Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
24. jún 2010

@bambi2
No tak ja jeho štýl moc nemusím, ale pravdou je, že niekoľko (a možno aj dosť veľa) mamičiek práve jeho články doviedli k odmietaniu očkovania.

bambi2
24. jún 2010

@manof, meno mi nic nehovorilo ale stranku poznam... 🙂

petot
24. jún 2010

@manof: Pokiaľ viem, v Japonsku zakázali očkovať deti mladšie než 2 roky v roku 1975 a znovu ho povolili v roku 1988 od veku 3 mesiacov.

Co sa týka ortute, treba brať do úvahy aj to, že Japonci prostredníctvom špeciálne pestovaných morských rias majú 90x vyšší príjem jódu (14mg denne) než sa považuje za ODD v Európe a USA (WHO odporúčanie 0,15mg). Navyše, v Európe je veľká časť populácie dokonca v deficite ešte aj oproti tej trápne nízkej ODD.

Jód je silný detoxikátor ortute, umožňuje ju vytesniť z tkanív a vylúčiť. Pri takomto príjme jódu je teda možné, že Japonci trpia menej následkami ortute, aj keby jej prijímali viacej.

lin18
24. jún 2010

Tak nevím...pořád tady čtu žádosti o věcné diskuse a když sem hodím opravdu jen pár výtahů ze článků popírajících souvislost autismu s očkováním je to jednou větou smeteno jakožto podplacené a tudíž nevěrohodné...hmmmm

Taky mě zaujalo co píšete o očkovácím kalendáři v souvislosti s hexou....synovi dávali hexu od 3. měsíce po měsíci...tedy v 6. měsíci už měl všechny tři dávky (plus Prevenar, který je u nás sice nepovinný...ale synovi jsem ho dát nechala 😉 )

A nakonec mě zaráží, že nikomu nevadí, že manof si z tohoto tématu víceméně udělal vlastní propagační stránku...není dne aby sem nehodil nějaký link na svou svobodu v očkování...pokud tohle není skrytá reklama tak už asi nic....Kdybych tu tak často jako on dávala linky na svoje věci v bazaru tak už mě zabanují...poněkud rozdílný přístup, čím to asi bude?

petot
24. jún 2010

@lin18: Myslíš si, že štúdia, ktorú zaplatila farmaceutická firma a úrad zodpovedný za očkovanie, by mohla skončiť nejako ináč než "súvislosť nepotvrdená"?

Je stránka @manof nejako zárobkovo činná? Lebo on sem dáva pokiaľ viem odkazy na konkrétne články, a nie na reklamy na nejaké produkty...

Pokiaľide o hexu, nie je v ČR náhodou povinnosť až 4 dávok?

amethyst
24. jún 2010

@manof : k tomu slovnicku...nie su priusnice po slovensky mumps?

lin18
24. jún 2010

@petot takže všechny články, které jsem sem dala platila farm. firma? Odkud ty informace máš? Stránku o autistech platí farm. firmy? Anebo prostě jen každý, který navrhne jinou příčinu než očkování je podplacený?

Jestli manof na svých stránkách něco prodává nebo ne to nevím....nicméně si myslím, že inzerovat tu každý nový článek, každé setkání, každou petici je prostě reklama. Kdo chce tak na stránky chodí sám o sobě a není třeba to tady každému cpát pětkár denně. A víceméně nechápu proč si nediskutujete na svých stránkách...když sem podle vás chodí jen samí omezenci....můžete se o tom jak vyzrát nad úřady bavit v klidu a "doma".

S tou hexou fakt netuším....musím to teda pozjišťovat, abych malýho když tak připravila na další "včeličku" 😀

lin18
24. jún 2010

@petot Tak máš pravdu....ale čtvrtá dávka je až 6 měsíců po poslední...u nás tedy až v roce...ufff...aspoň si chvilku od injekcí odpočine 😉

manof
24. jún 2010

@petot
Ďakujem za upresnenie. Vieš o nejakom autoritatívnom zdroji (len nie v Japončine, prosím 🙂, ktorý to uvádza? Teda niečo, na čo sa dá odvolávať ako na hodnoverný zdroj?

Viera Scheibnerová uvádzala tuším len tú prvú časť pravdy - že Japonci v r. 1975 zakázali očkovanie do 2 rokov, ale nie to, že ho r. 1988 povolili od 3 mesiacov... Podobne Peter Hrabčák v jednom videu. Tak som bol (zrejme mylne) presvedčený, že to tak je doteraz.

julka7
24. jún 2010

Ahojte,chcela by som sa poradit, zijeme v CR a dali sme ockovat proti pneumokokom /vakcinu synflorix/ i ked to nebolo povinne. Ako mala som mala tazky zapal mozkovych blan,tak asi preto som nakoniec maleho dala zaockovat,ale neviem prestat mysliet nato,ci som urobila dobre. Ma zmysel nedat druhu vakcinu?alebo uz to aj tak jedno ked jednu dostal? ak by som uz dalsie nedala je tou jednou aspon z casti chraneny?

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
24. jún 2010

@julka7
Niekedy sa nežiadúce reakcie prejavia až pri druhej či tretej dávke, takže sa nedá povedať, že ak prvú dávku dieťa prežije bez problémov, prežije v pohode aj druhú dávku...

Občas sem napíše niečo aj jedna mamička, ktorej dieťaťu vakcína proti pneumokokom spôsobila chronické ochorenie dýchacieho ústrojenstva, takže to, pred čím mala (podľa výrobcu) chrániť, naopak spôsobila. Nevravím, že sa to isté stane Tvojmu dieťaťu, ale vylúčiť sa to nedá.

julka7
24. jún 2010

@manof dakujem za odpoved.este mam otazku,ockuje sa synflorix aj na Slovensku?alebo to je nejaka novinka,vsade citam len o prevenare.ale nasa detska naznacila,ze je citlivejsi

manof
24. jún 2010

@lin18

"Jestli manof na svých stránkách něco prodává nebo ne to nevím....nicméně si myslím, že inzerovat tu každý nový článek, každé setkání, každou petici je prostě reklama. Kdo chce tak na stránky chodí sám o sobě a není třeba to tady každému cpát pětkár denně. A víceméně nechápu proč si nediskutujete na svých stránkách...když sem podle vás chodí jen samí omezenci....můžete se o tom jak vyzrát nad úřady bavit v klidu a "doma"."

Tvoj názor je Tvoj názor a niekto iný môže mať iný názor. Nepredpokladaj, prosím, že automaticky všetci zdieľajú Tvoj názor. Ja tu nedávam 5x denne odkaz na ten istý nový článok. Dávam ho len raz. Ak sa však niekto opýta nejakú vecnú otázku a viem, že odpoveď nájde v článku na nejakej stránke (či už našej alebo nejakej inej), radšej sem dám odkaz na ten článok, než aby som zahlcoval toto fórum vkladaním tony textu priamo do fóra. Na to predsa tie odkazy slúžia, nie?

Kto chce, pochopí, kto nechce, tomu už nič nepomôže... 😎

Prečo si nediskutujeme na svojich stránkach? Napr. preto, že tam nemáme diskusné fórum. 😀 😀 😀

To o tých "samých obmedzencoch" nie sú moje slová, tak ich, prosím, do mojich úst nevkladaj.

A ak si vytočená z toho, že tu má väčšina tu prítomných výrazne odlišný názor než Ty, tak radšej choď na http://sprievodcaockovanim.sk - tam nájdeš "svoju krvnú skupinu" 🙂

manof
24. jún 2010

@julka7
Synflorix je od GlaxoSmithKline a Prevenar je od Pfizeru (resp. Wyethu, ktorý Pfizeru patrí).

Synflorix je proti 10 kmeňom pneumokokov, Prevenar (používaný v povinnom očkovaní na SK do 31.VI.2010) je proti 7 kmeňom, Prevenar 13 (bude používaný v povinnom očkovaní na SK od 1.VII.2010) je proti 13 kmeňom.

Zdá sa, že aj Synflorix je na Slovensku plne hradený poisťovňou a je teda ho možné použiť namiesto Prevenaru:
http://adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/synflor...
Neviem z akých dôvodov sa to však bežne nerobí.

manof
24. jún 2010
julka7
24. jún 2010

@manof na tu 13 nam dr. povedala,ze je zbytocna,ze tie dva kmene navyse sa v europe vobec nevyskytuju.ale som tu vlastne mimo,je to tu o neockovani,ale tvoje clanky ma zaujali tak som chcela vediet nazor,dakujem

petot
24. jún 2010

@lin18: Financovanie štúdie býva zverejnené na konci publikácie. Aj keď viem najmenej o jednej (veľmi citovanej) štúdii popierajúcej súvislosť autizmu s očkovaním, kde autori tento konflikt záujmov nezverejnili a upozornili na to až reakcie čitateľov, ale štúdia nebola napriek takémuto vážnemu prehrešku stiahnutá a s obľubou sa cituje ďalej. (To len Wakefielda sa 10 rokov snažili utopiť v lyžičke vody, asi preto, že prezentoval opačný názor). Nemôžem sa zaoberať úplne každou štúdiou vyrobenou za účelom popretia súvislosti, ale môžem Ti zaručiť, že moju pozornosť určite získa štúdia (s akýmkoľvek výsledkom), ktorú neplatila farmaceutická firma ani úrad zodpovedný za očkovanie, a ktorej autori nepracujú ani nepracovali pre farmaceutickú firmu, ani pre takýto úrad. Takúto štúdiu si so záujmom prečítam.

@manof: Mohlo by to byť v: Viera Schiebner, Ph.D.: Vaccination: 100 Years of Orthodox Research Shows that Vaccines
Represent a Medical Assault on the Immune System (ale neviem to s istotou).

Autoritatívny zdroj Ti nepoviem, zachytil som to len mimochodom a nepovažoval som to za natoľko podstatné aby som si zapísal zdroj 😒

petot
24. jún 2010

@julka7: Ono aj Prevenar ako taký je v podstate stavaný na americké kmene. Synflorix by mal byť na európske. Ale bol tu škandál v septembri 2008 - počas klinických skúšok v Argentíne zomrelo 12 detí a rodičia z toho vinili vakcínu. Viac tu: http://www.corpwatch.org/article.php?id=15208 Neviem, ako to nakoniec dopadlo, a či bolo nejaké vyšetrovanie.

Ďalšou vecou je, že po zavedení pneumokokových vakcín začali lekári hlásiť nárast ochorení spôsobených atypickými kmeňmi. Pneumokokov je totiž okolo 90 kmeňov.

sabinazv
24. jún 2010

a pozerali ste dnes spravy na STV1?
tak zname proockovacie Mudr. hovorili, ze odkedy sa ockuje proti pneumokokom, tak ovela menej pacientov maju v ambulancich a ak ano, tak to ma miernejsi priebeh...

a tiez spominali o novinkach v ockovacom kalendari od jula 2010

ivamera
24. jún 2010

@petot
"Pokiaľ viem, v Japonsku zakázali očkovať deti mladšie než 2 roky v roku 1975 a znovu ho povolili v roku 1988 od veku 3 mesiacov."
áno, aj ja to tak viem, k očkovaniu mladších detičiek sa vrátili práve kvôli tomu, že prudko stúpol počet nákaz na čierny kašeľ a boli tam aj úmrtia. 😒

ivamera
24. jún 2010

@manof
v tom svojom letáku uvádzaš, že očkovanie je vo Veľkej Británii úplne dobrovoľné. Naozaj? Pred pár dňami som rozprávala s kamoškou, čo žije v UK od r. 2001 a spomínala, že očkovanie je tam tiež povinné! Tak neviem... 😒

petot
24. jún 2010

@ivamera: Ale nepredpokladám, že máš k tomu "prudkému stúpaniu" aj nejakú štatistiku, ktorá by zachytávala obdobie aspoň 65-95 (aby bolo vidieť vývoj v kontexte) 😉
Vieš, som k takýmto interpretáciám veľmi skeptický, lebo naši vakcinátori radi púšťajú podobné hlášky nepodložené faktami. Takže keby bola štatistika, bolo by to aspoň diskutovateľné...

ivamera
24. jún 2010

@petot
nie nemám, zatiaľ nepracujem na štatistickom úrade 😉 Proste som tú informáciu tak zachytila, tak ju aj podávam. A možno by bolo zaujímavé naozaj vedieť, prečo sa vrátili k očkovaniu aj u mladších detí ako dva roky ?

lin18
24. jún 2010

@manof
"Kedy už konečne prestaneš s tými svojimi primitívnymi osobnými útokmi? Mimochodom: už mi pripomínaš Vladimíra Mečiara. Neviem koľko krát sa nám to vyhrážal, že odíde z politiky, ale nikdy neodišiel - až v týchto voľbách, keď mu na odchod zavelili občania SR a nebolo to z jeho vlastnej vôle... "

"Neviem, čo tu stále ešte do každého, čo má iný názor než Ty, nechutne rýpeš a nedáš už konečne pokoj. Nikto sa Ti neprosil, aby si sem prišla a už vôbec nie aby si tu zostávala, tak mi to pripadá, že máš nejaký vážny psychologický problém, keď sa tu takto realizuješ... Alebo si predĺženou rukou Big Pharmy?"

Takže tolik od manofa...který tu přednedávnem vyzýval k civilizované diskuzi bez urážek a osobních invektiv.
A také tolik k demokracii na tomto tématu...neboť demokracie znamená diskuzi a diskuze znamená věcné argumenty dvou oponujících stran. Ovšem demokracii vy evidentně neuznáváte a diskuze pro vás znamená přizvukování a bezduché přitakávání.
A co se týče toho, že sem pořád ještě chodím? Jak říkal klasik...s blbostí je třeba bojovat...tak se o to snažím. Pokud vám tu narušuji váš přátelský kolektiv tak mě to opravdu nemrzí...ovšem je mi jasné, že pravda někdy bolí a ještě častěji ´je lidem setsakra nepříjemná....

lin18
24. jún 2010

@ivamera
A možno by bolo zaujímavé naozaj vedieť, prečo sa vrátili k očkovaniu aj u mladších detí ako dva roky ?

Třeba proto, že by přišli k rozumu? 😀

manof
24. jún 2010

@ivamera
Nakoľko viem, tak v UK dostaneš pozvánku na očkovanie, ale keď neprídeš alebo vyslovene odmietneš, nič sa nedeje.

Ale ak nájdeš nejaký "UK-government-zdroj", ktorý by tvrdil, že nejaké očkovanie v UK je povinné, napíš mi ho, prosím.