Očkování zarděnky-příušnice-spalničky. Měly vaše děti nějakou reakci?

tiki
29. máj 2008

Holky, měly vaše dítka nějakou reakci? Mně sestra při očkování řekla, že devátý den může mít teplotu, ale trvá to prý jen jeden den. Včera to byl osmý den a Zdíša večer dostala teplotu. Měla necelých 38, dneska taky pořád nad 37 a teď večer mi přišla zase nějaká teplejší (nepodařilo se mi ji ale změřit ani rychloběžkou dokonce ani když usnula 😒 ). Trvalo to u vás taky dýl???

bobocka
31. mar 2011

@evatk mozes.ja som s malym bola kazdy den von po ockovani.vyhybaj sa ale obchodnym centram a materskym centram.len tak sa prechadzaj po vonku.v obchodakoch a centrach kde je vela deti moze daco chytit,takze taka mini izolacia v najblizsich dnoch je podla mna ok.lebo ak sa do ockovania nejaka choroba pridruzi,je to dost neprijemne.ale bezna vychadzka je uplne ok 😉

penelopa77
31. mar 2011

Ahojte, dcera bola ockovana pre 7 dnami, vcera t.j. na 6. den teplota 37,6, dnes 37,4, je stale unavena, ale pri tom nedokaze zaspat, prehadzuje sa v posteli aj kociku aj hodinu, kym konecne zavrie oci a spi. Je aj dost nervozna a urevana. Ockovani sme boli az po podrobnych krvnych vysetreniach, trvala som na nich, mala mava bezne zvysene teploty akolo 37,2-37,3. Sme si tam s muzom pripadali pomaly ako simulanti, co vymyslaju, ked je dieta zdrave. Samozrejme vsetko v krvi negativne, tak doktorka to nechcela odkladat, zhodnotila, ze este maju jedno dieta so stale zvysenymi teplotami a zaockovala ju. Ja som z toho dost nervozna, aby sme nemali este nejaku horsiu reakciu.

bobocka
31. mar 2011

@penelopa77 moj maly mal tiez v januari z nicoho nic asi 2 tyzdne zvysene teploty a tiez som dala malemu robit krvne testy,vsetko ok az na hemoglobin jemne znizeny ,ale ostatne uplne v norme.este aj intoleranciu na bkm som dala vtedy robit a tiez ok to bolo.lenze my sme to ockovanie vtedy odlozili.doktorka povedala,ze pockame tyzden ci tie teploty neprestanu.ony prestali,no ja som cakala dlhsie a potom zas maly dostal laryngitidu s nutnou hospitalizaciou,tak sme zas ockovanie odlozili.mali sme byt ockovani hned na zaciatku januara a nakoniec sme boli ockovani 28.2.ja ale kazdemu odporucam dat tu thuyu pri ockovani.maly to super znasal a verim tomu,ze aj thuya na tom ma svoje 🙂

penelopa77
1. apr 2011

Tak dievcata, dnes 11 den po ockovaní a teplota nam stupa, 38,1.

petula83
6. apr 2011

Ahoj všem,přidávám naši zkušenost po očkování Priorixem. 2 dny po dávce začala rýma,kašel a zvýšená teplota,trvalo to zhruba 4-5 dní,pak 2 dny v pořádku a opět teplota,tentokrát kolem 39,vyrážka na ručičkách,trochu na krku a hlavně na zadečku+zvětšená uzlina za pravým ouškem. Štěpánek je unavený,mrzutý,rýma končí,nicméně parádně chrčí,nejspíš to má na průduškách,odpoledne mažeme k doktorce☹ Dnes je to 14.den po očkování. Všem přeji co nejmenší reakci.

j.kriv
7. apr 2011

Tak my jsme úspěšně očkování odmítli, tak mi spadl obrovský šutr ze srdce a můžeme být klidní...no a tímto jsme nejspíš zakončili éru očkování nadobro, ať žije přirozená imunita 🙂

petot
7. apr 2011

@j.kriv Gratulujem k ťažkému a zodpovednému rozhodnutiu 🙂

k.jolanka
7. apr 2011

@j.kriv a můžu se zeptat jak na to reagovala vaše doktorka, jestli rozhodnutí respektovala, nebo vám dělala potíže?

lott
7. apr 2011

@j.kriv ja myslim, ze je to hloupost, ale je to tve rozhodnuti 😎

j.kriv
7. apr 2011

@petot Děkuji, rozmýšlela jsem už od července, takže teď už mám opravdu jasno 😉
@k.jolanka Doktor reagoval suprově, žádný problémy nebudou 🙂
@lott Hledala jsem si dost informací a tohle bylo jediné řešení, které mi svědomí dovolí 😅

ufo8
7. apr 2011

Ahoj, tak u nás reakce 9. den po očkování teplota 38,5 a pak už pohoda. Dr. mi říkala, že reakce může být 6. až 12. den po očkování zvýšená teplota. Takže tak jsme i měli.

