Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alanis851
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
1. feb 2009

mywiel tu nie, je , nenejades a, ani na mumps, a vo svajciarsku existuje monovakcina cisto na mumps...
kazda krajina ma ine;;;; nje to na H..o

sammy19
1. feb 2009

ahojte. Toto som našla na jednej stránke v poradni očkovania.

Datum: 26.01.2009, 22:27 johanka povinné očkovanie Zobraziť
Dobrý deň, pani doktorka,mám jednu otázku.Existuje na Slovensku kombinovaná vakcína proti záškrtu,tetanu,čiernemu kašľu a detskej obrne?

Odpovedá: MUDr. Marta Špániková
Zatiaľ nie je kategorizovaná, bude od 1.4.2009. Myslím, že registrovaná je, pravdepodobne aj navezená, ale asi by sa zatiaľ musela celá platiť. Od uvedeného dátumu bude na plnú úhradu poisťovňou.

Neviem ale čo to znamená? Že by sa dalo prípadne vybrať túto miesto Infanrixu hexa? Neviete o tom niečo?

vanish1
1. feb 2009

tak ja som sa dnes dozvedela, že u nás existuje vakcína proti záškrtu a tetanu, volá sa D.T. VAX, majú ju vraj v nemocniciach, kde sa očkujú rizikové deti, ktoré majú kontraindikáciu na vakcínu proti čiernemu kašľu, takže možno by sa dala niekde zohnať

erikasadek
1. feb 2009

sammy tu je pentavac... 😉

tina_
1. feb 2009

ahojte, rozmyslam nad tym nazvom stranky...nenapadlo vam zatial nic?
mozno by malo byt v nazve nieco s ockovanim, aby to vygooglilo niekde zo zaciatku..

hm, "pribehy ockovanych"? "ockovanie pre a proti"? "zaockovani"?(to mi znie ako "Lost" 😒 )

dahlia23
1. feb 2009

baby a skúšali ste už lekárovi povedať, že dieťa nechcete dať očkovať? my sa poctivo vyhýbame mums-rubeola-osýpky, ale neviem, dokedy nám to vydrží. 😒 minule som s malou prišla (už sme mali doma pozvánku na očkovanie) lebo mala dosť škaredo zapálené ucho od náušničky a sestrička by bola schopná to do nej napumpovať aj vtedy. sa pýtala, prečo sme neprišli a ja že malá má stále soplík, kašeľ a tak. a ona že to nevadí. ale na rozario.cz písali, že vadí! že pri očkovaní nemá mať dieťa nádchu min. 10 dní pred a nikto v okolí nemá byť ani prechladnutý, aby to to dieťa nedostalo. neviem, ako zareagujem, ak nás budú chcieť zaočkovať. poviem, že jednoducho nechcem. pneumokoka nám tiež ponúkali, to som sa len pekne poďakovala. lenže ten nie je povinný. baby, raďte. ☹

tina_
1. feb 2009

dahlia, ja tiez zatial pocitam s tym, ze sa mi to podari nejako oddalovat, akurat tazko budem tvrdit doktorke, ze je chora, alebo ze ma sopliky, ked ona je jej lekarka, a teda by o tom mala vediet...
ja asi budem argumentovat tym, ze nie je horna hranica, a teda ze chcem ockovanie posunut. Tym padom by mi "pravne" snad nemali namietat, ci nie? A uvidime, co bude o rok, dva...Mozno sa vystahujeme... 😀 😀 😀

sammy19
2. feb 2009

dobre ranko.

ja som sa na tu vakcinu pytala len zo zvedavosti, lebo ja viem akurat tak, ze sa ockuje Infanrixom, tak som nevedela, ze je aj nieco ine. Ale monovakciny by aj tak boli asi ovela lepsie.
Ja teda vobec este neviem, co urobim. Nas caka tretia davka Infanrixu v marci... Keby slo o prvu davku, tak sa to asi da odlozit, ale ked tu ma by dodrzany odstup tych tusim sest mesiacov, tak s odlozenim to asi nepojde. Ach jaj. No este uvidim.

denduska
2. feb 2009

fuuj, videli ste vcera toho sliziaka liptaka v telke..? bleee 😝 ja nechapem co on stale propaguje to ockovanie ked je obycajny obvodak, urcite to ma fest zaplatene, ze sa nehanbi 😠

sammy nas tiez caka tretia hexa tusim niekedy v maji ci juni...a to sa asi neda posunut...a zas uz ked to ma mat nejaky efekt aj pozitivny, tak nech ma, nie ze to posuniem a potom mi povedia ze tak to bolo zbytocne ocko a mozeme zacat odznova 😠

ale MMR pripustam az ked sa bez toho nebude dat ist do skolky.....inak ani za svet 😠

womenne
2. feb 2009

Ahojte ja som si myslela že do tejto temy nebudem nikdy patrit ale mylit sa je ludske 😅
prestahopvali sme sa zo Slovenska do Čr a tu je povinne preočkovanie nejakou latkou(zabudla som ten nazov 😝 ) ale na slovensku to nieje.Maly su aj alergickyna bielko a preto sa to ani nesmie preočkovat,ale dr.trvala na novych testoch aby sa to preukazalo že su nan stale aler. 🙄 podla seba viem že tato alergia neustupuje 🤐
Možem odmietnut to očkovanie?Nebudem mat zato nejake problemy?

