Očkovanie, keď má dieťa nádchu

11. okt 2023

Zajtra máme ísť na preockovanie dcéry (6 ročná),ale začalo jej tiecť z nosa.Vcera nám volala sestrička,že zajtra máme prísť,ale včera ešte nemala soplik.Dali by ste dieťa zaočkovať počas nádchy alebo teda že jej tečie z nosa?Lekárom je to jedno oni povedia že sa môže teda našej aspoň áno.Tak preto sa pýtam na Vaše názory dakujem

viestta
11. okt 2023

Nie, termin sa da presunut, je tam dost velke casove okno, kedy sa to da stihnut
A nie, lekarom to nie je jedno Nasa so soplikom neockuje, nehadz ich do jedneho vraca, lebo nie su vsetci taki

ankare
11. okt 2023

Nie. A ani zdrave dieťa nie.

babajaga
11. okt 2023

Nie,neockujte,az ked bude zdrava.

autor
11. okt 2023

@viestta Dakujem.
Dcérka mala v apríli 6rokov a na očkovanie+preventívnu prehliadku mala ísť v júli kedy ale ochorela.Potom mala doktorka dovolenky,takže preto volala aby sme prišli zajtra.

simca06022011
11. okt 2023

Nie, posunúť a vyliečiť.

markaterka
11. okt 2023

@ankare otázka nebola či očkovať alebo neočkovať celkovo. Takže odpoveď úplne od veci.
Autorka: zavolala by som ráno a povedala, že dcéra ochorela, že nech ti presunú termín.

vanilkovazmrzka
11. okt 2023

Nie, a kazdy normalny lekar ti povie, ze nie. Ockuje sa ked je clovek zdravy.

autor
11. okt 2023

@viestta Viem,že nie sú všetky také.S našou mám takúto skúsenosť,že sama som musela povedať,že očkovať si teraz neželám z takých a takých dôvodov.Uz ju vidím ako mi povie že ma iba sopel že môžme zaočkovať.

timilv
11. okt 2023

@autorka naša doktorka pred očkovaním poriadne prehliadne dieťa a ak je choré, nezaočkuje ho. Rovnako nezakčkuje dieťa aj keď je niekto z nás, čo s ním bývame chorý

jaskolka
11. okt 2023

Nie, ockuje sa vtedy, keď je človek zdravý. Zavolaj doktorke, nech vám presunu termín.

nevenka
11. okt 2023

Z iba sopla moze byt aj horsie. Nas 19 mesacny dostal po MMR covid a bolo to riadne zle...

gastanka123
2. dec 2023

@nevenka Zlé vzhľadom na priebeh covidu? Alebo to malo následky, ak sa môžem opýtať. Lebo 13-mesacny syn bol v utorok očkovaní 3. dávkou
Hexy a prevenaru. Lenže ten večer začal mne covid a v piatok chytil on horúčky, kašeľ, sopeľ...