k.jolanka
8. apr 2011

@j.kriv no já už vakcínu odkládám po třetí..nemám problém s očkováním jako takovým, ale štve mě, že doktorka chtěla malého zaočkovat když mu ještě ani nebylo 15 měsíců, navíc 14dní po poslední hexe a prevenaru - to jsem odsunula o 14dní, protože mi to přišlo moc za sebou a v neposlední řadě 10 dní po 14ti denním průjmu a horečkách- takže odsunuto po druhé a momentálně rostou 3 stoličky najednou, takže odsunuto po třetí, protože se mi ho nechce trápit ještě tímhletím.. jsou u toho neustále nějaké připomínky, sestra nechtěla poprvé o odložení ani slyšet, takže já si vůbec neumim představit, když bych chtěla očkování zrušit úplně, co by asi udělala za tiatr 😅 co doktor to jiný názor.. 🙄

caterine
15. apr 2011

Ahojte u nas reakcia na 8 den večer zvýšena teplota 37,5 na druhy den to pokračovalo tiež zvyšenou teplotou, ale večer už mala 38,4 tak sme dali aj čipok, dneska je 10 den od očkovania a už ma treti den teplotu rano po zobudeni 37,8 je toto normalne tak dlho teplotu, idem volat aj dokyne ale to už dopredu viem jej reakciu, ona ma na všetko odpoved to je normlane 😠 ......... davali sme aj probiotika, vitanim C aj homeopatika thuya a aj tak sme sa reakcii nevyhli, sakra

naty
17. apr 2011

@caterine no, co sem vyčetla, tak je to normální... 😉 u nás byla reakce od 8. do 10. dne, taky teploty kolem 37,4 - 37,8 zhruba, rozmrzení, uplakanost, potom ten 10. den vyrážka kolem pusinky...ta už zmizela, až na jeden flíček a ten mi začíná připadat jako ekzem, tak uvidím, jak se bude vyvíjet...jinak teď je to 17 dní po očkování...

molli123456
17. apr 2011

moja mala dostala teplotu hned vten den este aj sopliky no katastrofa ☹

prezdivkos
17. apr 2011

Zdravím, tak trošku pozitiva, my dnes 10. den po druhém priorixu a bez reakce 😉 Po prvním měla malá jen rýmu. Asi jsme vychytaly správné období, kdy v sobě neměla nic, co by očkování rozpoutalo. Hurá, bála jsem se.

manof
18. apr 2011

@pia22
@kaja73

Pôvodný článok o Amishoch a autizme (má dve časti):
http://www.upi.com/Science_News/2005/04/19/The-...
http://www.upi.com/Science_News/2005/04/19/The-...

Doplnenie autora pôvodného článku s odstupom 4 rokov od uverejnenia pôvodného článku:
http://www.ageofautism.com/2009/04/olmsted-on-a...

k.jolanka
21. apr 2011

@j.kriv ještě jsem se zapomněla zeptat, jak to budeš dělat se školkou? tady u nás, když není naočkované, tak mi ho nevemou..

j.kriv
21. apr 2011

@k.jolanka No vzheldem k tomu, že pro předškoláky je docházka povinná a nikde v zákonně nic o očkování není, takže se na to odvolat nemůžou a vzhledem ke kapacitě školky když by další rok šla do školy, tak ji vzít musí. A dřív, pokud se nám nezadaří druhé mimi a někam by jít musela, tak kámoška má soukromou školičku, takže to je taky možnost 🙂

j.kriv
1. máj 2011

Tak opravuji svou předchozí zprávu, předškolní docházka povinná není, jen MŠ má povinnost přijmout přednostně děti jdoucí příští rok do školy...takže jsem úplně bez obav... 🙂

takyja
2. máj 2011

@k.jolanka Ahoj, to je tak asi na výměnu doktorky, mně řekli, že po Prevenaru lze dát MMR nejdříve za měsíc.. Dříve by nám to nepíchli, ani kdybych se na hlavu postavila. 😀

bobocka
2. máj 2011

zdravim maminy.chcela by som sa opytat ci viete preco sa v cechach ockuje mmr 2x do 2 rokov a na svk len raz a u nas je preockovanie v 11rokoch.je to rozdielnou vakcinou ci preco je to tak?len zo zvedavosti sa pytam 😉