mywiel
2. feb 2009

erikasadek pred 8 rokmi este ani tu tetanus nebol v mono vakcine a uz je, lebo coraz viac rodicov chce tu len mono vakciny, tak vyrobcovia nemaju na vyber. 😉

erikasadek
2. feb 2009

mywiel, to mate dobre, vies ake je fr a ake je svajciarsko... tu len rok co sa neockuje TBC povinne, teda skoro 2 roky, a su dost hrdy na svoje ockovanie, teda ako vyrobcovia... i ked skandal vypukne kazdy chvilu......

co poviete na nazov :::vyhody nevyhody ockovania, myty, nebezbecenstvo.......
asi dost dlheze?
nic ma nenapada.....

womenne, viem cim prechadzas moj syn ma tiez alergiu na bielko, jasne ze odmietni.... prinajhorsiom im vyhrazaj zeich das na sud, za pokus na ublizeni na zdravie...

pozri mne moja lekarka povedala jedno ona je proti v takomto pripade, a v nevmocnici je mozne ze mozu ockovat, ale za stalej lekarskej pomoci a starostlivosti treba kyslik a ine;.. tak si urob obrazok co sa moze stat.....

moje stastie je ze som mimo.. tejto republiky...

mywiel ja dufam ze to tiez tu pride, mozno sa stane zazrak......

ja zas idem po 4 rokoch na slovenskoi a na cele leto, a jedneho sa bojim ak by nahodou som musela ist lekarovy a zisti sa ze nema ockovanie aby si ani nedovoli mi to nanutit... neviem preco ale bojim sa toho...

mywiel
2. feb 2009

Ja mam knihu "Kto miluje ockuje malo" 😉

sammy19
2. feb 2009

mywiel, taka kniha je? to prvy raz pocujem. Kto to napisal? Pribliz trosku.

johanda
2. feb 2009

womene, zkus zjistit, co je to za vakcínu. Máš písemné výsleky těch testů, kvůli kterým nemohou být děti očkovány? Zkus je zkonzultovat i s jiným lékařem. Pokud nebude jiné východisko - podstupte další testy, sama píšeš, že alergie neustoupila, tak nejspíš dopadnou pozitivně. Jestliže odmítneš očko, problémy mít můžeš, bude tě obtěžovat sociálka atd., zkus kouknout na rozalio.cz, jsou tam na případech popsány peripetie rodin, které očko odmítly.

erika - vnucování očka bych se nebála, děti jsou Francouzi, nebo ne? Vždycky můžeš odmítnout s tím, že ve Francii je jiný očkovací kalendář a ty ho nemíníš narušovat.

mywiel
2. feb 2009

Napisali to nasi Svajciarsky pediatri, homeopati, doktori, jedna z lekarok co tam pisala robi tu blizko pri nas. 🙂

erikasadek
2. feb 2009

mywiel ja som uz po tej knihe pozerala uz davno na nete, aj , knihovni, ale nekupila som, al eteraz si ju uz objednam... asi....?

johanda, no maju len slovenske obcianstvo... 😅 a toho sa bojim, takze , pokial je mozne, tak ich vobec tych lekarov ani nenastivim... to musi starsna vec aby som isla;.. asi to spravim tak..

mywiel
2. feb 2009

Je to super kniha odporucam, radi kedy ako a co ockovat. 😉

mywiel
2. feb 2009

A stoji 9CHF to naozaj nie je vela... 😉

sammy19
2. feb 2009

hm, tak to u nas ju asi nezozeniem... skusila som tak narychlo dat do googla, ale nist 😒

erikasadek
2. feb 2009

mywiel zostava ti len sadnut si s prelozit niekolko zakladnych odporucani pre baby... 😉

womenne
2. feb 2009

baby dik 😉
ono je to myslim priuštnica 😅 neviem akosa to povie po čeky take niečo akoo kiahne myslim,on už je proti tomu zaočkovany ale vraj sa to musi preočkovat 😖 testy mu nanovo robili ešte enviem vysledky asi dnes alebo zajtra sa pojdem spytat,ale asi ich endam konzultovala som to s mojou byvalou lekarkou a ani ta nesuhlasila 🙂

johanda
2. feb 2009

erika aha 😒 .Tak k těm dr. raději nechoď, ačkoli, pokud budou mít nějakou běžnou infekci, na očko se tě nejspíš ptát nebudou. Jestli se zeptají, řekla bych, že jedeš dle francouzského očkovacího kalendáře, stejně nebudou vědět, co je tam povinné a kdy se to očkuje. Těžko ti budou nutit nějakou slovenskou variantu - hexa i mmr se přeočkovává a to byste nestihli, že... 😉

erikasadek
2. feb 2009

osypky...... 😉 ako u nas to iste, ani moj nemoze kvoli alergii... tak sa neboj urcite to dobre dopadne;..

johanda
2. feb 2009

womenne, myslíš mmr (zarděnky, spalničky, příušnice),pokud vyjdou testy pozitivně, dr. by se měla měla držet výsledků a zdržet komentářů 🙂, případně ti nabídnou nějaké monovakcíny pro děti s imunitními problémy - zkus se jí zeptat, ačkoli pochybuju, že ti bude schopna odpovědět - běžní pediatři většinou o variantách vakcín moc neví

mywiel
2. feb 2009

sammy ta kniha je len vo francuzstine bohuzial... 😒

johanda
2. feb 2009

jinak pro porozumění nemocí v ČJ a SJ 🙂
osýpky = spalničky
rubeola = zarděnky
mumps = příušnice

sammy19
2. feb 2009

mywiel, hej, to som si vsimla. U mna francuzstina nula bodov, tak sa spolahnem na ine zdroje 😉 Ved je ich dost.