak,citatel dostava na stol temu,ktora je napinava vo svojom konflikte,teda ma akysi pribeh,napatie,emociu.3.Alternativne a antivakcinacne pristupy su mensinove,kontrakulturne vo vyzname bojovnejsich,fanatickejsich zastancov,preto sa radi prezentuju.4.Nizke vzdelanie novinarov v oblastiach,ktorym sa venuju.Novinari(ale ani majitelia medii) nemaju akademicky odstup,nepatraju po faktoch,nekonfrontuju,nerozmyslaju analyticky,ale spravodajsky.
Zaver:
Da sa s tym nieco robit?
Aktivnejsi a systematicky pristup zo strany statnej politiky propagacie zdravia,vysvetlovanie dolezitosti a bezpecnosti vakcinacie nielen pre zivot jedinca,ale aj ako kolektivnej ochrany-to je vplyv na verejnu mienku.Nepochybne dolezity je aktivnejsi pristup lekarov k pacientovi tak,aby pacient vedel,ze lekar je presvedceny o uzitocnosti vakcinacie.Tlak zo strany autorit na nekorektne,neodborne a zavadzajuce informacie v mediach smerom na institucie dbajuce na o etiku v mediach.Ak zostane len pri konstatovani,ze mame nekorektny pristup zo strany medii,zmeny vo vnimani vakcinacie mediami sa neudeju."
(autor Kasarda M. Fakulta masmedii,Bratislavska vysoka skola prava)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
co dodat,nemam slov,azda len to,ze v blizkej buducnosti sa vakcinacia deti bude vykonavat uz v maternici-prostrednictvom matky,cize zena porodi dieta uz ockovane...

(rodime deti na lekarske vyskumy)

cora73
17. mar 2010

pardon za prispevok predtym,maly mi to odenteroval... 😀

leto02
17. mar 2010

btw: ked to tak o panu dochtorovi vsetko citam ... a po osobnych skusenostiach s nim tiez ...

nemohol by byt osobne pouzity ako dokaz, ze ockovanie skutocne nici mozgove bunky? 😎

zelmirka1
17. mar 2010

diky za objasnenie erikasadek, mozno je to tak ze na malickych detoch tie ucinky tak moc nevidno, na dospelych uz si hned vsimneme zmenu spravania alebo zdrav. stavu. Kto vie ale mne napr. na RUVZ povedali ze preto pichaju babetkam aj he. B lebo sa moze pichnut o ihlu, kde to uz nevedeli a ked bude vacsi ze ho moze pohryzt ine dieta,
sice ako ho moze nakazit zaockovane tiez nevedeli ale predsa len treba to.
Mne napr. pride zvlastne ze kazda krajina ma niaky ockovaci kalendar a tvrdi ze je spravny a stanoveny na zaklade vyskumov...takze ktory je ten dobry ??? Pripada mi to cele postavene "na vode" proste ockujeme roky a nikto sa tym blizsie nezaobera. Je lahke povedat ze negativne ucinky maju deticky ktore mali geneticky predispoziciu ale to je riadny hazard ked neviem ktore, proste skusame a ked nahodou tak smola. Len aby to nebolo moje dieta, ty o tom vies svoje erika vsak ?

leto02
17. mar 2010

.. a super, ze aj na fakulte masmedii nam vychovavaju vysokokvalitnych odbornikov na vakcinaciu ... 😉

leto02
17. mar 2010

Aj to, že: je neopravne, aby masmedia informovali o veci za aj proti

SUPER !!!

Nech žije Bratislavska vysoka skola prava !!!

erikasadek
17. mar 2010

.4.Nizke vzdelanie novinarov v oblastiach,ktorym sa venuju.Novinari(ale ani majitelia medii) nemaju akademicky odstup,nepatraju po faktoch,nekonfrontuju,nerozmyslaju analyticky,ale spravodajsky.

co k tomu dodat hlevne ze ti co pisu pre buvar m

erikasadek
17. mar 2010

.4.Nizke vzdelanie novinarov v oblastiach,ktorym sa venuju.Novinari(ale ani majitelia medii) nemaju akademicky odstup,nepatraju po faktoch,nekonfrontuju,nerozmyslaju analyticky,ale spravodajsky.

co k tomu dodat hlevne ze ti co pisu pre buvar maju to najvysie vzdelanie, a IQ!!!!!!!! 😠 😀

alenk
17. mar 2010

je 706 podporovatelov hromadnej pripomienky. bude to stacit? kedy sa s tym nieco potom bude robit? dik

petot
17. mar 2010

cora73: Ten článok o vitamíne D je pekné zhrnutie. O vitamíne D píše v poslednom čase dosť veľa aj Dr. Mercola. www.mercola.com

Kto by mal záujem o zopár ďalších informácií, nájde ich napríklad aj v príslušnej kapitole (Ďalšie dôležité látky) v knihe http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

cora73
17. mar 2010

mna teraz zaujal ten link co som davala vyssie,z aurie,troska som si pocitala... 😀 😕

elika74
17. mar 2010

cora , na tej aurii to je fakt dobre zhrnuté. Malo by to byt povinné čitanie na skolách, aby národ bol múdrejší, zdravší a vôbec, aby ľudia boli v obraze.