bobocka
2. máj 2011

@k.jolanka inak aj ja by som menila doktorku.hexa a prevenar sa mozu dat spolu,no mmr je ziva vakcina a tam musi byt min mesiac pauza medzi mmr a inymi ockovaniami.minimalne.pokial to doktorka nevie a neakceptuje to,tak by som jej moje dieta osetrovat nenechala.moj osobny nazor.v dnesnej dobe maju rodicia uz moznost vybrat pre dieta vhodneho lekara.ja by som menila...a inak reagujes velmi mudro.dieta ma byt ockovcane len ked je v 100%stave,zdrave,bez akychkolvek tazkosti. 😉

k.jolanka
2. máj 2011

@j.kriv no jo jenže já si nemůžu dovolit být od 3 do 5ti let doma se synem jen tak, pak by mi ho sice vzali, ale co bych dělala ty dva roky, to by nás přítel neuživil.. 😒 no v zákoně možná nic o očkování není, ale u nás je mít všechna povinná očkování jako kriterium pro přijetí do školky, takže pokud ho nebudu mít naočkovaného, dají přednost někomu jinému a soukromé školky jsou moc drahé 😖 ..já chci teda mít v nejbližší době ještě jedno miminko, ale pokud by se nezadařilo, tak musím nastoupit do práce a syn do školky..
@takyja no já jsem si to posunula o měsíc a půl, ba přímo vybojovala 😅 já jsme jinak s doktorkou moc spokojená, nevím, proč to tak hrotí☹
@bobocka no právě, i já jako laik vím, že by tam min. měsíc měla být prodleva, malému šly zuby, před tím měl prujem horečky, takže jsem si to vybojovala a odkládala asi 3 krát dokud nebyl úplně vpohodě, i tak jsem měla děsný strach a chci teda jen napsat za nás zatím pozitivní příspěvek, že jsme 12tý den po vakcíně a reakce vůbec žádná, ani zvýšená teplota, žádné změny v chování, po očkování neplakal, trošku mrzutý, ale přičítám to těm zubům...já myslím, že je to i tím, že jsem prostě vychytala zrovna čas, kdy v těle nic neměl, že se to asi takhle dobře sešlo, ale radši jdu ještě zaklepat na dřevo 😉

k.jolanka
2. máj 2011

@bobocka tak to nevim, ale docela vám závidím...představa, že zase budu prožívat stres z MMR vakcíny, aby bylo vše ok, je fakt super...přijde mi to teda dost zvláštní, proč někdo musí být očkovaný 2krát a někdo jen jednou...znamená to asi že ta druhá vakcína je zbytečná, nebo ta vaše je silnější a déle vydrží..? tak třeba někdo bude vědět víc 😉

takyja
14. máj 2011

Ahoj všem, měli jste někdo prosím reakci hned 1. den po očkování???? Malá má teplotu a pořád spí (normálně spí 1x denně 1,5 hod, dneska už spala 2x 2hod a zatím se nevzbudila).. Máte někdo nějakou zkušenost s časnou reakcí? Dávali jsem Priorix Tetra. Moc děkuji!

babullka1
14. máj 2011

@takyja mi sme 1.den po ockovani a vcera mi mali prespal cele poobedie..od obeda az do vecera...co sa nikdy nestalo a to som ho musela este zobudit aby sa vecer vobec prebral...no bol doslova ako sfetovany...nereagoval...len stale zaspaval nanovo....nemame nastasite teploty....dufam že sa to zaobide bez inych problemov...toto ockovanie som mu odlozila o pol roka...a keby sa da posuniem este na neskor..no uz dr.nechcela ani pocut...keby je to dobrovolne-nedovolim ho zaockovat.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babullka1
14. máj 2011

@dominika1988 ja som to odkladala co najdlhsie sa dalo...maly ma atopicky ekzem ,oslabenu imunitu a problemy s oblickou....stale som sa tym ohradzala ....jedine to mi pomohlo to oddialit aspon o toho pol roka....aj to ma doktorka presviedcala ze po tejto vakcine este nemala ziadne neziaduce ucinky ani komplikacie....a kazdu chvilu sa ma pytala kedy uz prideme na ockovanie....brali sme aj lieky na imunitu...vtedy sme nesmeli....(co bolo stastie) no teraz ked je maly bez vyraznejsich problemov nam to uz "odporucila" ze lepsi cas nebude....tak teraz len trpnem ..hadam to dopadne dobre..moj muz to znasa este horsie...ten to nechcel dovolit vobec....(no nahlasili by nas a pokuta by nas "vraj"neminula.....nam bolo povedane...keby je mozne dala by som ho zaockovat len proti mumpsu nic viac....

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz