Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
8. feb 2011

@denisocka
Chúdence deťúrence

manof
8. feb 2011

Tak som sa trochu rozpísal v dodatku ku môjmu komentáru na adresu Sprievodcu očkovaním o vyjadreniach našich "odborníkov" o hliníku:
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-hlinik-v...

manof
8. feb 2011

Prirodzené prekonanie prasacej chrípky poskytuje "mimoriadnu super-imunitu":
http://www.slobodavockovani.sk/news/prirodzene-...

denisocka
8. feb 2011

@manof 😀 😀 😀

certica
8. feb 2011

@manof "kauza hlinik" perfektna 😀 . ja byt svetozar (a spol.), asi kvoli tebe prestanem spavat... 😀

denisocka
8. feb 2011

http://web.tvpoprad.sk/index.php?option=com_vid... repozráž s manofom a kusok z besedy v poprade

manof
8. feb 2011

Tak takýchto lekárov Nemcom úprimne závidím (podpísaní sú Hirte a kol.):

Závery 1. nemeckej konferencie pre diferencované očkovanie
http://www.slobodavockovani.sk/news/zavery-1-ne...

manof
8. feb 2011

@denisocka
No veď, len oni tam nedali možno ani polovicu z toho, čo som im povedal. Vlastne len tie najmenej kontroverzné veci tam dali. O potratoch a gen. inžinierstve napr. nedali nič. No čo už...

blovitc120
8. feb 2011

@manof oprav si rok v texte

denisocka
8. feb 2011

@manof sak jasne,urobili reportaž nemastnu neslanu 🙄

blovitc120
8. feb 2011

inak ja stále nerozumiem, prečo skonzumovaný hliník porovnávajú s hliníkom podaným injekčne, ide ma z toho vždy poraziť 😠

oscarka3
8. feb 2011

@blovitc120 , mňa tiež a stále spomínajú, ako napr. u nás na besede doktorka, hliníkový príbor. no, chcela by som vedieť koľko ľudí ho ešte používa. a ako môžu porovnávať niečo , čo ide cez ústa a niečo, čo pichnú priamo do tela 😠

manof
8. feb 2011

@blovitc120
vďaka za upozornenie. Opravené.
Čo inak na to hovoríš?

manof
8. feb 2011

@oscarka3
No práve. Rozdiel je 0.3% vs. 75%, tzn. 250x !!!

manof
8. feb 2011

@oscarka3
@veronika81
Tak zajtra v Lučenci, dievčence. Teším sa na vás. 🙂

oscarka3
8. feb 2011

@manof 🙂

luc126
8. feb 2011

@zulok ahoj! presne to mame aj my! No len dufam, ze to prejde skor, lebo od malej nemozem vobec odist... Ani doktorka si nevie rady! Mali ste to po ockovani? Po kolkatom?

blovitc120
8. feb 2011

zulok, luc, denisocka, k tomu revu a nespaniu, moja dcéra to mala od príchodu z pôrodnice do 10 mesiacov a nebola očkovaná, práve ako neurologická kontraindikácia, takže nezvaľovala by som všetko na očkovanie, hoci môže byť.
Ale na druhej strane, keď sa nad tým zamyslím, BCG dostala, bola po ťažkom pôrode a mala vtedy dosť teplotu a vysokú žltačku, hodnoty bilirubínu mala 338 mmol/l a veselo jej to pichli, však živá vakcína no a čo?? Takže beriem späť, že očkovaná nebola a u nej vôbec neplatilo, že žltačkové deti sú spavé, nespala vôbec cez deň (tak 3x po 15-20 minút), iba v noci spala, to už chúďatko bola asi grogy. A stále rozmýšľam, aké dieťa by bola, keby tú prekliatu BCG nedostala a namiesto ožarovania by mi ju nechali na izbe, nech ju permanentne dojčím, cíti matku a nie je kdesi osamotená v inkubátore 😔 😔

jonas17
8. feb 2011

@blovitc120 moja tiež mala vysokú žltačku, do 300 a tiež jej šupli bcg. no stále chodiema kvôli žltačke do rizikovje poradne, vraj tak vysoká žltačka môže spôsobovať neur.ťažkosti. tak možno preto ten plač. moja stále plakala, ked nebola na rukách.nevedela sama poležať.tak ktovie, čím to je.

blovitc120
8. feb 2011

@jonas17 kľudne to môže ale byť živá vakcína BCG + horúčka + žltačka, dosť blbá kombinácia 😒. Možno samo o sebe žltačka by to nespôsobila, ale to nevieme, keďže sme mali kombináciu

veronika81
8. feb 2011

@manof aj ja sa teším 😉 a flip-chart majú v MC určite.
Hirte je dúfam odložený 🙂

resuada
8. feb 2011

@blovitc120 @luc126 @jonas17 Ahojte! Nedovoli mi nereagovat na vase prispevky, nakolko mam pocit, ze i moj pribeh je s vasimi velmi podobny.
Moj syncek zacal v nemocnici silno plakat (kricat) po BCG vakcine. Dovtedy mi v nemocnici pekne spinkaval - po nadojceni a prebaleni vzdy sladko spinkal. No po TBC zaockovani mi neustale plakal a to az tak silno, ze do izby na sestonedeli prisla sestricka a vyhresila ma co s dietatom robim, vraj ho pocut na celom sestonedeli!! (Velmi ma jej komentar zabolel, nakolko som sa syncekovi snazila pomoct ako sa dalo.) Syncekov plac ako tak prestal az po 4. mesiaci. Dovtedy len plakal, plakal a plakal, denny spanok takmer vobec nemal, v noci horko tazko prespinkal par hodin. Nepomahalo nic - ani nosenie na rukach, ani hojdanie, proste nic. Ako-tak pomahal moj prsnik - nacucol sa a podriemkaval. Navyse, od zaockovania BCG vakcinou mal syncek v KAZDEJ stolici hlieny po dobu cca 6 mesiacov - taky isty cas sa mu hojila i chranicka po BCG, ktora po celu tu dobu neustale mokvala a hnisala!! Zltacku nemal, ani nabeh na nu - v nemocnici ho primar volal 'ruzove prasiatko' pretoze mal idealne hodnoty bilirubinu.
Moj syncek odvtedy ockovany nie je a ani nebude (pozn. syncek ma teraz 8 mesiacov). Keby sme mohli s manzelom vratit cas, BCG vakcinu by nikdy nebol nedostal!! Len Boh vie akoby spinkaval keby ockovany vobec nebol.
Ceska lekarka MUDr. Hofhanzlova v jednej z jej knih uvadza, ze rodicia by mali mat moznost sledovat svoje dieta v jeho prirodzenom zdravotnom stave (bez toho, aby bolo ockovane) co najdlhsie. (Vychadza z 'Obecnych pravidiel a doporuceni pri ockovani dietata' vydanych v auguste 2001 Europskym forom pre opatrnost pri ockovani.)

blovitc120 Sam neurolog urcil plac a nespavost tvojho dietatka za 'neurologicku kontraindikaciu', pre ktoru sa neodporuca ockovat? A na ako dlho stanovil, ze dietatko nemoze byt ockovane? Ak si z BA ci okolia, mohla by si mi IP poslat jeho meno, prosim? Dakujem.

petot
8. feb 2011

@jonas17 Vit. C... 😉

luc126
8. feb 2011

@resuada My sme sa tiez rozhodli, ze si este rozmyslime, ci bude nasa mala este vobec ockovana! My sme po ockovani v nemocnici nemali nastastie ziadne priznaky a ani sa ma nikto nepytal, ci vobec chcem dat dieta zaockovat - brali to proste automaticky! 😒
Tieto priznaky v 3.mes. uz boli ocividne, ale musim povedat, ze sa to dnes trochu zlepsilo... 🙂 Cely cas som bola pri malej, venovala jej vsetku pozornost a mozno vycitila moju pritomnost intezivnejsie a cez den mi pekne spala..Uvidime, ako to pojde dalsi den.. Neviem, akoby som reagovala, kedy ta vakcina nieco vyvolala.. 😠

manof
8. feb 2011

@veronika81
Neboj, Hirteho pre Teba mám. Tak ráno o 9:17 na ž.st. v LC

denduska
8. feb 2011

@oscarka3 @blovitc120 no tak ja sa priznavam, mam jednu hlinikovu lyzicu - ale absolutne perfektnu taku dierkovanu, za nic na svete by som ju nemenila 😅 stala 1 korunu na ruskom blsaku - vzala som ju mame ked som sa odstahovala a ona doteraz za nou banuje ze mi ju tak bez odporu dala 😀

blovitc120
8. feb 2011

@denduska 😀. Za trest nesmies citat a prispievat do temy 😀. Ja mam jednu naberacku od svokry hlinikovu a neriesim to, pouzivam ju v pohode, ked ostatne su v umyvacke. Skor som myslela to nezmyselne porovnavanie prijmu hlinika ustami a injekciou 😒

susisus
8. feb 2011

Nestiham vas ☹ Zachytila som ze bude diskusia o ockovani v KE, mozte mi napisat kedy kde?

tin007
8. feb 2011

Precitajte si posledny prispevok v diskusii: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/reakcia-po-stepeni-tbc-do-rucicky-mate-skusenosti/
Ja to nechapem, podla toho, co ta mamina pise, tak jej styl nie, ako keby to bolo normalne, ze dietatu rezu do ramena, ze ma atb, ze budu cakat, co sa este bude diat... ved to je hrozne!

manof
8. feb 2011

Paul Offit a „prvotný hriech“ autizmu
http://www.slobodavockovani.sk/news/paul-offit-...