petot
19. mar 2010

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania ďakuje všetkým zúčastneným za podporu hromadnej pripomienky a vydáva pri tejto príležitosti tlačovú správu. http://rizikaockovania.sk/spravy/hromadna_pripo...

cora73
19. mar 2010

Takze dakujeme za hlasy..(a vobec sa mi tento novy konik nepaci,sorry... 😖 ,pripada mi to neprehladnejsie a budem potrebovat silnejsie okuliare.. 😠 )

Elika74,aj mne sa to pacilo,len tazko,neveriaci povie,aha,maju to z aurie... 😔

vodicka75
19. mar 2010

Viete mi povedat, co to znamena Bazar pri prispevkoch ???

cora73
19. mar 2010

ak mas inzerat...

maja22
19. mar 2010

Vodička, to znamená, že dotyčný má nejaké inzeráty v bazári 😉
Ja som chcela len toľko, že pripomienku som podpísala a dala info ďalej. A momentálne sa zamýšľam, čo by bolo, keby. Totiž, malého mi mali v stredu očkovať, ale som sa dohodla s lekárkou, že to odložíme o mesiac, keď bude teplejšie a nebude vo vzduchu toľko bacilov - dúfam... Vo štvrtok - včera - dostal od rána vysoké horúčky, večer sa mu šplhali až k 40-tke, má ich aj dnes, možno zuby, lebo nemá ešte ani jeden, ale má aj hrdielko zapálené. Natískajú sa mi dve veci. Prvá: keby ho v stredu zaočkovali, bola by som si istá, že horúčky má z vakcíny, pričom by to tak vôbec nebolo - čiže toto by bolo to, čo vraví väčšina lekárov - náhoda... Druhá: keby ho v stredu zaočkovali, plus tento zápal, čo sa prejavil na druhý deň, tak si neviem a ani nechcem predstaviť, čo by z toho mohlo byť...

erikasadek
20. mar 2010

ahojte , len som nakukla;. 🙂
chystam si pozriet dokument , o praktikach farmaceutickych spolocnosti, ktory iiel pred vcerom a samozrejme ze som ho presvihla 😠 takze ho pozriem uz len ukazka ma zdvihala zo stolicky 😠 ; hlavne ukazuju ako sa konecne pohli lady a , farmaceuticke sa popalili , pri , N1H1.. ako dokazu dat na trh vymyslene choroby, alebo slabe, ale propaganda je silmna, ake nebezpoecne, alebo proste robit s komara slona, a zarabat peniaze, na tychto klamstvach..
pozreim a dam vam vediet..
inak vedeli ste ze ide na trh, zenska verzi a, viagry???? tu tiez dali na musku. 😉 klobuk dolu pred nimi , ako to dali do kopy , lebo vyvolalo to lavinu. 😠 😀 😀 😀 😀 a uz bolo na case.. 😉

divoska
21. mar 2010

dnes som pocula taku zaujimavu vec. vraj ak sa odmietne niektore konkretne ockovanie, dali babe podpisat papier ze ak potom dieta na to ochorie tak ho nebudu liecit. to co je za hovadinu? stretli ste sa s tym niekto? sa mi to nezda. mam to len sprostredkovane ale aj tak. bol by to sikovny tah doktorov, ale myslim ze si to odporuje s prisahou a lekarskym povolanim na druhu ale stranu je to sikovne pretoze nemyslim ze clovek je nieco take povinny podpisat, ale vacsina ludi reaguje tak ze davaju mi to podpisat tak to asi podpisat musim, lenze ak to nepospise tak co mu dieta zaockuju rovno pod nosom nasilu? pochybujem. takze tympadom aj ked niekto spomenuty papier vymyslel, pokial clovek nabere odvahu ho nepodpisat, co mu realne hrozi?

martinba
21. mar 2010

divoska také nič som zatiaľ nepočul, neviem si predstaviť ako by to v praxi vyzeralo, asi s tým iba strašia "nezodpovedných" rodičov 😒 , My sme nič nepodpísali a ani nepodpíšeme, v dnešnej situácií mi vyšlo ako najlepšie riešenie - vyčkávacia taktika. Lekárke tvrdíme, že neodmietame iba odkladáme. Nič sme nepodpisovali a na RUVZ nás zatiaľ nepredvolali. Verím, že sa ľady pohnú tým správnym smerom po krokoch Iniciatívy alebo že sa podarí vytvoriť precedens pánovi Fillovi. Škoda že sa nezhodli , ja podporuje aktivity oboch strán.

blovitc120
21. mar 2010

Myslite si, ze by nejaky doktor odmietol liecit dieta? Podla mna je to nemozne. A ja by som v zivote nic take nepodpisala

zelmirka1
21. mar 2010

to je nezmysel divoska, ved to by napr. mohli neliecit fajciara na rakovinu pluc ked si k nej dopomohol alebo cokolvek ine,
to niekto mozno povedal aby postrazil rodicov ak nahodou nechceli ockovat a hned sa to siri ale pochybujem ze by si take nieco niaky lekar odvazil dat podpisat.